BADANIA KOMPETENCJI UCZNIÓW KLAS 3 ORAZ KLAS 5

W roku szkolnym 2015/2016 Instytut Badań Edukacyjnych przeprowadzi badania Kompetencji trzecioklasistów i piątoklasistów w zakresie języka polskiego, matematyki i przyrody. Uczniowie naszej szkoły zostaną "przetestowani" w zakresie posiadanych umiejętności, ocenieni poprzez zewnętrzną instutucję oraz sklasyfikowani na tle ich rówieśników z całej Polski.

TERMINY BADAŃ

10 maja 2016r. godzina 9.00   K3 i K5 z języka polskiego
17 maja 2016.r godzina 9.00 – K3 i K5 z matematyki i przyrody.

Celem  badania  jest dostarczenie  informacji  nauczycielom  edukacji  wczesnoszkolnej  oraz nauczycielom  przedmiotowym  klas  IV-VI o tym, jak dzieci myślą, jak radzą sobie  w  znanych,  ale i w nowych sytuacjach. Zadania są celowo tak zaplanowane, żeby wykraczały poza to, co dzieci ćwiczyły na lekcjach, ale jednocześnie tak, by uczniowie mogli poradzić sobie z problemem „na piechotę”. Samo badanie K3 nie jest oczywiście oderwane od obowiązującej podstawy programowej. K5 z kolei pozwala pzygotować się lepiej do sprawdzianu szóstoklasisty.

Badanie dostarcza szkołom:
a) wysokiej jakości narzędzia do rzetelnego badania umiejętności uczniów kończących klasę trzecią i klasę piątą,

b) danych pozwalających na ocenę poziomu opanowania podstawowych umiejętności z języka polskiego, matematyki i przyrody uczniów w odniesieniu do wyników badanej populacji,

c) wskazań do interpretacji uzyskanych wyników i wykorzystania jej w praktyce dydaktycznej na I i II etapie kształcenia oraz materiałów dotyczących współpracy nauczycieli obu etapów i refleksji nad podejściem do rozwijania umiejętności uczniów.

WNIOSKI Z PRZEPROWADZONEGO  BADANIA UMIEJĘTNOŚCI TRZECIOKLASISTÓW - OBUT 2015

REGULAMIN BADAŃ

Życzymy naszym uczniom pewności siebie, wiary we własne możliwości oraz łatwych zadań.