LOGOPEDA

PIĄTEK   1200 - 1715

GABINET LOGOPEDY SZKOLNEGO

Mowa jest dźwięczną kaskadą
słów, co w  przestrzenni rozsiane.
Posłusznie w szereg się składa
rozkazem myśli zebrane.

Bo czymże myśl najwspanialsza,
kiedy ucieknie przed słowem.
Zblednie i zgaśnie na zawsze
zgubiona w wirze światowym.

Więc mowę, ten dar natury
otoczmy tkliwą opieką.
Niech nie brzmią fałszywie jej struny,
by człowiek mógł pojąć człowieka.

H.   Pniewska

Mowa warunkuje prawidłowy rozwój społeczny, poznawczy i emocjonalny dziecka. Umiejętność porozumiewania się odgrywa ważną rolę w kształtowaniu jego psychiki, budowaniu relacji z innymi ludźmi. Organizuje jego aktywność, pomaga oddziaływać na rzeczywistość i wpływa na sposób rozumienia otaczającego go świata.

Logopeda szkolny ma za zadanie pomóc dzieciom w przezwyciężaniu trudności w nabywaniu kompetencji językowych i komunikacyjnych.
W naszej szkole logopeda prowadzi zajęcia z uczniami mającymi wskazania do terapii logopedycznej  (orzeczenia i opinie) oraz uczniami z wadami wymowy.

Zajęcia logopedyczne mają formę spotkań indywidualnych. Prowadzone są z uczniami klas od1 do 8.
Odbywają się raz w tygodniu i trwają 30 minut.

Renata Petroniec

W bieżącym roku szkolnym - 2023/2024 - do gabinetu logopedycznego "przywędrowała" żywa choinka. Uczniowie wraz z logopedą przygotowali ozdoby choinkowe. Oto efekt wspólej pracy. Logopedyczna choinka prezentuje się okazale i wspaniale.

R. Petroniec