SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

SP 40 W TYCHACH - SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

Działania :

• nawiązanie współpracy z koordynatorem wojewódzkim
  • powołanie szkolnych koordynatorów Szkoły Promującej Zdrowie oraz zespołu do spraw promocji zdrowia,
  • dokonanie wstępnej diagnozy potrzeb i zasobów środowiska szkolnego mającej na  celu ustalenie problemów priorytetowychSkład szkolnego zespołu Szkoły Promującej Zdrowie:

Koordynatorzy: p.Ilona Stolarska, p. Paulina Cuber

Szkoła promująca zdrowie -

to taka szkoła, w której współpraca z rodzicami uczniów i społecznością lokalną powoduje tworzenie środowiska sprzyjającemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej, wspiera rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie.

Pierwszym krokiem w działaniach było postawienie trafnej diagnozy dotyczącej aktualnej oceny potrzeb, stanu nabytej wiedzy, prawidłowych prozdrowotnych nawyków i przyzwyczajeń.

NASZE DZIAŁANIA PODJĘTE W ROKU 2022/2023

Zapraszamy w okolice sali nr 7 do podziwiania plakatów klas 4-tych,które powstały podczas wykonywania projektu podsumowującego anatomię człowieka.

W ramach działalność  projektu Szkoły Promującej Zdrowie, uczniowie kl.3b wzięli udział w pogadance " Chrońmy się przed kleszczami".
W ramach zajęć dowiedzieliśmy się: dlaczego nalezy chronic się przed kleszczami, jakie choroby przenoszą kleszcze oraz  jak bezpiecznie usunąć kleszcza.

Nasze "małe kobietki" z klasy 8a,podczas zajeć dodatkowych samodzielnie tworzą naturalne kosmetyki.

KULIG

W klasie 3b kuligowo ,jeszcze zimowo!
W pięknej scenerii gór , w towarzystwie kolegów, przy dźwiękach stukotu pędzących koni ,  22 lutego spędziliśmy czas   na kuligu.
A tam, góry widokami zachwycały!
Konie powozami kołysały ,
a płomienie ogniska nas rozgrzewały!

"Ciągną, ciągną sanie, góralskie koniki

Hej, jadą w saniach panny, przy nich janosiki..."