Jesteś tutaj:

WOLONTARIAT

Szkolne koło wolontariatu powstało z inicjatywy pani Bożeny Rabendy.

 

Działalność koła można śledzić na stronie FB

Informacje na tej stronie redaguje pani Bożena Rabenda

 

PODSUMOWANIE AKCJI "SZLACHETNA PACZKA" 2022

 

Jak co roku, udało się dokonać małego cudu!!! W drugim tygodniu grudnia, uczestnicy naszego koła z niebywałym zaangażowaniem posortowali i pięknie spakowali wszystkie dary jakie nasza społeczność szkolna przekazała dla rodziny, którą objęliśmy opieką w ramach akcji Szlachetna Paczka. Wszystkie rzeczy dotarły do osób potrzebujących,a w ramach wdzięczności przekazano nam - jako szkole - list z podziękowaniami oraz samodzielnie wykonaną ozdobę świąteczną.
"Bo razem możemy zmieniać świat na lepsze!"

 

 

 

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

 

5 grudnia 2022 roku,  w naszej szkole, świętowaliśmy Światowy Dzień Wolontariusza. Przy dźwiękach muzyki przypominamy jak ważna i cenna jest wyciągnięta pomocna dłoń. 

 

 

 

W tym dniupokazujemy wszystkim, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz potrzebujacych. To doskonały moment dla wolontariuszy, by pochwalić się swoimi działaniami i zachęcać do wspóldziałania tych, którzy na razie jeszcze stoją z boku i przyglądają się. Pamiętaj , w każdej chwili możesz zostać wolontariuszką lub wolontariuszem. Zapraszamy do współpracy.

 

      

 

 

 

 

Bez Ciebie im nie pomożemy!

 

Po raz kolejny w naszej szkole organizujemy akcję Szlachetna Paczka. W tym roku pragniemy pomóc matce samotnie wychowującej siedmioletniego syna. Zarówno matka jak i chłopiec borykają się z trudnościami zdrowotnymi – ona z chorobą nowotworową, a syn z problemami wynikającymi z wcześniactwa.

 

Pani Magdalena jest osobą zdeterminowaną do walki o siebie i swoje zdrowie, a  najważniejszą osobą dla niej jest synek, dla którego walczy o lepsze jutro. Po rozstaniu się 3 lata temu z partnerem, który był uzależniony od alkoholu i stosował przemoc domową, zamieszkała samodzielnie z synem w wynajmowanym mieszkaniu i właśnie tam chce stworzyć dla syna bezpieczny, spokojny dom.

 

 

Szczegółowe potrzeby rodziny można znaleźć w ogłoszeniach w dzienniku elektronicznym Librus.

Podzielmy się z tymi, którzy najbardziej tego potrzebują.

Zachęcamy wszystkich do wsparcia naszej akcji.

 


Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami B. Rabenda i M. Widłok.

 

 

WIELKI MAŁY CZŁOWIEK

 

Poznajcie dziewczynkę o wielkim sercu. Przedstawiamy jej postać, gdyż jest wykazała się bardzo cenną inicjatywą - sama zdecydowała się pomagać zwierzętom, które są w potrzebie. 

Kaja ma 8 lat i jest uczennicą klasy 2b. Na co dzień jest bardzo pogodna, koleżeńska, pracowita i ambitna, potrafi cieszyć się z małych rzeczy. Wokół siebie widzi dobro i dobrem się dzieli. Bardzo kocha zwierzęt, a zwłaszcza psy i koty.


Pewnego dnia postanowiła zacząć pomagać zwierzętom z tyskiego schroniska. Niesamowite było to, że zdecydowała się to robić z własnych, zaoszczędzonych pieniędzy. Z uśmiechem i iskrą w oczach opowiadała... ile karmy udało jej się już uzbierać. 
Kochani na zdjęciu widać ile Kaja samodzielnie uzbierała darów dla zwierząt i postanowiła zawieźć je z rodzicami do tyskiego schroniska.

 

Własnoręcznie zrobiła koszulkę z napisem: WOLONTARIUSZ, w której prezentuje się na zdjęciu! Wszyscy, zgodnie zdecydowaliśmy, że Kaja w pełni na to miano zasługuje.
Taka drobna osoba, a już dokonała wielkiej rzeczy.

Nie odkładała pomocy na później, nie czekała na lepszy czas... po prostu zdecydowała, że będzie pomagała na tyle,  ile sama będzie mogła.

 


 

To ogromny zaszczyt, że wśród Naszej szkolnej społeczności są takie wspaniałe osoby.  Trzeba je pokazywać światu i głośno mówić, że LUDZI DOBREJ WOLI JEST WIĘCEJ.
OGROMNE GRATULACJE DLA RODZICÓW.


P.S Kaja z całego SERCA DZIĘKUJEMY Ci ZA TWOJE DOBRE SERDUSZKO .
Szkolne Koło Wolontariatu

 

 

ROŻNI, LECZ RÓWNIE WAŻNI


W poniedziałek 4 kwietnia 2022 roku, w naszej szkole z okazji Światowego Dnia Autyzmu było bardzo uroczyście. Przedstawiciele wszystkich klas spotkali się na amfiteatrze z przedstawicielami grona pedagogicznego, aby posumować wszystkie działania związane z tym wyjątkowym dniem.

 

 

Klasa 3c przygotowała dla klas pierwszych przedstawienie o tolerancji i akceptacji, pt.LAS KRÓLIKÓW.


Tego dnia został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. "Coś niebieskiego". W konkursie brali udział uczniowie klas 4-8.

 

 


Dzięki pracy Szkolnego Koła Wolontariatu, na amfiteatrze udało się zorganizować wystawę plakatów przedstawiających sławnych ludzi, którzy mimo zmagań z autyzmem, osiągnęli sukces. 

 

 


Dzieci młodsze wykonały prace plastyczne inspirowane ideą zrozumienia i akceptacji osób z Autyzmem.

 

 


Wspólny wysiłek  uczniów i  nauczycieli pozwolił na uzyskania wspaniałego efektu jakim był kolorowy cytat: "ROŻNI, LECZ RÓWNIE WAŻNI". Ma on nam przypominać, że każdy z nas, mimo wielu różnic jest wyjątkowy i wartościowy. A jeśli jesteśmy wyrozumiali w stosunku do kolegów, wspieramy się i akceptujemy ... to tworzymy LEPSZY ŚWIAT DLA SIEBIE I INNYCH.

 

 

 

AKCJA "RAZEM Z UKRAINĄ"

 

Szkolne Koło Wolontariatu wraz z całą społecznością Szkoły Podstawowej nr 40 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach pragnie podziękować wszystkim zaangażowanym w akcję pod hasłem: "Razem z Ukrainą".
 

Wszystkie przekazane przez Państwa dary trafiły do Punktu Pomocy Cudzoziomcom w Tychach na Placu Świętej Anny.

 

   

 

 

AKCJA NA RZECZ PRZYSTANI OCALENIE

 

Serdecznie dziękujemy za aktywne włączenie się do naszej akcji na rzecz Przystani Ocalenie, której priorytetem jest wsparcie przytuliska dla koni oraz innych braci mniejszych. To tam swój dom znajdują zmęczone, schorowane, często wyeksploatowane do granic możliwości zwierzęta.

 


 

Wszystkie zebrane artykuły zostały zawiezione do Ćwiklic, gdzie z radością zostały przyjęte przez pracowników.
Jeszcze raz dziękujemy i zachęcamy do zaglądania na stronę internetową przystani pod linkiem  https://www.przystanocalenie.org/, gdzie można zapoznać się z aktualnymi potrzebami i możliwościami wsparcia.

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami.

 

 

 

 

 

 

 

WESOŁYCH ŚWIĄT

 

Dla wielu z Nas Święta są szczególnym czasem.
Chcemy by były wyjątkowe...


Często gubimy się w tej wyjątkowości, stawiając na to, co jest od niej dalekie.
Wyszukane prezenty, lśniące okna, wysprzątane mieszkanie, stół uginający się od potraw, idealnie dobrane stroje na wigilię...a za tym, niestety dość często stoi zmęczenie, pośpiech, zdenerwowanie.
To co najpiękniejsze i najbardziej wyjątkowe jest po drugiej stronie.

 

    

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się nowego roku życzymy Wam wszystkim tego co w dzisiejszym czasie najważniejsze: zdrowia, bezpieczeństwa, czasu, zabawy, miłości, spokoju. Wspólnego pieczenia pierniczków, gry w planszówki, dłuższego pospania (o ile dzieci mają podobne potrzeby), oglądania świątecznych komedii...
Bycia ze sobą, razem.

 

Niech ten wyjątkowy czas  upłynie nam wszystkim w ciepłej, rodzinnej atmosferze, bez pospiechu i troski o jutro.
Jednocześnie  bardzo dziękujemy  za Wasze zaangażowanie i wsparcie w działalność SKW jakie okazaliście w mijającym roku.


Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu z opiekunem

 

 

 

W piątek - 6 listopada 2020 - zakończyliśmy zbiórkę produktów dla Przystani Ocalenie, bo tam swój dom znajdują zmęczone, schorowane, często wyeksploatowane do granic możliwości zwierzęta. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w tę akcję. Mimo tak trudnego czasu, w jakim musimy się odnaleźć ponownie pokazujemy, jak wiele można zrobić gdy za dobrymi chęciami idzie również działanie. Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za okazane wsparcie i przyniesione produkty.

 

 

Ponadto chcemy poinformować, że na stronie internetowej przystanocalenie.org w zakładce SKLEP można dokonać zakupu rożnego rodzaju produktów koniecznych do funkcjonowania przystani. Gorąco polecamy.

 

Chcemy również zachęcić do odwiedzania naszego fanpage’a.

Szkolne Koło Wolontariatu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies

×