Jesteś tutaj:

ERASMUS

ROZPOCZYNAMY PRZYGODĘ Z ERASMUSEM + 

 

 

W tym roku szkolnym zostaliśmy zaproszeni do wspólnej realizacji projektu międzynarodowego związanego z wymianą uczniów pod nazwą „Troszczymy się o naszą planetę”. 

Czas trwania projektu: 1. 09. 2018r. – 31. 08. 2020r.
Język: angielski
Koordynator projektu: TURCJA
Kraje biorące udział w projekcie: Turcja,Bułgaria, Rumunia, Grecja, Cypr i Polska.

LINK DO STRONY

 

 

 

     

 

Turcja jako koordynator jest odpowiedzialna za dobrą komunikację i współpracę pomiędzy szkołami. Będzie wyznaczała terminy zadań i zachęcała partnerów do ich wykonania. Wytwory projektu będą publikowane na stronie internetowej, platformie Etwinning i facebooku oraz stronie internetowej SP40.

Polscy uczniowie wraz z opiekunami odwiedzą Cypr i Bułgarię jak również będą gościć w Polsce zagranicznych partnerów.
Nauczyciele i koordynatorzy projektu wyjadą na inauguracyjne spotkanie do Turcji. O postępach będziemy informować na bieżąco.

 

REGULAMIN PROJEKTU 

 

 

ZAPRASZAMY  DO ŚLEDZENIA NASZEGO BLOGA

A. Szczęsna

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

 

1 października 2018 roku w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języków obcych odbyła się uroczystość, na której gościliśmy przedstawicieli władz lokalnych, przewodniczącego Rady Miasta Tychy Pana Macieja Gramatykę, kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej filii nr 12 w Tychach - Panią Beatę Mann, księdza proboszcza parafii św Maksymiliana Kolbe w Tychach Piotra Nowińskiego, przedstawiciel Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Zuzanna w Tychach Panią Wioletę Gołaś oraz opiekuna wystawy fotograficznej, "Tyskie Ptaki" Panią Karolinę Chemicz-Pałys.

 

 

 

Podczas uroczystości przedstawiliśmy cele naszego projektu " We care about our planet" "Troszczymy się o naszą planetę," który będziemy realizować w ramach współpracy międzynarodowej przy wsparciu programu Uni Europejskiej Erasmus +KA2. Projekt będzie trwał 2 lata. Nasi goście i uczniowie mieli okazję zapoznać się ze zwrotami grzecznościowymi w językach naszych partnerów, gdyż jednym z pierwszych zadań jest utworzenie wspólnego słownika multilingwistycznego.

 

 

 

Następnie zaprezentowano krótkie filmy przybliżające bogactwo kulturowe krajów naszych partnerów.

M. Wojciechowska

 

 

PROJEKTY LOGO NASZEGO PROJEKTU

 

 

Napisano o naszym projekcie - "Dbamy o naszą planetę" - na szerszym forum. 

 

 

Nasi Nauczyciele z wizytą w Turcji


W dniach od 26 do 29 listopada 2018 roku odbyło się pierwsze spotkanie partnerów w Ankarze w ramach projektu Erasmus+ „We care about our planet”. W szkole koordynatora projektu nauczyciele odwiedzili kilka klas, uczestniczyli w licznych warsztatach związanych z tematem projektu, np. założenie kompostowników, ułożenie mandali z szyszek, patyków, kamyków i liści czy stworzenie drobnych dzieł sztuki z odpadów. Następnie omówione zostały dotychczasowe zadania i zaplanowane kolejne.

 

 

 

Odbyło się głosowanie na logo projektu oraz wymiana maskotek między partnerami – nasza pszczółka Maja poleciała na Cypr a do nas zawitał lew Leo z Rumunii. Zorganizowano wystawę plakatów i akrostyków na temat ekologii przygotowanych przez dzieci poszczególnych krajów. Poznali turecki system edukacyjny oraz podczas wycieczek poznali bogactwo kulturowe koordynatora projektu.

 

 

A.Szczęsna

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies

×