Jesteś tutaj:

MIŚ RATOWNIK

PODSUMOWANIE AKCJI "UŚMIECH DZIECKA" - 2015

 

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 40 w Tychach od czternastu lat organizowana jest akcja pomocy dzieciom „Uśmiech dziecka”; w tym roku zorganizowana została przez Aleksandrę Hryniewiecką i Urszulę Pełkę – nauczycielki SP nr 40 w Zespole Szkół nr 9 w Tychach.

 
27 kwietnia 2015 roku w SP nr 40 w Zespole Szkół nr 9 w Tychach odbyła się uroczystość z udziałem ratowników Pogotowia Ratunkowego w Tychach pod hasłem „RATUJEMY, UCZYMY RATOWAĆ”. Akcja ta odbywa się cyklicznie już od wielu lat w ramach szkolnej akcji „Uśmiech dziecka”. Co roku dzieci zbierały maskotki, które przekazywane były do tyskich, pszczyńskich i katowickich karetek pogotowia.

 

Nasze miśki pomagały prawdziwym ratownikom w niesieniu pomocy dzieciom uczestniczącym w wypadkach drogowych. Taki miś – ratownik miał pomóc lekarzowi w nawiązaniu kontaktu z poszkodowanym dzieckiem, złagodzić stres i odwrócić jego uwagę od tragedii. Od dwóch lat projekt „Miś ratownik” zmienił nieco formę. Wiosną każdego roku ogłaszany jest konkurs na plastyczny projekt misia – ratownika, najciekawsze prace zostają wydrukowane w postaci naklejek - zostają wręczane przez ratowników chorym dzieciom.

    

Podczas tegorocznego spotkania ratownicy zaprezentowali uczniom profesjonalny pokaz ratownictwa medycznego oraz sprzęt ratowniczy znajdujący się w karetce pogotowia. Nasi podopieczni mieli okazję pod fachowym okiem ratowników przypomnieć sobie i przećwiczyć umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy (resuscytacji krążeniowo-oddechowej) oraz obejrzeć wnętrze karetki pogotowia. Ćwiczenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy już od kilku lat systematycznie są prowadzone wśród młodzieży naszej szkoły.

  
Wizyta ratowników zapoczątkowała w naszej szkole TYDZIEŃ POD HASŁEM „RATUJEMY, UCZYMY RATOWAĆ”, podczas którego wszystkie klasy będą miały zorganizowane warsztaty z udzielania pierwszej pomocy, a każdy uczeń będzie miał możliwość przećwiczyć się w tym zakresie.


                                                                                                          Aleksandra Hryniewiecka

UŚMIECH DZIECKA - 2015

W ramach czternastej edycji akcji „Uśmiech dziecka”  w Zespole Szkół nr 9 w Tychach ogłoszony został konkurs na plastyczny projekt misia – ratownika, najciekawsze projekty zostaną wydrukowane w postaci naklejek -  będą wręczane przez ratowników chorym dzieciom – ofiarom wypadków (poniżej zamieszczone zostały zeszłoroczne  projekty).
 
Zachęcamy do udziału w konkursie.
Projekt można oddać do 27 marca 2015 roku w sali nr 4
TYDZIEŃ POD HASŁEM „RATUJEMY, UCZYMY RATOWAĆ”
 
W poniedziałek 27 kwietnia 2015 roku na trzeciej godzinie lekcyjnej odbędzie się w naszej szkole spotkanie instruktażowe z udziałem ratowników z Pogotowia Ratunkowego w Tychach pod hasłem „RATUJEMY, UCZYMY RATOWAĆ”.  Tego typu uroczystość odbywa się w naszej szkole już od wielu lat w ramach szkolnej akcji „Uśmiech dziecka”. Podczas spotkania ratownicy zaprezentują dzieciom profesjonalny pokaz ratownictwa medycznego oraz sprzęt ratowniczy znajdujący się w karetce pogotowia. Nasi uczniowie będą mieli okazję pod fachowym okiem przypomnieć sobie i przećwiczyć swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy (resuscytacji krążeniowo oddechowej) oraz zwiedzić wnętrze karetki pogotowia. Tego rodzaju ćwiczenia już od kilku lat systematycznie są prowadzone wśród młodzieży naszej szkoły.
 
Opisana impreza zapoczątkuje w naszej szkole TYDZIEŃ POD HASŁEM „RATUJEMY, UCZYMY RATOWAĆ”. Podczas tego tygodnia wszystkie klasy mają zaplanowane na godzinach wychowawczych warsztaty w tym zakresie.

A. Hryniewiecka

MIŚ RATOWNIK 2013/2014

We wtorek, 13 maja 2014 roku w naszej szkole odbyło się podsumowanie akcji „Ratujemy, uczymy ratować” z udziałem ratowników z Pogotowia Ratunkowego w Tychach. Maluchy obdarowały ratowników specjalnymi naklejkami dla dzieci będących ofiarami wypadków drogowych.

To wydarzenie odbywa się w naszej szkole już od 13 lat w ramach akcji „Uśmiech dziecka”. Przez wiele lat dzieci zbierały maskotki, które przekazywane były do tyskich, pszczyńskich i katowickich karetek pogotowia. Nasze miśki pomagały prawdziwym ratownikom w ratowaniu dzieci uczestniczących w wypadkach drogowych. Taki miś – ratownik miał pomóc lekarzowi w nawiązaniu kontaktu z poszkodowanym dzieckiem, złagodzić stres i odwrócić jego uwagę od tragedii – mówi Aleksandra Hryniewicka z SP 40. – Od zeszłego roku nasz „Miś ratownik” zmienił formę. Ogłoszony został konkurs na plastyczny projekt misia – ratownika, najciekawsze projekty zostały wydrukowane w postaci naklejek, które również będą wręczane przez ratowników chorym dzieciom.

 

 W szkole, podczas spotkania z uczniami, ratownicy zaprezentowali pokazy pomocy przedmedycznej. Dzieci mogły zobaczyć wnętrze karetki. Ale to jeszcze nie koniec. Do końca tego tygodnia we wszystkich klasach odbywać się będą warsztaty z udzielania pierwszej pomocy.

     

 Zapraszamy do obejrzenia krótkiego fimu z podsumowannia akcji, który został zamieszczony na portalu: tychy.pl

A. Hryniewiecka

 

AKCJA "MIŚ RATOWNIK" - 2012/2013


W środę 20 czerwca 2012 roku o godz. 9.40 odbyło się w naszej szkole podsumowanie akcji pod hasłem „RATUJEMY, UCZYMY RATOWAĆ”. W tym roku przesunięta dopiero na czerwiec, ze względu trudności Szpitala Wojewódzkiego i w związku z tym dużo większe zaangażowanie pogotowia ratunkowego. Część zebranych przez nas maskotek już od kilku lat trafia do tyskich, pszczyńskich i katowickich karetek pogotowia. Nasze miśki pomagają prawdziwym ratownikom w ratowaniu dzieci uczestniczących w wypadkach. Taki miś – ratownik ma pomóc lekarzowi w nawiązaniu kontaktu z poszkodowanym dzieckiem, złagodzić stres i odwrócić jego uwagę od tragedii. W ostatnią środę przyjechali do nas ratownicy z Tychów. Przygotowaliśmy cztery ogromne wory misiaczków, które tyscy ratownicy przekażą ratownikom z Katowic, Pszczyny i Mikołowa. Goście zaprezentowali nam profesjonalny pokaz ratownictwa oraz sprzęt ratowniczy znajdujący się w karetce pogotowia. Nasi uczniowie mieli okazję pod fachowym okiem przećwiczyć swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz zwiedzić wnętrze karetki pogotowia.

A. Hryniewiecka


MIŚ RATOWNIK - 2011/2012

W piątek - 8 kwietnia 2011 roku odbyło się w naszej szkole podsumowanie akcji pod hasłem „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ”. Część zebranych przez uczniów maskotek już od kilku lat trafia do tyskich, pszczyńskich i katowickich karetek pogotowia ratunkowego. Nasze miśki pomagają prawdziwym ratownikom złagodzić ból i cierpienie dzieci będących ofiarami wypadków drogowych. Taki miś – ratownik ma pomóc lekarzowi w nawiązaniu kontaktu z poszkodowanym dzieckiem, złagodzić stres i odwrócić jego uwagę od tragedii.


W tym dniu przyjechali do nas ratownicy z Tychów i Katowic. Przygotowaliśmy dla nich trzy ogromne wory misiaczków (jeden będzie przekazany ratownikom pszczyńskim). Ratownicy zaprezentowali nam profesjonalny pokaz ratownictwa medycznego oraz sprzęt ratowniczy znajdujący się w karetce pogotowia.

Nasi uczniowie mieli okazję pod fachowym okiem przećwiczyć swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz zwiedzić wnętrze karetki pogotowia.

Na stronie internetowej naszego miasta ukazał się artykuł na temat akcji TYCHY

A.Hryniewiecka


"Misiek – Ratownik” 2010/2011


Corocznie, część zebranych w ramach akcji "Uśmiech dziecka" maskotek trafia do tyskich karetek pogotowia ratunkowego. Nasze miśki już od kilku lat pomagają ratownikom podczas akcji niesienia pomocy dzieciom - ofiarom wypadków. Taki miś – ratownik ma pomóc lekarzowi w nawiązaniu kontaktu z poszkodowanym dzieckiem, złagodzić stres i odwrócić jego uwagę od tragedii.
27 kwietnia 2010 roku zawitali do nas ratownicy z Tychów i Katowic. Przygotowaliśmy dla nich dwa ogromne wory pluszowych maskotek. Ratownicy zaprezentowali nam profesjonalny pokaz ratownictwa medycznego oraz sprzęt ratowniczy znajdujący się w karetce pogotowia.


A. Hryniewiecka

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies

×