DZIENNIK WYDARZEŃ OP

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

26 listopada 2019 roku obchodziliśmy światowe święto wszystkich pluszaków. Poznaliśmy różne bajkowe misie, te mniej lub bardziej znane. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób narodził się pomysł na stworzenie tego typu zabawki, każdy z nas mógł zauważyć różnice między misiami które przynieśliśmy do przedszkola, a tymi którymi bawili się nasi dziadkowie. Następnie wykonaliśmy prace plastyczne, które ozdobiły naszą salę zajęć.

OBCHODY 11 LISOPADA 2019

13 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyła się akademia związana ze świętem Odzyskania Niepodległości naszego kraju. Każdego roku świętujemy w całej Polsce to wydarzenie, jednak tym razem akademia była wyjątkowa ze względu na to, że impreza przygotowana została przez naszą grupę przedszkolną pod kierunkiem  pani Basi i pani Amaris. Nieoceniona okazała się pomoc uczniów z klasy 1B, którymi kierowała pani Agata oraz dzieci z klasy 2c, którymi dowodziła pani Agnieszka. Byliśmy bardzo zestresowani ponieważ występ był przeznaczony nie tylko dla klas 1-3, ale także dla uczniów klas 4-8. Wszystko nam się udało, a uczniom SP-40 bardzo podobało się nasze wystąpienie. Na początku odśpiewaliśmy hymn, później piosenki tematyczne, następnie  recytowaliśmy patriotyczne wierszyki – bardzo dostojnie uczciliśmy to wyjątkowe święto.

WYJŚCIE DO KINA

25 listopada 2019 roku nasza grupa wyjechała do Katowic na projekcję filmu „Basia III”. Było to dla nas niesamowite przeżycie, ponieważ niektórzy z nas po raz pierwszy jechali pociągiem, z kolei inni nigdy nie byli w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Na początku Pani oprowadzająca wprowadziła nas w temat, opowiedziała o czym będzie projekcja i prosiła o uważne słuchanie, gdyż po filmie miały być ciekawe quizy i zabawy. W drodze powrotnej, zanim wsiedliśmy do pociągu, zjedliśmy pyszne lody.

SPACER EKOLOGICZNY

10 października 2019 roku nasza grupa wzięła udział w pro-ekologicznym spacerze z okazji święta drzewa. W wydarzeniu brali udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Wraz z transparentami przemaszerowaliśmy ulicami naszego osiedla, pokazując tym samym jak bardzo zależy nam na tym aby każdy dbał o swoje otoczenie i jak ważne jest środowisko dla każdego z nas.

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

6 listopada 2019 roku nasz odział przedszkolny odwiedzili aktorzy teatru O! Teatr którzy wystawili spektakl pt.: Król Maciuś.

W przedstawieniu wzięły udział dzieci z grupy Kangurki, Tygryski a także uczniowie klasy 1b.

Dzieci miały okazję poznać historię Króla Maciusia a także wziąć czynny udział w przedstawieniu. Aktorom teatru O! Teatr serdecznie dziękujemy za przybycie!

L. Czerwińska

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PREDSZKOLAKA - 20.09.2019

Nasze święto obchodziliśmy w wyjątkowy sposób ponieważ Panie zabrały nas do Groty Solnej, gdzie pojechaliśmy autobusem co było dla nas niesamowitym przeżyciem. Na miejscu każdy z nas mógł się pobawić solą, której konsystencja przypominała piasek. Było tam dużo zabawek: koparki, foremki i inne rzeczy jakie mogą być przydatne przy tego typu zabawach. Pani przewodnik mówiła, że przybywanie w takiej grocie jest bardzo zdrowe i pomaga jeśli ktoś ma problemy z oddychaniem. Po powrocie do przedszkola zjedliśmy pyszne wafelki.

ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE

We wrześniu w naszej szkole odbyły się zajęcia umuzykalniające, w których nasze przedszkolaki wzięły aktywny udział. Z najnowszych badań naukowych wynika, że tego typu zajęcia stymulują pełny i bardziej harmonijny rozwój mózgu, są wspaniałym treningiem pamięci i koncentracji, rozwijają zdolności językowe, uczą logicznego myślenia, wpływają na rozwój zdolności matematycznych, poprawiają samopoczucie (uspokajają i pomagają rozładować emocje), uczą pracy i współżycia w zespole.

Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach, czego dowodem mogę być poniższe zdjęcia.

A.Cabrera-Więcek