Jesteś tutaj:

SUKCESY SPORTOWE

ROK SZKOLNY 2018/2019

 

KOLEJNE SUKCESY W PŁYWANIU

 

Tym razem sukces w pływaniu odnieśli nasi starsi uczniowie z rocznika 2005-2003. 20 marca 2019 roku drużyna w składzie: Konrad Gawor – kl.7a, Kuba Kwaśniewicz – kl. 7a, Wojtek Mielnik – kl.7b, Mikołaj Chudzikowski – kl. 8c, Szymon Kotas – kl. 3a Gim, Piotr Kuśmierz – kl. 3b Gim, Wiktor Dziubanda – kl. 3b Gim, Gabriel Kaczkowski – kl.3b Gim, zajęła III miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w pływaniu. Oprócz tego Wojtek Mielnik zdobył indywidualnie brązowy medal w stylu klasycznym, a Alicja Rutkowska z klasy 8c - srebrny medal w stylu grzbietowym. Gratulujemy! BRAWO WY!!! 

 

   

 

I.Szczepanek

SUKCESY W PŁYWANIU

 

12 i 14 marca 2019 roku w SP 19 odbywały się Powiatowe Igrzyska Dzieci w pływaniu. Wśród uczniów naszej szkoły mamy medalistów! 

 

 

 

Iga Fortuna z klasy 4a wywalczyła  srebrny medal  w stylu grzbietowym na dystansie 50 metrów, a Nataniel Dynak z klasy 5 – srebrny medal w stylu dowolnym.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

I. Szczepanek

TENIS STOŁOWY

 

6 stycznia 2019 roku - w niedzielę - odbył się II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny w Tenisie Stołowym w kategorii Skrzat (najmłodsza kategoria).
 

 

Wiktor Paruch zawodnik MOSM Tychy powtórzył sukces, jest najlepszym tenisistą stołowym w województwie śląskim. Cieszy fakt, że na tych zawodach zadebiutowały również uczennice:
Gabriela Banaś
Paulina Czaja
Zuzanna Wiertelak
Aleksandra Brzoza
Lena Matląg

 

  

Wszystkim życzymy sukcesów, Wiktorowi gratulujemy.

Katarzyna Lewicka

ROK SZKOLNY 2017/2018

 
IGRZYSKA MIEJSKIE W PŁYWANIU
 

16 stycznia 2018 roku dziewczęta i chłopcy z naszej szkoły, uczestniczyli w zawodach międzyszkolnych: Igrzyska Miejskie w Pływaniu. Reprezentacja chłopców odniosła wielki sukces. Drużynowo nasi uczniowie uplasowali się na drugiej pozycji i wszyscy otrzymali pamiątkowe medale oraz piękny puchar.   

 

    

 

W sztafecie pływackiej nasi chłopcy uplasowali się na trzeciej pozycji.

Były też medale za indywidualne wyniki w wyścigach:

 

II miejsce na 50m stylem motylkowym zdobył Konrad Gawor
III miejsce stylem dowolnym zdobył Nataniel Dynak.
 
 

 

Sztafeta 8x50 m stylem dowolnym:Dynak Nataniel, Dzienniak Mikołaj, Jochemczyk Piotr, Pinkowicz Sebastian, Waksmański Wojciech, Gawor Konrad, Mielnik Wojciech.

           

Gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Lackorzyńska

 
TURNIEJ ŚWIĄTECZNY KLAS CZWARTYCH
 
15 grudnia 2017 roku odbył się Świąteczny Turniej w ,,Dwa Ognie” dla klas czwartych. W turnieju uczestniczyło 21 uczniów z klas 4a-4b-4c. Na pierwszym miejscu ex aequo uplasowały się drużyny z klasy 4c,,Zbijacze" /Blanka B, Wanessa B, Mikołaj DZ, Kacper S, Oskar P. Maciej B/ i 4b ,,Wielka Szóstka" /Roksana O. Bartek S. Daniel Ł. Klaudia Z,.Adrian Sz/. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne nagrody rzeczowe. Gratulujemy sukcesu.
 
A. Lackorzyńska
 
TURNIEJ ŚWIĄTECZNY KLAS PIĄTYCH
 
12 stycznia 2018 roku w naszej szkole, odbył się Turniej Świąteczny w Cztery Ognie dla klas V.
 

W turnieju uczestniczyło 15 osób z klas Va i Vb. Pierwsze miejsce zdobyła reprezentacja klasy 5b /Kacper O.Patryk Z. Julia K. Natalia K. Adrian P.Kacper G. Igor G.Krzysztof U./. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, panowała wesoła atmosfera. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne nagrody rzeczowe.
 
Anna Lackorzyńska
 
 
TENIS STOŁOWY - DRUGIE MIEJSCE ZDOBYTE
 

Ćwierćfinały wojewódzkie w tenisie stołowym dziewcząt w Łaziskach Górnych zakończyły się sukcesem naszej reprezentacji w składzie:


Hania Chmielewska, Natalia Kołodziejuk, Julia Kołodziejuk

 

  

Gratulujemy szczególnie Hani najmłodszej uczennicy, która zdobyła najwięcej punktów dla naszej drużyny. Pokonała nas tylko drużyna z SP nr 2 w Orzeszu, na trzecim miejscu była reprezentacja SP nr 1 w Tychach.

Katarzyna Lewicka

SUKCESY W TENISIE STOŁOWYM

 

14 listopada i 15 listopada - dni rozgrywek, dwa puchary.
Powiatowe Igrzyska w Tenisie Stołowym Dziewcząt zakończyły się awansem do dalszego etapu. Drugie miejsce w Tychach spośród 10 szkół wywalczyły Hanna Chmielewska, Julia i Natalia Kołodziejuk.
Następnego dnia chłopcy w składzie Oskar Paruch, Jan Lewicki i Kamil Cywiński, na 16 szkół podstawowych, zajęli 3 miejsce. Gratulujemy!
 
 
 
Cieszą nas również wysokie miejsca w I Grand Prix Tychów, które odbyło się 22 października 2017r. Czwarty rok startujemy w tym turnieju, mamy coraz lepsze wyniki.
 
1 miejsce 2010 i mł – Wiktor Paruch
1 miejsce 2009 – Wiktor Paruch
1 miejsce 2007 – Hanna Chmielewska
2 miejsce 2005 – Hanna Chmielewska
2 miejsce 2007 – Oskar Paruch
2 miejsce 2005 – Jan Lewicki
3 miejsce 2005 – Oskar Paruch 
 
2 miejsce zespołowo przy udziale: Jagody Jesionek, Kamila Cywińskiego, Pascala i Oscara Lenart.
 
Zachęcam i zapraszam do udziału w następnych rozgrywkach 9 grudnia 2017r.

Katarzyna Lewicka

Rok szkolny 2016/2017

 

BIEGI ŁYŻWIARSKIE CHŁOPCÓW


Na stadionie zimowym w Tychach, w dniu 23 lutego 2017 roku odbyły się Igrzyska Powiatowe w Biegach Łyżwiarskich chłopców. Nasza drużyna w składzie: Maks Oszek – 6c, Patryk Pilorz – 6c, Krzysztof Palka – 6a, Konrad Gawor – 5a, Jakub Zajma – 6c, zdobyła brązowy medal. Chłopcy - jesteśmy z Was dumni !!!


 

I. Szczepanek

IGRZYSKA POWIATOWE W PŁYWANIU


7 lutego 2017 roku w SP 19 zorganizowane zostały zawody pływackie dla dziewcząt ze szkół podstawowych, a 10 lutego – dla chłopców. Z obu imprez wróciliśmy z medalami.

Alicja Rutkowska z kl.6c zdobyła indywidualnie II miejsce w stylu dowolnym,

Kinga Brzegowy z kl.6a zdobyła indywidualnie III miejsce w stylu grzbietowym. 

Chłopcy wywalczyli drużynowo dla SP 40 oraz w sztafecie 8 x 25 m - II miejsce.

W skład naszej drużyny weszli:

Oskar Waksmański – kl. 4a, Olaf Mrzygłód – 3c, Sebastian Pińkowicz – 3c, Szymon Matyjas – 5a, Konrad Gawor – 5a, Mikołaj Chudzikowski – 6c, Krzysztof Palka – 6a, Maksymilian Oszek – 6c, Bartek Mrzygłód – 5b.Z kolei w rywalizacji indywidualnej medale zdobyli: Szymon Matyjas – brązowy w stylu grzbietowym, Konrad Gawor – srebrny w stylu motylkowym, Krzysztof Palka – brązowy w stylu grzbietowym.

 


Życzymy Wam dalszych sukcesów!

I. Szczepanek

GRAND PRIX POLSKI W SKOKACH DO WODY

 

Nataniel Dynak, uczeń klasy 3a, który w październiku ubiegłego roku był uczestnikiem Gali Najzdolniejszych w naszym mieście i odebrał wówczas stosowny dyplom uznania za zasługi sportowe nadal intensywnie trenuje i wytrwale szlifuje swoje umiejętności. Doskonale godzi naukę z bardzo wymagającym harmonogramem treningów w Tychach i Katowicach. Tym bardziej miło nam poinformować, że Nataniel rozpoczął rok sportowy 2017 zdobywając 2 złote medale na Grand Prix Polski w Częstochowie. Tym samym jest liderem w klasyfikacji generalnej.


 Ilona Sokołowska

 

IGRZYSKA POWIATOWE W TENISIE STOŁOWYM

 

W listopadzie 2016 roku sportowcy z naszej szkoły wywalczyli kolejne brązowe medale. 8 listopada reprezentacja SP 40 w składzie: Julia Kucharska - 5b, Natalia Kołodziejuk - 4b, Hania Chmielewska - 3a, zdobyła 3 miejsce drużynowo w Igrzyskach Powiatowych w tenisie stołowym szkół podstawowych w kategorii dziewcząt. Natomiast 9 listopada odbyły się Igrzyska Powiatowe w tenisie stołowym w kategorii chłopców i tam również nasza drużyna w składzie: Jan Lewicki - 5a, Michał Strauchman - 5a, Olaf Mrzygłód - 3c, uplasowała się na miejscu 3. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

 

I.Szczepanek

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

 

13 października 2016 roku zdobyliśmy drużynowo brązowy medal w Igrzyskach Powiatowych Szkół Podstawowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców.
Ten sukces był zasługą drużyny w składzie:

 


Maks Oszek, Mikołaj Chudzikowski , Wojtek MIelnik, Maks Łoziński, Krzysiek Palka,  Nataniel Pilnicki. Gratulujemy!!!

I. Szczepanek

Do trzech razy sztuka...

 

Trzeci rok uczniowie SP-40 startują w Grand Prix Tychów w tenisie stołowym, miło mi poinformować, że po pierwszym z czterech etapów zajmujemy PIERWSZE MIEJSCE ZESPOŁOWO.

 

Zwycięski skład stanowią:

 

Hania Chmielewska - (2 miejsce w kategorii 2008, 2 miejsce w kat. 2006, 4 miejsce w kat. 2004)
Martyna Malesza - (4 miejsce w kategorii 2006-2007),
Nadia Malesza - (6 miejsce w kategorii 2004-2005),
Mikołaj Kulpecki - (3 miejsce i Kamil Cywiński 5 miejsce  w kategorii 2008),
Jan Lewicki - (1 miejsce w kategorii 2006, 1 miejsce w kategorii 2004),
Oskar Paruch - (4 miejsce i  Maciej Browski 8 miejsce w kategorii 2006-2007),
Michał Strauchman - (2 miejsce w kategorii 2004)

 

 

Gratuluję wszystkim uczestnikom turnieju i zachęcam do dalszego treningu.
W SP-40 zajęcia odbywają się w poniedziałki, czwartki i piątki od 14.30 do 15.30, w Browarniku od 17.00 do 19.30 od poniedziałku do piątku.

Zapraszam Katarzyna Lewicka.

ROK SZKOLNY 2015/2016

 

MISTRZOSTWA ŚLĄSKA AMATORÓW W PŁYWANIU

 

Rutkowska Alicja z klasy 5c brała udział w Mistrzostwach Śląska Amatorów w Pływaniu. Zajęła:
II miejsce  50 m. stylem grzbietowym, kategoria 12 lat.
III miejsce 50 m. stylem dowolnym, kategoria 12 lat.
GRATULUJEMY!


 Anna Lackorzyńska

DŁUGODYSTANSOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA W KAJAKARSTWIE

 

Wojciech Mielnik z kl. 4 b brał udział w Długodystansowych Mistrzostwach Śląska w Kajakarstwie i zdobył:
I miejsce w wyścigu C-1 rocznik 2002> na 1000 m.
III miejsce w wyścigu KM-1 rocznik 2005-2004 na 2000 m.
GRATULUJEMY !!!!!!!!!!!

 

 Anna Lackorzyńska

TURNIEJ AEROBIKU

 

II miejsce w XV Międzypowiatowym Turnieju Zespołów Szkolnych w Aerobiku. Skład zespołu: Kaczmarczyk Wiktoria, Ulkowska Wiktoria, Golda Weronika, Taracińska Aleksandra, Kurowska Natalia, Wilisowska Aleksandra, Kałążny Zuzanna, Dzwonek Milena.


Trenerka zespołu : Lackorzyńska Anna

 

SUKCESY  SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW


III miejsce w Powiatowych Igrzyskach  Szkół Podstawowych w Piłce  Nożnej.  SP 40 w składzie:
Wroński Natan, Warecki Adam, Tokarz Marcin, Seweryn Artur,  Oszek Maksymilian,  Legenzow Adrian, Chwalebny Wojciech,  Adamczyk Jakub, Pilnicki Nataniel, Łoziński Maksymilian.

 


Gratulujemy wygranych spotkań oraz wielu trafionych bramek w rozgrywkach eliminacyjnych i finałowych.
 

Opiekun drużyny: Lackorzyńska Anna

AEROBIK 2016

 

Aerobik to ćwiczenia gimnastyczno-taneczne charakteryzujące się wzmożoną intensywnością wykonania przy muzyce. Współcześnie aerobik jest jedną z najpopularniejszych form rekreacji, a o szerokim zainteresowaniu świadczy dynamiczny jej rozwój, powstawanie wielu profesjonalnych fitness klubów, tworzenie nowych odmian zaspakajających gusta coraz szerszej grupy zwolenników zdrowego stylu życia, a także wprowadzenie, na stałe, tej formy zajęć do szkolnych programów wychowania fizycznego na wszystkich etapach edukacyjnych.

 

 

W ostatnich latach obserwuje się także wzmożony rozwój aerobiku w formie wyczynowej dyscypliny sportowej. Duża popularność i ogromne zainteresowanie dzieci i młodzieży tą dyscypliną były bodźcem do  zorganizowania przeze mnie, w naszym rejonie, sportowego współzawodnictwa w tej dziedzinie. Turniej na stałe wpisał się w kalendarz imprez oświatowych w Tychach i już od 15 lat cieszy się  dużym powodzeniem, o czym świadczy ilość zgłaszanych do konkursu drużyn.

 

 

AEROBIK ŁĄCZY POKOLENIA NA BIS

 

27 kwietnia 2016 roku w Miejskiej Hali Sportowej przy ul. al. Piłsudskiego w Tychach odbył się XV Międzypowiatowy Turniej Zespołów Szkolnych w Aerobiku. Celem turnieju była integracja, pokazanie modelu rywalizacji sportowej w formie widowiskowej imprezy,  popularyzowanie aerobiku jako rekreacyjno-sportowej formy aktywności ruchowej wśród dzieci i młodzieży szkolnej w naszym rejonie,  propagowanie  aktywności ruchowej przy muzyce, zasad „fair play”, wspaniałej zabawy oraz wdrażanie do zdrowego i bezpiecznego spędzania czasu wolnego.

 


W tym roku, kolejny raz, imprezę uświetnił pokaz układu aerobikowego w wykonaniu Pań „Pozytywnie Zakręconych”, seniorek naszego miasta, słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Układ przygotowała podczas zajęć z rekreacji ruchowej UTW w Tychach mgr Agnieszka Matyjas. Seniorki wspaniale zaprezentowały swój program wykazując się dużą odwagą, sprawnością fizyczną i poczuciem humoru. Dwie Panie przeprowadziły  tradycyjną wspólną rozgrzewkę dla wszystkich zawodniczek turnieju oraz wszystkie wspaniale bawiły się przy muzyce z uczennicami podczas przerw turniejowych. Przyjazna atmosfera i przebieg tegorocznego turnieju pokazał, że aerobik integruje i łączy pokolenia, jest formą aktywności ruchowej, która jest bliska i godna polecenia wszystkim w każdym wieku. Zapraszamy za rok.
 

Jury obradowało w składzie:
• mgr Anna Bieniak: instruktor fitness, nauczyciel wychowania fizycznego w ZS nr 9 w Tychach
• mgr Agnieszka Matyjas: instruktor fitness, nauczyciel wychowania fizycznego w ZS nr 2 w Tychach
• Joanna Sobieska: instruktor fitness, nauczyciel wychowania fizycznego w II LO im. C.K Norwida w Tychach

 

WYNIKI KLASYFIKACJI:
 

Kategoria - Szkoły Podstawowe                                   
I m. – SP 19       trenerka: mgr Justyna Andrzejewska
II m. – SP 1        trenerka:  mgr Aldona Bondel                                                                                                         
III m. – SP 5       trenerka:  mgr Izabella Czerwiec                                        

 

Kategoria - Gimnazja
I m. – G 4         trenerka: mgr Monika Danielak
II m. – G 7        trenerka: mgr Anna Lackorzyńska
III m. – G 2       trenerka: mgr Izabella Czerwiec

Medale i dyplomy wręczyły przewodnicząca jury mgr Anna Bieniak i organizatorki mgr Anna Klimczyk-Kijas, mgr Anna Mądry

Anna Klimczyk-Kijas

ELIMINACJE IGRZYSK MIEJSKICH W PIŁKĘ NOŻNĄ

 

14.04.2016 Szkoła Podstawowa Nr 40 w Tychach zorganizowała zawody sportowe, Eliminacje Igrzysk Miejskich w Piłkę Nożną.  Dzięki  uprzejmości dyrektora MOSiR Tychy i kierowniczki MOSiR  Paprocany, zawody odbyły się  na  boisku trawiastym w pięknym Kompleksie Sportowym Paprocany. W rywalizacji sportowej uczestniczyły cztery szkoły podstawowe. Łącznie z sędziami i nauczycielami w obiekcie gościło ponad  pięćdziesiąt osób.

 

Do sędziowania  zawodów zaprosiliśmy absolwenta naszej szkoły Michała Pustelnika - dziękujemy za pomoc.  W ramach  projektu edukacyjnego, uczniowie Gimnazjum Nr 7 sprawdzili się w roli  sędziego: /Dobrzański Mateusz, Grzelka Dawid, Kulpecki Kacper, Sieradzki Jakub, Ubowski Mateusz, Zawalski Adrian/. Poniżej przedstawiamy najważniejszych uczestników zawodów - reprezentacje naszej szkoły. Chłopcy zajęli pierwsze miejsce w grupie i uzyskali awans do finałów.

 


Wroński Natan, Warecki Adam, Tokarz Marcin, Seweryn Artur,  Oszek Maksymilian,  Legenzow Adrian, Adamczyk Jakub, Pilnicki Nataniel, Łoziński Maksymilian.
 

Gratulujemy naszym piłkarzom i  trzymamy za nich kciuki w finałach! Dziękujemy kierownictwu MOSiR-u za umożliwienie rozegrania zawodów na boisku i korzystania z obiektu sportowego.


A. Lackorzyńska

TURNIEJ - TENIS 10

 

31 marca 2016 roku rozpoczął się III cykl turniejów tenisowych dla uczniów biorących udział w programie Tenis 10. W pierwszym turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6 dziewczynki i chłopcy rywalizowali w czterech kategoriach - klasa I, klasa II, klasa III oraz kategoria master.  Naszą szkołę reprezentowało 8 uczestników z klas IIa, IIb i IIIb.

 

Ania Słapińska zajęła III miejsce, a Kacper Orłowski II.

 

GRATULUJEMY Kolejne zmagania już w najbliższy poniedziałek 11 kwietnia.

Katarzyna Chmielewska

TENIS STOŁOWY

Ostatni turniej Grand Prix Tychów Szkół Podstawowych odbył się w sobotę 12.03.2016 roku. Cieszy nas fakt, że jest coraz więcej uczniów reprezentujących Szkołę Podstawową nr 40 w tenisie stołowym . Gratuluję debiutu naszym najmłodszym zawodnikom. Dziękuję wszystkim opiekunom za wsparcie i kibicowanie. Niech systematyczna praca, ambicja oraz wyciąganie wniosków z porażek naszych pociech procentuje w osiąganiu sukcesów, nie tylko sportowych.

 

 

Na trzecie miejsce zespołowo złożyły się sukcesy indywidualne zawodniczek i zawodników podsumowane poniżej.

 

Gratuluję i dziękuję wszystkim reprezentantom!

Opiekun sekcji K.Lewicka

MIEJSKIE ZAWODY PŁYWACKIE

 

9 marca 2016 roku w SP 19 odbyły się  Miejskie Zawody Pływackie  Chłopców Szkół Podstawowych. Zawodnicy rywalizowali o miejsca indywidualne w sztafetach w swoich kategoriach wiekowych /2003, 2004, 2005, 2006 i młodsi/. Nasi uczniowie stanęli na podium i zostali nagrodzeni srebrnymi medalami.

Mielnik Wojciech - II miejsce  stylem dowolnym i  Mrzygłód Bartłomiej - II miejsce stylem klasycznym

Palka Krzysztof - II miejsce stylem grzbietowym

 

     Pływanie rocznik 2003, 2004 oraz ................................rocznik 2005,2006 i młodsi

Gratulujemy !!!

                                                                          
                                       A. Lackorzyńska

MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM

 

  22 i 23 października 2015 roku w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa SP 40 w tenisie stołowym uczniów z  klas 4,5 i 6.

  W kategorii dziewcząt I miejsce zdobyła Gabrysia Czapska z klasy 6a, II miejsce Natalia Pińska z tej samej klasy, III miejsce wywalczyła Victoria Sowa z klasy 5b.

  W kategorii chłopców złotym medalistą został Jan Lewicki z klasy 4a, srebrny medal wywalczył Michał Strauchman również z klasy 4a, natomiast brązowy medal otrzymał Natan Wroński z klasy 6a.

Uroczyste wręczenie dyplomów i medali  odbyło się podczas akademii szkolnej z okazji 11 Listopada. Na koniec wszyscy zwycięzcy stanęli do pamiątkowego zdjęcia z panem dyrektorem. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

I. Szczepanek

WYWALCZONE TRZECIE MIEJSCE 

 

Pierwszy z czterech turniejów tenisa stołowego Grand Prix Tychów odbył się w sobotę 26 września 2015 roku i zakończył dużym sukcesem naszych uczniów. Trzecie miejsce dla SP-40 zespołowo wywalczyło ośmioro zawodniczek i zawodników. Dziękuję wszystkim zawodnikom za ambicję i wolę walki, a opiekunom za wsparcie i kibicowanie pociechom.
 
 

mgr Katarzyna Lewicka - trener grupy tenisowej

ROK SZKOLNY 2014/2015

POWIATOWE IGRZYSKA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PIŁCE NOŻNEJ


27.04.2015  nasi uczniowie uczestniczyli w finałach Igrzysk Powiatowych Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej i zajęli  II miejsce w Tychach
Wcześniej, 16 kwietnia odbyły się eliminacje, które chłopcy wygrali i awansowali do rozgrywek finałowych.

Zarówno  w meczach eliminacyjnych i w finałowych nie przegrali żadnego spotkania. W ostatnim meczu zremisowali z SP 17 i o pierwszym miejscu zadecydowała suma strzelonych bramek w rozgrywkach finałowych.


Nasi młodzi piłkarze strzelili w sumie 10 bramek, zespół przecwnicy 11. Ten jeden gol zdecydował o wyniku końcowym i srebrnych medalach dla nas.
(Szkoła,  która wygrała finały  reprezentowała Tychy na Zawodach Rejonowych, gdzie zajęła  I miejsce).
Mamy super drużynę. Gratulujemy i cieszymy się z sukcesu naszych uczniów.

Reprezentacja szkoły w finalach:

Tokarz Marcin,  Legenzow Adrian, Seweryn Artur,  Warecki Adam, Wroński  Natan, Chwalebny Wojtek, Szastok Piotr,
Bieniek Michał,  Płodziński  Wojtek, Wiglusz Bartłomiej,  Świda  Dominik.

A.Lackorzyńska

XIII MIĘDZYPOWIATOWY TURNIEJ ZESPOŁÓW SZKOLNYCH W AEROBIKU

 

29 kwietnia 2015 roku w Miejskiej Hali Sportowej przy ul. Al. Piłsudskiego w Tychach odbył się XIII Międzypowiatowy Turniej Zespołów Szkolnych w Aerobiku. 

 

    Celem turnieju było pokazanie modelu rywalizacji sportowej w formie widowiskowej imprezy, popularyzowanie aerobiku jako rekreacyjno-sportowej formy aktywności ruchowej wśród dzieci i młodzieży szkolnej w naszym rejonie, propagowanie aktywności ruchowej przy muzyce, zasad „fair play”, wspaniałej zabawy oraz wdrażanie do zdrowego i bezpiecznego spędzania czasu wolnego.

 

W tym roku imprezę uświetnił pokaz układu aerobikowego w wykonaniu seniorek naszego miasta, słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Panie wspaniale zaprezentowały swój program wykazując się dużą odwagą, sprawnością fizyczną i poczuciem humoru. Chętnie uczestniczyły w tradycyjnej wspólnej rozgrzewce wszystkich zawodniczek turnieju oraz wspaniale bawiły się przy muzyce z uczennicami podczas przerw turniejowych. Przyjazna atmosfera i przebieg tegorocznego turnieju pokazał, że aerobik integruje i łączy pokolenia, jest formą aktywności ruchowej, która jest bliska i godna polecenia wszystkim w każdym wieku. 

 

Jury obradowało w składzie:

  • Przewodnicząca - mgr Anna Bieniak: instruktor fitness, nauczyciel wychowania fizycznego w ZS nr 9 w Tychach
  • Paulina Matczak: instruktor fitness w klubie sportowym Active Point w Tychach
  • Mirela Jaromin: instruktor fitness w klubie sportowym  Aero-sun w Tychach

WYNIKI KLASYFIKACJI:

Kat.I : SP                                    

I m. – SP 19       trenerka: Justyna Andrzejewska

II m. – SP 1        trenerka:   Aldona Bondel                                                                                                         

III m. – SP 40    trenerka: Anna Lackorzyńska                                                      

Kat.II: Gimnazja, szkoła średnia

I m. – G 4   trenerka: Monika Danielak

II m. – G STO trenerka: Karolina Mokry

III m. – ZS nr 7 trenerka: Joanna Moryl

Organizacja imprezy: mgr Anna Klimczyk-Kijas, mgr Anna Mądry

Anna Klimczyk-Kijas

DEBIUT SEKCJI TENISA STOŁOWEGO

Tytułowy debiut odbył się podczas trzeciego Grand Prix Tychów 28 lutego 2015 roku. Miesiąc później po czwartym i ostatnim turnieju tego cyklu SP-40 zespołowo zajęła czwarte miejsce. Dla większości zawodników były to pierwsze turnieje w życiu, a trenujemy dopiero od 25 listopada 2014 roku. Gratuluję odwagi! Dziękuję Rodzicom za wsparcie i kibicowanie pociechom.

 

 

Katarzyna Lewicka - opiekun Sekcji

TĘCZOWY KONKURS ZESPOŁÓW SZKOLNYCH W  AEROBIKU 

 

 

 

23.03.2015 roku dziewczęta z SP nr 40 zdobyły III miejsce w XVIII Tęczowym Konkursie Zespołów Szkolnych w Aerobiku.

 

Zgodnie z regzaminem turnieju w prezentacji  może wystąpić maksymalnie osiem zawodniczek, naszą  szkołę  na scenie reprezentowały niżej wymienione
uczennice:

 

Julia Miler,  Wiktoria Żelazna, 

Milena Dzwonek, Agatha Fortuna,

Ania Mielnik, Julia Łodarska,

Julia Madej, Gabrysia Czapska.

 

Gratulujemy sukcesu.

 

A. Lackorzyńska

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies

×