Jesteś tutaj:

DZIENNIK ŚWIETLICY

ROK SZKOLNY 2018/2019

 

 

MARZEC 2019


Wiosna astronomiczna nie zawsze pokrywa się z wiosną kalendarzową. Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to z kolei zawsze 21 marca. W ten dzień kilku uczniów udało się przed szkołę aby posadzić cebuli kwiatowe. Z niecierpliwością czekamy na wzrost wiosennych kwiatów.

 

  

  

 

P. Cuber I. Rudol

LUTY 2019

 

KONKURS KARAOKE

 

19 lutego 2019 roku w naszej świetlicy szkolnej odbył się konkurs piosenki karaoke. W konkursie zaśpiewano 9 piosenek salo lub w duecie. Repertuar był zróżnicowany. Oceniano dobór repertuaru, poprawność wykonania oraz strój i choreografię.

 

    

I. Rudol

STYCZEŃ

 

Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie wykonywali muffinki wg sprawdzonej receptury.
Ciekawe prace powstały w ten dzień, uczniowie obdarowali swoich najbliższych muffinką  i laurką.

 

  

 

Całe długie życie radość niech przeplata i szczęścia nić złota wije się przez lata.     

 

  

A. Brożek I. Rudol

WRZESIEŃ 

 

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy od poznania siebie. Wiele czasu spędziliśmy na wzajemnych zabawach integracyjnych i towarzyskich. Nowi wychowankowie świetlicy poznawali zasady w niej panujące. 

 

  

 

Wrzesień to także czas naszej zabawy na placu zabaw, odpoczynku na świeżym powietrzu. Rozmawialiśmy na temat naszego bezpieczeństwa. Odbyły się Quizy dotyczące bezpieczeństwa w świetlicy i szkole.

 

  
 

Pod koniec miesiąca wszyscy przyczynili się do zmiany wystroju sali na jesienny.
 

E.Radecka, A.Brożek

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

 

CZERWIEC

 

Festyn Rodzinny w Świetlicy - atrakcje w świetlicy przyciągnęły nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Turniej szachowy pomiędzy Rodzicami, a uczniami zakończył się zwycięstwem rodziców 11.5 do 7.5. Dziękujemy za wspólną zabawę. Za rok rewanż,  trzeba będzie potrenować…

 

  

 

Wykonanie z drewnianych koralików  kolorowej bransoletki dla Mamy, malowanie akrylami  gipsowych figurek to cieszyło artystów.

 

  

 

Jednak najatrakcyjniejsze było granie w cymbergaja i bilarda na nowym stole wielofunkcyjnym.

 

  

K. Lewicka

 

KWIECIEŃ

 

WYRÓŻNIENIA DLA ŚWIETLIVCOWYCH PLASTYKÓW

 

W kwietniu nasi uczniowie wzięli udział w konkursie świetlicowym zorganizowanym przez SP nr 22. Tematem był ,,Krajobraz Lasów Polskich”. Emilia Gocal, Natalia Wiertelak i Bartek Bartodziej kolejny raz udowodnili, że mają talent.

 


Laureatki projektu FLAGI, Mapa Polski, który zakończony został zespołowym konkursem świetlicowym.

 


Wydarzeniem kulturalnym dla dzieci świetlicowych było obejrzenie Teatrzyku Kukiełkowego „Kto tam?” Czerwony Kapturek, nagrodzonego Grand Prix w Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych „Banialuka w Mediatece”

 


K. Lewicka

MARZEC 2018

 

KARTKA WIELKANOCNA

 

W marcu 2018 roku uczniowie uczęszczający do świetlicy wzięli udział w akcji  pt. ,,Kartka Wielkanocna". W ramach tego przedsięwzięcia dzieci wykonały kartki świateczne stosując różnorodne techniki plastyczne. Wszystkie uczniowskie wytwory zostały przekazane chorym dzieciom ,,Marzycielskiej Poczty".

 

Izabela Rudol

 

 

LUTY 2018

 

KONKURS KARAOKE

 

19 lutego 2018 roku w naszej świetlicy odbył się konkurs piosenki karaoke. W konkursie zaśpiewano 9 piosenek solo lub w duecie. Repertuar był zróżnicowany. Oceniano dobór repertuaru, poprawność wykonania oraz strój i choreografię.

 

 

 

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników publiczność zdecydowała, iż najbardziej podobało mi się wykonanie  piosenki przez  Damiana Kmiecia.

 

WYNIKI:

1 miejsce: Emilia, Ewa i Jagoda z klasy 3a

2 miejsce: Maja - 3d, Anastazja - 3b, Nadia - 3c,  Zuzanna - 2b,

3 miejsceMaja i Kacper z klasy 1b

 

 

I. Rudol

STYCZEŃ 2018

 

 

KONKURS PLASTYCZNY „ZIMA, ACH TO TY…”


W świetlicy szkolnej odbył się konkurs plastyczny „Zima, ach to ty…”. Głównym celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata oraz zmiany zachodzące w przyrodzie zimą. Zwycięzcami konkursu zostali:


Ksawery Piskorz klasa 3d, Jagoda Jesionek klasa 3a, Bartek Bartodziej klasa 3a i Amelia Bujnowicz klasa 3d. Gratulujemy.

 

H. Stanisławska

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2017/2018


Dzień Babci i Dziadka na stałe zapisał się w naszym szkolnym kalendarzu jako dzień szczególny i uroczysty, dlatego też 21 stycznia 2018 roku dzieci ze świetlicy szkolnej zaprosiły do naszej szkoły swoje Babcie i swoich Dziadków. Uroczystość odbyła się w Sali Teatralnej.

 

  


Po przywitaniu oraz złożeniu życzeń, dzieci zaprezentowały przygotowany pod kierunkiem nauczycieli program artystyczny. Na początku wystąpił zespół cheerleaders. Następnie Chórek Świetlicowy zaśpiewał cztery piosenki: „Pada śnieg, pada śnieg”, „Zima, zima, zima”, „Moja babcia i mój dziadek” oraz „Kocham babcię i dziadziusia”. Występ artystyczny zakończyła grupa uczniów, prezentująca poezję znanych autorów dziecięcych. Dziadkowie mogli podziwiać swoje wnuczęta podczas występów artystycznych. Tradycyjnie na koniec dziadkowie zostali poczęstowani wypiekami przygotowanymi przez klasę 1a.

 

  

H. Stanisławska

 

 

EKSPERYMENTÓW CZAS…………

 

Eksperyment pierwszy: do wypełnionego olejem oraz sodą słoika dzieci zakrapiały zabarwiony ocet – co powodowało nieustanny ruch kolorowego octu, na powierzchni ulatniał się CO2.

 


 

Eksperyment drugi dostarczył dzieciom sporych emocji. Uczniowie czekali na eksplozję balona, jednak zadowolili się jego samoczynnym nadmuchaniem. W butelce znajdował się ocet, natomiast w balonie soda, po połączeniu składników (kwasu, zasady) uwolnił się CO2, który wypełnił balon.

 

 

 

Trzeci eksperyment dotyczył siły ciśnień, jakie można zaobserwować w przyrodzie. Ciśnienie atmosferyczne jest silniejsze od ciśnienia hydrostatycznego jakie jest w szklance, dlatego kartka tamuje wodę na jakiś czas.

 

 

 

Czy można przejść przez kartkę A4? Otóż tak; można ją tak rozciąć, że swobodnie można przez nią przejść, a nawet objąć kilka osób.

 

I. Rudol

 

LISTOPAD 2017

 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2017/2018

 

27 listopada 2018 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ogłoszono konkurs na „Najsympatyczniejszą maskotkę –  oraz krótki wierszyk o misiu”. W uroczystości wzięli  udział uczniowie, którzy zgłosili się do konkursu oraz dzieci ze świetlicy szkolnej.

 

  
 

Podczas uroczystości uczniowie poznali historię pluszowego misia, różne ciekawostki dotyczące pluszaków oraz misiowych bohaterów literackich i filmowych. Później dzieci wspólnie odśpiewały znaną wszystkim piosenkę pt. " Przyjaciel Miś”. Następnie ogłoszono laureatów konkursu. Zwycięzcy odczytali swoje wiersze.

 


Dzieci świetnie się bawiły. Na pamiątkę każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplom z wizerunkiem misia oraz słodki upominek.

 

Poniżej prezentujemy kilka wierszy napisanych przez dzieci:

 

Aleksandra Pierzchała klasa 1b

Mój misiu ma biały brzuszek,
mały z niego łakomczuszek
groszek i marchewkę zjada,
ale kusi go marmolada.

 

Maks Barzycki klasa 1b

Mój miś pluszowy,
nie jest brązowy,
ma kolor biały
i jest wspaniały.
Kokolino ma na imię,
z nim każdy smutek minie.
To mój przyjaciel najlepszy
Przy nim czuję się bezpieczny.

 

Natalia Wiertelak klasa 3a

Mój przyjaciel miś,


jest ze mną od dawna,
nie od dziś.
Kocham go bardzo,
ma słodki pysio
ten mój misio.

 

Dawid Książek klasa 1c

Jestem sobie mały miś,
lubię kiedy przy mnie śpisz.
Gdy zabierasz mnie do łóżka
i przytulasz do serduszka.

 

Kacper Ogórek klasa 1b

Koleżanko i kolego.
dziś przedstawiam misia mego.
Szeroka kokarda, oczy brązowe,
chwile z nim spędzam zawsze bombowe.

 

Emilia Gocal klasa 3a

Nie jest to grizzly
nie jest koala.
To mój przyjaciel to misia Ala!
Gdy jest mi smutno,
gdy jest mi źle,
Ala potrafi
pocieszyć mnie.

 

Adrian Rogala klasa 1b

Miś pluszowy jest mięciutki,
to przyjaciel na me smutki.
Gdy do misia tulę się
wszystkie troski idą w cień.

 

Maja Mikotowicz klasa 1a

Mój miś biały
jest puszysty cały.
Oczka brylantowe ma
tra la la la la!
Kocha mnie o każdej porze
zawsze mi pomoże.

 

Oliwier Lalik klasa 1b

Mój mały pluszowy miś
to ogromny tuliś.
Gdy ciemna noc zapada,
kiedy nie pada.
Przytulam go serdecznie
i czuję się bezpiecznie.

 

Zuzanna Górka klasa 3a

Moja słodka misia
to niezła strojnisia!
Ma na imię Nina
i urocza jej mina.
Gdy smutno na duszy
Nina mówi:”Do góry uszy!”
Choć pluszowy to miś
przyjacielem każdego może być od dziś.


Hanna Król klasa 3d
miś kudłaty czarno – biały
nawet w łaty.
Cztery łapy
duży brzuszek
to mój łakomczuszek.

 

Zuzanna Kojder klasa 3d

Żółty miś,
do ciemnego lasu poszedł dziś.
Znalazł chatkę piernikową,
słodką pyszną i czekoladową.
Chatka pełna jest słodkości
gdy go znajdziesz,
to i Ciebie tam ugości.

PAŹDZIERNIK 2017

 

DZIEŃ CHŁOPAKA W ŚWIETLICY 2017/2018


Dzień Chłopaka w świetlicy szkolnej obchodziliśmy 3.10.2017 roku. Dziewczynki składały w tym szczególnym dniu najlepsze życzenia swoim kolegom. Uroczystość odbyła się w Sali Teatralne. Chłopcy mieli do wykonania wiele śmiesznych zadań: zrobić fryzurę koleżance, zmontować z klocków najdłuższą układankę, skakać na skakance, narysować portret kolegi z zawiązanymi oczami, zaprezentować swoją osobę, odgadnąć marki samochodów i zagrać w lotto – wylosować szczęśliwą liczbę. Koledzy zdobywali punkty za poszczególne konkurencje. Dziewczynki nad wyraz uważnie obserwowały zachowanie chłopców, gdyż ogłosiły, że wybiorą również Super Chłopaka.
Po podliczeniu punktów ogłoszono, że SUPER CHŁOPAKIEM został Bartek Bartodziej z klasy 3a. Gratulujemy poczucia humoru, cierpliwości, odwagi i wytrwałości!
Wszystkim znowu damy szansę za rok. Wszystkiego Naj... najlepszego!  Dzień Chłopaka w świetlicy naprawdę był bardzo udany.

H. Stanisławska

ROK SZKOLNY 2016/2017

 

KWIECIEŃ 2017

 

SZKOLNY KONKURS SZACHOWY

 

11 kwietnia 2017 roku odbyły się partie finałowe II Konkursu Szachowego Klas 1-3. W klasach pierwszych wygrał Arkadiusz Grzybek z Wiktorem Paruchem sędziował Oliwier Kurdziel.

Najlepszym trzecioklasistą podobnie jak rok temu okazał się Oskar Paruch z klasy 3c, wygrywając z Patrykiem Ruteckim.

 

 

Najaktywniejszą grupą okazali się drugoklasiści, spośród 20 zapisanych zawodników do finału doszli Tobiasz Ranik (w eliminacjach zagrał najwięcej partii) i Ksawery Piskorz zwycięzca finałowego pojedynku sędziował Kamil Cywiński.

 

 

Uczniowie zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami z hetmanem, a pozostali otrzymali dyplomy uczestnictwa. Cieszy mnie fakt, że dla wielu uczniów konkurs stanowił pierwszą konfrontację własnych możliwości. Rozegrano 110 partii w ciągu 12 godzin.

 

Katarzyna Lewicka

MARZEC 2017

 

Przez cały rok szkolny 2016/2017, we wtorki, po obiedzie odbywają się spotkania ze „Świerszczykiem”. Dzieci poznają różnych bohaterów, rozwiązują zagadki, quizy, rebusy.

 

W marcowe wtorki uczestnicy grupy świetlicowej poznali zwyczaje różnych zwierząt

np. - Gdzie i jak żyje niedźwiedź brunatny?, czy  w których państwach na świecie żyje najwięcej kotów, jakie mają tam przywileje? Tego wszystkiego mogli się dowiedzieć dzięki nauczycielowi prowadzącemu zajęcia - pani Halinie Stanisławskiej.

 

 

E. Radecka

W marcu uczestnicy grupy świetlicowej brali udział w zajęciach z języka hiszpańskiego. Była to świetna okazja do zabawy i nauki. Dzieci poznały nowe słów, przydatne podczas ich zagranicznych wojaży. Zajęcia prowadzone były przez Panią Agnieszkę. Serdecznie dziękujemy

 

Elżbieta Radecka

WRZESIEŃ 2016

 

SŁODKI DZIEŃ CHŁOPAKA


30 września 2016 roku, z okazji Dnia Chłopaka, tradycyjnie, w naszej szkole grupa świetlicowa zorganizowała na amfiteatrze Słodki Dzień Chłopaka. Dzieci sprzedawały upieczone, pod opieką nauczycieli, słodkości - ciastka, ciasteczka, muffinki.

 

 

Była to zarówno przyjemna zabawa jak i ciekawa „lekcja matematyki” i kultury. Mali sprzedawcy musieli szybko dodawać, odejmować i wydać resztę.

 

 

Dla kupujących była to lekcja gospodarowania pieniędzmi.
Obie strony rozwijały umiejętność właściwego, kulturalnego zachowania się w danej sytuacji.


Elżbieta Radecka


Od początku września pogoda bardzo dopisywała, toteż dzieci mogły wychodzić na boisko szkolne i na plac zabaw, aby spędzać czas na świeżym powietrzu, w ruchu i zabawie.
 

Aby pobyt na świeżym powietrzu był dla dzieci bezpieczny, pani Elżbieta Radecka zorganizowała zajęcia dotyczące bezpiecznych zabaw oraz bezpiecznego korzystania ze sprzętu sportowo-rekreacyjnego.

 

 

Codziennie w świetlicy odbywają się spotkania z ciekawą książką z literatury dziecięcej w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

 

 

W świetlicy organizowanych jest też dużo różnorodnych zajęć:
Zajęcia plastyczno-techniczne.
Zajęcia sportowe na boisku, placu zabaw i w salach gimnastycznych.
Zajęcia kulinarne.
Zajęcia komputerowe.
Organizowane są zabawy dowolne w kącikach zainteresowań.
Rozgrywki w grach planszowych.

 

 

Po zajęciach w grupach i zabawach, dzieci odrabiają zadania domowe pod opieką nauczycieli.

W świetlicy odbywają się też liczne konkursy plastyczne np.: „Złota polska jesień”, „Urodzinowy tort dla Misia”, czytelnicze, tematyczne, poszerzające wiedzę uczniów np.: ze znajomości Polski – naszej Ojczyzny „Piękna nasza Polska cała” i wiele innych, w których dzieci uczęszczające do świetlicy mogą wykazać się swoimi umiejętnościami i wiedzą.

L. Kałamała

ROK SZKOLNY 2015/2016

 

LUTY 2016

 

Z okazji Tłustego Czwartku dzieci z grupy świetlicowej piekły słodkie ciastka i ciasteczka.

 


 

4 lutego w świetlicy zorganizowano „Słodką Kawiarenkę”. Uczniowie całej szkoły mieli możliwość z miłej atmosferze zakupić i zjeść słodkości oraz gofry. W rolę sprzedawcy weszli przedstawiciele samorządu szkolnego.

 


 

Tradycją naszej świetlicy jest Kino „Świetlik”.  Odbyło się ono 12 lutego. Dzieci zaopatrzone w bilet do kina, pod opieką nauczycieli przeszły do „Sali Kinowej”. Tam otrzymały popcorn, chrupki oraz wodę. Po zajęciu swoich miejsc, dzieci obejrzały przygody „Pingwinów z Madagaskaru”.

 

Elżbieta Radecka

GRUDZIEŃ 2015

 

6 grudnia w Dzień Świętego Mikołaja grupa świetlicowa otrzymała wyjątkowy prezent: grę stolikową 4 w jednym.
 
 

Grudzień w świetlicy to czas świątecznych przygotowań. Dzieci z grupy świetlicowej bardzo chętnie zaangażowały się w przygotowanie prac do miejskiego kiermaszu świątecznego.

 

 

 

17 grudnia w świetlicy odbyły się integracyjne warsztaty Bożonarodzeniowe pt. „Idą Święta”. Wzięły w nich dzieci z klas integracyjnych. Nauczyciele prowadzący warsztaty stworzyli okazję do przypomnienia zwyczajów i tradycji związanych z Bożym Narodzeniem. Uczniowie samodzielnie wykonali ozdoby tematycznie związane ze świętami. Całość spotkania zakończono odczytaniem życzeń, podzieleniem się opłatkiem oraz poczęstunkiem.

 

 

 

21 grudnia, w świetlicy odbyły się dwie imprezy: Spotkanie z kolędą - to okazja, by wspólnie pośpiewać kolędy oraz Quiz o Bożym Narodzeniu - to okazja do pracy w zespole i sprawdzenia swojej wiedzy o nadchodzących świętach.

 

E. Radecka

LISTOPAD 2015

 

W listopadzie zorganizowany został świetlicowy konkurs recytatorski pt. „Jesień”. Jury uważnie obserwowało prezentacje uczestników konkursu. Natomiast grupa świetlicowa nagradzała brawami każdego z nich.

 

 

W tym miesiącu przeprowadzono „Podchody Przyrodnicze”. Przez dwa tygodnie w świetlicy pojawiały się zadania do wykonania m.in. rebusy, krzyżówki, zagadki. Uczniowie wykonywali zadania, kartki z odpowiedziami wrzucali do skrzynki. W ten sposób sprawdzali swoją wiedzę, zdobywali umiejętność korzystania z różnych źródeł informacji.

25 XI 2015 r. nauczyciele świetlicy we współpracy z nauczycielem bibliotekarzem zorganizowali obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia.

 

 

Z tej okazji pani Katarzyna Lamęcka zorganizowała Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas 1-3 pt. “Urodzinowy tort dla Misia”.

 

 

Pani Halina Stanisławska oraz pani Anna Mądry, razem z grupą uczniów, zaprezentowały fragment książki o Kubusiu Puchatku.Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowiadania czytanego z podziałem na role. Jak co roku, dzieci przynosiły do biblioteki pluszowe misie. Przez kilka dni wszyscy mogli podziwiać maskotki. Laureaci konkursu na najsympatyczniejszego misia zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami książkowymi. Całe spotkanie zakończono pamiątkowym zdjęciem.

E. Radecka

PAŹDZIERNIK 2015

 

W październiku miło spędzaliśmy razem czas. Każdy zna już obowiązujące zasady, plan dnia, wie jakie zajęcia odbywają się w danym dniu. W tym miesiącu dzieci wzięły udział w quizie
pt. „Znam już swoją świetlicę, szkołę”. Uczniowie w zespołach zmagały się z zadaniami, zagadkami i rebusami związanymi z pracą i działalnością świetlicy oraz szkoły. Wspólnie przygotowaliśmy jesienny wystrój sali.

 

 

2 października 2016 roku w świetlicy odbył się III Drużynowy Konkurs pt. „Bezpieczny na drodze, w szkole i w świetlicy”. W konkursie brały udział 3-osobowe drużyny. W skład każdej z nich musiał wejść uczeń klasy I.

 


 

Dzieci zmagały się z różnymi zadaniami dotyczącymi ich bezpieczeństwa. Uczestnicy konkursu rozwiązywali zagadki, odpowiadali na pytania, układali obrazki oraz brali udział w wyścigach.

 


 

Zmaganiom dzieci towarzyszyli koledzy i koleżanki korzystające ze świetlicy szkolnej. Całość przygotowała i poprowadziła Elżbieta Radecka. Miesiąc ten zakończył się
dla nas dobrą wiadomością: świetlica „wzbogaciła się” o nowy telewizor i dvd.

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies

×