Jesteś tutaj:

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

  SP 40 W TYCHACH - SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

 

Działania :

  • nawiązanie współpracy z koordynatorem wojewódzkim 
  • powołanie szkolnych koordynatorów Szkoły Promującej Zdrowie oraz zespołu do spraw promocji zdrowia,
  • dokonanie wstępnej diagnozy potrzeb i zasobów środowiska szkolnego mającej na  celu ustalenie problemów priorytetowychSkład szkolnego zespołu Szkoły Promującej Zdrowie:

 

Koordynatorzy: p.Ilona Stolarska, p. Paulina Cuber

 

Szkoła promująca zdrowie - 

to taka szkoła, w której współpraca z rodzicami uczniów i społecznością lokalną powoduje tworzenie środowiska sprzyjającemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej, wspiera rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie.

 

Pierwszym krokiem w działaniach było postawienie trafnej diagnozy dotyczącej aktualnej oceny potrzeb, stanu nabytej wiedzy, prawidłowych prozdrowotnych nawyków i przyzwyczajeń.

 

 


 

NASZE DZIAŁANIA PODJĘTE W ROKU 2023/2024

 


Integracja zespołu klasowego na wycieczce do Stajni Capriola.

Rodzinny Festyn Szkolny

7 czerwca w naszej szkole odbył się Rodzinny Festyn Szkolny. 
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w nim uczestniczyli. Państwa współpraca i gotowość do pomocy stworzyła niezwykłą atmosferę przyjemności i zabawy. Dziękujemy osobom indywidualnym, instytucjom i wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania oraz przebieg festynu. Państwa wsparcie i zaangażowanie były kluczowe dla sukcesu tego wydarzenia

 

Dzień Sportu

29 maja obchodziliśmy w szkole Dzień Sportu. Głównym celem było zachęcenie młodzieży klas 4-8
do aktywności ruchowej, integrowanie się klas, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne
siły i możliwości oraz wzbogacenie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo.
Uczniowie zadowoleni spędzili ten piękny dzień na świeżym powietrzu, zamiast w szkolnych ławkach.

 

Mam talent

17 maja w naszej szkole odbył się pierwszy szkolny konkurs Mam Talent. Uczniowie wszystkich klas mogli zaprezentować swoje talenty w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I- III oraz klasy IV- VIII. Publiczność oraz jury pod przewodnictwem pana Dyrektora mogli obejrzeć występy taneczne, akrobatyczne, muzyczne, recytatorskie oraz sportowe. Wśród uczestników klas młodszych I miejsce zajął Kacper Kupczyk z klasy 1b prezentując układ breakdance. II miejsce wyrecytowała Patrycja Biszczanik z klasy 2a, natomiast III miejsce wytańczyły uczennice także z klasy 2a w składzie: Lena Ożga, Hanna Pałys, Natalia Lisińska i Hanna Czardybon.

Liliana Toporek ze swoim układem tanecznym została zwyciężczynią w kategorii klas starszych. Drugie miejsce ex aequo zajęły uczennice klasy 4c Dorota Studniarz oraz klasy 6a Lena Matląg, które zaprezentowały układy akrobatyczne na kołach. Wojciech Trojan z klasy 6c wykonał na pianinie motyw z filmu Gladiator i tym samym zajął III miejsce.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i talentów, a zwycięzców zapraszamy na scenę naszego festynu rodzinnego, który odbędzie się 7 czerwca, do zaprezentowania swoich umiejętności szerszej publice.

Samorząd Uczniowski w szczególności chciałby podziękować pani Agnieszce Paszek- Matląg oraz pani Ewie Strzodzie za pomoc przy organizacji imprezy.

 

Zajęcia terenowe klas IV

Podczas zajęć terenowych nad jeziorem Paprocańskim uczniowie klasy 4a mieli okazję do praktycznej nauki o przyrodzie. Zbierali różnorodne "skarby" przyrodnicze, co pozwoliło im lepiej zrozumieć lokalny ekosystem. Badanie wieku drzew dało wgląd w historię i rozwój lasu. Eksploracja stref życia w jeziorze uświadomiła im, jak złożone są wodne ekosystemy. Obserwacja kopca mrówek była fascynującym doświadczeniem, pokazującym złożoność organizacji społecznej owadów.

 

5c z wizytą w JuraParku w Krasiejowie

Dzieci z okazji Dnia Matki tworzyły w świetlicy szkolnej upominki dla swoich Mam.

 

 

W dniu dzisiejszym klasa 1B wybrała się na wycieczkę do stadniny konnej "Capriola". Dzieci miały okazję wyczesać konie oraz przejechać sie na kucach w pieknej leśnej okolicy. Nie zabrakło również zajęć plastycznych i zabaw ruchowych.

Wielka Wyprzedaż Sadzonek!

Szukasz pomidorów z charakterem? Papryki z pasją? Bakłażanów z błyskiem w oku? Nie szukaj dalej! Nasze sadzonki, wychowane z miłością i troską przez naszych uczniów, są gotowe na nowe przygody w Twoim ogrodzie!

Kiedy?  24 kwietnia 2024, w godzinach konsultacji.
Gdzie? Amfiteatr szkolny

Przyjdź i zobacz, jakie rośliny potrafią wychować przyszli botanicy!

Sadzonki dostępne do wyczerpania zapasów (a uczniowie już ostrzą łopatki, więc lepiej się pospiesz!).

A co najlepsze? Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup pufy pod salę biologiczną! Twoje zakupy pomogą nam stworzyć jeszcze przyjemniejsze miejsce do nauki i relaksu.

 

 

W tym tygodniu w naszej szkole odbyła się lekcja otwarta pt" Co łączy oranżadę z mszycami?"w której uczestniczyły dzieci z klasy IV oraz ich rodzice.  Podczas tych zajęć omawialiśmy ważne kwestie związane z zdrowym żywieniem.

Oto główne punkty, które zostały poruszone:

1. Dzieci dowiedziały się, jak ważne jest dbanie o właściwe nawyki żywieniowe. Omówiliśmy zasady zdrowego odżywiania, piramidę żywieniową oraz wartości odżywcze różnych produktów spożywczych.

2. Wyjaśniliśmy, że niektóre barwniki spożywcze mogą mieć wpływ na nasz organizm.

3. Omówiliśmy, jak cukier wpływa na nasze zdrowie.

4. Dzieci samodzielnie sprawdzały etykiety produktów spożywczych, aby dowiedzieć się, jakie składniki znajdują się w ich ulubionych przekąskach. Dzięki temu lepiej zrozumiały, co trafia do ich brzuszków.

Lekcja była interaktywna i edukacyjna, a rodzice mieli okazję wspólnie z dziećmi dowiedzieć się więcej na temat zdrowego stylu życia. Dziękujemy wszystkim za udział!

 

Świąteczny czas to wspólnie spędzone chwile.

 

W naszej szkole już czuć Święta.Wspolne pieczenie pierników w klasie 1c.

Czas świąteczny to czas radosny dlatego dzieci z klasy 1c pisały do swoich kolegów i koleżanek kartki świąteczne! 

 

Dnia 6 grudnia obchodziliśmy imieniny Mikołaja Kopernika-na długich przerwach uczniowie naszej szkoły brali udział w licznych zabawach konkursach związanych Mikołajem Kopernikiem-wydarzeniu towarzyszyła muzyka i dobra zabawa,która udzieliła się wszystkim .Uczniowie najbardziej zaangażowanie uczestniczyli w 7 Festiwalu Nauki.

5 grudnia to Światowy Dzień Wolontariusza, dzień w którym dzielimy się radością jaką niesie ze sobą możliwość dawania innym dobra. Wolontariusze z SKW SP40 życzą wszystkim tym, którzy "rozrzucają dobro jak konfetti" wiele sił, radości i spełnienia w tej pięknej działalności jaką jest wolontariat.

W ramach integracji wspólnie badamy rosliny lecznicze występujące na boisku szkolnym.

Zapraszamy w okolice sali nr 7 do podziwiania plakatów klas 4-tych,które powstały podczas wykonywania projektu podsumowującego anatomię człowieka.

 

 

 


 

W ramach działalność  projektu Szkoły Promującej Zdrowie, uczniowie kl.3b wzięli udział w pogadance " Chrońmy się przed kleszczami".
W ramach zajęć dowiedzieliśmy się: dlaczego nalezy chronic się przed kleszczami, jakie choroby przenoszą kleszcze oraz  jak bezpiecznie usunąć kleszcza.

 


 

Nasze "małe kobietki" z klasy 8a,podczas zajeć dodatkowych samodzielnie tworzą naturalne kosmetyki.

 


KULIG

 

W klasie 3b kuligowo ,jeszcze zimowo!
W pięknej scenerii gór , w towarzystwie kolegów, przy dźwiękach stukotu pędzących koni ,  22 lutego spędziliśmy czas   na kuligu.
A tam, góry widokami zachwycały!
Konie powozami kołysały ,
a płomienie ogniska nas rozgrzewały!

"Ciągną, ciągną sanie, góralskie koniki

Hej, jadą w saniach panny, przy nich janosiki..."

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies

×