Jesteś tutaj:

Wydarzenia 2012 / 2013

MATAMATYCZNE MISTRZOSTWA POLSKI

 

18 kwietnia 2013r. ponad 22 tysiące uczniów w całej Polsce przystąpiło do rywalizacji o tytuł Matematycznego Mistrza Polski. W tej grupie znalazło się 44 uczniów naszej szkoły, szesnaściorgu
z nich udało się uzyskać wysokie wyniki:Imię i Nazwisko ucznia

Uzyskany wynik (miejsce)

Obszar

Powiat

Województwo

Kraj

Mikołaj Chudzikowski

1

2

12

Piotr Szastok

1

3

42

Łucja Terlecka

3

36

351

Dawid Durkalec

6

51

436

Daniel Walter

10

75

594

Wiktoria Błaszczak

8

70

723

Milena Dzwonek

1

13

89

Sylwia Mann

2

15

113

Wiktoria Żelazna

3

27

206

Alicja Dąbrowska

4

31

248

Aleksandra Palka

7

74

596

Marta Strauchman

9

80

640

Agnieszka Czapska

1

16

113

Nadia Koczur

3

108

838

Grzegorz Wójcik

8

260

1851

Natalia Danielczyk

9

260

1915

Agnieszka Rybicka

10

280

2080

 

 

ZRÓB PORZĄDEK W SWOJEJ SZAFIE - PODSUMOWANIE ZBIÓRKI

 

W dniu 07.06.2013 roku podsumowaliśmy pierwszą akcję zbiórki odzieży używanej: „Zrób porządek w swojej szafie”. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły za aktywny udział. Ilość zebranej odzieży przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, gdyż akcja trwała wyjątkowo krótko.

 

Zgromadzone ubrania znajdą nowych właścicieli wśród osób w różnym wieku. Celem akcji była pomoc potrzebującym, zarówno dzieciom jak i dorosłym. Zebrana odzież zostanie przekazana do Szkoły Podstawowej nr 36 w Tychach, z którą współpracuje Aneta Świerczyńska (przyroda). Liczymy, że w przyszłym roku szkolnym uda nam się wspólnie powtórzyć tegoroczny sukces, do czego już dziś zapraszamy. Dziękujemy

 

Ewa Jezierska, Aneta Świerczyńska

 

 

BRZYDKIE KACZĄTKO

 

Któż z nas nie zna baśni o brzydkim i odtrąconym przez wszystkich kaczątku, które pokonując przeciwności losu wyrasta na pięknego łabędzia…

 

27 maja 2013 roku klasy 1-4 miały okazję obejrzeć jedną z najpolpularnieszych baśni H.CH. Andresena w formie spektaklu w języku angielskim pt. „An ugry duckling” przygotowanym przez uczniów klas 2.
Mali artyści przypomnieli nam, że nie należy oceniać innych po iwyglądzie i nigdy nie wolno nam zwątpić w swoje możliwości. Zawsze trzeba wierzyć, że nadejdą lepsze dni.

 

A. Szczęsna

 

 

WARSZTATY EKOLOGICZNO-INTEGRACYJNE

 

9 maja 2013 roku w naszej szkole odbyły się I Warsztaty ekologiczno – integracyjne pod tytułem: „Zamień śmieci w fajne rzeczy”. Głównym zamierzeniem spotkania było utrwalenie poprawnych nawyków i zachowań ekologicznych w duchu integracji.

Oprócz przedstawicieli naszej szkoły gościliśmy uczniów innycych placówek między innymi ze Szkoły Podstawowej nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi im. R. Pomorskiego i Szkoły Podstawowej nr 5 im. F. Zubrzyckiego przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach.

 

Uczestnicy warsztatów mieli możliwość w ciekawy sposób wykorzystać surowce wtórne, takie jak makulatura, opakowania, plastik, realizując własne niepowtarzalne pomysły. Wspólnie udało się stworzyć koszyki z gazet, rybki z płyt CD, reklamówek i kolorowych czasopism, kwiatki z rolek po papierze toaletowym, stworki – potworki z tektury i rolek.

Po ciężkiej i owocnej pracy uczniowie zrelaksowali się podczas pokazu mody ekologicznej, przygotowanego specjalnie na tę okazję przez uczennicę klasy 5b Agnieszkę Rybicką. W roli modelek wystąpiły: Agnieszka Rybicka, Nadia Koczur, Zuzanna Lipińska, Klaudia Waniek i Zuzanna Długosz.

Na zakończenie odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów i oczywiście poczęstunek.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

 

Organizatorzy:

Ewa Jezierska

Ewelina Błaszczuk – Mol

 

 

BEZPIECZNA SZKOŁA

 

Szkoła Podstawowa ntr 40 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. Jerzego Ziętka otrzymała tytuł Bezpiecznej Szkoły oraz członkostwo ogólnopolskiego klubu „Bezpieczne szkoły”.

Aktywność uczniów i nauczycieli w ciągu całego roku szkolnego obejmowała między innymi treści dotyczące pojęć: państwo, społeczeństwo, prawo, obywatel; bezpieczeństwa – bezpiecznego Internetu, ochrony dóbr osobistych człowieka, w tym nietykalności cielesnej, asertywności, profilaktyki uzależnień wszelkich typów, zdrowego trybu życia, w tym odżywiania, postaw wobec niepełnosprawności, biedy, eurosieroctwa, nieformalnych grup młodzieżowych.

Zorganizowano liczne konkursy, uroczystości, akcje szkolne, zajęcia, debaty uczniowskie, spotkania z przedstawicielami instytucji – straży pożarnej, straży miejskiej, sądu, pogotowia ratunkowego.

Jesteśmy przekonani, że wiedza, umiejętności i doświadczenia zdobyte podczas tych działań na długo pozostaną w głowach naszych uczniów.

 

E. Pasternak

 

 

 

III EDYCJA REJONOWEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO
Małgorzata Musierowicz – Jeżycjada KWIAT KALAFIORA

 

14 maja 2013 roku w Miejskim Centrum Kultury odbył się III Rejonowy Konkurs Czytelniczy poświęcony twórczości Małgorzaty Musierowicz – Jeżycjada „Kwiat kalafiora”. Celem konkursu było rozbudzanie pasji czytelniczych oraz zamiłowania do literatury i popularyzacja wartościowej literatury dla młodzieży.

 

Do konkursu przystąpiło 10 szkół podstawowych z miasta i rejonu: Szkoła Podstawowa im. Wilhelma Gawlikowicza - Bojszowy, SP 2, SP 6, SP 7, SP 8, SP 9, SP 19, SP 35, SP 36 i SP 40. Dla uczestników zostały przygotowane zestawy pytań zamkniętych, otwartych, zadania ze znajomości topografii oraz prezentacja scenki z lektury.

 

I miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 40 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. Jerzego Ziętka - Gabriela Mikulska, Agnieszka Czapska i Sylwia Mann.

Na II miejscu uplasowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 36 im. Narodów Zjednoczonej Europy, reprezentowani przez Magdalenę Makułę, Julię Wójcik i Julię Jeżelę.

III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w składzie: Aneta Pilszek, Paulina Marczak i Paulina Zgryzek.
Nagrodą dla laureatów konkursu była czwarta część Jeżycjady: „Ida sierpniowa” oraz pamiątkowe dyplomy. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie, a opiekunowie podziękowania. W przerwie konkursu szkolny zespół cheerleaderek zaprezentował program artystyczny.

 

W kosztach zakupu nagród książkowych partycypowało Miejskie Centrum Kultury, które również użyczyło sali na organizację konkursu.

 

Konkurs oceniała komisja w składzie: przewodnicząca Barbara Cabrera-Ziobro - wicedyrektor SP-40, nauczyciel historii i bibliotekarz Maria Góra-Byrska oraz pracownik MCK specjalista ds. organizacji imprez - Anna Śmieszek-Szkutek - członkowie komisji.

 

 

H.Stanisławska

 

KANGUR

 

21 marca 2013r., 75 uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie wiedzy matematycznej „Kangur”. Rywalizowali w 3 kategoriach wiekowych: Żaczek - kl. II, Maluch - kl. III i IV, Beniamin - kl. V i V. Jedenaściorgu z nich udało się uzyskać wyróżnienie:

 

Uczestnik

Klasa

Uzyskany wynik

Wymagana liczba punktów

Gabriela Czapska

IIIa

90 punktów

77,5

Piotr Szastok

IIIb

89,75

77,5

Tomasz Gudyka

IIIb

78,25

77,5

Aleksandra Palka

IVa

105

90,75

Wiktoria Żelazna

IVa

98,75

90,75

Sylwia Mann

IVb

97,50

90,75

Marta Strauchman

IVa

93,75

90,75

Milena Dzwonek

IV

93,75

90,75

Agnieszka Czapska

Vb

92,5

80

Agnieszka Rybicka

Va

89,5

80

Gabriel Wojciechowski

VI

100

95

 

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie udziału uczniów w konkursie.


E. Zubelewicz

 

 

UŚMIECH DZIECKA

 

Na terenie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 40 w Tychach już od dwunastu lat organizowana jest Wielka Akcja Pomocy Dzieciom „UŚMIECH DZIECKA”.

Tegoroczna edycja akcji rozpoczęła się w marcu. W odpowiedzi na plakaty i hasło wzywające do pomocy chorym dzieciom, uczniowie przynosili do szkoły maskotki, gry planszowe, książeczki, materiały piśmiennicze, bajki dvd, w zamian za co otrzymywały znaczki „uśmiechnięte buzie”.

9 maja 2013 r. uczniowie z zespołów: „Śląskie nutki” (prowadzonego przez Aleksandrę Hryniewiecką) i „Błysk” (prowadzonego przez Iwonę Szczepanek) zatańczą dla chorych dzieci z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka i Matki w Katowicach, włączając je do wspólnej zabawy. Przekażą też swoim chorym kolegom zebrane wcześniej na terenie szkoły dary. Tego rodzaju przedsięwzięcia są dla naszych uczniów niczym „żywa” lekcja wychowawcza. Dzieci chętnie w nich uczestniczą i jeszcze bardziej przekonują się, że czasem niewielki gest może sprawić innym wiele radości.

 

18 kwietnia 2013 r w ramach akcji „Uśmiech Dziecka” odbyła się w szkole impreza pod hasłem „Ratujemy, uczymy ratować”. Część zebranych przez nas maskotek już od kilku lat trafia do tyskich, pszczyńskich i katowickich karetek pogotowia. Nasze miśki pomagają prawdziwym ratownikom w ratowaniu dzieci uczestniczących w wypadkach. Taki miś – ratownik ma pomóc lekarzowi w nawiązaniu kontaktu z poszkodowanym dzieckiem, złagodzić stres i odwrócić jego uwagę od tragedii. W tym roku ogłoszony został konkurs na plastyczny projekt misia – ratownika, najciekawsze projekty zostały wydrukowane w postaci naklejek - będą wręczane przez ratowników chorym dzieciom (poniżej zamieszczono projekty).

 

Ratownicy natomiast zaprezentowali nam profesjonalny pokaz ratownictwa medycznego oraz sprzęt ratowniczy znajdujący się w karetce pogotowia. Nasi uczniowie mieli okazję pod fachowym okiem przećwiczyć swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

 

Tego rodzaju ćwiczenia już od kilku lat systematycznie są prowadzone wśród młodzieży naszej szkoły.
O tym wydarzeniu możemy przeczytać również na portalu informacyjnym Miasta Tychy oraz na stronie Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego.

 

A.Hryniewiecka

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies

×