Jesteś tutaj:

WYDARZENIA SZKOLNE 2015/2016

VII POWIATOWY KONKURS NA BAŚŃ

 

31 maja 2016 roku w Zespole Szkół Sportowych w Tychach odbyło się rozstrzygnięcie  VII Powiatowego Konkursu na Baśń. Wybrane prace zostały docenione przez członków jury. Wśród nagrodzonych osób znalazła się Hania Hofer z klasy 4a, która  otrzymała wyróżnienie za pracę pt.: „Niezwykłe urodziny księżniczek”.

 

 

    Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

E.Gembka

ŻYWE OBRAZY

 

17 maja 2016 roku w Teatrze Małym w Tychach odbył się III Międzynarodowy konkurs na prace plastyczno – scenograficzne pt. „Żywe obrazy”.
Tematem tegorocznej edycji była scena rodzajowa w malarstwie mistrzów na przestrzeni wieków. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu prezentacji przestrzennej dzieła malarskiego dowolnego artysty.

 


 

Uczniowie Zespołu Szkół nr 9:  Julia Hantulik uczennica klasy 3a gimnazjum, Paweł Kmiecik uczeń klasy 3a gimnazjum i Maksymilian Łoziński uczeń klasy 5b szkoły podstawowej, zajęli zaszczytne III miejsce! Uznanie jury zdobyła praca przygotowana na podstawie obrazu Józefa Chełmońskiego pt. „Babie lato”. Pracę przygotowywali pod kierunkiem nauczycieli: Urszuli Poposkiej i Ewy Gembki, ścieżkę dźwiękową skomponował  Pan  Grzegorz Głodek.

U.Poposka

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

 

20 maja 2016 roku już po raz trzeci obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych, który przebiegał pod hasłem: „FOOD AROUND THE WORLD”.  Uczniowie klas 5-6 szkoły podstawowej oraz gimnazjum rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach kulinarnych.

 

 

Każda klasa przygotowała prezentację na temat tradycyjnej kuchni wylosowanego kraju anglo- lub niemieckojęzycznego, którą zaprezentowała pozostałym. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością przysłów w obu językach na temat jedzenia, odpowiedzieć na różne pytania kulinarne.

 

 

Największe emocje wzbudziły wśród widowni ciekawe konkurencje sportowo-kulinarne tzn. slalom z gotowanym jajkiem oraz ubijanie białka na czas.
Część zawodników tak bardzo zaangażowała się w konkurencję, że ubitą pianę miała nie tylko w misce, ale również na sobie.  
 


 

Ostatecznie jury, w składzie: dyrektor szkoły  - p. Wojciech Rerich, nauczycielka języka niemieckiego - p. Emilia Mazur oraz nauczycielka j. angielskiego - p. Małgorzata Wojciechowska, wyłoniło zwycięzców:

1 miejsce - klasa 6b,
2 miejsce - klasa 5a,
3 miejsceklasa 1a.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w konkursie.
                                                                                      

  Agnieszka Szczęsna

 

WARSZTATY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

16 maja 2016 roku w naszej szkole królował język angielski. W tym dniu gościliśmy w naszych progach Richie’go Mullaney’a – Irlandczyka. Richie przeprowadził warsztaty językowe dla klas 4-6 pt. „Drama Fun and Games”.

 

 

Początkowe obawy uczniów przed spotkaniem z native speaker‘em zostały szybko rozwiane. Prowadzący  błyskawicznie nawiązał kontakt z naszymi dziećmi. Wspólny śpiew, zabawy i pląsy pozwolił pokonać barierę jezykową i skrępowanie. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili. Były to niezapomniane chwile.

 

 

Natomiast nasi gimnazjaliści uczestniczyli w warsztatach pt. „British Festivals and Traditions”. Prowadzący w ciekawy sposób przedstawił zwyczaje i tradycje wybranych świąt brytyjskich. O niektórych z nich nasza młodzież dowiedziała się po raz pierwszy np. Trooping the Colour – „Parada na Cześć Urodzin Królowej” czy Pogoń za serem  (Cheese rolling) w Anglii.

 


 

Wszyscy uczniowie przekonali się, że warto uczyć się języków obcych, a nauka może być dobrą zabawą.

 

                                                                                                 Agnieszka Szczęsna


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI W JĘZYKU ANGIELSKIM

 

13 maja 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 18 w Tychach odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim dla klas III-VI szkół podstawowych pod hasłem ‘Healthy Food’. Uczestniczyli w nim uczniowie 7 szkół podstawowych w Tychach. Z naszej szkoły wzięło udział 2 uczniów: Łucja Terlecka z klasy 5a i Patryk Cempa z klasy 3a.

 


Konkurs polegał na recytowaniu wierszy o tematyce zdrowego jedzenia. Uczestnicy mogli używać rekwizytów oraz wykorzystać swoje zdolności teatralne. Łucja Terlecka z naszej szkoły zdobyła 3 miejsce wśród 7 reprezentantów klas 5 innych szkół, a Patryk Cempa zdobył 4 miejsce wśród klas 3. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Aldona Pawłowska

„MIŚ RATOWNIK”

 

W czwartek 12 maja 2016r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 40 w Zespole Szkół nr 9 w Tychach odbyła się akcja z udziałem ratowników z Pogotowia Ratunkowego w Tychach pod hasłem „Ratujemy, uczymy ratować”. Podczas spotkania ratownicy zaprezentowali dzieciom profesjonalny pokaz ratownictwa medycznego oraz sprzęt ratowniczy znajdujący się w karetce pogotowia.

 

 

Nasi uczniowie mieli okazję pod fachowym okiem przypomnieć sobie i przećwiczyć swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy (resuscytacji krążeniowo - oddechowej) oraz zwiedzić wnętrze karetki pogotowia.

 

 

Tego rodzaju ćwiczenia odbywają się w naszej szkole już od wielu lat w ramach szkolnej akcji „Uśmiech dziecka” (w tym roku piętnasta edycja).

 

 

Przez wiele lat dzieci zbierały też maskotki, które przekazywane były do tyskich, pszczyńskich i katowickich karetek pogotowia. Nasze miśki pomagały prawdziwym ratownikom w ratowaniu dzieci uczestniczących w wypadkach. Taki miś - ratownik miał pomóc lekarzowi w nawiązaniu kontaktu z poszkodowanym dzieckiem, złagodzić stres i odwrócić jego uwagę od tragedii. Od trzech lat nasz „Miś ratownik” zmienił formę. Ogłaszany jest konkurs na plastyczny projekt misia – ratownika, najciekawsze projekty są drukowane w postaci naklejek i wręczane przez ratowników chorym dzieciom (poniżej zamieszczono tegoroczne projekty).

 

  LAUREATAMI KONKURSU
        „Miś ratownik” 2016
 zostali:
  Amelia Bujnowicz - kl. I d (projekt nr 1)
  Filip Trecki - kl. I d (projekt nr 3)
  Aleksander Gocal - kl. I a (projekt nr 2)
  Oliwia Lesisz - kl. II b (projekt nr 5)
  Roksana Otwinowska - kl. II b (projekt nr 8)
  Emilia Pająk -kl. V b (projekt nr 7)
  Monika Bielich - kl. V a (projekt nr 6)
  Emilia Durkalec - kl. VI a (projekt nr 4)

 

 

Laureaci konkursu na plastyczny projekt „Misia ratownika” osobiście przekazali ratownikom swoje nagrody – naklejki, które będą pocieszeniem dla chorych dzieci.

 

Akcja ta zapoczątkowała w naszej szkole „TYDZIEŃ POD HASŁEM „RATUJEMY, UCZYMY RATOWAĆ”. Podczas tego tygodnia wszystkie klasy będą miały zorganizowane warsztaty ratownicze – każdy uczeń będzie miał możliwość przećwiczyć swoje umiejętności w tym zakresie.

 


Całe przedsięwzięcie zostało przygotowane przez Aleksandrę Hryniewiecką, Urszulę Pełkę i Ilonę Stolarską – nauczycielki ZS nr 9 w Tychach.

A. Hryniewiecka

 
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS 1-3
 
25 kwietnia 2016 roku odbył się  szkolny konkurs recytatorski dla klas 1-3 pod hasłem Witaminowe Rozmaitości czyli owocowo-warzywny kosz poetycki. Wyłoniliśmy reprezentantów na szczebel międzyszkolny, który odbędzie się w dniu 12 maja 2016 roku w SP nr 18 w Tychach.
 
 
Naszą szkołę będą reprezentowali:
 
z klas 1 - Matylda Mikotowicz
z klas 2 -  Patryk Rutecki
z klas 3 - Eliza Terlecka

 
Serdeczne gratulacje składa jury i organizatorzy.
Ilona Sokołowska
NAUCZYCIELSKIE WARSZTATY PLASTYCZNE
 
9 marca 2016 roku, w naszej szkole odbyło się spotkanie warsztatowe dla nauczycieli świetlic szkolnych pt. „Coś z niczego, czyli wielkanocne inspiracje”. W zajęciach uczestniczyli nauczyciele dwóch tyskich szkół. Była to okazja do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, zaprezentowania prac o tematyce wielkanocnej oraz wykonanie prostych prac plastycznych.
 

 
Elżbieta Radecka
 
DZIEŃ OTWARTY DLA PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW
 
We wtorek 1 marca 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 40 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach odbył się Dzień Otwarty dla dzieci sześcioletnich i siedmioletnich – przyszłych uczniów klas pierwszych, którzy przybyli do nas wraz ze swoimi rodzicami. Tego dnia nasi goście mieli okazję zobaczyć jak szkoła wygląda od wewnątrz, zwiedzić jej świetnie wyposażone pracownie, poznać dyrekcję szkoły oraz uczących tu nauczycieli. Dużo radości sprawił naszym małym gościom udział w licznych zajęciach, jakie zostały dla nich przygotowane.
 

 
W programie znalazły się:
1. Zajęcia  przyrodnicze (pracownia edukacji wczesnoszkolnej)
2. Zajęcia z języka angielskiego (pracownia językowa)
3. Zajęcia sportowe (mała sala gimnastyczna)
4. Bajkoterapia („kącik ciszy”)
5. Zajęcia kulinarne (pracownia kulinarna)
6. Zajęcia relaksacyjne (sala polisensoryczna)
7. Gry i zabawy (strefa zabawy)
 

Sposób prowadzenia zajęć oraz liczba atrakcji spowodowały, że najmłodsi goście wcale nie chcieli wracać do domu, natomiast rodzice chwalili miłą atmosferę oraz wygląd naszej placówki.
 
A. Hryniewiecka
 
 
PRZYRODNICZA LEKCJA OTWARTA
 
W ramach działań promujących zdrowie, 4 lutego 2016 roku zorganizowano otwartą lekcję dotyczącą barwników spożywczych pt. „Co łączy oranżadę z mszycami?”. Ideą przewodnią naszych zajęć było uświadomienie uczniom niebezpieczeństw wynikających ze spożywania kolorowych słodkości oraz wypracowanie nawyków czytania etykiet i rozsądnego wyboru produktów spożywczych.
 
 
P. Cuber
 
WARSZTATY W PAŁACU MŁODZIEŻY W KATOWICACH
 
W ramach współpracy z Pałacem Młodzieży w Katowicach, klasa 5b uczestniczyła  - 2 lutego 2016 roku - w warsztatach dotyczących Morza Bałtyckiego. Podczas zajęć uczniowie wykonywali ciekawe obserwacje i doświadczenia oraz wzbogacili wiedzę dotyczącą zagrożeń wynikających z zanieczyszczeń środowiska.
 
P.Cuber
 
 
II MIEJSCE KLASY IA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 40 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W TYCHACH
W II  REJONOWYM KONKURSIE KOLĘD I PASTORAŁEK

22 stycznia 2016 roku uczniowie klasy 1a SP nr 40 wzięli udział w II Rejonowym Konkursie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 w Tychach, podczas którego jako zespół „Śląskie nutki” zaśpiewali w strojach śląskich kolędę: „Kiej w nocy cicho”.  Za swój występ zdobyli II miejsce.


 

W niedzielę 24 stycznia w Kościele Krzyża Świętego w Tychach odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, podczas którego delegacja klasy 1a wraz z wychowawczynią – Aleksandrą Hryniewiecką odebrała nagrodę  –  złotą statuetkę.

 

 

Pierwszaki z klasy 1a z wielką radością przyjęli wiadomość o swoim sukcesie, tym bardziej, że wykonanie kolędy „Kiej w nocy cicho” przyniosło im już I miejsce i złoty puchar podczas tegorocznego szkolnego kolędowania.

                          Aleksandra Hryniewiecka

 

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

W ostatnim tygodniu stycznia 2016 roku odbyły się zajęcia integracyjne dla przedszkolaków Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego: Zaczarowany Ogród” w Tychach. Zajęcia prowadzone były przez panią Ewę Pocięgiel w ramach promocji naszej szkoły. W grach i zabawach wzięły udział wszystkie przedszkolaki oraz panie wychowawczynie. Wspólnym tańcom, oraz grom nie było końca. Z pewnością wspólnie spędzony czas zaowocuje nowymi projektami i w przyszłym roku spotkamy się w podobnym składzie.

E. Pocięgiel

JASEŁKA

22 grudnia 2015 roku w naszej placówce odbyły się szkolne jasełka, które zostały zorganizowane przez uczniów klas drugich pod czujnym okiem swoich wychowawców. Dzieci przedstawiały fragmenty historii z życia Jezusa dotyczące jego narodzin, między innymi przybycie Trzech Króli, którzy składali dary nowonarodzonemu Jezusowi.

 

 

Wielkie zaangażowanie dzieci w śpiewanie kolęd uświetniło występ. Dzięki wspaniałym strojom przygotowanym przez rodziców naszych dzieci oraz profesjonalnej dekoracji, Jasełka były wielkim przeżyciem nie tylko dla dzieci ale również dla rodziców i nauczycieli.

 

I. Stolarska

SZKOLNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

 

KLUB NATIONAL GEOGRAPHIC - ODKRYWCA

 

Nasza szkoła przystąpiła do programu  Klub National Geographic Odkrywca.

 

 

Podczas zajęć lekcyjnych uczniowie będą mogli korzystać z interesujacych czasopism oraz uczestniczyć w ciekawych lekcjach, a wszystko to by zachęcać dzieci i młodzież do poszerzania wiedzy i rozwijania zainteresowań.

 

P. Cuber

 
WARSZTATY TWÓRCZE "ŚWIĄTECZNE RĘKO-DZIEŁO"
 
10 grudnia 2015 roku w "Pasażu Andromeda" odbył się kiermasz ozdób bożonarodzeniowych, w którym uczestniczyła nasza szkoła. Uczniowie, rodzice i nauczyciele przygotowali wytwory rękodzielnicze, które zostały wyeksponowane podczas warsztatów. Nasze małe arcydzieła cieszyły się dużym powodzeniem wśród kupujących. Odwiedzili nas rodzice naszych uczniów, przyjaciele, znajomi oraz sympatycy placówki. Bawiliśmy się świetnie i mamy zamiar kontynuować działania twórcze i wytwórcze w przyszłym roku. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich chętnych do współdziałania i współpracy. Dziękujemy za udział i wszelką pomoc.
 
fot. Michał Janusiński
B. Cabrera-Ziobro
WSPÓLNE WYPIEKI W PRACOWNI
 
8 grudnia 2015 roku w naszej szkolnej pracowni kulinarnej odbyło się  pieczenie świątecznych ciast. Dzieci razem z rodzicami wspólnie przygotowywali wypieki na czwartkowy świąteczny kiermasz. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy.
 
Zapachy z pracowni roznosiły się po całej szkole, przyjemnie było poczuć magię nadchodzących świąt.
 
P. Cuber
 
 
SZLACHETNA PACZKA

Jak co roku w grudniu nasza szkoła wzięła udział w akcji "Szlachetna paczka".  Jest to ogólnopolska akcja, której celem jest pomoc osobom potrzebującym. Wybraliśmy osobę samotną i schorowaną. Cała społeczność szkolna stanęła na wysokości zadania.

 

Przyniesione dary, pozwoliły na przygotowanie 14 paczek, w których znalazły  się najbardziej potrzebne rzeczy dla wybranej przez nas osoby. Są to m.in. środki czystości, żywność.

Za zbiórkę i organizację akcji odpowiedzialne były panie: Bernadeta Blaumann i Maria Siersiecka.

 

 
 
M. Siersiecka, B. Blaumann
 
 
DRUGIE SPOTKANIE EkoLogicznych
 
1 grudnia  2015 roku podczas spotkania na amfiteatrze podsumowano udział klas 1-3 w akcji Miedziaki na Rumaki. Okazało się, że także tym razem byliśmy bardzo hojni bo zgromadziliśmy wiele darów, które szczelnie wypełniły samochód dostawczy Przystani Ocalenie. Dodatkowo po brzegi wypełniliśmy też makulaturą kontener, a pieniądze z jej sprzedaży zostały przekazane na konto Przystani. Przy okazji podsumowania uczniowie klasy trzeciej przekazali garść istotnych informacji o potrzebie zbierania makulatury i podkreślili wartość przetwarzania tego surowca.
 
Dla nas zbiórka makulatury rozpoczęła się lata temu dzięki właśnie Przystani Ocalenie, bo sponsorując utrzymanie konika Fortka  zaczęliśmy systematycznie zbierać makulaturę, za każdym razem przekazując część dochodów na jego utrzymanie.
Przy okazji także dla poszczególnych klas jest to źródło dodatkowych funduszy na cele klasy. EkoLogiczni  mają więc powód do zadowolenia, bo zbierając makulaturę chronimy lasy, pomagamy zwierzętom i wspieramy klasowe fundusze.
I. Sokołowska

CHOINKA NADZIEI

18 grudnia 2015 roku klasy: 2a, 2b i 2c szkoły podstawowej odwiedziły Dom Pomocy Społecznej św. Anna w Tychach przy ul. Kopernika. Wizyta odbyła się w ramach udziału naszej szkoły, już po raz kolejny, w ogólnopolskiej akcji Choinki Nadziei organizowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA. Celem akcji jest łączenie pokoleń, podkreślenie wrażliwości na potrzeby ludzi starszych, a zielone drzewko przyniesione jako podarunek jest symbolem życia, radości i nadziei na lepsze jutro.


Dzieci podarowały pensjonariuszom piękną sosenkę pozyskaną z nadleśnictwa Kobiór, przedstawiły przygotowane przez nich Jasełka oraz zaśpiewały znane kolędy i pastorałki. Dla wszystkich uczestników było to ważne i wzruszające spotkanie.

I. Sokołowska

SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

 

W dniach 20 i 23 listopada 2015 roku w naszej szkole odbyły się ciekawe i indywidualne dla zgłoszonych klas warsztaty z pszczelarzem. Były prawdziwe ule, prawdziwe pszczoły, dzieci degustowały miód, pyłek kwiatowy, ale przede wszystkim słuchały ciekawyxh i niezwykle barwnych opowieści o pszczołach. Warsztaty były prowadzone metodą aktywną i oddziaływały na każde zmysły, a przekaz treści był dostosowany do grupy wiekowej.

 

 

Każdy uczestnik wykonał samodzielnie świecę z wosku pszczelego i otrzymał na zakończenie mały souvenir w postaci słoiczka miodu i specjalnej drewnianej łyżeczki. Spotkanie tego typu w szkole, która promuje zdrowie i realizuje odpowiedni program, było wspaniałym uzupełnieniem edukacji oraz powiększyło grono obrońców pszczół i wielbicieli  prawdziwego miodu.

 

I. Sokołowska

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

 

"DZISIAJ WIELKA JEST ROCZNICA – JEDENASTY LISTOPADA!
TYM, CO ZMARLI ZA OJCZYZNĘ, HOŁD WDZIĘCZNOŚCI POLSKA SKŁADA."

 

Tradycyjnie już w naszej szkole bardzo uroczyście obchodzone jest ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI. Włączanie ludzi młodych do udziału w takich uroczystościach jest bardzo ważne, bowiem kształtuje ich więzi z krajem ojczystym, świadomość obywatelską oraz pogłębia miłość do swojej Ojczyzny - Polski. Obchodząc uroczyście to święto oddajemy hołd wszystkim poległym w obronie wolności naszej Ojczyzny.

 

 

W tym roku szkolnym uroczystość dla klas I – III oraz OP odbyła się w 13 listopada. W tym też dniu uczniowie przedstawili przygotowany pod opieką nauczycielki Lucyny Kałamały montaż słowno – muzyczny. W programie uczniowie recytowali wiersze patriotyczne, przepełnioną miłością do Ojczyzny oraz śpiewali pieśni patriotyczne i wojenne.

 

Lucyna Kałamała

AKADEMIA MAŁEGO KUCHARZA

9 listopada 2015 roku odbyło się niezwykle uroczyste otwarcie pracowni kulinarnej w naszej szkole. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście między innymi: pani wiceprezydent Tychów Daria Szczepańska, przewodniczący Rady Miejskiej pan Maciej Gramatyka, dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Tychach pani Dorota Gnacik, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

 

 

Po uroczystym przecięciu wstęgi, zaproszeni goście obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów oraz prezentację na temat zasad zdrowego odżywiania.

 

 

Kolejnym punktem uroczystości były warsztaty kulinarne dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum prowadzone przez panią Aleksandrę Trójcę - autorkę blogu kulinarnego "Smakowy raj", z którą uczniowie upiekli ciasteczka owsiane oraz przez panią Dorotę Dominiak właścicielkę restauracji "Bawarska chata", która ugotowała wraz z dziećmi zupę dyniową i placuszki z gotowanych ziemniaków z musem jabłkowym.

 

 

 

Wszystkie przygotowane potrawy były przepyszne, a uczestnicy warsztatów doskonale się bawili oraz zyskali wiedzę jak przygotować smaczne i zdrowe dania i przekąski.

 

Dorota Krystek

Napisano o tym lokalnej prasie...

Zapraszamy do lektury...

Obejrzyjcie galerię zdjęć..

PASOWANIE NA UCZNIA
 

26 października 2015 roku odbyła się w Zespole Szkół nr 9 w Tychach uroczystość Pasowania na ucznia.  Tego dnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły, zostali poddani wielu próbom, podczas których zaprezentowali przed zaproszonymi gośćmi swoje umiejętności z zakresu wielu dziedzin. 

 

   

Następnie, po uroczystym ślubowaniu zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły przez Pana Dyrektora.

Uroczystość była bardzo udana. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy z pierwszaków otrzymał oficjalny dyplom.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Aleksandra Hryniewiecka

JESTEŚMY EKOLOGICZNI

 

W piątek 16 października 2015 roku odbyło się spotkanie uczniów klas 1-3 pod hasłem "Jesteśmy ekoLogiczni" przygotowane i poprowadzone przez wychowawczynie klasy 2a i 3b - panią Ilonę Sokołowską i panią Katarzynę Chmielewską.

 

Dzieci ugruntowały swoją wiedzę w zakresie segregowania odpadów plastikowych ze szczególnym uwzględnieniem butelek typu PET. Krótki pokaz zespołów klasowych uświadomił wszystkim potrzebę zgniatania butelek przed wrzuceniem do kosza.

Spotkanie zakończyło się przekazaniem pojemników do segregowania odpadów z plastiku i papieru do wszyskich sal lekcyjnych klas młodszych. Specjalne pojemniki zostały zakupione z funduszy szkoły pozyskanych w drodze sprzedaży makulatury.

Uzupełnieniem spotkania był także krótki film pt."Drugie życie butelki PETulki", który dzieci mogły zobaczyć już w salach lekcyjnych.

Następne spotkanie EkoLogicznych odbedzie się już w listopadzie i będzie dotyczyło makulatury.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ilona Sokołowska

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies

×