BIBLIOTEKA

Biblioteka naszej szkoły powstała w 1986 roku. Przez ponad 23 lata mieści się ona na pierwszym piętrze budynku. W jej skład wchodzą: wypożyczalnia, czytelnia, pracownia ICIM oraz magazyn główny.

Nasza biblioteka oferuje czytelnikom księgozbiór liczący około 22 tys. woluminów, który obejmuje lektury szkolne, beletrystykę pozalekturową, wydawnictwa informacyjno-encyklopedyczne, literaturę popularnonaukową i książki metodyczne dla nauczycieli. Ponadto dysponuje zbiorem kaset wideo, kaset magnetofonowych, płyt CD, encyklopedii i programów multimedialnych. Do dyspozycji czytelników są także różnego rodzaju czasopisma.

W 2009 roku biblioteka została wyposażona w nowe meble, zestaw komputerowy, telewizor, radio-magnetofon i DVD. Zakupiono również program komputerowy do jej profesjonalnej obsługi, który w przyszłości usprawni pracę nauczycieli bibliotekarzy.

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK
  7:00  -  9:30

REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

PREZENTACJA - NASZA BIBILOTEKA

CERTYFIKAT

Od wielu lat działania naszej szkolnej biblioteki wspiera i inspiruje ogólnopolskie czasopismo "Biblioteka w szkole". W 2016 roku otrzymaliśmy Certyfikat Szkoły Dbającej o Czytelnictwo. Jest to szczególne wyróżnienie dla szkolnej biblioteki, ale przede wszystkim dla naszych czytelników. To oni sprawiają, że "życie" książek nabiera właściwego znaczenia, a wszyscy wiemy, że "kto czyta-żyje podwójnie".