Jesteś tutaj:

Dziennik świetlicy

ROK SZKOLNY 2023/2024

 

Nadchodzi świąteczny czas, a my właśnie zakończyliśmy w naszej świetlicy warsztaty malowania na szkle. Powstały wspaniałe i ciekawe prace.
 

Dziękujemy wszystkim za udział. Dzieci bardzo twórczo podeszły do tematu. Brawo nasze Świetliczaki!

 

 

 

 

Magdalena Nyderek

Świetliczaki aktywnie uczestniczyły w "produkcji" łańcuchów na choinkę. Wszystkie chętne dzieci wykonywały łańcuchy - były krótsze i dłuższe, ale nie to było najważniejsze, bo najważniejsza była dobra zabawa. 
 

 

Aneta Brożek, Katarzyna Perdian

 

Świetliczakowe Gwiazdkowe Anioły. Prace konkursowe wykonane z niezwykłą starannością i sercem, pod opieką Pani Anety Brożek i Pani Magdaleny Nyderek.

 

Wszystkie Świetliczaki życzą miłych, spokojnych i wesołych Świąt!

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2022/2023

 

WIELKANOC 2023

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi dzieci w świetlicy szkolnej na zajęciach wykonywały różne prace plastyczne, które wprowadziły świąteczny nastrój. Tym samym świetliczaki życzą wszystkim zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych.


Aneta Brożek

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA

 

21 marca to pierwszy dzień wiosny, a także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Świetliczaki na znak solidarności założyły różnokolorowe skarpetki nie do pary, a podczas zajęć plastycznych wykonały pracę - kolorowe skarpetki.

 

 

  


Aneta Brożek

 

 

KRAJ ANDERSENA I KLOCKÓW LEGO

 

Świetliczaki z naszej szkoły w ramach projektu Akademii Świetlicowej zrealizowały kolejny temat: "Kraj Andersena i klocków Lego". Dzieci zapoznały się z ciekawostkami dotyczącymi Danii oraz wybranymi baśniami Andersena. Ponadto wykonały prace plastyczne oraz budowlę z klocków Lego dostępnych w świetlicy.

 

Aneta Brożek

 

 

EUROPEJSKIE POWITANIA

 

Świetliczaki z naszej szkoły w ramach projektu Akademii Świetlicowej zrealizowały kolejny temat: "Europejskie powitania". Wspólnymi siłami stworzyliśmy minisłowniczek różnych form powitalnych z wybranych 30 krajów europejskich.

Aneta Brożek

 

 

WALENTYNKI

 

W ramach Świetlicowego Kącika Plastycznego chętne dzieci wykonały walentynkowe serca, które przyozdobiły różnokolorową włóczką. Prezentujemy efekty naszej pracy oraz sam proces twórczy.

 

Cieszy nas entuzjazm i zaangażowanie dzieci w trakcie zajęć w świetlicy oraz coraz liczniejsze grono chętnych aby do nas dołączyć i stworzyć samemu wspaniałą pracę plastyczną- w tym przypadku serduszko. 

Red. Magdalena Nyderek

 

 

 

TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

 

W naszej szkole obchodziliśmy tydzień życzliwości. Była to rownież okazja do zorganizowania w świetlicy tygodnia życzliwości. Celem przeprowadzonych w tym czasie zajęć było propagowanie takich wartości jak szacunek, dobro, życzliwość, pomoc innym. Dzieci rozmawiały o życzliwości, sposobach okazywania jej. Uczyły się rozwiązywania konfliktów w pokojowy sposób, bez użycia przemocy. Mamy nadzieję, że życzliwość i dobro będą gościć w naszej świetlicy znacznie dłużej niż te kilka dni.

 

  

K. Maluga
 

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

25 listopada w Świetlicy szkolnej obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ta niecodzienna uroczystość była okazją do świetnej zabawy. Dzieci przyniosły do świetlicy swoje ulubione pluszowe misie. Podczas zajęć dzieci wykonywały prace plastyczne związane z misiami, które ozdobiły naszą świetlicową gazetkę.

 

 

 

Aneta Brożek

 

 

AKADEMIA ŚWIETLICOWA

 

Świetliczaki z naszej szkoły w ramach projektu Akademii Świetlicowej zrealizowały kolejny temat: "Muminki w zaczarowanym lesie". Przez długi czas czytaliśmy opowiadania krótkie i dłuższe o przygodach Muminków. Dzieci rysowały lub malowały ulubionych bohaterów. Powstała wspólna gazetka, zakończyliśmy nasze zadanie zajęciami o drzewach iglastych, dzieci mogły spróbować sił w konkursie rozpoznawania szyszek lub gałązek, poznaliśmy ciekawostki o gatunkach drzew iglastych.

 

 

 

Katarzyna Lewicka

 

ZBIÓRKA KASZTANÓW

 


Nasza Świetlica wzięła udział w zbiórce kasztanów i żołędzi organizowanej przez Zagrodę Żubrów w Zabytkowym Parku Pszczyńskim. Pokazaliśmy wszyscy, że los zwierząt leśnych nie jest nam obojętny. Mamy ogromne serca i potrafimy się zmobilizować.
Dla wszystkich, którzy brali udział w akcji ogromne podziękowania!

 

 

Koordynator zbiórki: Aneta Brożek

 

 

 

 

JESIENNE KLIMATY

 

W naszej świetlicy zapanowały jesienne klimaty. Dzieci zbierały kolorowe liście, kasztany i żołędzie, a następnie wykonały prace plastyczne inspirowane tą piękną porą roku.

 

Aneta Brożek

 

 

DZIEŃ DYNI

 

28 października 2022 roku, w Świetlicy szkolnej odbył się Dzień Dyni. Wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach, podczas których poznaliśmy bardzo zdrowe warzywo jakim jest dynia. Tego dnia przynieśliśmy do świetlicy dynie i ubraliśmy się na kolor pomarańczowy. Dynia była również inspiracją do tworzenia prac plastycznych, które przyozdobiły naszą salę.

 

Aneta Brożek Katarzyna Maluga

 

 

AKADEMIA ŚWIETLICOWA

 

Nasza świetlica bierze udział, w kolejnej już, III Edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego w ramach Akademii Świetlicowej, tj."Świetliczaki na tropie... kolorów Świata". Tym razem do zaliczenia mamy 6 modułów. 5 z nich wiąze się z barwami flagi olimpijskiej, która symbolizuje poszczególne kontynenty. 5 modułów to 5 kół olimpijskich, których kolorystyka symbolizuje barwy odpowiadające kolejno: Europie, Azji, Afryce, Ameryce i Australii z Oceanią. Ostatni moduł - wielokolorowy - odnosi się do wszystkich kontynentów. Celem projektu jest uwrażliwienie na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody. Zatem, do dzieła!

 

Aneta Brożek

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA - WRZESIEŃ

 

30 września w świetlicy obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Podczas wspólnej zabawy chłopcy mogli się pochwalić swoją wiedzą i sprawnością fizyczną. Dziewczynki natomiast miały okazję wypowiedzieć się na temat chłopaka idealnego. Zabawa zakończyła się życzeniami od dziewczynek i pań.

 

K. Maluga

 

 

BEZPIECZNI NA DRODZE

 

W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia związane z bezpieczeństwem dzieci w drodze do i ze szkoły. Celem zajęć było utrwalenie wiedzy na temat bezpieczeństwa pieszego uczestnika ruchu drogowego. W tym dniu odbyło się wiele rozmów na temat "Bezpiecznej drogi do szkoły", obejrzeliśmy film edukacyjny oraz wykonaliśmy tematyczne prace plastyczne.

 

 

Aneta Brożek

 

ROK SZKOLNY 2021/2022

 

CERTYFIKAT - ŚWIETLICZAKI NA TROPIE

 

Z dumą prezentujemy zdobyty certyfikat za udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Świetliczaki na tropie… zagadek 2021/2022”. Czekamy na kolejną edycję projektu w przyszłym roku szkolnym.

 

Katarzyna Maluga

 

AKADEMIA ŚWIETLICOWA

 

Świetliczaki z naszej szkoły w ramach projektu Akademii Świetlicowej zrealizowały kolejny temat: Ile oczu ma rosół? Dzieci zapoznały się z polskimi tradycjami kulinarnymi oraz wykonały grupową mini książkę kucharską ze swoimi ulubionymi potrawami.

 

Aneta Brożek

 

 

DZIEŃ FLAGI I KONSTYTUCJI 3 MAJA

 

Świetliczaki obchodziły Dzień Flagi oraz rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w ostatnim tygodniu kwietnia. W ramach zajęć dzieci obejrzały film edukacyjny oraz wykonały prace plastyczne, a chętne dzieci pojawiły się ubrane w barwach naszej flagi. 

 

  

 

Aneta Brożek, Izabela Rudol

 

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI - 22 KWIETNIA

 

22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi. W trosce o nasza planetę - świetlica szkolna - podczas spaceru zadbała o porządek zbierając śmieci zalegające na chodnikach i trawie. Spacer poprzedzony był pogadanką na temat święta naszej planety Ziemi.

 

 

K.Maluga, I.Rudol

 

DZIEŃ PANDY

 

16 marca 2022 roku w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Pandy. Podczas zajęć wysłuchaliśmy bajki, ciekawostek o pandach oraz rozwiązaliśmy liczne zagadki. Na koniec odbyły się zajęcia plastyczne. Tematem oczywiście była panda.

 

  

K. Maluga, I.Rudol

 

AKADEMIA ŚWIETLICOWA

 

Świetliczaki zrealizowały kolejny temat: Czy ten obraz się rusza? Do zrealizowania tego tematu wykorzystaliśmy papierowe tapety. Dzieci na dużych formatach mogły w grupach kolorować prace. Żeby wyeksponować nasze dzieła musiałyśmy przypiąć prace do dywanu bo nie mamy tak dużej gazetki. Dzieci bardzo się zaangażowały.

 

 

Katarzyna Lewicka

 

WIELKANOC

 

W naszej świetlicy czuć zapach Wielkanocy. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję rozwijać swoje zdolności plastyczne, manualne i kreatywność wykonując różnego rodzaju ozdoby wielkanocne.

 

 

Aneta Brożek Izabela Rudol

 

WIOSNA

 

Po długiej zimie z niecierpliwością wyczekiwaliśmy wiosny. Podczas zajęć plastycznych wykonywaliśmy prace o tematyce wiosennej, które udekorowały nam salę. Tym samym mamy już wiosnę w świetlicy szkolnej.

 

 

K. Maluga

 

TURNIEJ SZACHOWY

 

W ubiegłym roku szkolnym zamiast turnieju szachowego odbyło się przedstawienie szachowe klasy 2a (białe) i klasy 2b (czarne) niestety bez publiczności. Miło nam poinformować, że treść naszego przedstawienia została opublikowana w 6 numerze dwumiesięcznika "Świetlica w szkole". Mam nadzieję, że nadejdą czasy, kiedy będziemy mogli je wystawić szerszej publiczności i artyści usłyszą zasłużone brawa.

 

 

 

Katarzyna Lewicka

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies

×