Jesteś tutaj:

OSIĄGNIĘCIA

Największe sukcesy
 
naszych uczniów

 

  

 

SZCZEGÓLNIE WAŻNE ...

 

 

W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

 

VII REGIONALNY KONKURS GRY NA FLECIE PODŁUŻNYM

 

Miło nam poinformować o sukcesie ucznia naszej szkoły - Grzegorza  Mazurczyka z klasy 4a. Grześ, przygodę z muzyką rozpoczął już w przedszkolu, uczył się grać na skrzypcach i pianinie. W drugiej klasie dołączył do grona młodych artystow w szkole muzycznej, tam wybrał saksofon. Nadal rozwija swój talent, poszukując nowych muzycznych wrażeń.  Tym  razem spróbował gry na flecie. Właśnie na tym instrumencie zaprezentował się podczas konkursu  zorganizowanym  przez  Szkołę Podstawową im. Jana Brzechwy  w Kobiórze, gdzie zajął 1 miejsce 

 

 
 

Gratulujemy  Grzesiowi  i życzymy kolejnych wyróżnień.

 

 

PLEBISCYT NA NAJPOPULARNIEJSZEGO SPORTOWCA TYCHÓW - 2021

 

13 Edycja Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Tychów w roku 2021.


O ile podczas głosowania na seniorów pozycja Karoliny Naji ( kajakarka) ani przez moment nie podlegała wątpliwości, o tyle wśród młodzieżowców walka była bardzo wyrównana. Jakub Walter (pływak) musiał stawiać czoła skoczkowi do wody Natanielowi Dynakowi, z którym wygrał różnicą zaledwie 5 punktów!
Nataniel Dynak w kategorii Młodzieżowiec zajął 2 miejsce z ilością głosów 292.
W Plebiscycie wzięło udział 1608 osób.

 

Nataniel Dynak (skoki do wody), UKS Auerbach Tychy .
Dwa złote medale Mistrzostw Polski (trampolina 3 m i wieża), oraz srebro-trampolina 1m.
Wspólnie z Piotrem Kolasą (jako juniorzy młodsi), zdobyli w kategorii senior konkursu skoków synchronicznych wicemistrzostwo Polski. Nataniel został powołany do kadry narodowej juniora na rok 2022, mając szansę na udział w Mistrzostwach Europy Juniorów.

Wszystkim dziękujemy za oddanie głosów i kibicowanie. Wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystej Gali Sportu w maju, o czym poinformujemy.

Romana Wochna-Dynak i Przemysław Dynak

 

 

GRAND PRIX PUCHARU POLSKI W SKOKACH DO WODY

 

W dniach od 12 do 14 kwietnia 2022 roku - w Poznaniu - odbyła się kolejna edycja Grand Prix Pucharu Polski w skokach do wody. Nataniel stanął na wysokości zadania i zdobył na zawodach:

  • srebrny medal skacząc z trampoliny 3m,
  • srebro z trampoliny 1m,
  • brązowy medal skacząc z wieży.

 

Siostra Nataniela - Nikola, także brała udział w kilku konkurencjach, tym razem nie stanęła na podium, jednak była bardzo blisko. W jej kategorii wiekowej brało udział 20 zawodniczek. Nikola była w pierwszej 10-tce.

W konkurencji trampolina 1 metr - zajęła 4 miejsce, trampolina 3 metry - 6 miejsce i skacząc z wieży - 8 miejsce.

 

 

Rodzeństwo zadowolone wróciło z zawodów. Jak zwykle dziękujemy za kibicowanie.

 

Romana i Przemysław Dynak

 

 

GRAND PRIX PUCHARU POLSKI W SKOKACH DO WODY

 

 Od 25 do 27 marca 2022 roku w Warszawie odbyły się zawody Grand Prix Pucharu Polski w skokach do wody. Nataniel Dynak pobił kolejne rekordy życiowe i przywiózł z zawodów:

  • złoto - skacząc z trampoliny 3m,
  • srebro - skacząc z trampoliny 1m,
  • brązowy - medal skacząc z wieży.

    

Ze stolicy Nataniel wrócił z kompletem medali. Dziękujemy za kibicowanie.
Kolejne zawody w kwietniu w Poznaniu.

 Romana i Przemysław Dynak

 

ZIMOWE MISTRZOSTWA POLSKI  17-19 GRUDNIA 2021r.

 

Podczas Zimowych Mistrzostw Poski, które miały miejsce w grudniu 2021 roku, Nataniel Dynak zdobył: 

złoto skacząc z wieży, 

srebro z trampoliny 1m, 

złoto z trampoliny 3m, 

srebro za skoki synchroniczne z trampoliny 3m.

 

Podczas zawodów Nataniel zakwalifikował się do Kadry Narodowej Juniora. Będzie ćwiczył z najlepszymi zawodnikami w Polsce, pod okiem Grzegorza Kozdrańskiego trenera Kadry Narodowej Juniorów. Kadra Narodowa Juniora to kolejny krok podczas którego Nataniel będzie startował w zawodach Mistrzostw Polski oraz... na co liczymy... może zrobić kwalifikację do Mistrzostw Europy Juniorów, które w tym roku odbędą się w Rumunii.

 

 

 

Poniżej prezentujemy artykuł z gazety -  Twoje Tychy, gdzie znajdują się informacje o osiągnięciach sportowych Nataniela i Nikoli Dynak w skokach do wody.

 

 

Romana Wochna-Dynak i Przemysław Dynak

 

 

XIII RODZINNY MIĘDZYSZKOLNY KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH

 

W ogłoszonym przez Szkołę Podstawową nr 10 w Tychach -  XIII RODZINNYM MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH wzięli udział uczniowie klasy 2b:

Kaja Radzimirska i Adrian Kolasiński.

 

  
Okazało się, że warto było, wykonane rodzinnie prace zdobyły uznanie i tak uczniowie naszej klasy stali się laureatami konkursu.

I miejsce - zdobyła Kaja Radzimirska
II miejsce - zdobył Adrian Kolasiński

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY UCZNIOM I ICH RODZINOM!

M. Widłok

 

III EDYCJA GRAND PRIX POLSKI W SKOKACH DO WODY


W dniach od 19 do 21 listopada 2021 roku, w Tychach odbyła się ostatnia w tym roku - III edycja Grand Prix Polski w skokach do wody. Nataniel i Nikola Dynak dzielnie reprezentowali barwy klubu Auber Tychy, skacząc  w swoich kategoriach wiekowych z trampoliny 1 i 3 metry.

 

     
 

Ze względu na odbywający się w tym czasie Memoriał Haliny Chrząszcz-Bartkowiak, odbył się konkurs skoków śrubowych i auerbachów, w których Nataniel zdobył 2 złota oraz 2 puchary za  pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji. Nataniel w swojej 9 letniej karierze skoczka do wody, ze względu na wiek brał ostatni raz udział w Grand Prix Polski. Tym bardziej były to dla niego bardzo ważne zawody, które zakończył niebywałym sukcesem, ponieważ  zdobył złote medale we wszystkich możliwych konkurencjach, a mianowicie skacząc z trampoliny 1 metr oraz 3 metry, czym przypieczętował tytuł najlepszego skoczka wszystkich III edycji Grand Prix Polski. Należy podkreślić, iż zdobył złota we wszystkich trzech edycjach GP Polski, we wszystkich  możliwych konkurencjach  czyli: Warszawa trampolina 1m, 3m oraz wieża, Częstochowa trampolina 1m, 3 m oraz wieża, Tychy trampolina 1m, 3m (obiekt nie posiada wieży).

 

     

 

Nataniel obecnie jest w kadrze narodowej juniora młodszego. Ze względu na wiek w przyszłym roku będzie starał się uzyskać kwalifikację do kadry narodowej juniora. Wiąże się to z potrzebą uzyskania na dzień dzisiejszy 300 pkt w 9 skokach podczas zawodów. W Częstochowie zdobył 304.30 pkt wykonując zaledwie 8 skoków, a w obecnych zawodach w Tychach uzyskał życiowy rekord 315.60 pkt w 8 skokach. 

 

Nikola podczas zawodów Grand Prix Polski w skokach do wody w Tychach z trampoliny 3 m, zdobyła srebro (do złota zabrakło 0,75 pkt) oraz czwarte miejsce z trampoliny 1 m (do brązu zabrakło tylko 0,3 pkt).
W ogólnym podsumowaniu, idąc w ślady brata, podczas zawodów, otrzymała puchar za najlepszą zawodniczkę grupy E2 wszystkich trzech edycji Grand Prix Polski, ponieważ: Warszawa - złoto i srebro, Częstochowa - złoto i srebro, Tychy srebro oraz IV miejsce Podczas VIII edycji memoriału Haliny Chrząszcz-Bartkowiak. Nikola otrzymała również złoto za skoki śrubowe oraz zajęła 5 miejsce za skoki auerbachowe.

Jesteśmy niezwykle dumni z osiągnięć naszych dzieci.
Rodzice  Romana Wochna-Dynak i Przemysław Dynak

 

 

II EDYCJA GRAND PRIX POLSKI W SKOKACH DO WODY


W dniach od 6 do 7 listopada 2021 roku, w Częstochowie, odbyła się 2 edycja Grand Prix Polski w skokach do wody. Nataniel i Nikola Dynak brali udział w zawodach godnie reprezentując Śląsk. Nataniel Dynak zdobył  3 złote medale w konkurencji 1 metr, 3 metry oraz skacząc z wieży 5 m.

 

 

Nikola w swojej kategorii wiekowej zdobyła złoto skacząc z trampoliny 1 m oraz srebro z 3 m. Kolejne Grand Prix Polski odbędzie się w Tychach o czym poinformujemy. Wyrażamy zgodę na publikację zdjęć na stronie szkoły.

 

  

Romana Wochna-Dynak i Przemysław Dynak

 

 

 

GRAND PRIX POLSKI W SKOKACH DO WODY


Mamy ogromną przyjemność poinformować, iż podczas Grand Prix Polski w skokach do wody, które odbyły się w dniach: od 23-24 października 2021 w Warszawie, Nataniel i jego siostra Nikola godnie reprezentowali Śląsk.

 

 

 

Nataniel Dynak zdobył 3 złote medale startując w kategorii 1 metr, 3 metry oraz wieża 5 metrów.
Nikola zdobyła złoto skacząc z trampoliny 1 metr oraz srebro z 3 metrów. 

 

 
 

 

Romana Wochna-Dynak i Przemysław Dynak.

 

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY - KOLORY SZAROŚCI 

 

Za nami rozdanie nagród w 16 Ogólnopolskim konkursie plastycznym z cyklu  Kolory Szarości. Tegoroczny temat  -  Noc i Dzień w Szarości  -  Rawicz 2021.

 

Do konkursu wpłynęło prawie 1900 prac młodych artystów z całego kraju, wykonanych w rozmaitych technikach plastycznych: rysunkowych, malarskich, graficznych.


Prace były oceniane przez artystów plastyków na czele z Prodziekanem Uniwersytetu Akademii Sztuk Pięknych z Wrocławia.

 

 

Komisja nagrodziła 40 prac, w śród których wyróżniona została praca Nikoli Dynak z klasy 3a - w kategorii wiekowej 5-8 lat.

 


 

Nikola tworzyła podczas pandemii, z tego wniosek, że największe cuda, powstają w największej ciszy. Osobą pomagającą Nikoli rozwijać talenty graficzne  jest nauczycielka z Pałacu Młodzieży Katowice Pani Karolina Sznura.

 

O tym wydarzeniu napisano w tygodniku "Twoje Tychy"

poniżej link do artykułu

ARTYKUŁ

 

 Romana Wochna-Dynak i Przemysław Dynak

 

 

Nikola i Nataniel Dynak - artykuł w gazecie Twoje Tychy

"Rodzeństwo na Podium" - 13 lipca 2021r.

 

Poniżej prezentujemy artykuł z gazety "Twoje Tychy" z dnia 13 lipca 2021 roku wraz ze zdjęciami rodzeństwa - Nikoli i Nataniela Dynaków.

 

 

W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

 

GALA SPORTU W TEATRZE MAŁYM W TYCHACH


10 czerwca 2021 w Teatrze Małym w Tychach odbyła się Wielka Gala Sportowa. Uroczystość uświetniły występy akrobatyczne. Zgromadzeni sportowcy, trenerzy, działacze i goście obejrzeli popisy Anny Filipowskiej-Niekłań - mistrzyni świata w akrobatyce powietrznej, finalistki 5 edycji programu „Mam Talent”.

 

Wystąpiła także jej 8-letnia wychowanka Nikola Dynak, uczennica Szkoły Podstawowej nr 40 w Tychach, która sięgnęła po wicemistrzostwo Aerial World Championship czyli mistrzostw świata w akrobatyce powietrznej na kole.

 

 

 

Dodajmy, iż niedawno tyszanka zdobyła mistrzostwo Śląska w akrobatyce sportowej i skokach na ścieżce w Bielsku-Białej w klasie młodzieżowej.

 

 

Zapraszamy do zapoznania sie z artykułem prasowym, na ten temat.

 

Romana Wochna-Dynak i Przemysław Dynak

 

 

MISTRZOSTWA ŚLĄSKA W AKROBATYCE SPORTOWEJ

 

6 czerwca 2021 roku podczas Mistrzostw Śląska w Akrobatyce Sportowej  i Skokach na ścieżce w Bielsku-Białej, Nikola Dynak zajęła 1 miejsce w Klasie Młodzieżowej.

 

    

Romana i Przemysław Dynak

 

 

MISTRZOSTWA POLSKI W SKOKACH DO WODY - POZNAŃ 2021

Podczas czerwcowych Mistrzostw Polski w Skokach do Wody Juniora Młodszego w Poznaniu, Nataniel Dynak zdobył 2 złote medale, skacząc trampoliny 3 metry i 1m w swojej grupie wiekowej, kolejne złoto za synchrony w kategorii open, srebrny medal skacząc z wieży w swojej grupie oraz brązowy za skoki z trampoliny 3 m. w kategorii Open. Nataniel zdobył bardzo wysokie noty. Serdecznie dziękujemy za dobre słowo i kibicowanie.

 

 

 

 

 

Romana i Przemysław Dynak

 

 

ZIMOWE MISTRZOSTWA POLSKI W SKOKACH DO WODY

 

W dniach od 4 do 6 grudnia 2020 roku, w Łodzi na obiekcie Zatoki Sportu odbyły się zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody. Podczas Mistrzostw Polski w Skokach Do Wody Juniorów Młodszych, Nataniel zdobył 3 srebrne medale, skacząc z wieży, trampoliny 3 - metrowej oraz z trampoliny 1 - metrowej.

 

      

Poza konkursem Nataniel wystąpił także w kategorii Open, gdzie jego rywalami byli dużo starsi Mistrzowie Europy. Nataniel zdobył bardzo wysokie noty.
Serdecznie dziękujemy za dobre słowa i kibicowanie.


Romana i Przemysław Dynak

 

 

V GALA NAJZDOLNIEJSZYCH UCZNIÓW MIASTA TYCHY

Już od 5 lat, jesienią, uczniowie tyskich szkół i placówek oświatowych otrzymują wyróżnienia za wybitne osiągnięcia w poprzednim roku szkolnym - w nauce, sporcie, czy też dziedzinach artystycznych. Odbywało się to zwykle podczas uroczystej gali w Teatrze Małym w Tychach, uświetnionej występami artystycznymi uczniów. W tym roku byłaby to V Tyska Gala Najzdolniejszych Uczniów, ale plany te pokrzyżowała pandemia koronawirusa.

 

Wszystkie nagrodzone osoby otrzymały jednak gratulacje i nagrody za sukcesy w roku szkolnym 2019/2020. Nikola Dynak i Nataniel Dynak otrzymali za pośrednictwem szkoły nagrody oraz dyplomy z wyróżnieniem.

     

   Dzieci bardzo dziękują dyrekcji i kadrze nauczycieli za trud włożony w nauczanie, wyrozumiałość kiedy byli na zawodach i nie mogli uczestniczyć w lekcjach oraz za wsparcie wychowawcze. Zostały docenione ich osiągnięcia sportowe w akrobatyce powietrznej i w skokach do wody. Nataniel dziękuję także za stypendium szkolne.

 

Romana Wochna-Dynak i Przemysław Dynak

 

 

KONKURS PLASTYCZNY - CYFROWA JESIEŃ

 

Nikola Dynak otrzymała  wyróżnienie w Ogólnopolski konkursie „Cyfrowa Jesień” organizowany przez Przedszkole 66 w Łodzi. Pracę wykonała w programie graficznym podczas zajęć w Pałacu Młodzieży w Katowicach.

 

 Romana Wochna-Dynak i Przemysław Dynak.

 

 

Nataniel Dynak - Grand Prix Polski  - I edycja

 

W dniach 10 - 11 października 2020 roku w Warszawie odbyło się Grand Prix Polski w skokach do wody. Nataniel brał udział w trzech konkurencjach. Skoki z trampoliny 1m, gdzie zdobył złoty medal, z trampoliny 3m - srebrny medal i z wieży, także srebrny medal.
 

       


W tych zawodach, w swojej kategorii wiekowej brała udział także jego młodsza siostra Nataniela  - Nikolka, jednak tym razem nie udało jej się stanąć na podium.

 

Romana Wochna-Dynak i Przemysław Dynak

 

 

 

W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

 

SUKCES NASZEJ UCZENNICY

 

Miło nam poinformować, iż uczennica klasy 8a  - Sandra Malinowska - zdobyła w tym roku szkolnym tytuł laureatki Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach.  

 

Ponadto Sandra wzięła udział w międzyszkolnym konkursie ,,Z językiem obcym w przyszłości organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Technikum TEB Edukacja w Tychach, w którym zajęła II miejsce. Gratulujemy sukcesów!

D.Naumienko

III EDYCJA GRAND PRIX POLSKI W SKOKACH DO WODY


W dniach od 9 do 10 listopada 2019 roku na tyskim basenie odbyła się III edycja Grand Prix Polski w skokach do wody. Były to ostatnie zawody, podsumowujące cykl Grand Prix Polski 2019. Nataniel i Nikola brali udział w kilku konkurencjach w swoich grupach wiekowych. W zawodach uczestniczyło 77 zawodników  z kilku miast Polski. W pierwszym dniu odbyły się konkurencje z trampoliny 1 i 3 metry. W drugim dniu podczas Memoriału Haliny Chrząszcz Bartkowiak, dzieci brały udział w skokach synchronicznych oraz artystycznych.
 

  


Nataniel zajął I miejsce w łącznej klasyfikacji Grand Prix Polski, otrzymując puchar za najlepiej wykonany skok auerbacha. Kolejny puchar Nataniel otrzymał za skoki z trampoliny 1m - srebro oraz z trampoliny 3 metry również srebro, złoty medal za skoki synchroniczne oraz złoto za skoki artystyczne.

 

      

 

Nikola otzymała medale za skoki z trampoliny 1 metr -  brąz, za skoki synchroniczne - brąz, za skoki artystyczne - złoto. Mimo dużej konkurencji dzieci walczyły dzielnie i z powodzeniem.
Dziękujemy wszystkim za kibicowanie.

 

  

 

 

Zapraszany do lektury artykułu prasowego.

 Romana i Przemysław Dynak.

NIKOLA DYNAK NA EDU DANCE II

 

7 listopada 2019 roku odbyła się trzecia edycja projektu EDU DANCE organizowanego przez Teatr Mały w Tychach. Wydarzenie to ma na celu integrację dwóch światów, pełnosprawnego i niepełnosprawnego. Nikola Dynak wraz z klubem SK Talent, została poproszona, aby wystąpić dla wszystkich uczestników tego wydarzenia. Grupa gimnastyczna "przeniosła" widzów w świat podniebnych akrobacji. Występy artystyczne budziły podziw wszystich oglądających, sprawiły im wiele radości, a u niektórych wywołały niekłamany podziw i ogromne wzruszenie.

 

  

  

Romana Wochna-Dynak i Przemysław Dynak.

 

AERIAL WORLD CHAMPIONSHIP 2019, IBIZA

 

6 letnia Nikola Dynak, uczennica SP-40, rok szkolny rozpoczęła w Hiszpanii, biorąc udział w Mistrzostwach Świata w akrobatyce powietrznej na kole. Zaprezentowała układ akrobatyczny, godnie reprezentując nasz kraj, zdobywając złoty i srebrny medal w swojej kategorii wiekowej (była najmłodszą występującą zawodniczką). Wakacje spędziła aktywnie dając pokazy w Śląskim Wesołym Miasteczku  Legendia  oraz w Chorwacji  występując na największym kempingu u boku tamtejszych animatorów, podbijając serca publiczności z różnych stron świata. Progres, który Nikola, w tak krótkim czasie, osiągnęła jest sumą częstych treningów pod okiem wspaniałych trenerów oraz jej samozaparcie i ogromna pasja.

  

 

Główną inspiracją Nikoli był jej trener, który uległ wypadkowi i to jemu dedykowała swój pierwszy występ na  Mistrzostwach Polski w czerwcu. A krótko po jej występie otrzymała klasyfikację na Mistrzostwa Świata, które odbyły się we wrześniu na Ibizie. Jak o niej mówią jest małą dziewczynką z wielkim sercem. Cała rodzina wspiera Nikole lecz największym i najgłośniejszym kibicem podczas występów jest jej brat Nataniel.

 

    

 

 

 

Artykuł w prasie 

 

Romana Wochna-Dynak i Przemysław Dynak

NATANIEL - MISTRZEM POLSKI

 

Wakacje rozpoczęły się dla Nataniela bardzo szczęśliwie. W dniach 1-2 lipca 2019 roku odbyła się XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich. Nataniel stanął 3 razy na podium.

W kategorii junior młodszy został Mistrzem Polski wykonując szereg skoków z wieży, wicemistrzem Polski skacząc z trampoliny 1 metr oraz brązowym medalistą wykonując skoki z trampoliny 3 metry.

 

    


Polski Komitet Olimpijski przyznał Natanielowi Dynakowi odznakę- II-gie Kółko Olimpijskie za najważniejsze osiągnięcie sportowe: Medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - 2019r.
Skoczkowie do wody z województwa śląskiego zdobyli największą ilość punktów w klasyfikacji współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, zdobywając 1 miejsce w klasyfikacji województw.

 

   
 

Województwo Śląskie reprezentowały kluby COSW Częstochowa, UKS Auerbach Tychy, MKS Pałac Młodzieży Katowice i  Efekt  Częstochowa.
Jak zawsze dziękujemy za kibicowanie.

Romana Wochna-Dynak i Przemysław Dynak

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies

×