CHOINKA NADZIEI

2015/2016

18 grudnia 2015 roku klasy: 2a, 2b i 2c szkoły podstawowej odwiedziły Dom Pomocy Społecznej św. Anna w Tychach przy ul. Kopernika. Wizyta odbyła się w ramach udziału naszej szkoły, już po raz kolejny, w ogólnopolskiej akcji Choinki Nadziei organizowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA. Celem akcji jest łączenie pokoleń, podkreślenie wrażliwości na potrzeby ludzi starszych, a zielone drzewko przyniesione jako podarunek jest symbolem życia, radości i nadziei na lepsze jutro.

Dzieci podarowały pensjonariuszom piękną sosenkę pozyskaną z nadleśnictwa Kobiór, przedstawiły przygotowane przez nich Jasełka oraz zaśpiewały znane kolędy i pastorałki. Dla wszystkich uczestników było to ważne i wzruszające spotkanie.

I. Sokołowska

2011/2012

21 grudnia 2011 roku klasy 1a, 2b, 3a oraz 3b pod opieką nauczycielek: pani I. Sokołowskiej i pani K. Chmielewskiej udały się do Domu Pomocy Społecznej św. Anna w Tychach.

Ta przedświąteczna wizyta odbyła się w ramach ogólnopolskiej akcji Choinka Nadziei pod patronatem fundacji ekologicznej Arka. Nasza szkoła uczestniczyła w tej akcji już po raz drugi i po raz drugi dzieci spotkały się z pensjonariuszami Domu. W ramach spotkania dzieci przedstawiły program artystyczny składający się z kolęd, piosenek i świątecznych wierszy. Dzieci mogły osobiście złożyć życzenia oraz ofiarować przygotowane prezenty.

Najważniejsze jednak jest to, że wraz z serdecznymi życzeniami przekazały piękną, prawdziwą choinkę co jest najważniejsza ideą wspomnianej akcji.

Ilona Sokołowska

2010/2011

16 grudnia 2011 roku w ramach ogólnopolskiej akcji „Choinka Nadziei” pod patronatem Fundacji Ekologicznej Arka odwiedziliśmy Ośrodek Pomocy Społecznej „Święta Anna” w Tychach.
Do podopiecznych ośrodka zawieźliśmy żywą choinkę. Piękne drzewko ofiarował na cele akcji leśniczy z leśnictwa Wyry Pan Zygmunt Brząkalik. Dzieci wykonały prezenty.

Program artystyczny do, którego muzykę przygotował Sebastian Riedel – lider zespołu Cree przedstawili uczniowie klasy 3b i 3a. Oprócz nich wystąpiły dzieci z klasy 2a z wiązanką pieśni śląskich oraz uczniowie z klasy 2b recytujący wiersze. Od godziny 11:00 do 12:30 dzieci przebywały na terenie ośrodka. Był to czas na prezentacje programu oraz indywidualne życzenia.

Było to dla wszystkich nas bardzo wzruszające przeżycie. Najpiękniejsze było to, kiedy pensjonariusze ośrodka włączyli się do śpiewu, co w wykonaniu a'capella brzmiało szczególnie.

I. Sokołowska