Jesteś tutaj:

OSIĄGNIĘCIA

Największe sukcesy
 
naszych uczniów
 
 
W latach szkolnych:
 
     

 

 
SZCZEGÓLNIE WAŻNE W BIEŻĄCYM ROKU SZKOLNYM 2023/2024
 
 
 
23 stycznia 2024 roku, w Szkole Podstawowej nr 35 w Tychach, odbył się XII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Biblijnej o Bożym Narodzeniu. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 2a: Hanna Pałys i Patrycja Biszczanik. Dziewczynki wykazały się szeroką wiedzą biblijną oraz gruntowną znajomością tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Drugoklasistki z SP-40 zdobyły II miejsce. Gratulujemy bardzo serdecznie!
 
 
 
 
   
Anna Pustelnik
 
 
 
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ŚPIEWANIA KOLĘD I PASTORAŁEK
 
19 grudnia 2024 roku uczniowie: Kacper Kupczyk, Oliwia Piskorowska, Oktawian Machura, Lena Woźniak, Paulina Trojca z klasy 1b i Adam Kołodziejczyk, Nina Viscardi, Zofia Bolibrzuch, Hanna Blińska, Patrycja Kolasińska z klasy 1c oraz Melania Niemiec, Hania Deda, Emilka Sojka, Maja Ścierska z klasy 2c brali udział w XVIII Miedzyszkolnym Konkursie Śpiewania Kolęd I Pastorałek Klas Integracyjnych "Wśród nocnej ciszy".
 
Dzieci z klasy 1c oraz 1b otrzymały wyróżnienie natomiast dziewczynki z klasy 2c wyśpiewały 3 miejsce. Wszystkim uczestnikom konkursu z całego serca gratulujemy.
 
 
 
Red. A. Wylężek
 
 
 
TYSKIE ORŁY

 

Docenione Zdolności  -"Tyskie Orły" -  20 listopada odbyła się tyska gala najzdolniejszych, podczas której zostali nagrodzeni  uczniowie wyróżniający się znaczącymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi i sportowymi. Wśród nich znalazła się wychowanka i absolwent  SP-40 w Tychach, Nikola i Nataniel Dynak.

 

 

 

 Romana Wochna-Dynak i Przemysław Dynak

 

 
 
 
GRAND PRIX POLSKI W SKOKACH DO WODY
 
 
Od 17 do 19 listopada 2023 roku, w Tychach, Nikola Dynak brała udział w Grand Prix Polski w skokach do wody oraz w X Memoriale Haliny Chrząszcz-Bartkowiak. W skokach z trampoliny - 1 metr - zdobyła brązowy medal, a skacząc z trampoliny - 3 metry - uzyskała życiowy rekord 170,50 pkt, zdobywając złoto. 
 
 
W podsumowaniu wszystkich Grand Prix Polski z roku 2023, Nikola zdobyła trzecie miejsce i otrzymała puchar. Natomiast dla najlepszej wykonawczyni skoku Auerbacha otrzymała złoty medal oraz puchar Prezesa UKS Auerbach Tychy.  Kolejny złoty medal otrzymała za najlepiej wykonane skoki śrubowe.
 
  
 
Romana Wochna-Dynak i Przemysław Dynak
 
 
 
 
NIKOLA DYNAK - GRAND PRIX POLSKI - RZESZÓW
 
W dniach od 27 do 29 października 2023 roku odbyły się zawody GPP w skokach do wody w Rzeszowie. Nikola startowała w trzech konkurencjach (trampolina 1 metr, trampolina 3 metry i wieża). W każdej z tych konkurencji zdobyła srebrny medal.
 
 
 
Romana Wochna-Dynak i Przemysław Dynak
 
 
 
 
IGRZYSKA DZIECI I MŁODZIEŻY W PIŁCE RĘCZNEJ
 
Za nami kolejne zawody w sportowej rywalizacji międzyszkolnej, pierwsze w grach zespołowych. 24 i 25 października 2023 roku, odbyły się - w Szkole Podstawowej w Urbanowicach - zawody z cyklu Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej chłopców w piłce ręcznej. W kategorii wiekowej klas IV-VI startowały drużyny z 11 tyskich szkół. Nasza drużyna zajęła II miejsce w grupie, a ostatecznie cały turniej zakończyła na V miejscu. W kategorii chłopców starszych wzięło udział 12 szkół. Nasi reprezentanci również w tej grupie zajęli II miejsce, a ostatecznie rywalizację zakończyli na VI miejscu. To bardzo dobry wynik i gratulujemy obu drużynom. Brawo!
 
 
 
 

 J.Kutniowska, A. Dzionsko
 
 
 
IGRZYSKA DZIECI W SZACHACH
 
18 października 2023 roku, w Szkole Podstawowej nr 24 w Urbanowicach odbyły się Igrzyska Dzieci w Szachach - turniej drużynowy. Naszą szkołę reprezentowali - Tymek Mikołajczyk, Dominik Gołka, Leon Sołtysik oraz Oliwia Lipińska. Była to kolejna impreza gdzie nasi uczniowie zdobywali szachowe doświadczenie, gratulujemy im wyniku. Zachęcamy wszystkich uczniów do grania w szachy. KolejnyTurniej Szachowy o Mistrzostwo SP-40 w czerwcu. 
 
 
Katarzyna Lewicka
 
 
 
MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI W SZACHACH
 
 
Mistrzostwa Polski Szkół i Przedszkoli w Szachach odbyły się w Katowickim Spodku 26 września 2023 roku. W tym dniu 1200 uczniów w 20 grupach rozegrało 8 rund w tempie 10 minut na zawodnika. Nasi uczniowie: Wiktor Paruch, Wojtek Gwadera, Julian Mróz, Wiktor Zioło, Tymon Mikołajczyk i Dominik Gołka reprezentowali szkołę i mogli się zmierzyć z najlepszymi szachistami w Polsce.
 
   
 
Na turnieju nie tylko liczy się gra, ale kulturalne zachowanie, szacunek dla przeciwnika, przewidywanie ruchów, umiejętne rozpoznanie i zgłoszenie błędu. Wszyscy nasi reprezentanci zdali na szóstkę. Każdy uczestnik otrzymał pakiet startowy ze smakołykami oraz medal pamiątkowy. Najwięcej zwycięstw - 5 miał Tymon.
 

To nie jest nasz ostatni występ, za rok porównamy wyniki. Trening czyni MISTRZA. Gratuluję bardzo serdecznie i zachęcam do grania w szachy, trenujemy na pierwszej długiej przerwie w środę, czwartek i piątek. Zapraszam wszystkich chętnych.
                 
 
Katarzyna Lewicka
 
 
 
 
 
KONKURS - AUTOBUS PRZYSZŁOŚCI  

We wrześniu 2023 roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pt.: „Autobus przyszłości”.


Organizatorem tego przedsięwzięcia było Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp.z. o.o. w Tychach. Działanie zostało podjęte w ramach miejskich obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności i Dnia bez Samochodu.

W piątek 22 września, konkurs został rozstrzygnięty i z przyjemnością informujemy, iż nagrodę otrzymała Kamila Zoń - uczennica klasy 6c.


Serdecznie gratulujemy Kamili i życzymy dalszych osiągnięć artystycznych!

 
E. Pasternak
 
 
 
IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2023
 
W piątek 22 września 2023 roku rozpoczęły się zmagania sportowe wszystkich tyskich szkół podstawowych w rozgrywkach z cyklu Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl.VII -VIII) oraz Igrzysk Dzieci (kl. IV-VI). Jako pierwsze odbyły się sztafetowe biegi przełajowe.
 
Nasza szkoła wystawiła do rywalizacji 4 drużyny. Zawody były trudne, teren do pokonania biegiem różnorodny, ale nasze sztafety spisały się dzielnie i zdobyły miejsca:
 
IMS dziewczęta- miejsce VI
IMS chłopcy - miejsce VI
ID dziewczęta- miejsce VI
ID chłopcy- miejsce XI
 
  
 
   
 
Wszystkim zawodnikom gratulujemy, dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły i jesteśmy z Was dumni!
 
p. Asia Kutniowska i p. Ariel Dzionsko
 
 
 
 
MISTRZOSTWA TYCHÓW - TENIS 10
 
15 września 2023 roku, na kortach tenisowych Klubu Tenisowego Tennis Team odbyły się Mistrzostwa Tychów -Tenis 10. Kilkudziesięciu zawodników klas drugich, trzecich i czwartych ambitnie rywalizowało na kortach, dając z siebie wszystko. Takie spotkanie to nie tylko zacięta rywalizacja, ale i wspaniała zabawa dla wszystkich uczestników. 
 
 
Wśród licznej grupy reprezentantów naszej szkoły najlepiej spisał się uczeń klasy 2b - Dominik Gołka, który - w swojej kategorii wiekowej zajął 3 miejsce. 
 
 
 
Wszystkim uczestnikom Mistrzostw serdecznie gratulujemy podjęcia wyzwania i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
 
B.Cabrera-Ziobro
 
 
 
 
XXIX OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W SPORTACH LETNICH
 
 

W dniach od 1 do 2 lipca 2023 roku odbyła się XXIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich Śląskie 2023. W Zatoce Sportu w Łodzi, Nikola Dynak reprezentowała uczniowski Klub Sportowy Auerbach Tychy. Skacząc do wody na przyrządach olimpijskich, zdobyła złoto z trampoliny - 3 metry oraz złoto z skacząc z wieży.

 

 

Obecnie Nikola jest członkiem Kadry Narodowej Juniora Młodszego i startuje w grupie D dziewcząt (ma 10 lat).

 
  
 
 
Romana Wochna-Dynak i Przemysław Dynak
 
 
 
ROK SZKOLNY 2022/2023
 
 
FINAŁ II TYSKIEGO TURNIEJU SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
 
We wtorek 13 czerwca 2023 roku, drużyna z naszej szkoły, w składzie: Aleksandra Rutecka, Anna Browska, Maja Mikotowicz, Paulina Czaja, Antonina Kos, Julian Mróz, wzięła udział w finale II Tyskiego Turnieju Szkół Podstawowych. Kibicowali im nauczyciele i dyrektorzy tyskich szkół podstawowych oraz pani Dorota Gnacik - dyrektor Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach. Nasza szkoła od stycznia brała udział we wszystkich etapach tego turnieju. W ostatnim, czwartym etapie konkursu uczniowie rywalizowali w części artystycznej i sportowej. W części artystycznej nasza drużyna zdobyła II miejsce (ex aequo), a w części sportowej - IV miejsce. W klasyfikacji generalnej uzyskaliśmy III miejsce (ex aequo). To wspaniały występ i duży sukces. Wielkie gratulacje dla uczniów i nauczycieli, którzy ich przygotowywali!!! Dziękujemy kibicom Gabrieli Banaś i Zuzannie Wiertelak.
 
  
 
 
 
 
 
 
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNO-SOZOLOGICZNY
 
 
30 maja 2023 roku - po raz piętnasty - odbył się Międzyszkolny Konkurs Ekologiczno-Sozologiczny organizowany przez Szkolę Podstawową nr 37 w Tychach. Uczestniczyło w nim 7 dwuosobowych drużyn z różnych tyskich szkół podstawowych. Uczestnicy w pierwszej części konkursu zmagali się z pisemnym testem dotyczącym zagadnień z ekologii i ochrony środowiska, test składał się z 38 pytań, na jego napisanie uczniowie mieli 70 minut. Punkty uzyskane przez każdą drużynę zostały przez jury zsumowane i zadecydowały o przejściu do drugiej - ustnej części konkursu. W drugim etapie znalazły się drużyny reprezentujące: Szkołę Podstawową nr 19 im. M. Kopernika w Tychach, Szkołę Podstawową nr 40 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. Jerzego Ziętka w Tychach oraz Szkołę Podstawową nr 7 im. Powstańców Śląskich w Tychach.
 
 
 
W tej części konkursu uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące zanieczyszczenia nieba sztucznym światłem i jego wpływie na życie człowieka, innych niekorzystnych zjawiskach zachodzących w naszym środowisku pod wpływem działalności człowieka oraz doświadczeń chemicznych, które obrazowały powstawanie różnych zanieczyszczeń powietrza.
II miejsce w konkursie  zajęli uczniowie naszej szkoły Antoni Kaczmarczyk i Matylda Mikotowicz, którym ogromnie gratulujemy. Brawo.
 P.Cuber
 
 
 
 
 
GALA LAUREATÓW WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

16 maja 2023 roku, w VIII LO w Katowicach odbyła się uroczysta gala wręczenia zaświadczeń laureatom wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Wśród laureatów znalazło się 3 uczniów naszej szkoły: Emilka Gocal, Antek Kaczmarczyk oraz Wojtek Widuch.
 
 
 
Laureaci mają otwarte drzwi do wybranej przez siebie szkoły średniej. Podziękowanie z rąk kuratora odebrał dyrektor W.Rerich. Naszym laureatom gratulujemy raz jeszcze i życzymy wielu sukcesów w dalszej edukacji.
 
D. Stoch
 
 
OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIELKIEJ LIGI CZYTELNIKÓW
 
W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Wielkiej Ligi Czytelników. W wyniku przeprowadzonych w grudniu szkolnych eliminacji  wyłonione zostały dwie drużyny:
1. Kategoria kl. I-III:
    Dorota Studniarz i Kornelia Kozłowska z kl. 3C oraz Dominik Kawalec z klasy 3B
 

2. Kategoria kl. IV-VI:
     Blanka Znamierowska z kl. 4A oraz Natalia Lesisz i Nikodem Kosma z kl. 6B.
 

Kolejne etapy polegały na drużynowym rozwiązywaniu testów z książki wybranej przez organizatorów, z którymi nasza szóstka poradziła sobie w sposób mistrzowski.

12 maja 2023 roku odbył się ostatni  – ogólnopolski – etap, ostatecznie obie nasze drużyny uzyskały tytuł:
I Wicemistrza Polski uzyskując odpowiednio 89% (kl. IV-VI) oraz 86% (kl. I-III).

Uczestnikom bardzo dziękuję za udział, gratuluję wytrwałości i znakomitej pamięci, gdyż pytania były bardzo szczegółowe.
Mam nadzieję, że udział w tym konkursie stanie się w kolejnych latach tradycją naszej szkoły, a w przyszłym roku uda nam się zebrać drużyny we wszystkich kategoriach wiekowych.

       Szkolny Koordynator Katarzyna Bielawska
 
 
MISTRZOSTWA ŚLĄSKA W TENISIE STOŁOWYM
 
W dniach od 6 do 7 maja 2023 roku w Jastrzębiu Zdroju odbyły się Mistrzostwa Śląska w tenisie stołowym w kategorii Młodzik.
Wiktor Paruch, uczeń klasy 7a, został multimedalistą turnieju, zajmując w trakcie zawodów następujące miejsca:
- 3 miejsce w grze pojedynczej
- 3 miejsce w grze drużynowej reprezentując Klub KTS Gliwice
- 3 miejsce w grze podwójnej w parze z kolegą z klubu Lesznianka Leszna Górna.
 
  
 
Jest to niewątpliwie ukoronowanie kończącego się sezonu 2022/23, a jednocześnie efekt ciężkiej pracy i wielu poświęceń, oraz godzin spędzonych na sali treningowej, często z rezygnacją z innych przyjemności.
 

 
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!
 
 
 
WOJEWÓDZKI KONKURS HISTORYCZNO-LITERACKI
 
Uczeń klasy ósmej, Antoni Kaczmarczyk, wziął udział w Wojewódzkim Konkursie Historyczno-Literackim "Prawda i kłamstwo o Katyniu". Konkurs miał na celu propagowanie wiedzy historycznej na temat tragicznych wydarzeń związanych ze zbrodnią katyńską. Antoni Kaczmarczyk przygotował pracę, która omawiała różnice między prawdą, a kłamstwami dotyczącymi tego tragicznego wydarzenia. Jego praca została wysoko oceniona przez jury konkursu za dokładne badanie faktów, zastosowanie różnych źródeł historycznych i umiejętne przedstawienie argumentów. Gratulujemy Antkowi udziału w konkursie i osiągnięcia wiedzy historycznej.
 
 
 
 
 
 
 
MISTRZOSTWA POLSKI W AKROBATYCE POWIETRZNEJ NA KOLE
 
29 kwietnia 2023 roku odbyły się Mistrzostwa Polski w Aerial Hoop. Nasza uczennica - Nikola Dynak - występowała w najsilniejszej grupie, czyli grupie Elit. Jako jedna z najmłodszych  nasza 10-latka walczyła z obecną 15-letnią Mistrzynią Świata oraz wicemistrzyniami. Nikola wywalczyła wysokie 6 miejsce. Gratulujemy.
 
 
 
Romana Wochna-Dynak i Przemysław Dynak
 
 
 
POWIATOWY KONKURS WIEDZY O DRAMACIE I TEATRZE
 
27 kwietnia 2023 roku, uczennice klasy 8a - Zuzanna Górka, Jagoda Jesionek oraz Natalia Wiertelak zajęły 3 miejsce w XIV Powiatowym Konkursie Wiedzy o Dramacie i Teatrze. Podziwiamy wiedzę i umiejętności oraz gratulujemy sukcesu. Uczennice przygotowała Pani Danuta Stoch.
 
 
  
 
D. Stoch
 
GRAND PRIX POLSKI W SKOKACH DO WODY
 
 
 W dniach od 24  do 25 marca 2023 roku, w Rzeszowie odbyły się zawody Grand Prix Polski im. Jerzego Szczerbatego. Nikola zdobyła złoto z trampoliny 1 metrowej oraz złoto z trampoliny 3 metrowej. Skacząc z wieży zdobyła 4 miejsce z ilością punktów 119,20

 
 
Rodzice Nikoli Romana Wochna-Dynak i Przemysław Dynak
 
 
 
 
POWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

BRAWO - LAUREAT

Z radością informujemy, że nasz uczeń - Antek Kaczmarczyk          z klasy 8a został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.

Gratulujemy sukcesu jesteśmy pod wrażeniem ogromu wiedzy, jaką wykazał się Antek. Ucznia przygotowała mgr Maria Osojca.

 

SUKCES NASZYCH UCZENNIC

Miło nam poinformować o    znaczącym sukcesie naszych uczennic.

W Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego uczennica klasy 8a Emilia Gocal została laureatką, a Matylda Mikotowicz, również z 8a finalistką.

Dziewczętom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w dalszej edukacji. Uczennice przygotowała Danuta Stoch.

 

NASZ LAUREAT

 

Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły - Wojtek Widuch z klasy 8d został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii.

 

Gratulujemy, tak wielkiego sukcesu i jesteśmy pod wrażeniem ogromu wiedzy, jaką wykazał się Wojtek.

 

 

Uczeń został przygotowany do konkursu przez mgr Danutę Stoch.

 

red Danuta Stoch.

 

 

POWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W TENISIE STOŁOWYM

 

Nasi utalentowani uczniowie wywalczyli 4 miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, w kategorii - tenis stołowy chłopców.
 

Skład szkolnej reprezentacji: Bartosz Bartodziej, Nataniel Toporek, Mikołaj Kulpecki

 

 


Ariel Dzionsko

 

 

 

RODZEŃSTWO DYNAKÓW NA PODIUM MISTRZOSTW POLSKI

 

Zapraszamy do lektury artykułu, który został zamieszczony w gazecie "Twoje Tychy". 

 

 

SUKCESY NASZYCH ÓSMOKLASISTÓW


Jest nam nizmiernie miło poinformować, iż czworo naszych uczniów z klas ósmych zakwalifikowało się do trzeciego (wojewódzkiego) etapu konkursów przedmiotowych. 

 

Antoni Kaczmarczyk - 8a z matematyki,

Wojciech Widuch - 8d z historii oraz

Emilia Gocal - 8a i Matylda Mikotowicz - 8a z języka polskiego. 

 

Wszystkim gratulujemy wiedzy i umiejętności oraz życzymy sukcesów w etapie wojewódzkim.

 

Danuta Stoch

 

Ponadto...

 

Komitet Główny Olimpiady Matematycznej Juniorów ma przyjemność poinformować, że uczeń Szkoły Podstawowej nr 40 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach -

 

Antoni Kaczmarczyk z klasy 8a -

 

został zakwalifikowany do  zawodów  drugiego  stopnia  XVIII  Olimpiady  Matematycznej  Juniorów, które odbędą się w dniu 14 stycznia 2023 r.

Gratulujemy.

 

 

KONKURS O DEKALOGU


Uczniowie SP-40 wzięli udział w plastycznym konkursie o Dekalogu zorganizowanym przez parafię św. Wojciecha w Mikołowie, pod honorowym patronatem Ks. Biskupa Grzegorza Olszowskiego. Celem konkursu było ukazanie Dekalogu jako daru ojcowskiej miłości Boga do człowieka. Cytatem przewodnim stały się słowa Jana Pawła II: "Dekalog jest jak kompas na burzliwym morzu, który umożliwia nam trzymanie kursu i dopłynięcie do lądu".

 

Konkurs miał charakter rodziny, prace mogły być wykonywane wspólnie z rodzicami oraz rodzeństwem.

 

Zainteresowanie konkursem było ogromne, na ręce organizatorów wpłynęło ponad 400 prac. 

W kategorii prac płaskich wyróżnienie otrzymał uczeń naszej szkoły Wiktor Półtorak z kl. 5c
Natomiast w kategorii prac przestrzennych I miejsce zajął uczeń kl. 5a Grzegorz Mazurczyk

 

 

 

Chłopcom serdecznie gratulujemy.
Ogromne podziękowania składamy rodzicom za pomoc i zaangażowanie.

K. Cebula

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies

×