Jesteś tutaj:

OSIĄGNIĘCIA

Największe sukcesy
 
naszych uczniów

 

 

 

 

SZCZEGÓLNIE WAŻNE ...

W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

 

GALA LAUREATÓW WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
W PAŁACU MŁODZIEŻY W KATOWICACH


Uczniowie klasy 7c Szkoły Podstawowej nr 40 w Tychach wśród tegorocznych laureatów konkursów przedmiotowych. Uczniowie zostali nagrdzeni zaświadczeniami zwalniającymi z egzaminów końcowych i otwierającymi drzwi do wybranych szkół średnich oraz drobnymi upominkami. Dyplomy i podziękowania wręczała mgr Urszula Bauer - Śląski Kurator Oświaty.

Wśród nagrodzonych nasi uczniowie: ALICJA RUTKOWSKA - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego oraz MIKOŁAJ CHUDZIKOWSKI - laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.

 

 

 

Podziękowanie i gratulacje z rąk Pani kurator odebrał także Dyrektor szkoły - mgr Wojciech Rerich. Uroczystość odbyła się 5 kwietnia 2018 roku.

Jeszcze raz gratulujemy sukcesu!                   
                                                                                   

D.Stoch

SUKCES NASZYCH GIMNAZJALISTEK

 

Uczennice klasy 3a gimnazjum Zuzanna Kałążny, Zuzanna Pochłopień oraz Katarzyna Wojciechowska zajęły III miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Dramacie i Teatrze organizowanym przez SP 37 w Tychach. Dziewczęta wykazały się dużą wiedzą i talentem aktorskim, ustępując w rywalizacji jedynie drużynom gospodarzy.

 

  

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

D. Stoch

NAJPOPOULARNIEJSZY SPORTOWIEC TYCHÓW

 

Informuję, iż 23 marca 2018 roku odbyła się uroczysta gala na "NAJPOPULARNIEJSZEGO SPORTOWCA TYCHÓW". W kategorii młodzieżowej, pierwsze dwa miejsca zarezerwowali sobie nasi uczniowie:

1. Jakub Adamczyk i Wojciech Waksmański (obaj kajakarstwo, MOSM Tychy),

2. Nataniel Dynak (skoki do wody, UKS Auerbach Tychy)

 

  

Więcej informacji na stronie - tychy.pl.

Gratulujemy sukcesu.

  

Izabela Adamczyk - Chwalczyk

 

KOLEJNE SUKCESY NATANIELA

 

Nataniel jest obecnie po zimowych Mistrzostwach Polski w skokach do wody, które odbyły się w Poznaniu w dniach od 2 do 4 lutego 2018 roku.

 

Pragniemy poinformować, iż  Nataniel zdobył brązowy medal z trampoliny 3 metrowej oraz srebrny medal z trampoliny 1 metrowej. 

Rodzice Nataniela

 

LAURY W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PRZEDMIOTOWYM Z JĘZYKA POLSKIEGO
DLA UCZENNIC NASZEJ SZKOŁY


 

Uczennica klasy 7c - Alicja Rutkowska przygotowana przez panią Danutę Stoch została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.

 

 

Natomiast uczennica klasy 7b - Emilia Pająk przygotowana przez panią Barbarę Orzechowską uzyskała tytuł finalistki.

 

 

Zgodnie z prawem laureat wojewódzkiego konkursu przedmiotowego zwolniony jest z egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu, uzyskuje maksimum punktów oraz przyjmowany jest w pierwszej kolejności do wybranej przez siebie szkoły ponadpodstawowej.

 

 

Finalista otrzymuje na świadectwie ocenę celująca z przedmiotu.

 

GRATULUJEMY NASZYM MISTRZYNIOM!


D.Stoch

X WOJEWÓDZKI KONKURS MITOLOGICZNY
pt. „Płyńmy do naszej Itaki”

 

22  lutego 2018 roku uczniowie naszej szkoły - Jan Lewicki z klasy 6a i Bartłomiej Mrzygłód z klasy 6b - wzięli udział w X edycji Wojewódzkiego Konkursu Mitologicznego „Płyńmy do naszej Itaki”. Zmagania konkursowe miały miejsce w Szkole Podstawowej nr 14 i uatrakcyjnione były inscenizacjami wybranych mitów.

 

   

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiadomościami z zakresu mitologii starożytnej Grecji oraz znajomością wyrażeń i zwrotów mających pochodzenie mitologiczne. Wspierani przez kibicującą publiczność zawodnicy naszej szkoły wywalczyli zaszczytne trzecie miejsce. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

                                                                                                               

Ewa Gembka

SUKCESY NATANIELA DYNAKA

GRAND PRIX POLSKI W SKOKACH DO WODY   

 

Z wielką radością chcielibyśmy poinformować, że podczas III edycji zawodów Grand Prix Polski w Łodzi, które odbyły się 25-26 listopada 2017 roku, Nataniel Dynak zdobył złoto z trampoliny 1m oraz złoto z trampoliny 3m. Wyniki te oraz wyniki z poprzednich edycji uklasyfikowały go na pierwszym miejscu. Dekoracji dokonał Minister Obrony Narodowej, który wręczył Natanielowi dodatkowo pamiątkowy medal. Nataniel już trzeci raz z rzędu zdobył tytuł najlepszego skoczka w Polsce w grupie E2 (młodzik).

 

  

 

Tyskie Laury Sportowe 2017

W związku z tak dużym sukcesem, Nataniel został wybrany do plebiscytu Tyskie Laury Sportowe 2017. Jest najmłodszym sportowcem w tym gronie. Bardzo prosimy o oddanie głosu na niego drogą mailową lub za pośrednictwem gazety Twoje Tychy,która ukazuje się we wtorki. Głosować można do końca stycznia.

Ze względu na dużą ilość zapytań związanych z głosowaniem w plebiscycie Tyskie Laury, chcielibyśmy wyjaśnić sposób głosowania.
1. Aby oddać głos należy wejść w link http://www.tychy.pl/login/?reauth=1.
2. Następnie zalogować się lub zarejestrować.
3. W oknie szukaj należy wpisać tyskie laury 2017.
4. Wypełnić pola i z listwy młodzieżowiec wybrać sportowca (Nataniel Dynak).
5. Zaakceptować regulamin i wpisać kod.

 

  

 

Życzymy powodzenia i dziękujemy w imieniu Nataniela za oddanie głosu.

 

Rodzice Nataniela

GRAND PRIX POLSKI 

W dniach 28-29 października 2017 roku na miejskim basenie w Tychach rozegrano ogólnopolskie zawody w skokach do wody-Grand Prix Polski II Edycja w kategorii młodzika i juniora młodszego oraz 5 Memoriał Haliny Chrząszcz-Bartkowiak. Wystąpili reprezentanci wszystkich 7 polskich klubów skoków do wody. W zawodach startowało 113 zawodniczek i zawodników. Zawody w skokach do wody to jedna z najbardziej efektownych widowiskowych a zarazem  trudnych konkurencji sportowych, jakie odbywają się w Tychach.

 

 

 

Pragniemy z ogromną dumą poinformować, iż na Grand Prix Polski II EDYCJA w Tychach i podczas V memoriału Haliny Chrząszcz-Bartkowiak, Nataniel Dynak otrzymał 3 złote medale (skoki z trampoliny 1 m i 3 m i za skok Auerbach), 1 srebrny (skoki synchroniczne 1 metr -w starszej od siebie grupie D I C) i 2 brązy (1 brąz w konkurencji mix, za synchrony w swojej kategorii wiekowej  grupa E z trampoliny 1 m i drugi krążek za skok artystyczny), oraz puchar w konkursie skoków Auerbach i został okrzyknięty najlepiej skaczącym zawodnikiem w tej konkurencji w grupie E.

 

 


Podczas dwudniowych zawodów odbyły się także skoki Artystyczne, gdzie zawodnicy mogli w przebraniach wykonać dowolny skok. Nataniel zafascynowany ostatnią lekturą jaką omawiał w szkole, postanowił przebrać się za Pana Kleksa i z odpowiednim podkładem muzycznym pt. "Biegać, skakać, latać, pływać w tańcu w ruchu wypoczywać" - dokonał humorystycznego skoku i otrzymał ogromny aplauz. Pod koniec listopada odbędzie się ostatnie Grand Prix w Łodzi, na które także został zaproszony Nataniel. Prosimy trzymać kciuki.

 

   

 

 Rodzice Nataniela - Romana i Przemysław Dynak.

 

SUKCESY W TENISIE STOŁOWYM

 

14 listopada i 15 listopada - dni rozgrywek, dwa puchary.

Powiatowe Igrzyska w Tenisie Stołowym Dziewcząt zakończyły się awansem do dalszego etapu. Drugie miejsce w Tychach spośród 10 szkół wywalczyły Hanna Chmielewska, Julia i Natalia Kołodziejuk.
Następnego dnia chłopcy 
w składzie Oskar Paruch, Jan Lewicki i Kamil Cywiński, na 16 szkół podstawowych, zajęli 3 miejsce.

Gratulujemy!

 

 

 

Cieszą nas również wysokie miejsca w I Grand Prix Tychów, które odbyło się 22 października 2017r. Czwarty rok startujemy w tym turnieju, mamy coraz lepsze wyniki.

 

1 miejsce 2010 i mł – Wiktor Paruch
1 miejsce 2009 – Wiktor Paruch
1 miejsce 2007 – Hanna Chmielewska
2 miejsce 2005 – Hanna Chmielewska
2 miejsce 2007 – Oskar Paruch
2 miejsce 2005 – Jan Lewicki
3 miejsce 2005 – Oskar Paruch


2 miejsce zespołowo dzięki udziałowi Jagody Jesionek, Kamila Cywińskiego, Pascala i Oscara Lenart.


Zachęcam i zapraszam do udziału w następnych rozgrywkach 9 grudnia 2017r.

Katarzyna Lewicka

 
 
W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

 

NATANIEL PODSUMOWAŁ ROK SZKOLNY ZWYCIĘSTWEM!

 

Z notatek zamieszczanych na stronie wiemy, że domeną Nataniela są skoki do wody. Warto jednak zaznaczyć, że swoich umiejętności spróbował w akrobatyce sportowej i to z powodzeniem!
26 marca 2017 roku Nataniel Dynak podczas zawodów w Krakowie "300frayda Cup" zdobył drugie miejsce w konkurencji skoki akrobatyczne na ścieżce i otrzymał medal i puchar. Podczas Mistrzostw Śląska w Akrobatyce Sportowej i Skokach na Ścieżce w Bielsku-Białej dnia 29.04.2017 rokju Nataniel Dynak zdobył złoty medal.

 


 

20 maja 2017 roku Nataniel Dynak na Mistrzostwach Międzynarodowych na Litwie w Kownie, zdobył kolejne zwycięstwo. Choć konkurencja była silna, Nataniel stanął na wysokości zadania i z jego hartem ducha, w konkurencji skoków do wody z trampoliny 1 metr zdobył brązowy medal, a z trampoliny 3m. - złoty medal. Cieszymy się, że podczas Święta Szkoły Nataniel mógł zaprezentować  na ,,ściance‘’ fragment swojego sportowego  dorobku. Trzymamy mocno kciuki za Nataniela.

 

    

 

Cieszymy się, że w gronie uczniów naszej szkoły są tacy chłopcy jak Nataniel co udowadnia, że talent poparty ogromną pracą i dyscypliną zyskuje uznanie w oczach wszystkich i zachęca do naśladownictwa.

Ilona Sokołowska

ALEKSANDRA SUWAK I KARATE

 

       

           Nasza uczennica z klasy 4a - Aleksandra Suwak zajęła 1 miejsce w I WAKACYJNYM TURNIEJU OYAMA KARATE ŚKK GOLIAT- PUCHAR ŚLĄSKA w konkurencji KATA oraz 2 miejsce w I WAKACYJNYM TURNIEJU OYAMA KARATE ŚKK GOLIAT- PUCHAR ŚLĄSKA w konkurencji KATA  W PARACH.
 

 

     Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

A. Szczęsna

 

NATANIEL DYNAK

 

Nataniel Dynak, uczeń klasy 3a, który w październiku ubiegłego roku był uczestnikiem Gali Najzdolniejszych w naszym mieście i odebrał wówczas stosowny dyplom uznania za zasługi sportowe nadal intensywnie trenuje i wytrwale szlifuje swoje umiejętności. Doskonale godzi naukę z bardzo wymagającym harmonogramem treningów w Tychach i Katowicach. Tym bardziej miło nam poinformować, że Nataniel rozpoczął rok sportowy 2017 zdobywając 2 złote medale na Grand Prix Polski w Częstochowie. Tym samym jest liderem w klasyfikacji generalnej.

 


Ilona Sokołowska

NASZ UCZEŃ W MUSICALU

 

Miło nam przekazać informację, o udziale ucznia naszej szkoły - Grzegorza Studniorza - w musicalu ”Karol”. Przygotowania do premiery, która odbyła się 25 lutego 2017 roku w Tauron Arenie w Krakowie,  trwały wiele miesięcy i wymagały dużo pracy. Jesteśmy bardzo dumni z Grzesia, że tak dzielnie łączył obowiązki szkolne z przygodą sceniczną. W tygodniku „Echo” ukazał się wywiad, w którym chłopiec opowiada o swoim udziale w projekcie. Grzesiowi gratulujemy i życzymy spełnienia kolejnych marzeń! 
Zachęcamy do zapoznania się z artykułem.

 

 

Zapraszamy do lektury na ten temat

E. Pasternak

 

13 października 2016 roku zdobyliśmy drużynowo brązowy medal w Igrzyskach Powiatowych Szkół Podstawowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców.
Ten sukces był zasługą drużyny w składzie:

 

Maks Oszek, Mikołaj Chudzikowski , Wojtek MIelnik, Maks Łoziński, Krzysiek Palka,  Nataniel Pilnicki.
Gratulujemy!!!

I. Szczepanek

Do trzech razy sztuka...

 

Trzeci rok uczniowie SP-40 startują w Grand Prix Tychów w tenisie stołowym, miło mi poinformować, że po pierwszym z czterech etapów zajmujemy PIERWSZE MIEJSCE ZESPOŁOWO.
 

Zwycięski skład stanowią:


Hania Chmielewska - (2 miejsce w kategorii 2008, 2 miejsce w kat. 2006, 4 miejsce w kat. 2004)
Martyna Malesza - (4 miejsce w kategorii 2006-2007),
Nadia Malesza - (6 miejsce w kategorii 2004-2005),
Mikołaj Kulpecki - (3 miejsce i Kamil Cywiński 5 miejsce  w kategorii 2008),
Jan Lewicki - (1 miejsce w kategorii 2006, 1 miejsce w kategorii 2004),
Oskar Paruch - (4 miejsce i  Maciej Browski 8 miejsce w kategorii 2006-2007,
Michał Strauchman - (2 miejsce w kategorii 2004)

 

Gratuluję wszystkim uczestnikom turnieju i zachęcam do dalszego treningu.
W SP-40 zajęcia odbywają się w poniedziałki, czwartki i piątki od 14.30 do 15.30, w Browarniku od 17.00 do 19.30 od poniedziałku do piątku.

 

Zapraszam Katarzyna Lewicka.

 
W ROKU SZKOLNYM 2015/2016
 
III Tyski Międzyszkolny Turniej Scrabble o Puchar Prezesa STO
 
 
Dwuosobowa drużyna reprezentująca naszą szkołę:
 
Bartłomiej Mrzygłód 4a
Emilia Durkalec 6a

 
zdobyła 1 miejsce w III Tyskim Międzyszkolnym Turnieju Scrabble o Puchar Prezesa STO, który odbył się 25 maja 2016 roku w Zespole Szkół STO im. J. Conrada – Korzeniowskiego w Tychach.
 
Ponadto Bartek i Emilka odnieśli indywidualne sukcesy w literkowych zmaganiach.
Puchar przechodni Prezesa STO SKT nr 30 w Tychach 2015/2016
Bartłomiej Mrzygłód i Emilia Durkalec SP 40 z OI Tychy

 
1 miejsce indywidualnie: Batłomiej Mrzygłód
2 miejsce indywidualnie: Emilia Durkalec

 
Gratulujemy i zachęcamy wszystkich do scrabblowej zabawy!
 
K. Pietrusińska
 
 
 
 
Wojciech Waksmański z klasy 6a
w Długodystansowych Mistrzostwach Śląska
 w Kajakarstwie zajął I miejsce 
Wyścig C-1  3000 m. młodzików rocznik 2003-2002.
 
Gratulujemy !!!!!!!!!
 
Anna Lackorzyńska
 
 
NATANIEL NIEPOKONANY!

Podczas tegorocznych majowych zawodów w II Grand Prix Polski w Rzeszowie Nataniel wywalczył srebro z trampoliny 1m oraz złoto z trampoliny 3m. Ta edycja dostarczyła niesamowitych emocji, ponieważ rywalizacja była wyjątkowo zacięta, a Nataniel miał wielu mocnych rywali. 
 

 
Nasz dzielny skoczek po raz kolejny potwierdził swoją wysoką formę. Gratulujemy!
I. Sokołowska

NATANIEL NAJLEPSZY!


Miło na m poinformować, że nowy sezon Nataniel rozpoczął w najlepszym stylu. W dniach 2-3.04.2016 roku na tyskiej pływalni odbyły się Międzynarodowe Zawody w Skokach do wody. Nataniel zdobył złoto w skokach synchronicznych oraz złoto w konkurencji indywidualnej z trampoliny 1 m oraz złoto  z 3 m. Został także wybrany najlepszym zawodnikiem w swojej grupie oraz największym talentem tych zawodów :)

 

I.Sokołowska

NATANIEL DYNAK NA GRAND PRIX POLSKI

 

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, iż w marcu 2016 roku Nataniel Dynak, uczeń klasy 2a uczestniczył w Grand Prix Polski w skokach do wody i zdobył złoto z trampoliny 1 metrowej oraz srebro z trampoliny 3 metrowej. Na  jednym ze zdjęć Nataniel z Olimpijczykiem Andrzejem Rzeszutkiem-skoczkiem do wody, z którym Nataniel także ma przyjemność trenować.

 

I. Sokołowska

KOLEJNE SUKCESY NATANIELA DYNAKA - ZIMOWE MISTRZOSTWA POLSKI
 
W lutym 2016 roku, w Poznaniu na Zimowych Mistrzostwach Polski  Nataniel startował poza konkursem, gdyż do tego konkursu dopuszczani są starsi zawodnicy. Niemniej z ogromną radością informujemy, że na tle starszych dzieci sprawdził się imponująco i udało mu się zdobyć trzecie miejsce z trampoliny 1m oraz drugie z trampoliny 3 m.
 

 
Nataniel jechał do Poznania, aby sprawdzić się na tle starszych zawodników i udało się potwierdzić zajętymi miejscami jego talent i doskonałą formę. Serdecznie gratulujemy!
I. Sokołowska
 
 
MAMY LAUREATKĘ KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO
 

W roku szkolnym 2015/2016  uczennica naszej szkoły Gabriela Czapska z klasy 6a zdobyła tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych, równie wspaniałych sukcesów.

 

Gabrysia o sobie...
 

Cześć,  mam na imię Gabrysia i chodzę do klasy 6a. Bardzo lubię wszystkie sporty, ale szczególnie siatkówkę, ping pong i lekką atletykę. Moim kolejnym zainteresowaniem jest slackline,  czyli chodzenie po taśmach, które trenujemy razem z siostrą latem na Paprocanach. Wieczorami Lubię słuchać dobrej muzyki i pisać opowiadania.

G. Czapska

 
SUKCESY W JUDO

Julia Biszczanik jest uczennicą naszej szkoły (klasa 2c SP 40), od 3 lat trenuje judo w klubie Gwardia po okiem trenera Andrzeja Borowca. Od 2015 roku zaczęła startować na zawodach i okazało się że ma duży talent i ducha walki o czym świadczą zdobyte przez nią medale i jak do tej pory nie wróciła z żadnych zawodów bez medalu. W sumie Julia w 2015 roku zdobyła aż 9 złotych medali m.in. Na Międzynarodowym Turnieju w Rybniku, Międzywojewódzkim Turnieju Judo w Sosnowcu, i jeden brązowy (wywalczony z chłopcami) i w prestiżowym Międzynarodowym Turnieju Grand Prix Mysłowic 2015 zdobywając w swojej kategorii 3 złote medale i jeden brązowy i ostatecznie zajęła 2 miejsce w ogólnej klasyfikacji generalnej dziewcząt do lat 9.

 

 

Rok 2016 zaczął się dla Julki awansem do grupy starszej, gdzie walczy z o kilka lat starszymi dziewczynkami i tutaj również osiąga duże sukcesy tj. na Międzynarodowym Turnieju Judo w Bielsku-Białej, który odbył się 9.01.2016 zdobyła 3 miejsce, a w międzywojewódzkim turnieju w Sosnowcu - 7.02.2016 roku - zdobyła 2 miejsce. O sukcesach Julki możemy również przeczytać w tyskim tygodniku Twoje Tychy.

 

Z niecierpliwością czekamy na dalsze sukcesy Naszej Julki.

  I. Stolarska

 
SUKCES W KONKURSIE PRZYRODNICZYM
 

Gratulujemy naszym uczniom, którzy 15 grudnia 2015 roku zajęli wysokie miejsca w Wojewódzkim konkursie przyrodniczym pt."Przyroda Wokół Nas "organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach.


Wojciech Waksmanski zdobył tytuł polfinalisty natomiast Gabriela Czapska zdobyła 3 miejsce w finale. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

P.Cuber

 
NAJLEPSZY W POLSCE
 
Miło nam zakomunikować, iż Nataniel Dynak z klasy 2a jest obecnie najlepszym zawodnikiem w Polsce - w skokach do wody - w grupie do lat 9, gdyż w klasyfikacji generalnej prestiżowej rywalizacji z cyklu Grand Prix Polski w tym sezonie zajął pierwsze miejsce.
 

Dodatkowo w dniu 6 grudnia 2015 roku podczas międzynarodowych zawodów w skokach do wody Talentiade w Dreźnie wywalczył złoty medal.

 
Serdecznie gratulujemy udanego sezonu i trzymamy kciuki za przygotowania do kolejnego. O sukcesach Nataniela możecie Państwo przeczytać w lokalnej prasie.
I. Sokołowska
 
 
ZŁOTO NATANIELA
 
Nataniel Dynak w III edycji Grand Prix Polski zdobył złoto w skokach z trampoliny 3 metrowej oraz srebro z trampoliny 1 metrowej. Wyniki Nataniela ze wszystkich trzech edycji Grand Prix Polski uklasyfikowały Nataniela na pierwszym miejscu (najlepszy zawodnik Polski w grupie E chłopcy do lat 9).
 

W niedzielę odbył się III Memoriał Haliny Chrząszcz-Bartkowiak zawody skoków synchronicznych na których Nataniel wraz z kolegą zdobył złoto.
 
I. Sokołowska
 
 
COOLINARNI MISTRZOWIE
 
10 listopada 2015 roku dwie uczennice naszej szkoły - Izabela Urbanek z klasy 4b oraz Sandra Malinowska z klasy 4a zajęły bardzo zaszczytne II miejsce w miejskim konkursie COOLINARNI MISTRZOWIE Edycja I Śniadanie nie musi być nudne - kreatywne kanapki, organizowanym przez SP-11 w Tychach.
 
Dorota Krystek
 
WOJEWÓDZKI KONKURS PT. „PRZYRODA WOKÓŁ NAS”
 
Serdecznie gratulujemy Gabrysi Czapskiej oraz Wojciechowi Waksmańskiemu zakwalifikowania się do półfinału wojewódzkiego konkursu przyrodniczego "PRZYRODA WOKÓŁ NAS" organizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach - 10 listopada 2015 roku. Brawo. Nasi półfinaliści wykazali się szeroką wiedzą w zakresie:
1. Orientacji w terenie - posługiwanie się mapą, widoma wędrówka słońca nad widnokręgiem;
2. Warunków życia w wodzie i na lądzie oraz organizmy tam bytujące;
3. Czynności życiowych organizmów;
4. Zależności pokarmowych w środowisku;
5. Zwierząt i roślin hodowanych w pracowni przyrodniczej;
6. Życia lasu;    
7. Krajobrazów Polski;
8. Ochrony przyrody i środowiska w Polsce.
 
Życzymy dalszych sukcesów 
P. Cuber
 
GRAND PRIX POLSKI W CZESTOCHOWIE
 

Miło nam poinformować, że w Grand Prix Polski, które odbyło się w Częstochowie - nasz uczeń Nataniel Dynak z klasy 2a zajął pierwsze miejsce w skokach do wody z wysokości 1 metra oraz trzecie miejsce w skokach z wysokosci 3 metrów.

 

Cieszymy się, że trudy treningów zostały nagrodzone, a do zbiorów utalentowanego skoczka dolączył złoty i brązowy medal.

 

Ilona Sokołowska

 

 

TYSKIE ORŁY


"Tyskie Orły" to stypendium miasta Tychy przyznawane uczniom za znaczące osiągnięcia będące wynikiem ich uzdolnień, zainteresowań, kreatywności oraz przedsiębiorczości lub mających znaczące osiągnięcia sportowe.


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies

×