Jesteś tutaj:

INFORMACJE

REKRUTACJA 2024/2025

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH
na rok szkolny 2024/2025

Drodzy Rodzice,

trwa rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 na wolne miejsca w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Tychy.
O przyjęcie do publicznych placówek ubiegać mogą się dzieci w wieku 3 – 6 lat zamieszkałe na terenie Miasta Tychy. W tym celu należy wypełnić elektroniczny formularz wniosku dostępny na stronie https://przedszkola-tychy.nabory.pl lub wypełnić ręcznie wniosek o przyjęcie, który można pobrać w dowolnej placówce przedszkolnej.  We wniosku można wybrać maksymalnie 3 placówki, pamiętając, że ich kolejność oznacza hierarchię ważności.


Wniosek wydrukowany z systemu elektronicznego lub wypełniony ręcznie wraz ze stosownymi załącznikami należy złożyć w placówce pierwszego wyboru - wymienionej we wniosku na pierwszej pozycji - w terminie od dnia 12 lutego do 26 lutego 2024r.

FERIE NA STADIONIE ŚLĄSKIM

Szanowni Państwo, od 29 stycznia do 2 lutego 2024 r., na Stadionie Śląskim będą odbywać się bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach Zimowej Akademii Sportu. Do udziału mogą zgłaszać się zarówno grupy zorganizowane, jak i uczestnicy indywidualni w wieku 7-14 lat (zgłoszenia przyjmujemy do 25 stycznia lub do wyczerpania wolnych miejsc).

 

Szczegóły akcji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej (link poniżej).

 

Więcej informacji: Stadion Śląski - Ferie na Śląskim - Zimowa Akademia Sportu

Liczymy, że nasza inicjatywa może być ciekawą atrakcją i sposobem na aktywne spędzenie czasu 

Tomasz Grzesiak ... e-mail: tomasz.grzesiak@stadionslaski.pl

 

 

KODUJ Z GIGANTAMI

W imieniu organizatorów zapraszamy uczniów naszej szkoły na bezpłatne warsztaty z programowania... pod hasłem: KODUJ z GIGANTAMI.

 

W 14 edycji Koduj z Gigantami, tym razem pod hasłem Poszukiwacze Kodu, skupimy się  nad rozwijaniem interdyscyplinarnych umiejętności dzieci, poprzez wzbudzanie w nich pasji odkrywania i eksploracji. Na bezpłatnych zajęciach uczestnicy mogą poznać m.in. takie środowiska jak Scratch, Minecraft Education czy Python, przez co mogą stanowić idealne uzupełnienie, a nawet rozszerzenie, wiedzy pozyskiwanej w ramach regularnych zajęć szkolnych.

 

Zajęcia odbywają się stacjonarnie w Tychach przy ul. Bema 2 w dniach 11 i 18 lutego 2024 o godz. 9.00-18.00. Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 7 do 18 rok życia, niezależnie od umiejętności, do wspólnej eksploracji i nauki programowania za darmo. Do wyboru Minecraft, Scratch, C++, Python i inne języki programowania.

 

Uczniowie zapisywać się mogą pod adresem https://info.kodujzgigantami.pl/szkoly.

 

Akcji organizowanej przez szkołę Giganci Programowania patronuje @Ministerstwo Edukacji Narodowej, @Centrum GovTech, @Ośrodek Rozwoju Edukacji i @NASK oraz kuratoria oświaty i Prezydenta miasta Tychy, a ogólnopolskim patronatem medialnym akcję wspierają @Radio Nowy Świat, @Komputer Świat i @Android.com.p

 

Mikołaj Koperniki

 

<p center;"="" style="text-align: center;">MIKOŁAJ KOPERNIK W NASZEJ SZKOLE!

 

 

6 grudnia będziemy obchodzić imieniny Mikołaja Kopernika. Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów do udziału w zabawie.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa prac plastyczno – geograficznych uczniów oraz muzyka związana z kosmosem.

PROGRAM

11.30 –11.50
- w amfiteatrze uczniowie piszą życzenia imieninowe dla Mikołaja Kopernika na kartkach, które będą rozdawane przez samorząd

12.35 – 12.55
- w amfiteatrze tworzą grafomotki związane z Mikołajem Kopernikiem i jego osiągnięciami, na podstawie książek, czasopism i przygotowanych informacji

CAŁY DZIEŃ: 

- korytarze szkolne - poszukiwanie ukrytych zagadek – planety
- korytarze szkolne - ciekawostki o kosmosie, listy gończe i gratulacyjne
- Mikołaj Kopernik
- podczas lekcji j. polskiego uczniowie będą pisać dyktanda związane z kosmosem i Mikołajem Kopernikiem
- podczas lekcji j. angielskiego uczniowie będą poznawać słownictwo związane z kosmosem i Mikołajem Kopernikiem

NAGRODA

Uczniowie najbardziej aktywni w nagrodę pojadą 11.12.2023r. do Katowic na Śląski Festiwal Nauki.

Źródło, zdjęcia: https://www.national-geographic.pl/artykul/jak-wygladal-mikolaj-kopernik,  |
Twórca: adventtr | Podpis: Getty Images ,Copyright: adventtr.

 

Sieć Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W ramach Sieci Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem na terenie całego kraju funkcjonuje 305 miejsc świadczenia pomocy.

Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź punkt znajdujący się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania.

https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy/

 

Skorzystaj w Tychach z nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji

Formy zapisów na porady:

  • telefonicznie 32 776 30 31 w godzinach pracy urzędu
  • email npp@umtychy.pl
  • samodzielnie przez stronę np.ms.gov.pl
  • osobiście w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Tychy, al. Niepodległości 49
  • https://umtychy.pl/pomoc-prawna

 

Pozdrawiam
Agata Gasz-Solik

Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia
Referat Współpracy Lokalnej i Innowacji Społecznych
Urząd Miasta Tychy
ul. Barona 30 p. 209

PRZENIESIENIE SIEDZIBY PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ W TYCHACH

Szanowni Państwo, informujemy, że zgodnie z uchwałą nr LII/976/23 z dnia 31.08.2023r. Rady Miasta Tychy w sprawie zamiaru przekształcenia Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Tychach wraz z uchwałą zmieniającą nr LIII/1001/23 z dnia 28.09.2023 r. z dniem 1 kwietnia 2024r. planowane jest przeniesienie siedziby Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Tychach z ul. Andersa nr 16 na ul. Edukacji nr 102 w Tychach."

uchwała intencyjna nr LII/976/23 z dnia 31.08.2023r.

uchwała zmieniającą nr LIII/1001/23 z dnia 28.09.2023r.

AGENCI UŚMIECHU

To od Ciebie zależy czy Twoje dziecko uniknie próchnicy - zadbaj o jego systematyczną profilaktykę!

 

Szanowny Rodzicu/Opiekunie,
Twoje dziecko dzięki porozumieniu zawartemu ze szkołą jest objęte programem bezpłatnej profilaktyki stomatologicznej Agenci Uśmiechu. Jeżeli nie wyrażasz zgody uzupełnij formularz sprzeciwu dołączony do wiadomości i dostarcz go do szkoły.


badanie lekarskie kontrolne wraz z instruktażem higieny jamy ustnej na modelu – oceniające kondycję zębów dziecka. Sprawdzenie czy zęby rosną prawidłowo, czy jest próchnica oraz czy zęby są prawidłowo czyszczone.
lakierowanie wszystkich zębów – pokrycie zębów lakierem z fluorem (fluoryzacja preparatem Fluor Protector). Zabieg ten ma na celu wzmocnienie szkliwa i powoduje, że zęby są mniej podatne na próchnicę. Lakierowanie u dzieci powinno się stosować co 3 miesiące.
lakowanie – uszczelnianie bruzd specjalnym, światłoutwardzalnym preparatem zwanym lakiem. Lakowanie zębów powinno się wykonywać maksymalnie do kilku miesięcy od pojawienia się zęba stałego bocznego: trzonowca lub przedtrzonowca w jamie ustnej. Zabieg ten zapobiega powstawaniu próchnicy.
usunięcie złogów nazębnych ze wszystkich zębów - usunięcia osadów za pomocą szczoteczki oraz usunięcie kamienia nazębnego za pomocą skalera ultradźwiękowego. W przypadku wrażliwych zębów stosujemy znieczulenie w postaci aerozolu z lidokainą.
leczenie próchnicy początkowej – początkowe stadium próchnicy (zastosowanie preparatu w postaci żelu – pasta GC Tooth Mousse),
leczenie zmian na błonie śluzowej jamy ustnej ( np. afty, zaczerwienienia, otarcia),
badanie żywotności zębów (np. po przebytym urazie/upadku w przeszłości) sprawdzenie czy zęby prawidłowo reagują, badanie wykonywane w celu wykrycia ewentualnych nieprawidłowości,
płukanie kieszonek dziąsłowych roztworem H202 (woda utleniona) 3% ( działanie przeciwbakteryjne).

 


Uczeń po wizycie otrzyma formularz dedykowany rodzicom z informacją jakie świadczenia zostały wykonane na wizycie oraz niezbędne informacje dotyczące np. zaleconej konsultacji specjalistycznej, stanu higieny jamy ustnej u dziecka oraz jakie zęby wymagają leczenia.

WAŻNE!  W celu lepszej dostępności uczniów z innych szkół jest zorganizowany transport do gabinetu dentystycznego w ramach ‘’wycieczki do stomatologa’’. Firma transportowa oraz wykwalifikowana opiekunka jest zatrudniona przez nasz podmiot leczniczy. Wyrażając zgodę na udział w programie (czyli nie dostarczając formularza sprzeciwu do szkoły) wyrażają Państwo zgodę na transportDzieci będą uczęszczać regularnie na wizyty profilaktyczne oraz będą edukowane w zakresie zdrowia i higieny jamy ustnej.

 

 

GABINET DENTYSTYCZNY MIEŚCI SIĘ W BUDYNKU
SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 7 PRZY ULICY TOŁSTOJA 1 W TYCHACH.

 

PRZYKŁADOWE PYTANIA OD RODZICÓW I NASZE ODPOWIEDZI:

- Czy dzieci będą mieć wykonywaną fluoryzację zębów?
Tak, dzieci będą miały wykonywane lakierowanie zębów (oba łuki zębowe) – czyli fluoryzację indywidualną profesjonalnym preparatem Fluor Protector lub Fluor Defender. Lakierowanie zalecane jest aby wykonywać co 3 miesiące.


- Czy będą wykonywane prześwietlenia zębów? (ponieważ niektórzy rodzice na zdjęcia rentgenowskie nie wyrażają zgody)
Ze względu na to, iż gabinet mieści się w placówce szkolnej nie mamy możliwości wykonywania zdjęć rtg. Możemy jedynie zalecić wykonanie takiego zdjęcia – taka informacja będzie zawarta na formularzu dla rodziców, które dziecko otrzyma po wizycie profilaktycznej w gabinecie.


- Czy np. dziecko, które trafi do gabinetu Agencji Uśmiechu i wykonają Państwo mu plombowanie zębów, czy rodzic będzie musiał później ponieść odpłatność za usługę?
Bez obecności rodzica w gabinecie nie będziemy wykonywali zabiegów z leczenia zachowawczego (założenie plomby) ani chirurgii. Takie zabiegi wymagają pisemnej zgody rodzica oraz w przypadku niepełnoletniego pacjenta obecności rodzica/opiekuna. Wszystkie zabiegi wykonywane w naszym gabinecie są finansowe ze środków publicznych w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.


- Co w przypadku dziecka, które trafi do gabinetu stomatologicznego, gdzie rodzic nie złożył deklaracji sprzeciwu, a np. dziecko będzie płakać i nie będzie chciało mieć wykonanej profilaktyki stomatologicznej?
W gabinecie pracuje wykwalifikowany personel lekarz dentysta i higienistka stomatologiczna. Na początku jest tzw. wizyta adaptacyjna z wywiadem w celu oswojenia się z sytuacją, kiedy pacjent siedzi już na fotelu dentystycznym. W przypadku gdy mimo to dziecko nie będzie współpracowało zabiegi nie zostaną wykonane.


- Co w przypadku kiedy jednak rodzic będzie chciał zrezygnować z opieki stomatologicznej w przyszłym roku szkolnym?
Rodzic może w każdej chwili złożyć formularz sprzeciwu aby zrezygnować z opieki stomatologicznej.


- Co w przypadku kiedy higienistka szkolna wykonuje fluoryzację, a dziecko będzie miało wykonane lakierowanie w gabinecie dentystycznym?
Higienistka szkolna lub pielęgniarka w szkole wykonuje fluoryzację zbiorową preparatem ELMEX Żel, gdzie zalecone stosowanie u dzieci jest raz w tygodniu. Taka fluoryzacja szkolna nie koliduje z lakierowaniem, czyli fluoryzacją indywidualną wykonaną w gabinecie dentystycznym.

 

PROGRAM PROFILAKTYKI STOMATOLOGICZNEJ

 

PRZEKAZANIE DANYCH UCZNIÓW PRZEZ SZKOŁY

KARTA BADANIA AGENCI UŚMIECHU

 

FORMULARZ SPRZECIWU

 

HARMONOGRAM PRACY GABINETU STOMATOLOGICZNEGO

BUDŻET OBYWATELSKI

Szanowni Państwo, poniżej przekazujemy wiadomość dotyczącą głosowania na projekty mieszkańców złożone do Budżetu Obywatelskiego. 

Cytuję: 

Prosimy o Państwa wsparcie w rozpowszechnieniu tej informacji wśród mieszkańców naszego miasta.

Od 8 do 20 września zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu elektronicznym na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego na stronie razemtychy.pl

Zagłosować można tylko raz, oddając 4 głosy:

·         2 na zadanie dotyczące całego miasta;

·         2 na zadania dotyczące określonego okręgu konsultacyjnego.

Więcej informacji na: razemtychy.pl

#bowtychach

Głosowanie odbywać się będzie w formie elektronicznej. Osoby, które będą chciały zagłosować na kartach papierowych będą to mogły zrobić osobiście, w godzinach pracy Urzędu Miasta Tychy, w Głównym Punkcie Konsultacyjnym Budżetu Obywatelskiego w Centrum Balbina przy ul. Barona 30 pokój 209, piętro I.

Pozdrawiam

Małgorzata Tomaszewska

Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia

Referat Współpracy Lokalnej i Innowacji Społecznych

Urząd Miasta Tychy

ul. Barona 30 p. 209

 

KODUJ Z GIGANTAMI

W imieniu organizatorów zapraszamy uczniów naszej szkoły na bezpłatne warsztaty z programowania... pod hasłem: KODUJ z GIGANTAMI.

W Tychach zajęcia odbędą się 9 września w godzinach 9:00-18:00 przy ul. Bema 2.

Poniżej przesyłamy więcej szczegółów dotyczących warsztatów.

 

Szanowna Państwo, jest nam miło poinformować o kolejnej edycji ogólnopolskich, bezpłatnych warsztatów z programowania "Koduj z Gigantami". Tyską edycję warsztatów kierujemy do wszystkich uczniów tutejszych szkół.

 

"Koduj z Gigantami" to największe wydarzenie programistyczne dla dzieci i młodzieży w Polsce. Wraz z naszymi patronami honorowymi Prezydentem Miasta Tych oraz Ministerstwem Edukacji Narodowej
serdecznie zapraszamy Państwa uczniów do udziału w akcji. 

 

Zajęcia są bezpłatne i mają na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. 

 

W tym roku warsztaty zostaną przeprowadzone w formie stacjonarnej w dniu 9 września 2023 roku w godzinach od 9:00 do 18.00 w naszej siedzibie przy ul. Bema2.

 

W tegorocznej edycji akcji “Koduj z Gigantami: W krAInie Przyszłości” przybliżymy uczestnikom zagadnienia sztucznej inteligencji, pracując m.in. w takich środowiskach jak Scratch, Minecraft, C#, Python.

 

Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.kodujzgigantami.pl

Więcej informacji o warsztatach:

www.kodujzgigantami.pl
https://www.facebook.com/giganciprogramowaniabytom/

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

Szanowni Państwo, informujemy, iż rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się

w poniedziałek - 4 września 2023 roku, według poniższego harmonogramu:

 

9.15 - 9.45 - klasy 5-8 - amfiteatr szkolny
9.45 - 10.15 - spotkanie z wychowawcami  w salach lekcyjnych

10.15 - 10.30- klasy 2-4 amfiteatr szkolny
10.30 - 11.00 - spotkanie z wychowawcami  w salach lekcyjnych

11.00 - 11.40 -  klasy 1 – amfiteatr szkolny
11.40 – 12.00 – spotkanie z wychowawcami  w salach lekcyjnych

 

Ponadto informujemy, że istnieje możliwość wzięcia udziału we mszy szkolnej w kościele św. Maksymialiana Kolbe - na oś Z1 - o godz. 8.15.

 

strona:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies

×