Jesteś tutaj:

WYDARZENIA SZKOLNE 2022-2023

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/23


W roku szkolnym 2022/2023 klasy czwarte przygotowały część artystyczną na zakończenie roku szkolnego.
Występ jaki zaprezentowały dzieci zawierał akcenty muzyczno-taneczne z elementami humoru wprost ze szkolnej ławki. Uczniowie mogli poznać nowe znaczenie alfabetu oraz poczuć wakacyjny klimat.

 

 


Następnie pan dyrektor wraz z wychowawcami wyróżnił uczniów, którzy w tym roku zapracowali na czerwony pasek na świadectwie.

 

  


W kolejnej części nastąpiło podsumowanie szkolnego konkursu pt. "Palma Pierwszeństwa". Tegoroczną edycję wygrała klasa 6b. Nagrodę - klasowe wyjście do kina ufundowala Rada Rodziców. która ogłosiła miedzyklasowy konkurs na największą liczbę wpłat na RR. W Klasach 1-3 wygrała klasa 2a, a w klasach 4-8 to 5a miała największy procent wpłat. Oni również mają zapewnione klasowe wyjście do kina.
Wszystkim uczniom gratulujemy osiągnięć.

 

 


Warto podkreślić, że dzięki wpłatom na RR nasi uczniowie mieli sfinansowane nagrody w szkolnych konkursach, została opłacona fotobudka z okazji mikołajek, zakupiona woda na Dzień Sportu i wiele innych upominków rzeczowych.
Rada Rodziców dziękuje za każdą wpłatę i zachęca do dalszej współpracy wszystkich rodziców.

 

  


Pani Katarzyna Bielawska nagrodziła uczniów, którzy wzięli udział w Ogólnopolskiej Lidze Czytelniczej. Nasi uczniowie zajęli 2 miejsce w Polsce. To ogromny sukces.
Na zakończenie akademii cała społeczność szkolna podziękowała dyrektorowi Wojciechowi Rerichowi, który odchodzi na zasłużoną emeryturę.
Panie dyrektorze, dziękujemy za lata pracy, zaangażowanie na rzecz podniesienia jakości pracy szkoły poprzez zachęcanie do wdrażania innowacji, nowoczesnych metod pracy z uczniem, współpracy międzynarodowej oraz wielu innych cennych inicjatyw. Życzymy spełnienia marzeń, rozwijania pasji oraz odpoczynku.
Od września funkcję dyrektora naszej szkoły pełnił będzie pan Daniel Kopiński. Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej współpracy oraz wielu sukcesów.

Red. A. Gralak

JERUSALEMA - TANECZNE WYZWANIE

 

20 czerwca 2023 roku nasza społeczność szkolna podjęła się wyzwania na szeroką skalę. Po kilku tygodniach ćwiczenia choreografii, odtańczyliśmy – na boisku szkolnym - znany  utwór  „Jerusalema”. Taki "Challenge taneczny" był dla nas wszystkich ogromnym wyzwaniem.

 


Serdeczne podziękowania oraz słowa uznania należą się zaangażowanym uczniom i nauczycielom. Takie działania wzmacniają społeczność i zbliżają jej członków do siebie. Tworzenie czegoś wielkiego i wspólnego wzmacnia nasze więzi.
SKW I SPZ ... dziękujemy i gratulujemy.

red. M. Widłok

 

 

 

PROJEKT Z ZUS

 

Sukcesem zakończył się udział naszej szkoły w zajęciach „Projekt z Zus”. Po lekcjach przeprowadzonych przez Panią Mirosławę Piekarz z tyskiego oddziału ZUS, podczas których ósmoklasiści mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, siedmioro uczniów klasy 8a za wykonanie plakatu „Życie z ZUS-em na piątkę z plusem” uzyskało wyróżnienie w konkursie rejonowym. Serdecznie gratulujemy! Koordynatorem projektu był pan Damian Urbańczyk.

 


Red. D. Urbańczyk

SZACHY W SP40 - PODSUMOWANIE


Pokonaj Mistrza ... to hasło pod którym w naszej szkole rozegrano 544 partie szachowe chłopców i wyłoniono wśród nich 25 zwycięzców, ponadto rozegrano 113 partii szachowych dziewcząt i wyłoniono 11 zwyciężczyń. O tytuł Mistrza Szachowego walczyło 52 uczestników Mistrzostw SP-40, uczniowie rozegrali ponad 1700 partii szachowych w ramach zajęć świetlicowych w klasach młodszych. Nie ma wątpliwości Kochamy Szachy. Dziękujemy panu Bartoszowi Łukasikowi za zaangażowanie i pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.

 

 

  


Organizator K. Lewicka


DZIEŃ DZIECKA

 

Dzień Dziecka w SP40 jak co roku świętowaliśmy na sportowo. Pogoda i humory dopisywały wszystkim uczestnikom sportowych zmagań. Uczniowie klas 4-8 mieli do przejścia 7 konkurencji, tj: rzuty do kosza, rzuty woreczkiem do celu, rzut piłką lekarską, skok z miejsca, żonglerkę piłkarską, skoki przez skakankę oraz sztafetę 4×250m.

 

 

 

Poza punktowanymi konkurencjami uczniowie mogli spróbować sił w międzyklasowym przeciąganiu liny. Na zakończenie sportowej rywalizacji wszyscy odtańczyliśmy radosny pląs.

 

 

 

W ostatecznym podsumowaniu zmagań sportowych pierwsze miejsce zajęły:
w kategorii klas 4 - 5 - klasa 5a
w kategorii klas 6 - 7 - klasa 7a
w kategorii klas 8  - klasa 8c

 

 

 

 

 

Dzień Dziecka na sportowo obchodziły również klasy 1-3. Wśród konkurencji w których uczniowie podjęli rywalizację znalazły się min.: rzuty do celu, rzuty do kosza, skoki na skakance oraz międzyklasowy turniej „Dwa Ognie”.

 

 


Radość, zabawa oraz zdrowa rywalizacja to klimat w jakim nasi najmłodsi uczniowie przeżyli ten dzień. Na zakończenie tej sportowej rywalizacji odbyło się podsumowanie zmagań naszych najmłodszych uczniów oraz ogłoszenie wyników.
W ostatecznej klasyfikacji pierwsze miejsce zajęła klasa 3a, drugie miejsce klasa 2a, trzecie miejsce klasa 2c.

 

 

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

 

 

 

GALA LAUREATÓW WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH


16 maja 2023 roku odbyła się uroczysta gala wręczenia zaświadczeń laureatom konkursów przedmiotowych. Zaświadczenia otwierają uczniom drzwi do wybranych szkół średnich. Jeszcze raz gratujemy Emilce, Antkowi i Wojtkowi. Gratulacje z rąk kuratora odebrał także  Pan dyrektor Wojciech Rerich.

 

 

 

Red. Danuta Stoch

DNI ZIEMI I NAUK PRZYRODNICZYCH

 

W dniach od 21.04.2023r. do 28.04.2023r. w naszej szkole odbywały się Dni Ziemi i Nauk Przyrodniczych. Uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w wielu ciekawych zajęciach i konkurencjach. W ciągu całego tygodnia, uczniowie zbierali punkty, które w czasie konkursu międzyklasowego zostały podsumowane i po zaciętej rywalizacji zostali wyłonieni zwycięzcy. Dla klasy, która zajęła I miejsce ufundowane zostało wyjście na lody.

 

 
 

W czasie przerw na korytarzu szkolnym rozstawione były staje przedmiotowe. Uczniowie zdobywali punkty wykonując zadania praktyczne i teoretyczne z fizyki i biologii. Dwa dni przeznaczone były na wycieczki. Klasy siódme brały udział w zajęciach terenowych, w czasie których dokonywali pomiarów biologiczno-chemicznych na terenie Paprocan. Wykrywali azotany w glebie, oznaczali fosforany w jeziorze paprocańskim, sprawdzali pH gleby oraz wody. Na podstawie pomiarów obliczali wiek różnych gatunków drzew.

 

 

 

  

 

Klasy ósme uczestniczyły w wycieczce naukowej do pracowni chemicznej Pałacu Młodzieży w Katowicach. Uczyli się samodzielnie przeprowadzać doświadczenia, czytać opisy wykonania, dokonywać obserwacji oraz wyciągać wnioski.

 

  
 

Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych serdecznie dziękują Radzie Rodziców za ufundowanie nagrody głównej w formie wyjścia na lody dla uczniów zwycięskiej klasy. Mamy nadzieję, że Dni Nauk Przyrodniczych staną się tradycją w naszej szkole. Będą to ciekawe zajęcia, które zachęcą uczniów do obserwacji przyrody i zjawisk zachodzących wokół nich oraz zgłębiania wiedzy w zakresie przedmiotów, które w ogólnym mniemaniu uchodzą za trudne.

I.Kazior

DZIEŃ TAŃCA, RADOŚCI I POLSKOŚCI

 

Słońce, wiatr, śpiew ptaków i... polonez. W takich okolicznościach przyrody, uczniowie wraz z nauczycielami i dyrekcją szkoły uświetnili Dzień Tańca, Radości i Polskości, który odbył się 9 maja 2023 roku. W tym właśnie dniu, na placu, tuż przed wejściem do placówki, cała społeczność szkolna, w określonych wcześniej grupach, tańczyła ten niezwykle piękny i dostojny taniec narodowy. Polonez to symbol polskości, taniec to symbol radości, maj to symbol wiosennej świeżości, tak więc wszystko to złożyło się na niezwykle radosne obchodzenie tego dnia w naszej szkole.

 

 

  

 

 

  

 

 

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

 

 W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja. Młodzi artyści wykonywali pieśni patriotyczne oraz przypomnieli znaczenie i historię daty 3 maja 1791 roku. Uczniowie w przystępny sposób przedstawili ważność tego dnia dla Polski oraz zwrócili uwagę na znaczenie wolności i niepodległości dla naszej ojczyzny.

 

 

NIEBESKI BIEG DLA  AUTYZMU

 

W środę - 26 kwietnia 2023 roku - w naszej szkole odbył się po raz drugi Niebieski Bieg dla Autyzmu. Bieg wyrażał solidarność naszej szkolnej społeczności z osobami ze spektrum autyzmu i miał formę sztafety. Każda klasa wyłoniła 4 reprezentantów, którzy musieli przebiec ¼ okrążenia (w klasach 1-3) oraz pełne okrążenie w klasach 4-8. Niezrażeni niepewną pogodą, o 10:45 rozpoczęliśmy nasze zmagania.

 

   

 

Mimo, że w tych zawodach nie miało znaczenia kto wygra, biegnący potraktowali swój start poważnie i starali się osiągnąć jak najlepszy wynik. Uczniowie przekazywali sobie niebeskie pałeczki zaczynając od klas pierwszych, aż do ósmych. Na zakończenie przedsięwzięcia - po jednym okrążeniu - przebiegli przedstawiciele grona pedagogicznego - najpierw panie, później panowie. Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom za sportową postawę i zaangażowanie,  a także publiczności, za wsparcie swoich kolegów i koleżanek żywiołowym i kulturalnym dopingiem.

 

 

 

W biegu wzięli udział:
Klasa 1a: Matylda Kabus, Urszula Kondracka, Michał Matyka, Wojciech Musioł
Klasa 1b: Patryk Paluch, Grzegorz Kiełek, Nela Rojek, Leon Sołtysik
Klasa 1c: Anna Kowalczyk, Maja Ścierska, Dawid Cybul, Dawid Kmieć.
Klasa 2a: Zofia Piścio, Lena Stanaszek, Kapica Jakub, Konieczny Maksymilian
Klasa 2b: Michalina Gardawska, Liliana Skowrońska, Michał Morszczyzna, Nikodem Przybyłek
Klasa 2c: Sławińska Alicja, Słowiński Filip, Sołtysik Dominik, Żychowicz Kalina
Klasa 3a: Aniela Gosztyła , Emma Olesch, Jakub Jędrysik, Szymon Dzienniak
Klasa 3b: Bartosz Bielacki, Róża Sobocik, Kacper Kasprzak, Maciej Cholewa
Klasa 3c: Hanna Leśny, Dorota Studniarz, Jan Michałowski, Filip Leściorz
Klasa 4a Borys Znamierowski, Nikola Dynak, Sebastian Wiglusz, Helena Kopiec
Klasa 4b: Franciszek Kos,Dawid Wolski, Julia Bratek, Amelia Mikołajczak
Klasa 4c: Victoria Latocha, Oliwia Grabowska, Tomasz Jankowski, Aleksander Drozdek
Klasa 5a: Lena Matląg, Liwia Dreja, Grzegorz Mazurczyk, Tomasz Kozłowski
Klasa 5b:Natalia Szeliga, Liwia Radzimirska,Krzysztof Kozłowski, Bartosz Michalczyk
Klasa 5c: Gabriel Drozdek, Nadia Pryciak, Alex Birkos, Iga Kotowicz
Klasa 6a: Borys Boba, Olek Merzliakov, Ania Browska, Hanna Woźniak
Klasa 6b: Natalia Lesisz, Oliwer Lalki, Jakub Stachoń, Arsenu Borshch
Klasa 6c: Oliwia Jordan, Dawid Książek, Bartosz Gieża, Konrad Ciechalski
Klasa 7a Alessandra Koszowski, Hanna Rzeszódko, Nikodem Bąk, Piotr Węgrzyk
Klasa 7b: Lena Żak-Chudzińska, Igor Kowalski, Paweł Kraska,Zofia Kozyra
Klasa 8a: Maksymilian Machura ,Aleksander Gocal, Antoni  Kaczmarczyk i Bartosz Bartodziej
Klasa 8b: Roksana Demczuk, Piotr Jochemczyk, Nina Kubara, Mikołaj Kulpecki
Klasa 8c: Nataniel Toporek, Aleksander Hofman, Maciej Matyka, Aleksander Ziemba
Klasa 8d: Amelia Bujnowicz, Maciej Kawała, Kuba Matyniak, Aleksander Opic

 

  


oraz nauczyciele: pani Aleksandra Gralak, pani Joanna Szarowicz, pani Małgorzata Wojciechowaska, pan Bartosz Łukasik, pan Daniel Kopiński i pan Damian Urbańczyk

red. D. Urbańczyk

 

WIELKANOCNE WARSZTATY ŚWIĄTECZNE

 

W piątek 31 marca 2023 roku w  naszej szkole odbyły się warsztaty świąteczne przygotowane przez Stowarzyszenie Ogień wsparcia - we współpracy ze Szkolnym Kołem Wolontariatu. Dzięki tak wspaniałemu przedsięwzięciu uśmiechy  dzieci rozświetlały salę promieniami radości i ciekawości. Było gwarno, aktywnie i  artystycznie.

 

 


Dzieci miały okazję wykonać ozdoby świąteczne,  stroiki oraz świąteczne palmy.

 

 

Stowarzyszenie zadbało również o przyjemności smakowe. Były soczki i ciasteczka, Panie upiekły pyszne ciasta, była herbatka i kawka.

 

 


Dwie godziny spędzone w tak cudownej atmosferze sprawiła, że wszyscy wracali zadowoleni i spełnieni Zarówno Ci mali  jak i Ci duzi.

 


Ogromne podziękowania dla Stowarzyszenia, dzięki Wam nasza społeczność spędziła wyjątkowe i miłe chwile. BO WIELKIE SPRAWY,WIELKA RADOŚĆ, RODZI SIĘ Z DAWANIA SIEBIE INNYM.
 

Szkolne Koło Wolontariatu - B. Rabenda

DZIEŃ LICZBY PI

 

            

 

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

 

W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych nasza szkoła - po raz kolejny - aktywnie włączyła się w upamiętnienie bohaterów walki z komunizmem. Młodzież wykonała prace informujące o żołnierzach walczących w latach 1944 - 1963. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach poświęconych tematyce Żołnierzy Wyklętych, podczas których poznali najważniejsze dokonania podziemia antykomunistycznego.

 

  


Red. B. Łukasik

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO W HOSPICJUM


11 lutego br. obchodziliśmy XXXI Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji odbyła się w Domu Hospicyjnym Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Wolontariusze odwiedzili tego dnia Pacjentów w ich domach oraz w Domu Hospicyjnym ze wspaniałymi prezentami. Pięknie uszyte poduszki przez nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach, których przesłaniem było ukojenie bólu i niesienie radości w trudnych chwilach oraz wspaniałe prezenty zakupione z kieszonkowego przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 40 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach, a także kwiaty wykonane przez wolontariuszy hospicyjnych wraz z życzeniami - sprawiły ogromną radość Chorym.

 

  


PIĘKNIE WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY!

 

DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

 

Dzień Języka Ojczystego to międzynarodowe święto obchodzone 21 lutego, zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Święto to przypomina o różnorodności językowej, a także o tym, iż język to narzędzie rozwoju dziedzictwa kulturowego ludzi. Obchody tego dnia mają zwrócić uwagę na potrzebę troski o język ojczysty. 

 

 

W naszej szkole, po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią  oraz terminem ferii,  powróciliśmy do organizacji tego wydarzenia. Nasi  uczniowie z klas IV-VIII pod opieką nauczycieli języka polskiego aktywnie włączyli się w obchody. Mieli możliwość  przygotowania plakatów, ilustrowania przysłów i związków frazeologicznych oraz wykonywania  różnorodnych zadań  podczas długich przerw. Niektórzy wykonali napisy wskazujące poprawne zwroty językowe na koszulkach. Jak przebiegało to wydarzenie ukazują zdjęcia.

 

   

 

   

B. Orzechowska

II TYSKI TURNIEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 

W czwartek, 16 lutego 2023 roku, drużyna naszej szkoły w składzie: Gabriela Banaś, Hanna Woźniak i Julian Mróz, brała udział w drugim etapie II Tyskiego Turnieju Szkół Podstawowych, pod honorowym patronatem pana Macieja Gramatyki - Zastępcy Prezydenta Miasta Tychy oraz pod patronatem Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach i Młodzieżowej Rady Miasta Tychy.

 

  

 

Ten etap turnieju poświęcony był matematyce i informatyce. Nasi uczniowie zmagali się z zadaniami matematycznymi, łamigłówkami oraz projektowaniem i programowaniem z wykorzystaniem klocków LEGO. W Turnieju wzięło udział czternaście 3-osobowych drużyn szóstoklasistów z tyskich podstawówek. Nasza drużyna zdobyła 6 miejsce ex aequo ze Szkołą Podstawową nr 13. W klasyfikacji generalnej otrzymaliśmy kolejne 5 punktów na 10 możliwych. Możemy być dumni z naszych uczniów, ponieważ zaprezentowali naprawdę wysoki poziom umiejętności.

Red. D. Kopiński

 

WARSZTATY EDUKACYJNE 

 

1 lutego 2023 roku odbyły się zajęcia edukacyjne dla klasy 4c pt „W zaczarowanym świecie pszczół”.  Zajęcia poprowadził nasz uczeń - Sebastian Wiglusz, który opowiadał uczniom o niezwykle interesującym życiu i pracy bardzo pożytecznych owadów, jakimi są pszczoły.

 

Dzięki wsparciu swojego wspaniałego dziadka, Sebastian przyniósł do szkoły pszczoły murarki. Wyjaśniał dzieciom, dlaczego pszczoła to pożyteczny owad. Zajęcia te były bardzo cenne, bo dzięki nim dzieci w atrakcyjny sposób poznały nazwy mieszkańców ula, dowiedziały się o tym, że życie w ulu jest wyjątkowo zorganizowane oraz o tym, że każdy mieszkaniec ma w nim przypisane role.

 

   

P.Cuber

II TYSKI TURNIEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 

 

 

 

12 stycznia 2023 roku odbył się pierwszy etap II Turnieju Szkół Podstawowych w Tychach. Zmagania z językiem polskim, historią i językiem angielskim podjęli uczniowie klasy 6a: Maja, Olek i Paulina. Kibicowali im Zuzia i Sasza. Gościem specjalnym tej edycji konkursu był Kuba z MasterChef Junior Polska. Drugi etap turnieju odbędzie się w lutym, w obrębie przedmiotów ścisłych - informatyki i matematyki. 

 Daniel Kopiński

 

TURNIEJ SZACHOWY - POKONAJ MISTRZA

 

12 stycznia 2023 roku zakończyła się pierwsza cześć szkolnego turneju szachowego pod hasłem: Pokonaj Mistrza. Turniej ten był rozgrywany od listopada 2022 roku i odbywał się na długich przerwach, 3 razy w tygodniu i miał formę turnieju szachów błyskawicznych. Wyniki z rywalizacji prezentujemy poniżej. Gratulujemy wszystkim, którzy są na liście zwycięzców.

 

 

 

 


K. Lewicka

SZKOLNE JASEŁKA -  GRUDZIEŃ 2022

 

22 grudnia 2022 roku, po trzyletniej przerwie spowodowaną pandemią, odbyły się w naszej szkole Jasełka. Z wielką radością powróciliśmy do tej znanej wszystkim tradycji, zapoczątkowanej w XIII wieku przez św. Franciszka.

 

  

 

Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów klasy 6b i 6c pod kierunkiem pani Katarzyny Cebuli. Młodzi aktorzy wspaniale oddali ducha wydarzeń biblijnych, a wspólne śpiewanie znanych kolęd wprowadziło nas wszystkich w podniosły nastrój.


  

 

Niezapomnianych doznań duchowych dostarczyli nam uzdolnieni muzycznie uczniowie: Grzegorz i Szymon z 5a oraz Zuzia z 7b, którzy wykonali wybrane przez siebie kolędy na różnych instrumentach.

 

      

 

Na zakończenie przedstawienia grupa wokalna z 7b odśpiewała bardzo melodyjną pastorałkę - Do stajenki – która porwała do wspólnego śpiewu wszystkich widzów.  Dziękujemy aktorom i organizatorom za wspaniałe przedstawienie.

K. Cebula

BIEG IX GÓRNIKÓW

 

W piątek - 16 grudnia 2022 roku - przedstawiciele naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w Biegu IX Górników, organizowanym przez Śląskie Centrum Wolności i Solidarności. Tym wydarzeniem uczcili pamięć poległych w trakcie pacyfikacji kopalni „Wujek” podczas stanu wojennego. W biegu brało udział 87 szkół z województwa śląskiego i nie tylko. Każda z drużyn obrała za patrona biegu jednego z zabitych górników. Naszym patronem został Jan Stawisiński.

 

 

 
 

B. Łukasik

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

 

Czworo naszych uczniów z klas ósmych zakwalifikowało się do trzeciego etapu (wojewódzkiego) konkursu przedmiotowego.
 

Antek Kaczmarczyk z klasy 8a - matematyka
Wojtek Widuch z klasy 8d - historia
Emilka Gocal z klasy 8a - język polski
Matylda Mikotowicz z klasy 8a - język polski

 

 

Wszystkim gratulujemy wiedzy i umiejętności oraz życzymy sukcesów w etapie wojewódzkim.

D. Stoch

KOŁO BRYDŻOWE

 

Od września w naszej szkole działa koło brydżowe, zorganizowane przez pana Damiana Urbańczyka. Zajęcia prowadzi mistrz międzynarodowy pan Maciej Janeczko z Polskiego Związku Brydża Sportowego. 2 grudnia 2022 roku, nasi uczniowie: Gabriela Banaś, Kamil Cywiński, Arkadiusz i Mateusz Grzybek, Aleksandra Pierzchała, Antoni Piwko oraz Jakub Pyrtek wzięli udział w swoim pierwszym turnieju brydżowym rozegranym w Liceum im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie. Mimo silnych rywali, wśród których przeważali licealiści z Chorzowa, Katowic i Pszczyny nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze.

 

 

 

Najlepszy wynik osiągnęli Antoni Piwko z klasy 7a - 3 miejsce oraz Arkadiusz Grzybek z 7b i Kamil Cywiński z 8b – 6 miejsce (startowało 26 par). Gratulujemy!

D.Urbańczyk

 

ŚWIATOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

 

5 grudnia 2022 roku - w naszej szkole - świętowaliśmy Światowy Dzień Wolontariusza. Przy dźwiękach muzyki przypominaliśmy jak ważna i cenna jest wyciągnięta pomocna dłoń.

 

 

 

   

B.Rabenda

BARBÓRKA

 

W poniedziałek - 4 grudnia - gościem klasy 3b był górnik - Pan Ryszard. Mając niemałe zbiory atrybutów górniczych, ciekawostek oraz anegdot, Pan Ryszard przypomniał nam jak ważna i niebezpieczna jest praca górnika. W tym właśnie dniu obchodzimy Barbórkę - święto wszystkich ludzi pracujących w kopalniach, z tej okazji wszystkim górnikom życzymy szczęśliwych szycht. Tyle samo wyjazdów co zjazdów. Bezpiecznej i satysfakcjonującej pracy oraz bogatych urobków.

 

 

     

 

SZCZEŚĆ BOŻE!    DZIĘKUJEMY ZA WASZA PRACĘ 

M.Widłok

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI

 

(...) niezależnie od koloru włosów (skóry, kształtu nosa, wyznawanej wiary, poglądów politycznych czy też przynależności partyjnej) - wszyscy ludzie mają serca, kościec, nerki oraz wątrobę, cechują się taką samą wrażliwością na ból, tak samo bywają głodni, smutni lub weseli.
Małgorzata Musierowicz

 

 

 

16 listopada, w naszej szkole obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI. Z tej okazji w klasach omówiono znaczenie hasła przewodniego: "Każdy inny, wszyscy równi". Uczniowie dowiedzieli się, na podstawie czytanej historii, że różnorodność świata i osobowości, powinna wzbogacać ludzkie życie, uczyć wspólżycia w różnych grupach społecznych oraz .
 

M. Widłok

 

11 LISTOPADA

 

Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów. W tym roku szkolnym uczczone zostało okolicznościową akademią przygotowaną przez Samorząd Uczniowski przy wsparciu nauczyciela historii pana Bartosza Łukasika. W organizację uroczystości włączyli się także zwycięzcy konkursu Pieśni Patriotycznych z klas 4-6, którzy pod kierunkiem nauc

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies

×