MIEDZIAKI NA RUMAKI

Zapraszamy do udziału w akcji Miedziaki na Rumaki, która trwa od 18 listopada do 27 listopada 2015 roku i wspiera konie i inne zwierzęta z Przystani Ocalenie w Ćwiklicach.
Tym razem zbieramy: suchą karmę dla kotów i psów, karmę w puszkach, makaron, kaszę oraz warzywa tj. każdą ilość marchwi, dyni oraz ziemniaków i...przynosimy makulaturę, bo naszymi miedziakami tym razem będzie kwota uzyskana za makulaturę z 3 kontenera. Gorąco zachęcamy do udziału w akcji, pamiętając o zbliżającej się zimie. Dary gromadzimy w skrzynkach na amfiteatrze, a wykaz proszę przesłać do mnie przed zakończeniem akcji.

Klasa 2a SP z wychowawcą
Ilona Sokołowska

Jak co roku w październiku rozpoczynamy akcję "Miedziaki na rumaki", a dokładniej na zwierzęta, którym przyjdzie spędzić zimowy czas w Przystani Ocalenie w Ćwiklicach koło Pszczyny. Cały dochód ze zbiórki pieniędzy zostanie przeznaczony na schronisko dla zwierząt i potrzeby jego podopiecznych.

Ciekawe, która klasa w tym roku szkolnym zbierze najwięcej "miedziaków"? Pamiętajcie na nasze finansowe wsparcie czeka Fortek i jego bobratyńcy w schronisku.

B. Cabrera-Ziobro

Jeśli nie pamiętacie to.....

Fortek to już prawie 10-letni koń, który jako 11-miesięczny źrebak został kupiony przez Komitet Pomocy dla Zwierząt na targach w Bodzentynie. Uratowany został z ogromnej liczby źrebaków jadących do włoskich rzeźni. Po przewiezieniu do przytuliska Przystań Ocalenie miał problemy z trawieniem pokarmu, być może czymś szkodliwym nakarmiono go przed sprzedażą. Obecnie jest zdrowy i bardzo żywotny, zamieszkuje w schronisku i zaprzyjaźnił się z koniem - Torusiem. Jest ufny, przyjazny w stosunku do ludzi, każdego gościa wita niezwykle wylewnie - liżąc i „całując”. Imię Fortek nadali mu uczniowie naszej szkoły, postanowiliśmy również zbierać surowce wtórne (makulaturę i puszki), aby dać mu codzienną porcję jedzenia.

Ilona Sokołowska

11 listopada minie kolejny rok ... od momentu powitania Fortka w progach Przystani Ocalenie.