WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

PODSUMOWANIE PROJEKTU "WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA"

Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w realizację projektu: „UNICEF - Wszystkie Kolory Świata”.

W oparciu o wykrój dzieci przygotowały swoje własne charytatywne lalki. Wybrały dla nich kraj i ubrały je w sposób odpowiadający kulturze danego regionu. Wspólnie udało nam się uszyć 42 lalki.

W trakcie obchodów „Dnia Wszystkich Kolorów Świata” zebraliśmy 1614 zł. Zebrana kwota umożliwi zaszczepienie dzieci przeciwko chorobom wieku dziecięcego, a tym samym uratuje im życie.

Mamy nadzieję, że czas poświecony na przygotowanie lalek, a także uczestnictwo w obchodach „Dnia Wszystkich Kolorów Świata” będziecie miło wspominać, a tym samym liczymy, że w przyszłym roku z równie wielkim zapałem uda nam się włączyć w kolejną edycję projektu.

E. Błaszczuk-Mol, E. Jezierska

2011/2012

Konkurs na najbardziej oryginalną laleczkę

Prowadzony jest na oficjalnej stronie UNICEF Poland na Facebooku www.facebook.pl, gdzie stworzona jest oddzielna galeria projektu „Wszystkie kolory świata”. Zostaną tam umieszczone zdjęcia nadesłanych laleczek wraz z ich krótkim opisem.

Konkurs będzie trwał od 23 stycznia do 17 lutego 2012 roku

Zwycięzcą konkursu zostanie laleczka, która zbierze najwięcej głosów („lubię to”) pod zdjęciem.
W konkursie będą się liczyć wyłącznie głosy osób, które „polubią” profil UNICEF Poland na Facebooku (dodadzą UNICEF Poland do stron, które lubią)

Nagrodą w konkursie jest wizyta Ambasadora Dobrej Woli UNICEF Majki Jeżowskiej w szkole oraz koncert Majki Jeżowskiej na terenie szkoły.

E. Jezierska

Czy pomaganie jest przyjemne?

Czy szmaciana laleczka może uratować życie dziecka?

Jeśli chcą Państwo poznać odpowiedzi na te pytania, to zapraszamy do wzięcia udziału w światowym projekcie UNICEF – WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA.
W Polsce kampanię wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

Celem projektu jest:
• kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
• pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
• zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone

W ramach akcji uczniowie będą przygotowywali charytatywne szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, bo symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich będzie miała swoją tożsamość. Dzieci same wybiorą dla zrobionej przez siebie laleczki kraj pochodzenia, kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieszczą w specjalnym „akcie urodzenia”. Laleczki zostaną zlicytowane podczas zorganizowanych w szkole wydarzeń, imprez, festiwali etc. Cena wywoławcza jednej laleczki wynosi 10 zł. Jest to kwota, która umożliwia zaszczepienie w Sierra Leone 1 dziecka przeciwko najważniejszym chorobom wieku dziecięcego a tym samym uratowanie mu życia.

Etapy projektu:

1. Podróż przez kontynenty – dzieci wybierają kraj, z którego będzie pochodziła ich laleczka.
2. Przygotowanie laleczek przez uczniów – uszycie takiej laleczki jest niezwykle proste - wykonuje się ją w oparciu o wykrój wysłany przez UNICEF, dzieci przygotowują swoje własne charytatywne laleczki, które ubiorą i przyozdobią w sposób odpowiadający kulturze kraju, który wcześniej wybrały.
3. Wystawa laleczek w szkole – licytacja laleczek. Na ten dzień dzieci zaproszą rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie prawdziwemu dziecku z Sierra Leone przekazując na ten cel wylicytowaną kwotę.
Akcja trwa do 29 lutego 2012 roku jest to jednocześnie termin dokonania wpłaty funduszy zebranych w ramach projektu na rzecz dzieci w Sierra Leone.

Koordynatorzy projektu: Ewa Jezierska, Ewelina Błaszczuk – Mol

Więcej informacji na stronie internetowej: www.unicef.pl