WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

PODSUMOWANIE PROJEKTU "WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA"

Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w realizację projektu: „UNICEF - Wszystkie Kolory Świata”.

W oparciu o wykrój dzieci przygotowały swoje własne charytatywne lalki. Wybrały dla nich kraj i ubrały je w sposób odpowiadający kulturze danego regionu. Wspólnie udało nam się uszyć 42 lalki.

W trakcie obchodów „Dnia Wszystkich Kolorów Świata” zebraliśmy 1614 zł. Zebrana kwota umożliwi zaszczepienie dzieci przeciwko chorobom wieku dziecięcego, a tym samym uratuje im życie.

Mamy nadzieję, że czas poświecony na przygotowanie lalek, a także uczestnictwo w obchodach „Dnia Wszystkich Kolorów Świata” będziecie miło wspominać, a tym samym liczymy, że w przyszłym roku z równie wielkim zapałem uda nam się włączyć w kolejną edycję projektu.

E. Błaszczuk-Mol, E. Jezierska

Czy pomaganie jest przyjemne?

Czy szmaciana laleczka może uratować życie dziecka?

Jeśli chcą Państwo poznać odpowiedzi na te pytania, to zapraszamy do wzięcia udziału w światowym projekcie UNICEF – WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA.
W Polsce kampanię wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

Celem projektu jest:
• kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
• pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
• zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone

W ramach akcji uczniowie będą przygotowywali charytatywne szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, bo symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich będzie miała swoją tożsamość. Dzieci same wybiorą dla zrobionej przez siebie laleczki kraj pochodzenia, kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieszczą w specjalnym „akcie urodzenia”. Laleczki zostaną zlicytowane podczas zorganizowanych w szkole wydarzeń, imprez, festiwali etc. Cena wywoławcza jednej laleczki wynosi 10 zł. Jest to kwota, która umożliwia zaszczepienie w Sierra Leone 1 dziecka przeciwko najważniejszym chorobom wieku dziecięcego a tym samym uratowanie mu życia.

Etapy projektu:

1. Podróż przez kontynenty – dzieci wybierają kraj, z którego będzie pochodziła ich laleczka.
2. Przygotowanie laleczek przez uczniów – uszycie takiej laleczki jest niezwykle proste - wykonuje się ją w oparciu o wykrój wysłany przez UNICEF, dzieci przygotowują swoje własne charytatywne laleczki, które ubiorą i przyozdobią w sposób odpowiadający kulturze kraju, który wcześniej wybrały.
3. Wystawa laleczek w szkole – licytacja laleczek. Na ten dzień dzieci zaproszą rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie prawdziwemu dziecku z Sierra Leone przekazując na ten cel wylicytowaną kwotę.
Akcja trwa do 29 lutego 2012 roku jest to jednocześnie termin dokonania wpłaty funduszy zebranych w ramach projektu na rzecz dzieci w Sierra Leone.

Koordynatorzy projektu: Ewa Jezierska, Ewelina Błaszczuk – Mol

Więcej informacji na stronie internetowej: www.unicef.pl