SAMORZĄD UCZNIOWSKI

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2017/2018

19 października 2017 roku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego SP nr 40. W wyborach wzięli udział wszyscy uczniowie klas 4-7 SP oraz 2-3 GIM. Uczniowie mogli zagłosować na jedną z sześciu powstałych partii: Dudusie pod przewodnictwem Mileny Nowak z klasy 7a, Kadzma i przyjaciele - Marceliny Laby z 3B Gim., Gałgany - Natalii Komisarczyk z 2a Gim.,  HITW - Hani z 5B, Superdziewczyny - Martyny Maleszy oraz Victoria Sowa i jej Superteam. Zwycięzcami zostały Gałgany w składzie: Natalia Komisarczyk (2a Gim), Paweł Chmiel (2b Gim), Kasia Braszczok (2b), Kornelia Hielińska (2b), Julia Noszczyńska (2a) zdobywając 32,13 %. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Od lewej; Kasia, Natalia, Paweł, Kornelia i Julia.

A. Brożek

Wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2015/2016

We wtorek 29 września 2015r. w lokalu wyborczym - bibliotece szkolnej szkoły podstawowej, odbyły się kolejne wybory przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 40 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach.

Uczniowie klas 3 – 6 głosowali na wybranych przez siebie kandydatów, którzy wcześniej przygotowali piękne plakaty i własne kampanie wyborcze.

W wyniku wyborów przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego SP 40 w roku szkolnym 2015/2016 została Nadia Malesza z klasy 5b, a jej zastępcami: Marcin Tokarz z klasy 6a, Krzysztof Palka z klasy 5a i Nataniel Pilnicki z klasy 5c.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

w roku szkolnym 2014/2015

We wtorek - 23 września 2014 roku, na 3 i 4 godzinie lekcyjnej odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 40 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach. Uczniowie udali się do lokalu wyborczego (biblioteka) pod opieką nauczyciela prowadzącego lekcję. Uczennice klasy 6b osobiście zapraszały kolejne klasy. Uczniowie klas 4-6 dokonywali wyboru swoich przedstawicieli sposród licznych kandydatów, którzy pomysłowo realizowali własne kampanie wyborcze.

Przedstawicielami uczniów w roku szkolnym 2014/2015 zostali:

przewodniczący - Michał Szweda z klasy 6a
zastępcy - Agatha Fortuna z klasy 6a oraz Bartłomiej Wiglusz z klasy 6a

E. Gembka, I. Szczepanek, A. Pustelnik

w roku szkolnym 2013/2014

W środę 25.09.2013 roku, w bibliotece Gimnazjum nr 7, odbyły się wybory do Rady Samorzadu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej. Uczniowie klas 4-6 dokonywali wyboru swoich przedstawicieli sposród licznych kandydatów, którzy pomysłowo realizowali własne kampanie wyborcze.

Przedstawicielami uczniów w roku szkolnym 2013/2014 zostali:
Mikołaj Targosz z klasy 6b, Michał Szweda z klasy 6a i Agnieszka Buchta z klasy 6a.

Ponadto uczniowie zadecydowali, którzy nauczyciele będą sprawowali opiekę nad Samorządem
Uczniowskim. W wyniku głosowania największą ilość głosów otrzymali:

pan Adam Prusakiewicz
pani Ewa Jezierska
pani Barbara Orzechowska.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i życzymy owocnej pracy.

Ewa Jezierska

w roku szkolnym 2012/2013

10 września 2012r. społeczność uczniowska klas 4-6 w tajnym głosowaniu dokonała wyboru opiekunów Samorządu Uczniowskiego oraz członków Rady Samorządu Uczniowskiego.

Nowymi opiekunami Samorządu Uczniowskiego zostali:

p. Adam Prusakiewicz
    p. Paulina Cuber
    p. Ewa Jezierska

Nowi członkowie Rady Samorządu Uczniowskiego to:

Piotr Golemo (klasa 6b) - przewodniczący
    Mikołaj Szweda (klasa 5a) – zastępca przewodniczącego
    Mikołaj Targosz (klasa 5b) – zastępca przewodniczącego

Nowowybranym opiekunom i członkom Rady życzymy udanej współpracy i wielu sukcesów w roku szkolnym 2012/2013.

Agnieszka Szczęsna