ERASMUS

ROZPOCZYNAMY PRZYGODĘ Z ERASMUSEM +

W tym roku szkolnym zostaliśmy zaproszeni do wspólnej realizacji projektu międzynarodowego związanego z wymianą uczniów pod nazwą „Troszczymy się o naszą planetę”.

Czas trwania projektu: 1. 09. 2018r. – 31. 08. 2020r.
Język: angielski
Koordynator projektu: TURCJA
Kraje biorące udział w projekcie: Turcja,Bułgaria, Rumunia, Grecja, Cypr i Polska.

LINK DO STRONY

Turcja jako koordynator jest odpowiedzialna za dobrą komunikację i współpracę pomiędzy szkołami. Będzie wyznaczała terminy zadań i zachęcała partnerów do ich wykonania. Wytwory projektu będą publikowane na stronie internetowej, platformie Etwinning i facebooku oraz stronie internetowej SP40.

Polscy uczniowie wraz z opiekunami odwiedzą Cypr i Bułgarię jak również będą gościć w Polsce zagranicznych partnerów.
Nauczyciele i koordynatorzy projektu wyjadą na inauguracyjne spotkanie do Turcji. O postępach będziemy informować na bieżąco.

REGULAMIN PROJEKTU

A. Szczęsna

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

1 października 2018 roku w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języków obcych odbyła się uroczystość, na której gościliśmy przedstawicieli władz lokalnych, przewodniczącego Rady Miasta Tychy Pana Macieja Gramatykę, kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej filii nr 12 w Tychach - Panią Beatę Mann, księdza proboszcza parafii św Maksymiliana Kolbe w Tychach Piotra Nowińskiego, przedstawiciel Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Zuzanna w Tychach Panią Wioletę Gołaś oraz opiekuna wystawy fotograficznej, "Tyskie Ptaki" Panią Karolinę Chemicz-Pałys.

Podczas uroczystości przedstawiliśmy cele naszego projektu " We care about our planet" "Troszczymy się o naszą planetę," który będziemy realizować w ramach współpracy międzynarodowej przy wsparciu programu Uni Europejskiej Erasmus +KA2. Projekt będzie trwał 2 lata. Nasi goście i uczniowie mieli okazję zapoznać się ze zwrotami grzecznościowymi w językach naszych partnerów, gdyż jednym z pierwszych zadań jest utworzenie wspólnego słownika multilingwistycznego.

Następnie zaprezentowano krótkie filmy przybliżające bogactwo kulturowe krajów naszych partnerów.

M. Wojciechowska

PROJEKTY LOGO