Jesteś tutaj:

WYDARZENIA 2019/2020

 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 


W poniedziałek 11 listopada 2019 roku, odbyły się miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości, upamiętniające 101 rocznicę tego wydarzenia. Tradycyjnie już, nie mogło tam zabraknąć delegacji naszej szkoły reprezentowanej przez Radę Samorząd Uczniowskiego.

 

Bartosz Łukasik

 

 

POZDROWIENIA Z TYCHÓW

 

Nasza szkoła wzięła udział w organizowanej przez miasto akcji Pozdrowienia z Tychów. W ramach tego przedsięwzięcia wysłaliśmy kartki pocztowe do różnych szkół w naszym regionie i nie tylko. Akcja miała na celu upamiętnienie 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, jak również promocję naszego miasta.

 

  

  

 

Edyta Kiczor, Bartosz Łukasik

Z WIZYTĄ U STOMATOLOGA

 

Z początkiem listopada 2019 roku gabinet stomatologiczny "Strefa zęba" na naszym osiedlu odwiedzili uczniowie klas pierwszych wraz z nauczycielami.

 

 

Dzieci pilnie słuchały fachowych informacji o sposobach dbania o higienę jamy ustnej oraz nauczyły się prawidłowej techniki  mycia zębów.

 

 

Ponadto każdy Mały Pacjent przeszedł przegląd stomatologiczny swoich zębów.

I.Stolarska

ANIOŁ MIESZKA PO SĄSIEDZKU

 

W dniach: od 5.11 do 15.11. klasa 3b wraz z nauczycielem wspomagającym Magdaleną Scheibel-Dyczko przeprowadziła w szkole akcję charytatywną pod hasłem - "Anioł mieszka po sąsiedzku. Zostań Aniołem dziecka z oddziału onkologicznego". Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli udało się zebrać mnóstwo podarunków dla chorych dzieci oraz przygotować wiele kartek z dobrymi słowami, które na pewno umilą im ten przedświąteczny czas.

 

M. Scheibel-Dyczko

 

GALA NAJZDOLNIEJSZYCH 2019

 

29 października 2019 roku w Teatrze Małym odbyła się IV Tyska Gala Najzdolniejszych Uczniów. Czterech uczniów naszej szkoły odebrało listy gratulacyjne z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta Macieja Gramatyki oraz Przewodniczącej Rady Miasta Barbary Koniecznej za osiągnięcia w sporcie.

 

Wyróżniono: Nataniela Dynaka, Sebastiana Pinkowicza, Wojtka Mielnika oraz Konrada Gawora, ktorzy znaleźli się w gronie stypendystów “Tyskich Orłów”. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

   

 

 

DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

 

11 października 2019 roku nasza szkoła świętowała Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, podczas której mogliśmy oglądać przygotowany przez klasę 7a oraz 7b program artystyczny, w którym uczniowie zostali porównani do aniołów, a nauczyciele do archaniołów, nad którymi czuwa Serafin - pan dyrektor Wojciech Rerich.

 

  


Jak co roku odbył się plebiscyt SUPERBELFRA organizowany przez Radę Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej głosowali w następujących kategoriach: Mistrz Ciekawej Lekcji, Przyjaciel Ucznia, Elegant/Elegantka, Kosa i Oaza Spokoju.

 

  
 

Nagrodzeni zostali nauczyciele: pan Radosław Pyrtek, pani Jolanta Badura, pan Bartosz Łukasik, pani Katarzyna Perdian oraz ksiądz Bogusław Noworyta. Zwycięzcom gratulujemy!

 

  

Paulina Rozkoszny

 

 

BOHATERON W TWOJEJ SZKOLE

 

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły włączyli się do ogólnopolskiego projektu BohaterON w Twojej Szkole. Jest to kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysyłanie im listów.

Projekt ma charakter edukacyjny, krzewi postawy patriotyczne oraz buduje wrażliwość społeczną. Powstanie Warszawskie to jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość, bohaterowie tamtych dni zasługują na naszą wdzięczność, pamięć oraz szacunek. BohaterON pozwala każdemu na wyrażenie tego w symboliczny sposób.

 

  

 

Nasza szkoła wysłała ponad 60 listów oraz kartek do uczestników Powstania Warszawskiego.

W ten sposób pokazaliśmy, że pamiętamy o ich poświęceniu.

 

                                                                                                                            Bartosz Łukasik

 

WARSZTATY EDUKACYJNO-PLASTYCZNE – WIRUJĄCE FARBY


W piątek 4 października 2019 roku, odbyły się w naszej szkole Warsztaty Edukacyjno-Plastyczne - Wirujące Farby. Zajęcia przeprowadzono dla uczniów klas młodszych, którzy podczas zabawy rozwijali kreatywność i pobudzali wyobraźnię twórczą. Dzieci nauczyły się jak działa grawitacja oraz siła odśrodkowa. Jak zachowują się farby, kiedy działa na nie siła przyrody. Wszystkim dzieciom bardzo podobało się to spotkanie z prawdziwym malowaniem przy zastosowaniu takiej właśnie techniki.

 

 

B.Cabrera

 

KONCERT UMUZYKALNIAJĄCY

 

26 września 2019 roku odbył się w naszej szkole koncert umuzykalniający o tematyce: Instrumenty dęte drewniane. Podczas koncertu zaprezentowana została grupa saksofonów z uwzględnieniem ich szczególnej roli w muzyce, od klasyki przez jazz do różnych odmian muzyki rozrywkowej.

 

  


Przekroczona została bariera instrumentów akustycznych, poprzez elektroniczną odmianę saksofonu - ewi - i jego wszechstronne możliwości. Nie zabrakło też wspólnego muzykowania, co dzieci jak zawsze przyjęły z ogromnym entuzjazmem.

A. Hryniewiecka

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

 

W dniach od 23 do 27 września 2019 roku nasza szkoła brała udział w międzynarodowej kampanii "Sprzątanie Świata". Uczniowie wraz z nauczycielami uprzątnęli śmieci na terenie szkoły oraz  pobliskiego osiedla Z.
 

  

 

Zadbano także o przyszkolny ogród, wyrwano chwasty, wypielęgnowano przed zimą rabatki.

 

  

 

Mamy nadzieję, że takie  wspólne działanie zachęci naszych uczniów do dbałości o swoje otoczenie i niezaśmiecanie go nie tylko przy okazji tak ważnej akcji, ale także na co dzień.

 

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

 

Jeszcze nie tak niedawno - w czerwcu - słyszeliśmy dźwięk szkolnego dzwonka, który życzył nam wesołych i słonecznych wakacji, a dziasiaj 2 września dźwięczy on głośno, witając nas radośnie w szkole.

 

Minął czas beztroskiej kanikuły, obfitujący w słońce i niesione z nim uciechy. Czas powrócić do szkolnych ławek i do nowych obowiązków. Czeka nas dziesięć miesięcy wytężonej pracy.

 

Inscenizacją związaną z rocznicą rozpętania II wojny światowej przywitali wszystkich przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie z klasy 8b.

 

  

 

Po obejrzeniu  programu i wysłuchaniu  przemówienia pana dyrektora Wojciecha Rericha uczniowie udali się z wychowawcami do sal lekcyjnych. Wszyscy mamy nadzieję, że ten rok będzie kolejnym udanym dla wszystkich uczniów i nauczycieli.

 

  

 

Szczególne życzenia: chłonności umysłów, łatwości w zdobywaniu wiedzy i nabywaniu różnych umiejętności oraz nauki w atmosferze przyjaźni i wzajemnego szacunku składamy naszym pierwszakom. 

 

Wam drodzy rodzice życzymy, aby zawsze, kiedy będziemy mówić o waszych dzieciach przepełniała Was duma i radość.

 

My pedagodzy życzymy sobie, aby każdy dzień spędzony z uczniami był jak wielka, niezwykła wyprawa w nieznane.

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies

×