SZLACHETNA PACZKA

2014/2015

Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce.
Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.
Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Pani Joanna już w drzwiach, gdy tylko nas ujrzała, była bardzo wzruszona. Gdy powiedzieliśmy, że musimy zejść po resztę pakunków, popłakała się ze szczęścia. Była bardzo zaskoczona i w euforii, zdawało się, że nie dowierza, że to szczęście dotyczy właśnie jej. Gdy zaproponowaliśmy, że powinna otworzyć paczki, ochoczo się do tego zabrała. Szczęśliwie się złożyło, że pierwszą paczkę, którą osobiście otworzyła, była ta, w której był najważniejszy dla niej podarunek, czyli płaszcz zimowy. Gdy go zobaczyła, płakała jeszcze bardziej. Wielką przyjemność sprawiła jej nasza prośba, aby przymierzyła go od razu i nam się pokazała. Płaszcz leżał jak ulał! Naprawdę, jak szyty na panią Joannę!

Pani Joanna, powiedziała, że to niemożliwe i że w końcu będzie wyglądać jak człowiek. Gdy okazało się, że wierzchnich nakryć jest więcej i więcej i więcej... była tak zaskoczona, że powiedziała, że teraz codziennie może ubierać inną kurtkę lub płaszcz, bo "Do tej pory miałam jedną kurtkę i to z zepsutym zamkiem". W kolejnej paczce znalazła idealnie pasującą do płaszcza apaszkę - przytulając ją do twarzy powiedziała z radością: "Jest piękna!". Gdy wyciągnęła z pudła farbę do włosów, wzruszona mówiła, że jeszcze dziś będzie farbować włosy, a gdy zobaczyła, że dostała aż trzy kremy do twarzy, śmiała się, że dziś zrobi włosy, nakremuje się, wystroi się w nowe ubrania i idzie na bal. Wielką radość sprawiły jej owoce i żywność, a patrząc na wielkie opakowanie proszku do prania, śmiała się, że teraz trzy lata nie będzie musiała kupować już detergentów.

Wiele radości i śmiechu - tak pani Joanny, jak i wolontariuszy - wywołał drobny przedmiot... srebrna świeczka w kształcie muchomora. Pani Joanna powiedziała, że teraz wieczorami będzie zapalała tę świeczkę i będzie myślała o swoich małych darczyńcach. Mnogość słodyczy wprawiła ją w osłupienie - śmiała się, że jest tak wielkim łasuchem, że musi sobie to podzielić na tygodnie. Wielokrotnie powtarzała, że do końca życia będzie miała w sercu tę olbrzymią dobroć, której doznała oraz dobroczyńców, dzięki którym ją otrzymała. Podczas spotkania zobowiązała mnie do sprawdzenia, gdzie jest Zespół Szkół nr 9 i do zainaugurowania spotkania z darczyńcami.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:
Droga Pani Mario, nauczyciele, uczniowie i rodzice! Bardzo dziękuję Wam za zaangażowanie się w stworzenie prezentu dla wyjątkowej osoby jaką jest pani Joanna. Niedługo poznacie ją osobiście, ale już dziś mogę powiedzieć Wam, że jest niezwykle ciepła, radosna pomimo choroby, która ją dotknęła oraz samotności. Prezent, który od Was otrzymała sprawił, że nabrała jeszcze większej energii do życia. Już po finale kontaktowałam się z nią wielokrotnie - i za każdym razem wypytywała o możliwość podziękowania Wam osobiście. Jest bardzo wzruszona i jestem o tym przekonana, nic więcej, nikt inny, w żadnym innym czasie nie sprawiłoby jej większej radości. Pani Marii dziękuję za olbrzymie zaangażowanie w kontaktach ze mną - doskonale mi się z Panią współpracowało! Dzieciom dziękuję za piękne opakowanie paczek, a rodzicom i nauczycielom za wsparcie pani Joanny przez zakup produktów do paczki. Pamiętajcie, że dobro wraca! Życzę wszystkim spokojnych świąt!
Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

Bardzo dziękuję za ogromne serce, które dzieci i nauczyciele włożyli w przygotowanie tego prezentu dla mnie. Życzę wszystkim, aby betlejemska gwiazda świeciła nad Wami całe życie. Jestem bardzo wdzięczna. Dziękuję za ogrom radości, jaką mi sprawiliście oraz za pomoc. Osoby, które zaangażowały się w stworzenie dla mnie prezentu, muszą mieć wielkie serce. Bardzo im za to dziękuję. Jestem zaskoczona tym, że mimo to, że są to w większości dzieci, zechciały mi pomóc i włączyły się w Szlachetną Paczkę - tutaj wielkie podziękowania dla nauczycieli, którzy im w tej pomocy przewodzili.

M. Siersiecka

SZLACHETNA PACZKA

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej realizowany na terenie naszego kraju przez Stowarzyszenie WIOSNA.

W bieżącym roku szkolnym, w dniach: 15. 11 - 6.12. 2013 roku. Nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczyła w tej akcji.

Dziękizaangażowaniu rodziców, nauczycieli, uczniów na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, wybrana przez nas osoba otrzymała świąteczne paczki (sztuk 10) odpowiadające jej indywidualnym potrzebom oraz marzeniom.

Oprócz rzeczy materialnych (produkty spożywcze oraz chemia gospodarcza) ta osoba otrzymała również sygnał, że nie jest sama, że ma wsparcie wśród całej naszej społeczności szkolnej.
Pomysłodawczyniami uczestnictwa w akcji były opiekunki S.U. panie: Bernadeta Blaumann i Maria Siersiecka.