Szkoła Podstawowa nr 40 im. gen. Jerzego Ziętka w Tychach

To nowoczesna placówka, wybudowana w 1986 roku na osiedlu „Zuzanna” w Tychach.

W roku 1999 budynek został podzielony na dwie szkoły: Szkołę Podstawową nr 40 im. gen. Jerzego Ziętka w Tychach oraz Gimnazjum nr 7 w Tychach.

Od stycznia 2003 roku nasza szkoła otrzymała nazwę: Szkoła Podstawowa nr 40 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. Jerzego Ziętka w Tychach.

Placówka posiada 11 sal lekcyjnych, w tym dobrze wyposażoną pracownię komputerową, ponadto przestronną świetlicę, bibliotekę z czytelnią, Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej, gabinet logopedyczny, salę terapeutyczną do stymulacji polisensorycznej, salę terapeutyczną do integracji sensomotorycznej, trzy sale gimnastyczne, gabinet opieki medycznej i stołówkę.

Dzięki dodatkowym środkom przekazanym przez Gminę Tychy na remont placówki, nasi uczniowie mogą uczyć się w bardzo dobrych warunkach. W ciągu ostatniego roku zmodernizowane zostało dosłownie wszystko, pomieszczenia, elewacje, dach, instalacje. Dodatkowo szkoła została wyposażona w nowe meble.

KRÓTKA - TRZYDZIESTOLETNIA

HISTORIA PLACÓWKI