Jesteś tutaj:

DZIENNIK WYDARZEŃ OP

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 


26 listopada 2019 roku obchodziliśmy światowe święto wszystkich pluszaków. Poznaliśmy różne bajkowe misie, te mniej lub bardziej znane. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób narodził się pomysł na stworzenie tego typu zabawki, każdy z nas mógł zauważyć różnice między misiami które przynieśliśmy do przedszkola, a tymi którymi bawili się nasi dziadkowie. Następnie wykonaliśmy prace plastyczne, które ozdobiły naszą salę zajęć.

 

Amaris Cabrera-Więcek

OBCHODY 11 LISOPADA 2019

 

13 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyła się akademia związana ze świętem Odzyskania Niepodległości naszego kraju. Każdego roku świętujemy w całej Polsce to wydarzenie, jednak tym razem akademia była wyjątkowa ze względu na to, że impreza przygotowana została przez naszą grupę przedszkolną pod kierunkiem  pani Basi i pani Amaris. Nieoceniona okazała się pomoc uczniów z klasy 1B, którymi kierowała pani Agata oraz dzieci z klasy 2c, którymi dowodziła pani Agnieszka. Byliśmy bardzo zestresowani ponieważ występ był przeznaczony nie tylko dla klas 1-3, ale także dla uczniów klas 4-8. Wszystko nam się udało, a uczniom SP-40 bardzo podobało się nasze wystąpienie. Na początku odśpiewaliśmy hymn, później piosenki tematyczne, następnie  recytowaliśmy patriotyczne wierszyki – bardzo dostojnie uczciliśmy to wyjątkowe święto.

Amaris Cabrera-Więcek

WYJŚCIE DO KINA

 

25 listopada 2019 roku nasza grupa wyjechała do Katowic na projekcję filmu „Basia III”. Było to dla nas niesamowite przeżycie, ponieważ niektórzy z nas po raz pierwszy jechali pociągiem, z kolei inni nigdy nie byli w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Na początku Pani oprowadzająca wprowadziła nas w temat, opowiedziała o czym będzie projekcja i prosiła o uważne słuchanie, gdyż po filmie miały być ciekawe quizy i zabawy. W drodze powrotnej, zanim wsiedliśmy do pociągu, zjedliśmy pyszne lody.

 

  

Amaris Cabrera-Więcek

SPACER EKOLOGICZNY


10 października 2019 roku nasza grupa wzięła udział w pro-ekologicznym spacerze z okazji święta drzewa. W wydarzeniu brali udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Wraz z transparentami przemaszerowaliśmy ulicami naszego osiedla, pokazując tym samym jak bardzo zależy nam na tym aby każdy dbał o swoje otoczenie i jak ważne jest środowisko dla każdego z nas.

 

 

Amaris Cabrera-Więcek

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

 

6 listopada 2019 roku nasz odział przedszkolny odwiedzili aktorzy teatru O! Teatr którzy wystawili spektakl pt.: Król Maciuś. 

 

 

 

W przedstawieniu wzięły udział dzieci z grupy Kangurki, Tygryski a także uczniowie klasy 1b. 

 

  

 

Dzieci miały okazję poznać historię Króla Maciusia a także wziąć czynny udział w przedstawieniu. Aktorom teatru O! Teatr serdecznie dziękujemy za przybycie!

 


 

L. Czerwińska


OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PREDSZKOLAKA - 20.09.2019


Nasze święto obchodziliśmy w wyjątkowy sposób ponieważ Panie zabrały nas do Groty Solnej, gdzie pojechaliśmy autobusem co było dla nas niesamowitym przeżyciem. Na miejscu każdy z nas mógł się pobawić solą, której konsystencja przypominała piasek. Było tam dużo zabawek: koparki, foremki i inne rzeczy jakie mogą być przydatne przy tego typu zabawach. Pani przewodnik mówiła, że przybywanie w takiej grocie jest bardzo zdrowe i pomaga jeśli ktoś ma problemy z oddychaniem. Po powrocie do przedszkola zjedliśmy pyszne wafelki.

 

  

Amaris Cabrera-Więcek

ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE


We wrześniu w naszej szkole odbyły się zajęcia umuzykalniające, w których nasze przedszkolaki wzięły aktywny udział. Z najnowszych badań naukowych wynika, że tego typu zajęcia stymulują pełny i bardziej harmonijny rozwój mózgu, są wspaniałym treningiem pamięci i koncentracji, rozwijają zdolności językowe, uczą logicznego myślenia, wpływają na rozwój zdolności matematycznych, poprawiają samopoczucie (uspokajają i pomagają rozładować emocje), uczą pracy i współżycia w zespole.


Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach, czego dowodem mogę być poniższe zdjęcia.

 

  

 

  

A.Cabrera-Więcek

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies

×