Jesteś tutaj:

INFORMACJE

BUDŻET OBYWATELSKI

Plakat w sprawie glosowania na projekt zagospodarowania terenu przed Szkołą Podstawową nr 40 w Tychach -  z Budżetu Obywatelskiego.

POMAGAMY

800 800 605 - całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów „Pomagamy”

 

Od poniedziałku, 6 września działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl. Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki.


Celem infolinii jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19. Istotne jest również odpowiednie wsparcie rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży w ramach prowadzenia przez specjalistów infolinii interwencyjno-informacyjnej. Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych.


Po okresie izolacji wielu młodych ludzi musi sobie poradzić od nowa z różnego rodzaju relacjami i związanymi z tym emocjami. Niejednokrotnie dzieci są ofiarami przemocy i agresji – słownej, a także fizycznej ze strony rówieśników lub dorosłych, są coraz bardziej samotne, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii dzieci będą mogły skontaktować się ze specjalistami 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.


Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi. Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci infolinii „Pomagamy” są gotowi do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła ją otrzymać.
W ramach działań infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

 

Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo.ie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

 

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

Szanowni Państwo, poniżej przedstawiamy harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego dla poszczególnych oddziałów.


Osoby wchodzące do szkoły zobligowane są do zdezynfekowania rąk przy drzwiach wejściowych i zachowania bezpiecznego dystansu od siebie – 1,5m.


Oddział przedszkolny – rozpoczyna spotkanie z wychowawcą o 8.00 w swojej sali.
Rodzice dzieci przedszkolnych wraz ze swoimi pociechami wchodzą i wychodzą wejściem przy placu zabaw – od strony boiska szkolnego.

Uczniowie klas 2-3 – czekają przed szkoła na wychowawcę klasy i pod jego opieką wchodzą do placówki przydzielonym wejściem. Po spotkaniu z wychowawcą, uczniowie wychodzą wskazanym wyjściem.

 

Uczniowie klas 1 wchodzą do placówki wyznaczonym wejściem i czekają w amfiteatrze szkolnym na wychowawcę i spotkanie z dyrektorem szkoły.

 

W związku z zagrożeniem epidemicznym nie zaleca się przebywania rodziców uczniów klas 2 – 8 na terenie placówki.

 

UWAGA! NA SPOTKANIE Z WYCHOWAWCĄ W KLASIE PIERWSZEJ
Z JEDNYM DZIECKIEM MOŻE PRZYJŚĆ TYLKO 1 RODZIC/OPIEKUN.

Uczniowie klas 4-8 - zabezpieczeni w maseczki ochronne - wchodzą do placówki odpowiednio przydzielonym wejściem i wychodzą przydzielonym wyjściem.

 

ZEBRANIE RODZICÓW PIERWSZOKLASISTÓW 2021/2022

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 40 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach serdecznie zaprasza rodziców/opiekunów prawnych dzieci, które rozpoczną edukację w naszej szkole w roku szkolnym 2021/2022,  na spotkanie informacyjne, które odbędzie się:                                                                                                                     

 25 sierpnia 2021 roku (środa) o godz. 16.30 w amfiteatrze szkolnym.

 

 

WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY 2021/2022

Przybory do pisania i materiały piśmiennicze:
• Pióro (do zakupu w późniejszym terminie);
• Ołówek (2 szt.);
• Kredki ołówkowe;
• Gumka;
• Temperówka zamykana;
• Zeszyty 16 kartkowe (2 w wąską linię, 2 w kratkę).

Materiały do plastyki:


• Ryza papieru ksero – do wykorzystania w całym cyklu edukacyjnym;
• Blok techniczny A4;
• Blok techniczny z kolorowymi kartkami A4;
• Farby plakatowe i akwarelowe;
• Pędzelki do malowania (w trzech rozmiarach);
• Pojemnik na wodę;
• Kredki świecowe lub pastele olejne;
• Plastelina;
• Flamastry;
• Nożyczki;
• Klej w sztyfcie;
• 3 bibuły marszczone w dowolnym kolorze;
• Linijka 15-20 cm;
• Podpisana teczka tekturowa z gumką.

 

Inne:

• Piórnik szkolny;
• Odpowiednio dobrany do wzrostu i wagi dziecka tornister/plecak szkolny - lekki, z wkładką ergonomiczną (odpowiednio przylegającą do pleców);
• Pojemnik na śniadanie – tzw. śniadaniówka;
• Strój gimnastyczny: biała koszulka, granatowe spodenki, obuwie sportowe na białej podeszwie;
• Worek na strój gimnastyczny;
• Obuwie na zmianę;
• Worek na obuwie zmienne;
• Chusteczki higieniczne w kartonie oraz chusteczki nawilżane;
• Maseczki ochronne na twarz (zestaw).

 

NAUKA W TRYBIE HYBRYDOWYM

Drodzy uczniowie klas 4-8.


Od 17 maja planowany jest wasz powrót do nauki stacjonarnej. Zajęcia będą prowadzone w trybie hybrydowym według następującego planu:
 

Pierwsza grupa uczniów: tj. klasy 4a, 4b, 4c, 7a, 7b, 7c, 5b w dniach 17, 18, 19 oraz 28 maja 2021 r.

przychodzi na zajęcia w szkole, a pozostali mają zajęcia zdalne w domu.


Następnie druga grupa: klasy 6a, 6b, 6c, 6d, 8a, 8b, 5a w dniach 20, 21, 24 maja 2021 r. przychodzi na zajęcia stacjonarne w szkole, a pozostali mają zajęcia zdalne w domu.


Mając na uwadze wasze dobro i troskę o poczucie bezpieczeństwa nauczyciele w pierwszej kolejności będą prowadzić zajęcia integrujące. Planują wspólne wyjścia, spacery na świeżym powietrzu, naukę przez doświadczenie. Uczniowie klasy ósmej muszą się jednak liczyć z utrwalaniem wiedzy oraz powtórkami materiału przed egzaminem. Dla ósmoklasistów czas na integrację rozpocznie się po 27 maja.


W pozostałych klasach w pierwszym tygodniu nauki stacjonarnej nie będzie sprawdzianów, testów, kartkówek, odpytywania, rozliczania za notatki, ćwiczenia, zeszyty z pracy zdalnej. Od 17 maja uczniowie mogą przychodzić do szkoły ubrani wygodnie, luźno, kolorowo, ale estetycznie i czysto, bez ekstrawagancji.


Proszę, aby klasy 4-6 wchodziły wejściem głównym, zaś 7-8 wejściem od boiska.
 

Od 31 maja już wszyscy uczniowie klas 4-8 będą uczęszczać na zajęcia stacjonarne w szkole. To czas na skuteczne odłączenie się od sieci, odpoczynku od Internetu, monitorów, smartfona, gier komputerowych. Zalecam czytanie książek.


7 czerwca wystawione zostaną proponowane na świadectwo oceny i będzie można umawiać się z nauczycielem na formy i terminy poprawy oceny przed końcową klasyfikacją. Nauczyciele przy wystawianiu ocen końcoworocznych wezmą pod uwagę waszą systematyczność w nauce, pilność w zdobywaniu wiedzy w czasie nauki zdalnej.


W tym czasie będzie możliwe już pisanie testów, odpytywanie przez nauczycieli, ale głównie w celu ewentualnej poprawy końcoworocznej oceny i przekazywanie wam informacji podsumowującej waszą pracę roczną i obszary, nad którymi powinniście jeszcze popracować. Często takie testy lub sprawdziany, wypracowania będą zawierać tylko informacją zwrotną.


Przypominam jednocześnie o przestrzeganiu reżimu sanitarnego, m in. o obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni wspólnej (tj. w holu, amfiteatrze, gabinetach, bibliotece, sekretariacie), o dezynfekcji rąk przed wejściem do szkoły, o zachowywaniu 1,5 metrowego dystansu, wietrzeniu sal. Zalecam korzystanie podczas przerw, jeśli pogoda pozwoli, ze świeżego powietrza i wychodzenie na zewnątrz.
 

Życzę wszystkim uczniom, nauczycielom, aby czas powrotu do normalnych zajęć był wolny od stresu, lęków i niepokojów, a służył odbudowaniu wzajemnych relacji, był pełen życzliwości, empatii i zrozumienia.

Wojciech Rerich - dyrektor szkoły

 

Jak chronić swoje zdrowie psychiczne w czasie pandemii?

9 rad jak chronić swoje zdrowie psychiczne w czasie pandemii

 

1. Nie pozwól, by nadmiar informacji pogorszył Twój nastrój.

2. Dbaj o podtrzymywanie kontaktów społecznych w bezpieczny sposób.

3. Codziennie, przez co najmniej 30 min uprawiaj bezpieczną dla Ciebie i innych aktywność fizyczną.

4. Dbaj o swoje zdrowie fizyczne - odżywiaj się prawidłowo, zadbaj o odpowiednio długi sen.

5. Jeśli przebywasz w domu, zaplanuj jak spędzić czas izolacji.

6. Postaraj się utrzymywać stały plan dnia.

7. Dbaj o bezpieczeństwo w sytuacji, kiedy musisz wyjść z domu.

8. Unikaj radzenia sobie ze stresem za pomocą agresji.

Badania potwierdzają, że wyładowanie stresu przynosi nam ulgę i jest dla nas po prostu zdrowe. Dobrze zatem "wybiegać" nerwy, przerzucić je na worek treningowy, zostawić na siłowni czy nawet przelać na kartkę papieru. Gorzej, gdy obiektem naszego wyładowania stają się inni ludzie.

9. Zastanów się, czy komuś z Twoich bliskich nie jest potrzebna pomoc lub wsparcie.

Przygotowała:
Joanna Kośmińska
interwent kryzysowy
specjalista psychologii kryzysu
pedagog

REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH SP - 2021/2022

Szanowni Państwo 8 lutego 2021 roku rozpoczęły się zapisy uczniów do klas pierwszych na rok szkolny 2021/2022. Szczegóły znajdą Państwo na stronie: https://www.oswiata.tychy.pl/ zakładka Rekrutacje 

lub https://sp-tychy.nabory.pl/


Zapisy do szkół trwają od 8 do 26 lutego 2021r.


Aby zapisać dziecko do szkoły podstawowej, w obwodzie której mieszka, wystarczy wypełnić elektroniczny formularz ZGŁOSZENIA dostępny na stronie https://sp-tychy.nabory.pl/  a następnie wydrukować, podpisać i złożyć formularz w sekretariacie szkoły obwodowej.

Dziecko nie musi spełniać żadnych kryteriów, do szkoły obwodowej bedzie przyjęte z urzędu.

 

KODUJ Z GIGANTAMI

Szanowni Państwo, już 30 stycznia 2021 roku startują darmowe warsztaty “Koduj z Gigantami”, na które wciąż trwają zapisy.
Po raz ósmy organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież szkolną do wzięcia udziału w darmowych zajęciach z programowania!

 

W tym roku warsztaty będą się odbywać w terminach 30.01.-14.02.2021r. stacjonarnie w 30 miastach Polski.

 

Oprócz warsztatów stacjonarnych, uczniowie mają możliwość zapisu na interaktywne zajęcia online, które będą prowadzone w małych grupach.

 

“Koduj z Gigantami” to wydarzenie o charakterze edukacyjnym, które jest doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy o programowaniu i lepszego startu w przyszłość, a także bardziej świadomego korzystania z nowych technologii.

Warsztaty “Koduj z Gigantami” to połączenie dużej dawki wiedzy ze świetną zabawą. W ich trakcie dzieci już od 7 roku życia mogą spróbować własnych sił w programowaniu i zacząć tworzyć własne gry czy aplikacje.

 

Program zajęć dopasowany jest odpowiednio do grupy wiekowej:

·         uczestnicy 7 - 9 lat: SCRATCH, MINECRAFT,
·         uczestnicy 10 - 12 lat: SCRATCH, APP INVENTOR,
·         uczestnicy powyżej 13. roku życia: C#, VISUAL STUDIO.

Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.kodujzgigantami.pl.
Zapisy już trwają, a liczba miejsc jest ograniczona.

 

strona:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies

×