Jesteś tutaj:

OSIĄGNIĘCIA

Największe sukcesy
 
naszych uczniów

 

  

 

SZCZEGÓLNIE WAŻNE ...

 

 

W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY - KOLORY SZAROŚCI 

 

Za nami rozdanie nagród w 16 Ogólnopolskim konkursie plastycznym z cyklu  Kolory Szarości. Tegoroczny temat  -  Noc i Dzień w Szarości  -  Rawicz 2021.

 

Do konkursu wpłynęło prawie 1900 prac młodych artystów z całego kraju, wykonanych w rozmaitych technikach plastycznych: rysunkowych, malarskich, graficznych.


Prace były oceniane przez artystów plastyków na czele z Prodziekanem Uniwersytetu Akademii Sztuk Pięknych z Wrocławia.

 

 

Komisja nagrodziła 40 prac, w śród których wyróżniona została praca Nikoli Dynak z klasy 3a - w kategorii wiekowej 5-8 lat.

 


 

Nikola tworzyła podczas pandemii, z tego wniosek, że największe cuda, powstają w największej ciszy. Osobą pomagającą Nikoli rozwijać talenty graficzne  jest nauczycielka z Pałacu Młodzieży Katowice Pani Karolina Sznura.
 

 Romana Wochna-Dynak i Przemysław Dynak

 

 

Nikola i Nataniel Dynak - artykuł w gazecie Twoje Tychy

"Rodzeństwo na Podium" - 13 lipca 2021r.

 

Poniżej prezentujemy artykuł z gazety "Twoje Tychy" z dnia 13 lipca 2021 roku wraz ze zdjęciami rodzeństwa - Nikoli i Nataniela Dynaków.

 

 

W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

 

GALA SPORTU W TEATRZE MAŁYM W TYCHACH


10 czerwca 2021 w Teatrze Małym w Tychach odbyła się Wielka Gala Sportowa. Uroczystość uświetniły występy akrobatyczne. Zgromadzeni sportowcy, trenerzy, działacze i goście obejrzeli popisy Anny Filipowskiej-Niekłań - mistrzyni świata w akrobatyce powietrznej, finalistki 5 edycji programu „Mam Talent”.

 

Wystąpiła także jej 8-letnia wychowanka Nikola Dynak, uczennica Szkoły Podstawowej nr 40 w Tychach, która sięgnęła po wicemistrzostwo Aerial World Championship czyli mistrzostw świata w akrobatyce powietrznej na kole.

 

 

 

Dodajmy, iż niedawno tyszanka zdobyła mistrzostwo Śląska w akrobatyce sportowej i skokach na ścieżce w Bielsku-Białej w klasie młodzieżowej.

 

 

Zapraszamy do zapoznania sie z artykułem prasowym, na ten temat.

 

Romana Wochna-Dynak i Przemysław Dynak

 

 

MISTRZOSTWA ŚLĄSKA W AKROBATYCE SPORTOWEJ

 

6 czerwca 2021 roku podczas Mistrzostw Śląska w Akrobatyce Sportowej  i Skokach na ścieżce w Bielsku-Białej, Nikola Dynak zajęła 1 miejsce w Klasie Młodzieżowej.

 

    

Romana i Przemysław Dynak

 

 

MISTRZOSTWA POLSKI W SKOKACH DO WODY - POZNAŃ 2021

Podczas czerwcowych Mistrzostw Polski w Skokach do Wody Juniora Młodszego w Poznaniu, Nataniel Dynak zdobył 2 złote medale, skacząc trampoliny 3 metry i 1m w swojej grupie wiekowej, kolejne złoto za synchrony w kategorii open, srebrny medal skacząc z wieży w swojej grupie oraz brązowy za skoki z trampoliny 3 m. w kategorii Open. Nataniel zdobył bardzo wysokie noty. Serdecznie dziękujemy za dobre słowo i kibicowanie.

 

 

 

 

 

Romana i Przemysław Dynak

 

 

ZIMOWE MISTRZOSTWA POLSKI W SKOKACH DO WODY

 

W dniach od 4 do 6 grudnia 2020 roku, w Łodzi na obiekcie Zatoki Sportu odbyły się zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody. Podczas Mistrzostw Polski w Skokach Do Wody Juniorów Młodszych, Nataniel zdobył 3 srebrne medale, skacząc z wieży, trampoliny 3 - metrowej oraz z trampoliny 1 - metrowej.

 

      

Poza konkursem Nataniel wystąpił także w kategorii Open, gdzie jego rywalami byli dużo starsi Mistrzowie Europy. Nataniel zdobył bardzo wysokie noty.
Serdecznie dziękujemy za dobre słowa i kibicowanie.


Romana i Przemysław Dynak

 

 

V GALA NAJZDOLNIEJSZYCH UCZNIÓW MIASTA TYCHY

Już od 5 lat, jesienią, uczniowie tyskich szkół i placówek oświatowych otrzymują wyróżnienia za wybitne osiągnięcia w poprzednim roku szkolnym - w nauce, sporcie, czy też dziedzinach artystycznych. Odbywało się to zwykle podczas uroczystej gali w Teatrze Małym w Tychach, uświetnionej występami artystycznymi uczniów. W tym roku byłaby to V Tyska Gala Najzdolniejszych Uczniów, ale plany te pokrzyżowała pandemia koronawirusa.

 

Wszystkie nagrodzone osoby otrzymały jednak gratulacje i nagrody za sukcesy w roku szkolnym 2019/2020. Nikola Dynak i Nataniel Dynak otrzymali za pośrednictwem szkoły nagrody oraz dyplomy z wyróżnieniem.

     

   Dzieci bardzo dziękują dyrekcji i kadrze nauczycieli za trud włożony w nauczanie, wyrozumiałość kiedy byli na zawodach i nie mogli uczestniczyć w lekcjach oraz za wsparcie wychowawcze. Zostały docenione ich osiągnięcia sportowe w akrobatyce powietrznej i w skokach do wody. Nataniel dziękuję także za stypendium szkolne.

 

Romana Wochna-Dynak i Przemysław Dynak

 

 

KONKURS PLASTYCZNY - CYFROWA JESIEŃ

 

Nikola Dynak otrzymała  wyróżnienie w Ogólnopolski konkursie „Cyfrowa Jesień” organizowany przez Przedszkole 66 w Łodzi. Pracę wykonała w programie graficznym podczas zajęć w Pałacu Młodzieży w Katowicach.

 

 Romana Wochna-Dynak i Przemysław Dynak.

 

 

Nataniel Dynak - Grand Prix Polski  - I edycja

 

W dniach 10 - 11 października 2020 roku w Warszawie odbyło się Grand Prix Polski w skokach do wody. Nataniel brał udział w trzech konkurencjach. Skoki z trampoliny 1m, gdzie zdobył złoty medal, z trampoliny 3m - srebrny medal i z wieży, także srebrny medal.
 

       


W tych zawodach, w swojej kategorii wiekowej brała udział także jego młodsza siostra Nataniela  - Nikolka, jednak tym razem nie udało jej się stanąć na podium.

 

Romana Wochna-Dynak i Przemysław Dynak

 

 

 

W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

 

SUKCES NASZEJ UCZENNICY

 

Miło nam poinformować, iż uczennica klasy 8a  - Sandra Malinowska - zdobyła w tym roku szkolnym tytuł laureatki Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach.  

 

Ponadto Sandra wzięła udział w międzyszkolnym konkursie ,,Z językiem obcym w przyszłości organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Technikum TEB Edukacja w Tychach, w którym zajęła II miejsce. Gratulujemy sukcesów!

D.Naumienko

III EDYCJA GRAND PRIX POLSKI W SKOKACH DO WODY


W dniach od 9 do 10 listopada 2019 roku na tyskim basenie odbyła się III edycja Grand Prix Polski w skokach do wody. Były to ostatnie zawody, podsumowujące cykl Grand Prix Polski 2019. Nataniel i Nikola brali udział w kilku konkurencjach w swoich grupach wiekowych. W zawodach uczestniczyło 77 zawodników  z kilku miast Polski. W pierwszym dniu odbyły się konkurencje z trampoliny 1 i 3 metry. W drugim dniu podczas Memoriału Haliny Chrząszcz Bartkowiak, dzieci brały udział w skokach synchronicznych oraz artystycznych.
 

  


Nataniel zajął I miejsce w łącznej klasyfikacji Grand Prix Polski, otrzymując puchar za najlepiej wykonany skok auerbacha. Kolejny puchar Nataniel otrzymał za skoki z trampoliny 1m - srebro oraz z trampoliny 3 metry również srebro, złoty medal za skoki synchroniczne oraz złoto za skoki artystyczne.

 

      

 

Nikola otzymała medale za skoki z trampoliny 1 metr -  brąz, za skoki synchroniczne - brąz, za skoki artystyczne - złoto. Mimo dużej konkurencji dzieci walczyły dzielnie i z powodzeniem.
Dziękujemy wszystkim za kibicowanie.

 

  

 

 

Zapraszany do lektury artykułu prasowego.

 Romana i Przemysław Dynak.

NIKOLA DYNAK NA EDU DANCE II

 

7 listopada 2019 roku odbyła się trzecia edycja projektu EDU DANCE organizowanego przez Teatr Mały w Tychach. Wydarzenie to ma na celu integrację dwóch światów, pełnosprawnego i niepełnosprawnego. Nikola Dynak wraz z klubem SK Talent, została poproszona, aby wystąpić dla wszystkich uczestników tego wydarzenia. Grupa gimnastyczna "przeniosła" widzów w świat podniebnych akrobacji. Występy artystyczne budziły podziw wszystich oglądających, sprawiły im wiele radości, a u niektórych wywołały niekłamany podziw i ogromne wzruszenie.

 

  

  

Romana Wochna-Dynak i Przemysław Dynak.

 

AERIAL WORLD CHAMPIONSHIP 2019, IBIZA

 

6 letnia Nikola Dynak, uczennica SP-40, rok szkolny rozpoczęła w Hiszpanii, biorąc udział w Mistrzostwach Świata w akrobatyce powietrznej na kole. Zaprezentowała układ akrobatyczny, godnie reprezentując nasz kraj, zdobywając złoty i srebrny medal w swojej kategorii wiekowej (była najmłodszą występującą zawodniczką). Wakacje spędziła aktywnie dając pokazy w Śląskim Wesołym Miasteczku  Legendia  oraz w Chorwacji  występując na największym kempingu u boku tamtejszych animatorów, podbijając serca publiczności z różnych stron świata. Progres, który Nikola, w tak krótkim czasie, osiągnęła jest sumą częstych treningów pod okiem wspaniałych trenerów oraz jej samozaparcie i ogromna pasja.

  

 

Główną inspiracją Nikoli był jej trener, który uległ wypadkowi i to jemu dedykowała swój pierwszy występ na  Mistrzostwach Polski w czerwcu. A krótko po jej występie otrzymała klasyfikację na Mistrzostwa Świata, które odbyły się we wrześniu na Ibizie. Jak o niej mówią jest małą dziewczynką z wielkim sercem. Cała rodzina wspiera Nikole lecz największym i najgłośniejszym kibicem podczas występów jest jej brat Nataniel.

 

    

 

 

 

Artykuł w prasie 

 

Romana Wochna-Dynak i Przemysław Dynak

NATANIEL - MISTRZEM POLSKI

 

Wakacje rozpoczęły się dla Nataniela bardzo szczęśliwie. W dniach 1-2 lipca 2019 roku odbyła się XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich. Nataniel stanął 3 razy na podium.

W kategorii junior młodszy został Mistrzem Polski wykonując szereg skoków z wieży, wicemistrzem Polski skacząc z trampoliny 1 metr oraz brązowym medalistą wykonując skoki z trampoliny 3 metry.

 

    


Polski Komitet Olimpijski przyznał Natanielowi Dynakowi odznakę- II-gie Kółko Olimpijskie za najważniejsze osiągnięcie sportowe: Medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - 2019r.
Skoczkowie do wody z województwa śląskiego zdobyli największą ilość punktów w klasyfikacji współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, zdobywając 1 miejsce w klasyfikacji województw.

 

   
 

Województwo Śląskie reprezentowały kluby COSW Częstochowa, UKS Auerbach Tychy, MKS Pałac Młodzieży Katowice i  Efekt  Częstochowa.
Jak zawsze dziękujemy za kibicowanie.

Romana Wochna-Dynak i Przemysław Dynak

 

GRAND PRIX POLSKI  -  NATANIEL DYNAK

 

W dniach od 14 do 16 czewca 2019 roku podczas II edycji Grand Prix Polski w Warszawie Nataniel Dynak brał udział w trzech konkurencjach zdobywając dwa srebrne medale skacząc z trampoliny 3 metry i 1 metr oraz  medal  brązowy skacząc z wieży 5 metrów.

 

  


Trenerzy oraz rodzina jest z niego bardzo dumna ze względu na długi zastój w treningach spowodowany złamaną rękę oraz na brak treningów z wieży, której niestety na naszym basenie nie ma.
 

Przed Natanielem Letnia Olimpiada w Poznaniu. Prosimy trzymać kciuki.

Romana Wochna-Dynak i Przemysław Dynak

 

W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

 

GRAND PRIX POLSKI NATANIELA DYNAKA

 

W dniach 30 - 31 marca 2019 roku w Częstochowie odbyła się pierwsza edycja Grand Prix Polski w skokach do wody. Nataniel Dynak z klasy 5a zdobył trzy złote medale skacząc z trampoliny 1 i 3 metry oraz z wieży 5 metrów. Konkurencja był duża, jednak Nataniel stanął na wysokości zadania i jak sam twierdzi osiągnął życiowy sukces.

 

  

 

Rodzice Nataniela: Romana Wochna-Dynak i Przemysław Dynak

 

 

SUKCESY W PŁYWANIU

 

12 i 14 marca 2019 roku w SP nr 19 odbywały się Powiatowe Igrzyska Dzieci w pływaniu. Wśród uczniów naszej szkoły mamy medalistów!  Iga Fortuna z klasy 4a wywalczyła  srebrny medal w  stylu grzbietowym na dystansie 50 metrów, a Nataniel Dynak z klasy 5a wywalczył srebrny medal w stylu dowolnym. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

 

    

 

Iwona Szczepanek

 

 

GRAND PRIX POLSKI W SKOKACH DO WODY

 

Grand Prix Polski za rok 2018, w skokach do wody, odbyło się 29 stycznia 2019 roku w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Nagrody wręczał Dyrektor Pałacu Młodzieży - mgr Adam Lasek.
Nataniel Dynak z klasy 5a otrzymał statuetkę za zajęcie drugiego miejsca w swojej kategorii wiekowej w grupie D.

 

   


Przed Natanielem konsultacje  szkoleniowe na specjalnym obiekcie do skoków do wody w Dreźnie, a następnie Zimowe Mistrzostwa Polski w Poznaniu.

Romana Wochna-Dynak i Przemysław Dynak

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

 

W okresie przed świętami Bożego Narodzenia Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Tychach ogłosił XXVII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pod hasłem "Witaj, gwiazdko złota", który organizowany jest co roku w ramach Tyskich Wieczorów Kolędowych.
 

11 stycznia 2019 roku odbyło się podsumowanie tego konkursu, a jednym z jego laureatów został uczeń naszej szkoły - Grzegorz Mazurczyk z klasy 1a

 

A. Hryniewiecka


 

TENIS STOŁOWY

 

6 stycznia 2019 roku -  w niedzielę odbył się II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny w Tenisie Stołowym w kategorii Skrzat (najmłodsza kategoria).
 

 

Wiktor Paruch zawodnik MOSM Tychy powtórzył sukces, jest najlepszym tenisistą stołowym w województwie śląskim. Cieszy fakt, że na tych zawodach zadebiutowały również uczennice:
 

Gabriela Banaś
Paulina Czaja
Zuzanna Wiertelak
Aleksandra Brzoza
Lena Matląg

 

  

Wszystkim życzymy sukcesów, Wiktorowi gratulujemy.

Katarzyna Lewicka

 

 

GRAND PRIX POLSKI W SKOKACH DO WODY

 

W dniach 10 -11 Listopada 2018 roku w Tychach odbyła się II edycja Grand Prix Polski  oraz memoriał Haliny Chrząszcz- Bartkowiak. W tej edycji skoków do wody wzięła udział rekordowo  liczba uczestników bo aż 70-ciu. W tych zawodach brał udział Nataniel Dynak, który z trampoliny 3 m zdobył złoto i z trampoliny 1 m srebro.

 

 

Nataniel otrzymał złoty medal za skok auerbacha w swojej grupie oraz puchar za najlepiej wykonany skok auerbacha podczas całych zawodów bez względu na wiek. Transmisyjny skrót z tej imprezy sportowej można było zobaczyć na TVP Katowice. 

 

  
 

 Rodzice Nataniela Romana i Przemysław Dynak

 

MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ W SZACHACH

 

30 października 2018 roku w Katowickim Spodku zaznaczyliśmy swoją obecność i podobnie jak na zawodach rejonowych zbieraliśmy doświadczenia. Dziesięciogodzinny wyjazd dostarczył nam wielu wrażeń.

 

  

 

Warto było wziąć udział w imprezie na taką skalę, usiąść i grać przeciw najlepszym szachistom w Polsce. Mistrzostwa zakończyły się po siedmiu partiach w przewidywanym czasie.

 

  

 

Powrót do Tychów był uciążliwy, na szczęście torby ze słodyczami dla uczestników mistrzostw poprawiły humor zawodnikom.
 

 

Wyniki chessarbiter.com
Jan Lewicki 36 miejsce/82 zawodników - zdobył 4 punkty
Eryk Pakosz 89 
miejsce/97 zawodników - 2 pkt
Patryk Rutecki 47 
miejsce/157 zawodników - 4 pkt
Oskar Paruch 54 miejsce/157 zawodników- 4 pkt
Piotr Węgrzyk 50 miejsce/ 67 zawodników - 2.5 pkt
 
K. Lewicka

TYSKA GALA NAJZDOLNIEJSZYCH

30 października 2018 roku na deskach Teatru Małego odbyła się III Tyska Gala Najzdolniejszych Uczniów, która jak co roku jest ukoronowaniem ciężkiej pracy dzieci i młodzieży, uczniów i absolwentów tyskich szkół. Z dumą chcemy poinformować, iż wśród wyróżnionych znalazł się także Nataniel Dynak.

 

 

  

Romana i Przemysław Dynak

 

SZACHY - ZAWODY REJONOWE

 

W piątek 26 października 2018 roku - w Mikołowie - odbyły się zawody rejonowe szkół podstawowych w szachach.  Partie rozgrywane były systemem kołowym, gra była bardzo wyrównana. Nasza drużyna miała tyle samo punktów co zwycięzcy i druga drużyna, przegraliśmy "małymi punktami".

 

  

 

Gratulujemy reprezentantom 3 miejsca. Zbieramy doświadczenia na przyszły rok.


K. Lewicka

SUKCES SZACHOWY

 

W piątek 19 października 2018 roku odbyły się Mistrzostwa Tychów w szachach, zorganizowane dla uczniów szkół podstawowych przez Zespól Szkół nr 4.  Nasza reprezentacja osiągnęła wielki sukces - zdobyła I miejsce drużynowo na zawodach. Dwie zremisowane partie z SP nr 1 i SP nr 37 oraz pozostałe wygrane dostarczyły uczestnikom i obserwatorom wiele emocji. Naszą drużynę reprezentowali na pierwszej desce Oskar Paruch, drugiej Jan Lewicki, trzeciej Patryk Rutecki oraz zadebiutowała Maja Łach.

Wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia za tydzień na zawodach rejonowych w Mikołowie.

 

Katarzyna Lewicka

 

 
MIĘDZYNARODOWE REGATY KAJAKOWE
 

7 października 2018 roku odbyły się Międzynarodowe Regaty Kajakowe - PUCHAR POLSKI POŁUDNIOWEJ, w których startowało 15 klubów w tym 8 z zagranicy.

    

 

Oto nasze wyniki:

 

Wojtek Mielnik - 5m K1 500m i 3m K2 500m
Konrad Gawor - 2m K1 500m i 3m K2 500m
Julia Marucha - 2m C1 500m, 3m C1 200m i 2m C2 500m
Sara Miernik - 4m C1 500m, 4m C1 200m i 2m C2 500m
Jakub Adamczyk - 4m C1 500m i 4m C2 500m
Tymek Malisz - 4m C2 500m
Karol Szczepanek - 4m K1 500m i 2m K2 500m
Oskar Waksmański - 3m K1 500m i 2m K2 500m
Emilia Szczepanek - 3m K1 500m i 3m K1 200m
Kuba Kwaśniewcz - 7m K1 500m i 3m C2 500m
Krzysztof Palka - 3m C1 500m i 3m C2 500m
Emilka Skrzypczyk - 7m K1 500m
Natalia Lechowicz - 1m 200m kajak polo

 

 

Warto również wspomnieć ze Krzysztof Palka został wyróżniony jako najlepszy kanadyjkarz (młodzik) otrzymując tym samym puchar i nagrodę rzeczową.

 
B.Orzechowska
 
 
MISTRZOSTWA W KAJAKARSTWIE
 
 

Oskar Waksmański, uczeń klasy 6a zajął      I miejsce w Otwartych Mistrzostwach woj. Lubuskiego w Kajakarstwie (K-2) im. Kazimierza Rejniaka w Gorzowie Wielokopolskim organizowanych w dniach 28-30.09. 2018 roku. Gratulujemy!

A. Szczęsna

 

 
 
 
XXIV Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich "Śląskie 2018"
 
W dniach 1-2 lipca 2018 roku, w Łodzi odbyła się XXIV Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich "Śląskie 2018", podczas której Nataniel zdobył II miejsce skacząc z trampoliny 3 metrowej oraz III miejsce skacząc z trampoliny 1 metrowej.
 
  


Romana Wochna-Dynak i Przemysław Dynak

GRAND PRIX POLSKI W SKOKACH DO WODY

 

W dniach 16-17 czerwca 2018 r. odbyła się I edycja Grand Prix Polski w skokach do wody, podczas której Nataniel zdobył  dwa II miejsca skacząc z trampoliny 1 i 3 metry.

 

 

  

Romana Wochna-Dynak i Przemysław Dynak

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies

×