Jesteś tutaj:

SUROWCE WTÓRNE

 
 
 
Podsumowanie konkursu ,,Zbieramy makulaturę – chronimy lasy” 

Nasza szkoła w czasie trwania  XIII edycji tego konkursu organizowanego przez Stena Recycling Siemianowice Śląskie zebrała ponad 15 ton makulatury.
 
To więcej niż w ubiegłym roku. Fundusze uzyskane z tego tytułu przyniosły konkretne korzyści klasom, które brały aktywny udział w zbiórce surowca. Natomiast warto podkreślić, że część funduszy była przekazywana na konto dobrze nam już znanej  Przystani Ocalenie w Ćwiklicach, jako wsparcie w utrzymaniu konika Fortka.
 
Bardzo dziękujemy wszystkim za aktywny udział w akcji zbierania makulatury i zapraszamy już do udziału w kolejnej edycji od września.
 
 
 
P. Cuber
 
 
„ZBIÓRKA ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO”
 
Uczniowie i rodzice!
 
Wzorem lat ubiegłych, pod patronatem przedsiębiorstwa MASTER organizujemy zbiórkę niepotrzebnego już nikomu sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zużyty sprzęt będzie można ładować do oznakowanego kontenera, który zostanie podstawiony przed naszą szkołę. Może jest to jedyna okazja, żeby w ekologiczny sposób pozbyć się zużytych, zepsutych urządzeń.
 
I. Sokołowska
 

 
„MAKULATURA"

Jak co roku przystępujemy do zbiórki makulatury. W tym roku bierzemy udział w trzeciej edycji konkursu ekologicznego.
 
Kategorie konkursu:
Indywidualna (dla ucznia, który uzbierał najwięcej makulatury w szkole na poziomie klas 1-3 oraz na poziomie klas 4-6)
Zbiorowa (dla szkoły, która uzbierała najwięcej makulatury)
Zakończenie zbiórki makulatury w maju, a podsumowanie w czerwcu.
 
W związku z tym staramy się gromadzić makulaturę w domu, a gdy zostanie podstawiony kontener na makulaturę, przynosimy najlepiej zważoną w domu, oraz dobrze zapakowaną. Każdy wychowawca prowadzi zapis indywidualnie dla każdego ucznia. Oczywiście nadal każda klasa korzysta z zebranych w ten sposób funduszy.
 
Przypominam, że każda klasa przeznacza 30 % kwoty uzyskanej ze skupu makulatury, na utrzymanie naszego konika Fortka w Przystani Ocalenie.
Cena kilograma makulatury to 10 gr.
 
UWAGA!
 
Makulaturę przynosimy tylko wówczas, gdy jest podstawiony kontener (raz w miesiącu).  Termin będzie podawany z tygodniowym wyprzedzeniem.
Wychowawca jest proszony o asystę przy pakowaniu makulatury do kontenera.

Rodzice mogą samodzielnie pakować zważoną makulaturę do kontenera (klucz u p. woźnej), a ilość kilogramów podać do wiadomości wychowawcy.
Uprasza się jednak o składowanie makulatury w kontenerze od początku, jak najdalej od jego drzwi.
 
Co jeszcze możemy zrobić, aby chronić przyrodę?
 
 
 Ilona Sokołowska

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies

×