SUROWCE WTÓRNE

Podsumowanie konkursu ,,Zbieramy makulaturę –chronimy lasy” 2015/2016

Nasza szkoła w czasie trwania  XIII edycji tego konkursu organizowanego przez Stena Recycling Siemianowice Śląskie zebrała ponad 15 ton makulatury.

To więcej niż w ubiegłym roku. Fundusze uzyskane z tego tytułu przyniosły konkretne korzyści klasom, które brały aktywny udział w zbiórce surowca. Natomiast warto podkreślić, że część funduszy była przekazywana na konto dobrze nam już znanej  Przystani Ocalenie w Ćwiklicach, jako wsparcie w utrzymaniu konika Fortka.

Bardzo dziękujemy wszystkim za aktywny udział w akcji zbierania makulatury i zapraszamy już do udziału w kolejnej edycji od września.

MOJE MIASTO BEZ ELEKRTOŚMIECI

W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła przystąpiła do aktywnej realizacji programu „Moje miasto bez elektrośmieci”.

Pierwsza zbiórka dała nam ok 1100 kg elektrośmieci. Dzięki temu uzyskamy pomoce dydaktyczne dla naszej placówki.

Po raz kolejny przekonujemy się, iż zaangażowanie szkoły i rodziców daje pożąane efekty. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za zaangażowanie i UWAGA…..zbieramy dalej.

P. Cuber
„ZBIÓRKA ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO”

Uczniowie i rodzice!

W roku szkonym - 2013/2014, wzorem lat ubiegłych, pod patronatem przedsiębiorstwa MASTER organizujemy zbiórkę niepotrzebnego już nikomu sprzętu elektrycznego i elektronicznego. 14 i 15 kwietnia 2014 roku zużyty sprzęt będzie można ładować do oznakowanego kontenera, który zostanie podstawiony przed naszą szkołę. Może jest to jedyna okazja, żeby w ekologiczny sposób pozbyć się zużytych, zepsutych urządzeń.

I. Sokołowska

„MAKULATURA" - ROK SZKOLNY 2010/2011

Jak co roku przystępujemy do zbiórki makulatury. W tym roku bierzemy udział w trzeciej edycji konkursu ekologicznego.

Kategorie konkursu:
Indywidualna (dla ucznia, który uzbierał najwięcej makulatury w szkole na poziomie klas 1-3 oraz na poziomie klas 4-6)
Zbiorowa (dla szkoły, która uzbierała najwięcej makulatury)
Zakończenie zbiórki makulatury w maju, a podsumowanie w czerwcu.

W związku z tym staramy się gromadzić makulaturę w domu, a gdy zostanie podstawiony kontener na makulaturę, przynosimy najlepiej zważoną w domu, oraz dobrze zapakowaną. Każdy wychowawca prowadzi zapis indywidualnie dla każdego ucznia. Oczywiście nadal każda klasa korzysta z zebranych w ten sposób funduszy.

Przypominam, że każda klasa przeznacza 30 % kwoty uzyskanej ze skupu makulatury, na utrzymanie naszego konika Fortka w Przystani Ocalenie.
Cena kilograma makulatury to 10 gr.

UWAGA!
Makulaturę przynosimy tylko wówczas, gdy jest podstawiony kontener (raz w miesiącu).  Termin będzie podawany z tygodniowym wyprzedzeniem.
Wychowawca jest proszony o asystę przy pakowaniu makulatury do kontenera.

19 października 2010 przed naszą szkołą zostanie podstawiony kontener na makulaturę. Rodzice mogą samodzielnie pakować zważoną makulaturę do kontenera (klucz u p. woźnej), a ilość kilogramów podać do wiadomości wychowawcy. Uprasza się jednak o składowanie makulatury w kontenerze od początku, jak najdalej od jego drzwi.

Co jeszcze możemy zrobić, aby chronić przyrodę?

30 marca 2010, po raz pierwszy spotkaliśmy się z przedstawicielami Fundacji Arka podczas warsztatów dla klas drugich i trzecich.
Razem z Szymonem i Arturem dzieci dyskutowały o tym jak chronić naszą planetę i co robić na co dzień, aby oszczędzać zasoby wody, energii i powietrza.To początek naszej współpracy, ale jesteśmy pewni, że będziemy towarzyszyć Arce w jej projektach.

Ilona Sokołowska