TYGRYSKI

CO SŁYCHAĆ W NASZYM STUMILOWYM LESIE?

Zapraszamy do obejrzenia naszego Dziennika Wydarzeń 2019/2020

Zajęcia dodatkowe oferowane naszym podopiecznym:

PRZEDSZKOLIADA

W każdy czwartek o godzinie 13:30 w naszym przedszkolu odbywają się zajęcia sportowe, na które uczęszczają wszystkie chętne dzieci. Drużyna Kangura ma na celu zainteresowanie dzieci w wieku przedszkolnym  sportem poprzez zabawę.

Ponadto zajęcia te przeciwdziałają otyłości, uczą dzieci idei fair play, pomagają w nawiązywaniu współpracy w grupie. Wprowadzane są również podstawy piłki nożnej, siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej co może mieć korzystne odbicie w późniejszych latach w szkole na zajęciach wychowania fizycznego.

A. Cabrera-Więcek

RYTMIKA

Co drugą środę miesiąca, o  godzinie 10:45 w naszym przedszkolu odbywają się zajęcia z rytmiki prowadzone przez Panią Justynę.

Dzieci chętnie w nich uczestniczą i biorą aktywny udział w ćwiczeniach. Zajęcia rytmiczne pozwalają wykształcić u dzieci koordynację ruchową, poprzez ćwiczenia fizyczne w połączeniu z bodźcami dźwiękowymi. Przedszkolaki uczone są poznawania cech dźwięków – wysokości, czasu trwania.

Prowadząca zajęcia kształtuje u dzieci umiejętność odtwarzania rytmu, tempa i metrum. Z czasem dzieci nauczą się nazywać dźwięki niskie i wysokie, ciche i głośne, wolne i szybkie.

Zajęcia mają wpływ na zdolności muzyczne dzieci i na ich sprawność fizyczną oraz umysłową. Poprawiają pamięć wzrokową i słuchową, koordynację ruchową dzieci oraz przygotowują przedszkolaków do przyszłych występów publicznych. Dzieci uczą się piosenek, prostych układów tanecznych i wzbogacają swoją wiedzę o otaczającym ich świecie.Rytmika w przedszkolu sprawia, że dzieci zyskują umiejętność pracy w grupie, grają na prostych instrumentach muzycznych i mają kontakt z muzyką na żywo.

A. Cabrera-Więcek