Jesteś tutaj:

UŚMIECH DZIECKA

PODSUMOWANIE AKCJI "UŚMIECH DZIECKA" - 2015

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 40 w Tychach od czternastu lat organizowana jest akcja pomocy dzieciom „Uśmiech dziecka”; w tym roku zorganizowana została przez Aleksandrę Hryniewiecką i Urszulę Pełkę – nauczycielki SP nr 40 w Zespole Szkół nr 9 w Tychach.

 
27 kwietnia 2015 roku w SP nr 40 w Zespole Szkół nr 9 w Tychach odbyła się uroczystość z udziałem ratowników Pogotowia Ratunkowego w Tychach pod hasłem „RATUJEMY, UCZYMY RATOWAĆ”. Akcja ta odbywa się cyklicznie już od wielu lat w ramach szkolnej akcji „Uśmiech dziecka”. Co roku dzieci zbierały maskotki, które przekazywane były do tyskich, pszczyńskich i katowickich karetek pogotowia.

 

Nasze miśki pomagały prawdziwym ratownikom w niesieniu pomocy dzieciom uczestniczącym w wypadkach drogowych. Taki miś – ratownik miał pomóc lekarzowi w nawiązaniu kontaktu z poszkodowanym dzieckiem, złagodzić stres i odwrócić jego uwagę od tragedii. Od dwóch lat projekt „Miś ratownik” zmienił nieco formę. Wiosną każdego roku ogłaszany jest konkurs na plastyczny projekt misia – ratownika, najciekawsze prace zostają wydrukowane w postaci naklejek - zostają wręczane przez ratowników chorym dzieciom.

    

Podczas tegorocznego spotkania ratownicy zaprezentowali uczniom profesjonalny pokaz ratownictwa medycznego oraz sprzęt ratowniczy znajdujący się w karetce pogotowia. Nasi podopieczni mieli okazję pod fachowym okiem ratowników przypomnieć sobie i przećwiczyć umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy (resuscytacji krążeniowo-oddechowej) oraz obejrzeć wnętrze karetki pogotowia. Ćwiczenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy już od kilku lat systematycznie są prowadzone wśród młodzieży naszej szkoły.

  
Wizyta ratowników zapoczątkowała w naszej szkole TYDZIEŃ POD HASŁEM „RATUJEMY, UCZYMY RATOWAĆ”, podczas którego wszystkie klasy będą miały zorganizowane warsztaty z udzielania pierwszej pomocy, a każdy uczeń będzie miał możliwość przećwiczyć się w tym zakresie.


                                                                                                          Aleksandra Hryniewiecka

UŚMIECH DZIECKA - 2015

W ramach czternastej edycji akcji „Uśmiech dziecka”  w Zespole Szkół nr 9 w Tychach ogłoszony został konkurs na plastyczny projekt misia – ratownika, najciekawsze projekty zostaną wydrukowane w postaci naklejek -  będą wręczane przez ratowników chorym dzieciom – ofiarom wypadków (poniżej zamieszczone zostały zeszłoroczne  projekty).
 
Zachęcamy do udziału w konkursie.
Projekt można oddać do 27 marca 2015 roku w sali nr 4
TYDZIEŃ POD HASŁEM „RATUJEMY, UCZYMY RATOWAĆ”
 
W poniedziałek 27 kwietnia 2015 roku na trzeciej godzinie lekcyjnej odbędzie się w naszej szkole spotkanie instruktażowe z udziałem ratowników z Pogotowia Ratunkowego w Tychach pod hasłem „RATUJEMY, UCZYMY RATOWAĆ”.  Tego typu uroczystość odbywa się w naszej szkole już od wielu lat w ramach szkolnej akcji „Uśmiech dziecka”. Podczas spotkania ratownicy zaprezentują dzieciom profesjonalny pokaz ratownictwa medycznego oraz sprzęt ratowniczy znajdujący się w karetce pogotowia. Nasi uczniowie będą mieli okazję pod fachowym okiem przypomnieć sobie i przećwiczyć swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy (resuscytacji krążeniowo oddechowej) oraz zwiedzić wnętrze karetki pogotowia. Tego rodzaju ćwiczenia już od kilku lat systematycznie są prowadzone wśród młodzieży naszej szkoły.
 
Opisana impreza zapoczątkuje w naszej szkole TYDZIEŃ POD HASŁEM „RATUJEMY, UCZYMY RATOWAĆ”. Podczas tego tygodnia wszystkie klasy mają zaplanowane na godzinach wychowawczych warsztaty w tym zakresie.

A. Hryniewiecka

 
TRZYNASTA EDYCJA AKCJI POMOCY DZIECIOM
UŚMIECH DZIECKA 2014

W MARCU RUSZA 13 EDYCJA NASZEJ AKCJI - JUŻ TYLE LAT POMAGAMY CHORYM DZIECIOM PRZETRWAĆ TRUDNE CHWILE ZWIĄZANE Z LECZENIEM SZPITALNYM LUB WYPADKIEM.

UCZNIOWIE MOGĄ PRZYNIEŚ DO SZKOŁY:

• książeczki
• bajki dvd                  
• kredki i bloki rysunkowe
• gry planszowe
• maskotki

Zebrane w klasach dary proszę przynieść do sali nr 4.

JESZCZE W MARCU UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY ZATAŃCZĄ I ZAŚPIEWAJĄ DLA CHORYCH DZIECI Z GÓRNOŚLĄSKIEGO CENTRUM ZDROWIA DZIECKA I MATKI W KATOWICACH - LIGOCIE.

 

                                                                                                                                        A. Hryniewiecka

JEDENASTA EDYCJA AKCJI POMOCY DZIECIOM
„UŚMIECH DZIECKA” - 2012

Na terenie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 40 w Tychach już od jedenastu lat organizowana jest WIELKA AKCJA POMOCY DZIECIOM „UŚMIECH DZIECKA”.
Pierwsza edycja akcji odbyła się w 2002r. dla chorych dzieci z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka i Matki w Katowicach. Trzy następne to imprezy zorganizowane i przeprowadzone na terenie Oddziału Dziecięcego Szpitala Wojewódzkiego w Tychach. W czterech ostatnich latach ponownie byliśmy w Górnośląskim Centrum Zdrowia.

Akcja organizowana jest przez Aleksandrę Hryniewiecką i Iwonę Szczepanek – nauczycielki SP nr 40 w Tychach. Tegoroczna – jedenasta edycja akcji rozpoczęła się w marcu.

W odpowiedzi na plakaty i hasło wzywające do pomocy chorym dzieciom, uczniowie przynosili do szkoły maskotki, gry planszowe, książeczki, materiały piśmiennicze, bajki dvd; w zamian za co otrzymywały znaczki „uśmiechnięte buzie”. Po kilku dniach od rozpoczęcia akcji w szkole aż zaroiło się od tych znaczków, szczególnie wśród uczniów klas I – III. W marcu uczniowie z zespołów: „Śląskie nutki”(prowadzonego przez Aleksandrę Hryniewiecką) i „Błysk” (prowadzonego przez Iwonę Szczepanek) zatańczyły dla chorych dzieci z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka i Matki w Katowicach – zaprezentowały wiązankę tańców śląskich i tańce nowoczesne oraz przekazały swoim chorym kolegom zebrane wcześniej na terenie szkoły dary.

Tego rodzaju przedsięwzięcia są dla naszych uczniów niczym „żywa” lekcja wychowawcza. Dzieci chętnie w nich uczestniczą i jeszcze bardziej przekonują się, że czasem niewielki gest może sprawić innym wiele radości.

20 czerwca 2012 roku odbędzie się w naszej szkole impreza pod hasłem „RATUJEMY, UCZYMY RATOWAĆ”.

Część zebranych przez nas maskotek zostanie wówczas przekazana ratownikom z pogotowia ratunkowego. Będą jeździły w karetkach w charakterze „misia – ratownika”.


Aleksandra Hryniewiecka

KOLEJNY FINAŁ - 2011

W dniu 10.05.2011r. uczennice naszej szkoły – tancerki z zespołu „Błysk” udały do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka i Matki w Katowicach, gdzie wraz z organizatorkami akcji „Uśmiech dziecka” – p. Iwoną Szczepanek i p. Aleksandrą Hryniewiecką, przekazały swoim chorym kolegom zebrane wcześniej na terenie szkoły dary oraz zatańczyły dla nich. Chore dzieci z uśmiechem na buziach uczestniczyły w zorganizowanym przez nas spotkaniu. Szczególnie dużo radości sprawiły im zorganizowane dla nich: konkurs tańca oraz quizz z nagrodami.

Udało nam się osiągnąć założony wcześniej cel, żadne chore dziecko nie wyszło bez uśmiechu na twarzy i misia do przytulania.

Tego rodzaju przedsięwzięcia są dla naszych uczniów niczym „żywa” lekcja wychowawcza. Dzieci chętnie w nich uczestniczą i jeszcze bardziej przekonują się, że czasem niewielki gest może sprawić innym wiele radości.

DZIESIĄTA EDYCJA AKCJI POMOCY DZIECIOM
"UŚMIECH DZIECKA" - 2011

Na terenie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 40 w Tychach już od dziesięciu lat organizowana jest WIELKA AKCJA OMOCY DZIECIOM „UŚMIECH DZIECKA”.

Pierwsza edycja akcji odbyła się w 2002 roku dla chorych dzieci z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka i Matki w Katowicach. Trzy następne to imprezy zorganizowane i przeprowadzone na terenie Oddziału Dziecięcego Szpitala Wojewódzkiego w Tychach.
W czterech ostatnich latach ponownie byliśmy w Górnośląskim Centrum Zdrowia. Akcja organizowana jest przez Aleksandrę Hryniewiecką i Iwonę Szczepanek – nauczycielki SP nr 40 w Tychach.
Tegoroczna – dziesiąta edycja akcji rozpoczęła się w marcu.

W odpowiedzi na plakaty i hasło wzywające do pomocy chorym dzieciom, uczniowie przynosili do szkoły maskotki, gry planszowe, książeczki, materiały piśmiennicze, bajki dvd; w zamian za co otrzymywały znaczki „uśmiechnięte buzie”. Po kilku dniach od rozpoczęcia akcji w szkole aż zaroiło się od tych znaczków, szczególnie wśród uczniów klas I – III.


W dniu 16.05.2011r. uczniowie z zespołów: „Śląskie nutki” (prowadzonego przez Aleksandrę Hryniewiecką) i „Błysk” (prowadzonego przez Iwonę Szczepanek) zatańczą dla chorych dzieci z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka i Matki w Katowicach – zaprezentują wiązankę tańców śląskich i tańce nowoczesne oraz przekażą swoim chorym kolegom zebrane wcześniej na terenie szkoły dary.

Tego rodzaju przedsięwzięcia są dla naszych uczniów niczym „żywa” lekcja wychowawcza. Dzieci chętnie w nich uczestniczą i jeszcze bardziej przekonują się, że czasem niewielki gest może sprawić innym wiele radości.


A. Hryniewiecka


 

Wielka akcja pomocy dziecka
" UŚMIECH DZIECKA"

Zwykle, na przełomie marca i kwietnia, nasi uczniowie i nauczyciele przynoszą do szkoły zbędne, ale nie zniszczone: maskotki, gry planszowe, książeczki, materiały piśmiennicze, bajki DVD i video, w zamian za co otrzymują znaczki -„uśmiechnięte buzie”.

Uczniowie z zespołu „Śląskie nutki” - prowadzonego przez panią Aleksandrę Hryniewiecką i zespołu "Błysk” - prowadzonego przez panią Iwonę Szczepanek, każdego roku tańczą dla chorych dzieci. Podczas występu prezentują przygotowane wcześniej wiązanki tańców śląskich oraz układy tańców nowoczesnych. Na zakończenie przekazują swoim chorym koleżankom i kolegom zebrane wcześniej dary.

Żadne dziecko nie wychodzi z występu bez uśmiechu na buzi i maskotki do przytulania. Nasze zespoły zawsze są bardzo ciepło i serdecznie przyjmowane i zapraszane na kolejny rok.

Tego rodzaju przedsięwzięcia są dla naszych uczniów niczym „żywa” lekcja wychowawcza. Dzieci chętnie w nich uczestniczą i jeszcze bardziej przekonują się, że czasem niewielki gest może sprawić innym wiele radości.

A. Hryniewiecka

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies

×