Jesteś tutaj:

INFORMACJE

ZEBRANIE RODZICÓW PIERWSZOKLASISTÓW 2022/2023

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 40 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach serdecznie zaprasza rodziców/opiekunów prawnych dzieci, które rozpoczną edukację w naszej szkole w roku szkolnym 2022/2023, na spotkanie informacyjne, które odbędzie się:

 

23 czerwca 2022 roku (czwartek) o godz. 17.00 w sali teatralnej 

 

 

 

POMOC UCHODŹCOM

Szkoły w Tychach są gotowe na przyjęcie dzieci uchodźcówz Ukrainy.

Szkoły w Tychach są gotowe na przyjęcie dzieci uchodźcówz Ukrainy. Każdy przybywający do Polski cudzoziemiec z dzieckiem w wieku 7-18 lat jest zobowiązany do  zapisania  dziecka  do szkoły odpowiedniego typu(zależnie od wieku i ukończonych lat nauki w swoim kraju). Nauka w szkołach publicznych jest bezpłatna. W  Polsce  obowiązek szkolny dziecka rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat, oraz trwa do ukończenia 8-letniej szkoły podstawowej, nie dłużej jednak niż do ukończenia 18. roku życia.

 

Po ukończeniu szkoły podstawowej dziecko podlega obowiązkowi nauki do ukończenia 18 roku życia w szkole ponadpodstawowej, tj. w 4-letnim  liceum ogólnokształcącym, 5-letnim technikum  lub  3-letniej szkole branżowej I stopnia, w których dziecko uczy się określonego zawodu.

 

Brak znajomości języka polskiego przez dziecko nie jest przeszkodą w przyjęciu do szkoły. Cudzoziemcy, którzy nie posługują się językiem polskim w stopniu umożliwiającym korzystanie z nauki w szkole mogą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z języka polskiego. Zajęcia te w tyskich  szkołach  prowadzone  są  indywidualnie  lub  w  grupach  w  wymiarze  2  godzin tygodniowo przez czas nieokreślony. Mogą również korzystać z zajęć wyrównawczych z wybranych  przedmiotów  nauczania,  jeśli  nauczyciel  prowadzący  zajęcia  stwierdzi konieczność uzupełnienia różnic programowych z danego przedmiotu. Zajęcia te mogą być prowadzone w wymiarze do 3 godzin tygodniowo przez okres 12 miesięcy. W każdej szkole uczniowie mogą liczyć na pomoc psychologiczno-pedagogicznąw związku z doświadczeniem migracyjnym, udzielaną m. in. przez psychologów, pedagogów i terapeutów pedagogicznych.

 

 

W każdej szkole podstawowej dziecko uchodźców z Ukrainy może skorzystać z bezpłatnego obiadu.

 

 

Budżet Obywatelski - 9 edycja

Szanowni Państwo, przekazujemy informacje z Urzędu Miasta Tychy dotyczące naboru projektów do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego.  Szczegóły poniżej oraz w załącznikach.

Rozpoczynamy nabór projektów do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Wniosek może zgłosić każdy mieszkaniec miasta. Osoby niepełnoletnie muszą załączyć do wniosku załącznik nr 2 - zgodę rodzica / opiekuna prawnego.

Projekt należy złożyć na aktualnym formularzu zgłoszeniowym, który można:

  • pobrać na stronie www.razemtychy.pl
  • odebrać w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz jej filiach
  • odebrać w Głównym Punkcie Konsultacyjnym przy ul. Barona 30, pokój 209 lub w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Tychy al. Niepodległości 49

Dodatkowe informacje na temat BO, w tym poradnik: „Jak wypełnić formularz?”, dostępne są na stronie: razemtychy.pl

Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia

Referat Współpracy Lokalnej i Innowacji Społecznych

 

 

INFORMACJA

Szkoła Podstawowa nr 40 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach informuje, iż w żaden sposób nie utożsamia się z opiniami, które są  zamieszczane na stronach ocenbelfra.pl oraz megaszkola.pl.

Dane pojawiające się we wspomnianych serwisach, nie były w żaden sposób konsultowane z placówką czy też zainteresowaną osobą oraz przez nią autoryzowane.

 

Placówka w żaden sposób nie rekomenduje wspomnianych serwisów, jako wiarygodnych źródeł informacji na temat działalności statutowej podmiotu oraz nauczycieli, którzy zostali tam wykazani.

W przypadku pojawienia się opinii nieodpowiedniej lub krzywdzącej, należy się kontaktować bezpośrednio z administratorem wspomnianej strony internetowej.

 

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej, również w roku 2022 na terenie miasta Tychy

działa pięć punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji.

 

Rodzaj punktu Adres punktu, dni i godziny dyżurów Nr telefonu do umówienia wizyty

Punkt nieodpłatnej pomocy

prawnej i mediacji

Budynek Usługowy

„Balbina Centrum”
ul. Barona 30,

lokal nr 212 piętro I

od poniedziałku do piątku

9.00 - 13.00 *

32 776 30 31

w godzinach pracy urzędu

Punkt nieodpłatnej pomocy

prawnej i mediacji

Ośrodek Interwencji Kryzysowej

ul. Nowokościelna 27

od poniedziałku do piątku 13.00 - 17.00*
Punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i mediacji

Budynek Usługowy

„Balbina Centrum”
ul. Barona 30,

lokal nr 212 piętro I

od poniedziałku do piątku 13.30 - 17.30*
Punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i mediacji

ul. G. Roweckiego 42

lokal nr 327, piętro III

od poniedziałku do piątku 8.00 - 12.00*

Punkt nieodpłatnej pomocy

prawnej i mediacji

ul. G. Roweckiego 42

lokal nr 327 piętro III

od poniedziałku do piątku 12.30 - 16.30*

*z wyłączeniem dni, o których mowa w art. 1 pkt 1 ustawy z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy.

Link do strony na której są aktualne informacje: https://umtychy.pl/pomoc-prawna

 

 

PODZIELMY SIĘ

Podzielmy się przed świętami 
Tym, czego więcej mamy.
Niech każdy się cieszy, gdy daje.
Niech będzie Aniołkiem lub Mikołajem.

 

 

Każdy, kto tylko chce może pomóc rodzinom potrzebującym
przez ręce zespołu charytatywnego
przy parafii ,,Św. Maksymiliana’’ w Tychach

 

TY  TEŻ  MOŻESZ!!!

 

Wystarczy jedna paczka od każdej klasy, a w paczce mogą być frykasy:
• słodycze,
• cukier, mąka,
• herbata,
• rodzynki, kokos, kakao, mak, orzechy itp.

 

AKCJA TRWAĆ BĘDZIE od  07.12.2021 r.  do  17.12.2021 r.

Dary zbieramy w swoich salach.
Zostań Aniołkiem lub  Mikołajem!

 

Organizatorzy:

U. Pełka, A. Pustelnik, I. Stolarska, L Malczewska, J. Szarowicz, K. Cebula, K. Kropiwnicka, M. Widłok, M. Szudlich.

 

SZLACHETNA PACZKA

 

Bez Ciebie im nie pomożemy!

 

Po raz kolejny w naszej szkole organizujemy akcję Szlachetna Paczka. W tym roku pragniemy pomóc matce samotnie wychowującej siedmioletniego syna. Zarówno matka jak i chłopiec borykają się z trudnościami zdrowotnymi – ona z chorobą nowotworową, a syn z problemami wynikającymi z wcześniactwa.

 

Pani Magdalena jest osobą zdeterminowaną do walki o siebie i swoje zdrowie, a  najważniejszą osobą dla niej jest synek, dla którego walczy o lepsze jutro. Po rozstaniu się 3 lata temu z partnerem, który był uzależniony od alkoholu i stosował przemoc domową, zamieszkała samodzielnie z synem w wynajmowanym mieszkaniu i właśnie tam chce stworzyć dla syna bezpieczny, spokojny dom.

 

Szczegółowe potrzeby rodziny można znaleźć w ogłoszeniach w dzienniku elektronicznym Librus.

Podzielmy się z tymi, którzy najbardziej tego potrzebują.

Zachęcamy wszystkich do wsparcia naszej akcji.

 


 

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami B. Rabenda i M. Widłok.

 

UCZENIE SIĘ PRZEZ DZIAŁANIE

Miasto Tychy oraz Miejskie Centrum Oświaty w Tychach serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w bezpłatnej konferencji "Uczenie się przez działanie - motywacja i inspiracja", w formule hybrydowej.

 

Wydarzenie odbędzie się w dniu 29 listopada 2021 r. (poniedziałek) w godz. 15:00 - 19:00 i jest adresowane do nauczycieli i rodziców Miasta Tychy oraz placówek województwa śląskiego.

 

Jeżeli sytuacja epidemiologiczna nam w tym nie przeszkodzi, tyscy nauczyciele i rodzice będą mieli możliwość udziału w konferencji stacjonarnie w sali koncertowej AUKSO w budynku Mediateki w Tychach przy al. Piłsudskiego 16 w Tychach (oczywiście mając na względzie obostrzenia liczba miejsc będzie ograniczona).

 

Program konferencji:

15:00 oficjalne rozpoczęcie wydarzenia

 

15:00 - 17:00 "Od marchewki i kija do prawdziwego inspirowania - kilka (ważnych) słów o motywowaniu i inspirowaniu młodych ludzi" - wykład prof. Jacka Pyżalskiego wraz z sesją pytań

 

17:00 - 18:00 "Jak wspierać proces uczenia się? Czyli zagadki motywacji" - rozmowa wraz z sesją pytań z dr Mikołajem Marcelą

 

18:00 - 19:00 "Gdy musisz - rodzi się bunt, gdy możesz, dzieją się cuda! Kiedy dziecko wierzy w siebie, nie poddaje się też będąc dorosłym..." - rozmowa wraz z sesją pytań z Adamem Bieleckim.

 

Rejestracja na konferencje: poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej www.edu-akcja.pl/uczenie od dnia 16 listopada 2021 r. do 26 listopada 2021 r.

 

Bezpośredni link do strony wydarzenia: https://www.edu-akcja.pl/uczenie.

 

Tydzień Życzliwości

Sanowni Państwo,

od 15 do 19 listopada 2021 roku rusza szkolna kampania pod hasłem: ,,Tydzień Życzliwości”.


Pragniemy wzmacniać  poczucie wzajemnej życzliwości, solidarności i uczynności.
Naszym priorytetem jest budowanie dobrych relacji emocjonalnych, dbałość o więzi koleżeńskie, a także dzielenie się własnym doświadczeniem w sprawianiu komuś radości i przyjemności poprzez bycie życzliwym i pomocnym.


Chcemy publikować, za  zgodą rodziców, udostępnione zdjęcia, filmiki oraz inne nadesłane materiały, pokazujące naszych uczniów oraz ich rodzeństwo i rodziców,  w różnych formach wzajemnie świadczonej pomocy i doświadczania życzliwości, zarówno w środowisku szkolnym jak i rodzinnym (np. czytanie młodszemu rodzeństwu, wspólna zabawa, zrobienie kolacji, pomoc w gospodarstwie domowym itp.). Liczy się kreatywność .

Byłoby miło, żeby rodzice dzielili się  z nami swoimi pomysłami i doświadczeniem, przesyłając zdjęcia i inne materiały do wychowawców klas oraz grupy przedszkolnej.

 

Wszystkie materiały należy przesłać do Pani Aleksandry Gralak lub Pani B.Cabrery-Ziobro celem publikacji na szkolnym FB lub szkolnej stronie internetowej .

Joanna Kośmińska,

 i zespół pedagogów specjalnych

 

strona:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies

×