AKCJA SZCZEPIENIA LISÓW - 2018

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 19.09.-28.09.2018 roku na terenie całego województwa śląskiego prowadzona będzie akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Przynęta, zawierająca szczepionkę dla lisów do wyłożenia, ma postać małych brunatnych krążków o zapachu zepsutej ryby. Zapach przynęty lisy wyczuwają z odległości około 800 metrów. Podczas podjęcia przynęty przez lisa, tym samym przegryzieniu zatopionej w niej kapsułki zawierającej szczepionkę, w wyniku kontaktu szczepionkowego wirusa z błoną śluzową dochodzi do zaszczepienia lisa.

Więcej informacji o przeprowadzeniu akcji znajduje się w linku poniżej:

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Informujemy, iż uroczyste rozpoczęcie ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 odbędzie się w poniedziałek – 3 września 2018 roku według poniższego harmonogramu:

Oddziały przedszkolne o 8.00 - spotykają się z wychowawcami w przydzielonych salach.

Klasy 1 Szkoły Podstawowej:
8.30 - Msza św. w Kościele św. M. Kolbe - oś Z1
11.30 - Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019 w sali teatralnej.
12.00 - Spotkanie organizacyjne wychowawców klas z uczniami w przydzielonych salach lekcyjnych.

Klasy 2-6 Szkoły Podstawowej:
9.45 - Spotkanie uczniów z wychowawcami w przydzielonych salach lekcyjnych
9.50 - Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019 - amfiteatr szkoły
10.30 - Spotkanie organizacyjne wychowawców klas z uczniami w przydzielonych salach lekcyjnych.

Klasy 7 i 8 Szkoły Podstawowej oraz 3 klasy Gimnazjum:
10.45 - Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019 - amfiteatr szkoły
11.10 - Spotkanie organizacyjne wychowawców klas z uczniami w przydzielonych salach lekcyjnych

WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY

WYPRAWKA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

Przybory do pisania:
• Pióro
• Ołówek (2 szt.)
• Kredki ołówkowe
• Gumka
• Temperówka zamykana
• Zeszyty 16 kartkowe (2 w wąską linię, z dobrze zaznaczoną liniaturą, 2 w kratkę)

Materiały do plastyki:
• Blok rysunkowy A4
• Blok techniczny A4

• Blok techniczny z kolorowymi kartkami A4
• Farby plakatowe i akwarelowe
• Pędzelki (w trzech rozmiarach)
• Pojemnik na wodę
• Kredki świecowe, lub pastele olejne
• Plastelina
• Flamastry
• Nożyczki
• Klej w sztyfcie
• 3 krepiny w dowolnym kolorze
• Linijka 15 – 20 cm
• Teczka tekturowa z gumą

Inne potrzebne rzeczy:
• Strój gimnastyczny: biała koszulka, granatowe spodenki, obuwie sportowe na białej podeszwie
• Obuwie na zmianę
• Chusteczki higieniczne

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Informujemy, iż zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się zgodnie z kalendarzem uroczystości szkolnych, w piątek 22 czerwca 2018 roku według poniższego harmonogramu:

Msza św. dla uczniów i nauczycieli SP-40 w Tychach - 21.06.2018 - czwartek - godz. 18.00

Piątek - 22 czerwca 2018 roku
8.30 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas 2-3 gimnazjum.
9.45 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas 4 -6 SP
11.00 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas 1-3 SP.

Po uroczystości uczniowie wszystkich klas spotykają się z wychowawcą w wyznaczonych salach lekcyjnych.

ZEBRANIE RODZICÓW PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW

Serdecznie zapraszamy rodziców lub prawnych opiekunów dzieci, które rozpoczną edukację w naszej szkole w roku szkolnym 2018/2019, na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 21 czerwca 2018 roku (czwartek) o godzinie 17.00  w sali nr 31.

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

25 maja 2018 roku wchodzi w życie "RODO”, czyli nowe unijne Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych.

Szczegółowe informacje - w załączonym dokumencie.

KARTY ŚKUP

Szanowni Państwo. W związku z otrzymanymi dla uczniów tokenami służącymi do zamówienia Ślaskiej Karty Usług Publicznych przypominamy, że tokeny służą do zamówienia karty w systemie elektronicznym. Na kartach zamówionych z wykorzystaniem  tokena będzie zakodowana automatycznie ulga 100% Uczeń-Metropolia.

Prosimy o zapoznanie się z instrukcją zamawiania kart.

Instrukcja jest również dostępna na stronie internetowej Portalu Klienta ŚKUP https://portal.kartaskup.pl

LIST DO RODZICÓW

Szanowni Państwo

W załączniku przedstawiamy list Pani Prezydent Darii Szczepańskiej skierowany do rodziców uczniów szkół podstawowych o naborze do nowo powstałych szkół podstawowych nr 13 i 14.

W. Rerich

List do odziców uczniów szkół podstawowych

ŚWIĘTO SZKOŁY

Zapraszamy serdecznie wszystkich Państwa na ŚWIĘTO SZKOŁY. Uroczystość odbędzie się w sobotę - 26 maja 2018 roku w godzinach 11.00 - 14.00. Spotkanie to, jak każdego roku, będzie miało formę pikniku rodzinnego połączonego z prezentacją dokonań uczniów, pracowników szkoły oraz rodziców. Nasze świętowanie zainauguruje program artystyczny, który rozpocznie i zakończy występ nauczycieli. Bardzo serdecznie prosimy o punktualne przybycie. Ponadto, tak jak w ubiegłych latach, w tym dniu, będzie można coś skonsumować, uczestniczyć w grach i zabawach oraz wziąć udział w loteryjce fantowej.

BEZPŁATNE PRZEJAZDY DLA UCZNIÓW

Informujemy, iż Zarząd KZK GOP w dniu 20.03.2018 roku podjął decyzję o przedłużeniu możliwości realizacji przejazdów z ulgą 100% przez uczniów Metropolii (w wieku do 16 lat)  na podstawie legitymacji szkolnej o 2 miesiące tj. do 31 maja 2018 roku.

Jednocześnie informujemy wszystkich zainteresowanych, że pierwszą szkołą, w której zostaną rozdane tokeny do zamawiania kart ŚKUP uprawniających  docelowo uczniów do bezpłatnych przejazdów, będzie Sportowa Szkoła Podstawowa nr 19 w Tychach.

Pozostałe tyskie szkoły otrzymają tokeny sukcesywnie w terminie najpóźniej do 11 maja 2018 roku.

strona:  1 2 3 4 5 6 7 8 9