KODUJ Z GIGANTAMI

Szanowni Państwo, trwają zapisy na Koduj z Gigantami – ,,RETROPROGRAMOWANIE” – największej akcji edukacyjnej - bezpłatnych warsztatów programistycznych dla dzieci i młodzieży w Polsce!

Wydarzenie wspierają MEN, GovTech, Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu w KPRM ds.Cyfryzacji, NASK i ORE, Prezydent Miasta Tychy Pan Andrzej Dziuba oraz włodarze miast. Wraz z naszymi patronami honorowymi serdecznie zapraszamy Państwa dzieci do udziału w akcji.

12 edycja Koduj z Gigantami „RETROPROGRAMOWANIE” to cykl ogólnopolskich, bezpłatnych warsztatów z programowania dla uczniów szkół podstawowych i  ponadpodstawowych, prowadzony przez najlepszych trenerów.

Warsztaty odbędą się stacjonarnie 4 oraz 12 lutego 2023r. w sali szkoleniowej przy ulicy Bema 2 w Tychach.

Tym razem tematem przewodnim będzie „RETROPROGRAMOWANIE”.
Dzięki wykorzystaniu wielu nowoczesnych środowisk programowania spróbujemy połączyć ze sobą świat dzieci i świat rodziców.

Warsztaty umożliwiają poznanie podstaw programowania w środowiskach takich jak:

Klasy 1-3 szkoły podstawowej: Scratch, Minecraft
Klasy 4-6 szkoły podstawowej: Scratch, App Inventor
Klasy 7-8 szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe: C#, Python,C++

Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.kodujzgigantami.pl

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w naszych warsztatach - zarówno osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z programowaniem, jak również entuzjastów komputerów i nowych technologii.

Giganci Programowania Tychy
ul. Bema 2, 43-100 Tychy,  tel. 601-729-322

Bezpłatna profilaktyka stomatologiczna

Szanowni Państwo, dzięki porozumieniu zawartemu z organem prowadzącym – Miastem Tychy - nasi uczniowie zostali objęci programem bezpłatnej profilaktyki stomatologicznej.

Gabinet stomatologiczny jest zaadaptowany na stałe

w Szkole Podstawowej nr 7 im. Powstańców Śląskich w Tychach.

Według obowiązującej Ustawy o opiece zdrowotnej nad uczniami  - z dnia 12 kwietnia 2019 roku -  jeżeli wyrażacie Państwo zgodę na udział swojego dziecka w programie bezpłatnej profilaktyki stomatologicznej, to nie trzeba podpisywać i dostarczać żadnych dokumentów.

Jeżeli chcecie Państwo zrezygnować, prosimy o wypełnienie formularza sprzeciwu i dostarczenie go do szkoły w terminie do 30.11.2022r.

(formularz sprzeciwu będzie dostępny w sekretariacie i pod tekstem na stronie szkoły).

W nowym roku, prowadzący ten program będzie chciał wprowadzić transport z innych szkół do gabinetu stomatologicznego, w ramach ‘’wycieczki do stomatologa’’ i edukację w zakresie zdrowia jamy ustnej (konkursy, gry edukacyjne).

Uczeń biorący udział w programie będzie zaproszony na bezpłatną wizytę do gabinetu, gdzie będzie miał wykonany pełen wachlarz świadczeń profilaktycznych refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia:
• badanie lekarskie kontrolne, które obejmuje instruktaż higieny jamy ustnej,
• lakierowanie zębów (fluoryzacja),
• zabezpieczenie profilaktyczne lakiem szczelinowym (lakowanie),
• usunięcie złogów nazębnych ze wszystkich zębów (usunięcia osadów, kamienia nazębnego),
• leczenie próchnicy początkowej (zastosowanie preparatu w postaci żelu – pasta Tooth Mousse),
• leczenie zmian na błonie śluzowej jamy ustnej (np. afty, zaczerwienienia, otarcia),
• badanie żywotności zębów (np. po przebytym urazie/upadku w przeszłości),
• płukanie kieszonek dziąsłowych (działanie przeciwbakteryjne).

Z tego względu, iż zabiegi profilaktyczne są bezinwazyjne, bezbolesne oraz bezkrwawe nie muszą się Państwo obawiać, że dziecko będzie czuło dyskomfort/ból podczas takiej wizyty.

Uczeń po wizycie otrzyma formularz dedykowany rodzicom z informacją jakie świadczenia zostały wykonane oraz niezbędne informacje dotyczące np. zaleconej konsultacji specjalistycznej, stanu higieny jamy ustnej u dziecka oraz jakie zęby wymagają leczenia.

Każdego pacjenta będą regularnie przyjmować co 3 - 6 miesięcy, by zapobiegać powstawaniu próchnicy.

FORMULRZ SPRZECIWU

TYDZIEŃ BEZ SŁODYCZY

Szanowni Państwo, informujemy, iż w naszej szkole, tydzień od 17 do 23 października 2022, został ogłoszony jako 7 dni przeciwko słodyczom. W tym czasie będzie miała miejsce akcja informacyjna mająca na celu uświadomienie uczniom, jak niekorzystny wpływ wywiera cukier na organizm człowieka.

Szkolna Rada Rodziców wydrukowała dla naszych uczniów tematyczne ulotki informacyjne, a inicjatorem akcji jest z-ca przewodniczącego RR Pan Marcin Gołka.

Poniżej zamieszczamy linki do materiałów edukacyjnych.

Wpływ cukru na rozwój dziecka

Dieta i nadpobudliwość dzieci

PLEBISCYT EDUKACYJNY

Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody Szkoła Roku w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym, który w województwie śląskim jest prowadzony przez „Dziennik Zachodni”.

Ponadto nominację do tytułu Nauczyciel Roku otrzymała pani Ewa Gembka.

Głosowanie w plebiscycie rozpocznie się już we wtorek, 25 października 2022 roku.

Wszystkie informacje o akcji można znaleźć w serwisie internetowym pod adresem: www.dziennikzachodni.pl/nauczyciel

Z poważaniem,

Redakcja „Dziennika Zachodniego”

Dodatkowych informacji o akcji udziela (od pon. do pt. w godz. 9-15) Katarzyna Wojtecka