Jesteś tutaj:

WYDARZENIA 2019/2020

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH


W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych nasza szkoła aktywnie włączyła się w upamiętnienie bohaterów walki z komunizmem. Młodzież wykonała plakaty informujące o żołnierzach  walczących w latach 1944 - 1963. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach poświęconych tematyce Żołnierzy Wyklętych, podczas których poznali najważniejsze dokonania podziemia antykomunistycznego.

 

  

  

                                                                                                                             
      Bartosz Łukasik

WIZYTA W DOMU SENIORA

 

W piątek 14 lutego 2020 roku, uczniowie klasy II a odwiedzili pensjonariuszy Domu Seniora w Kobiórze. Dzieci zaprezentowały mieszkającym tam Babciom i Dziadkom przygotowany program artystyczny,  wywołując na ich twarzach radość i wzruszenie.

 

 

A. Hryniewiecka

40 PACZEK OD 40-STKI

 

Zakończyliśmy kolejną edycję organizowanej w szkole każdego roku akcji Szlachetna Paczka. Dzięki ogromnej dobroczynności uczniów, ich rodziców, oraz nauczycieli i pracowników szkoły nasza paczka była ogromna i obfita. Zebraliśmy artykuły spożywcze, chemiczne, kosmetyki, słodycze, mnóstwo odzieży, koce, maskotki, przybory szkolne, które po zapakowaniu dostarczyliśmy do magazynu akcji. Wszystkie dary były niezwykle potrzebne i bardzo wzruszyły panią Teresę i jej synów.

 

 

 

W imieniu obdarowanej Rodziny składamy serdeczne podziękowanie całej społeczności naszej szkoły za włączenie się w akcję Szlachetna Paczka 2019.
Obdarowana Rodzina była bardzo zaskoczona na widok paczki i onieśmielona ilością prezentów. Nie spodziewali się tak dużej ilości rzeczy. 
Rodzina  przekazuje płynące prosto z serca, szczere podziękowania i wielką wdzięczność, a także życzenia Wesołych Świąt!

 

Jesteście zmianą w życiu dla wszystkich potrzebujących!

Macie wiele szczęścia, bo macie tak piękne serca.
Macie tak piękne serca, bo macie wiele szczęścia.

B. Rabenda

 

 

 

PAMIĘĆ TO NAJWAŻNIEJSZE O CO POWINNIŚMY DBAĆ

 

W poniedziałek 16 grudnia 2019 roku już po raz kolejny przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w Biegu Dziewięciu Górników, organizowanym przez Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach. Tym wydarzeniem uczcili pamięć poległych w trakcie pacyfikacji kopalni Wujek podczas stanu wojennego w 1981 roku. Ideą biegu było - jak podkreślają organizatorzy - aktywne włączenie młodzieży naszego regionu w upamiętnienie tego jakże ważnego wydarzenia historycznego.

 

 

 

Chcąc zachować pamięć o tamtych strasznych dniach i jego ofiarach, kilkadziesiąt reprezentacji z różnych szkół z całego Śląska i nie tylko pobiegło pod pomnik poległych górników, aby oddać cześć pomordowanym. Każda z drużyn obrała sobie za patrona biegu jednego z zabitych górników. Patronem biegu naszych uczniów został Jan Stawisiński.

 

 

B.Łukasik

 

 

BAŚNIE DLA NAJMŁODSZYCH


5 grudnia w SP- 40 odbyło się przedstawienie baśni dla najmłodszych, czyli uczniów klas 1-3 oraz przedszkolaków. Kółko teatralne, które tworzą uczniowie klas 5a i 5c pracujące pod opieką pani Danuty Stoch przygotowało spektakl składający się z 2 przedstawień, czyli Królewny Śnieżki i Szlakiem baśni oraz wiersza JulianaTuwima "Pan Maluśkiewicz i wieloryb"; a wszystko to, by przybliżyć swoim młodszym koleżankom i kolegom bohaterów baśni i zachęcić ich do czytania tych pouczających i jakże pięknych utworów. Przedstawienie zakończyło się quizem i słodkimi nagrodami dla uważnych widzów. Twórcy spektaklu wspierają akcję: Wyłącz komputer, sięgnij po książkę.

 

        

                                            

  red.D.Stoch

 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 


W poniedziałek 11 listopada 2019 roku, odbyły się miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości, upamiętniające 101 rocznicę tego wydarzenia. Tradycyjnie już, nie mogło tam zabraknąć delegacji naszej szkoły reprezentowanej przez Radę Samorząd Uczniowskiego.

 

Bartosz Łukasik

 

 

POZDROWIENIA Z TYCHÓW

 

Nasza szkoła wzięła udział w organizowanej przez miasto akcji Pozdrowienia z Tychów. W ramach tego przedsięwzięcia wysłaliśmy kartki pocztowe do różnych szkół w naszym regionie i nie tylko. Akcja miała na celu upamiętnienie 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, jak również promocję naszego miasta.

 

  

  

 

Edyta Kiczor, Bartosz Łukasik

Z WIZYTĄ U STOMATOLOGA

 

Z początkiem listopada 2019 roku gabinet stomatologiczny "Strefa zęba" na naszym osiedlu odwiedzili uczniowie klas pierwszych wraz z nauczycielami.

 

 

Dzieci pilnie słuchały fachowych informacji o sposobach dbania o higienę jamy ustnej oraz nauczyły się prawidłowej techniki  mycia zębów.

 

 

Ponadto każdy Mały Pacjent przeszedł przegląd stomatologiczny swoich zębów.

I.Stolarska

ANIOŁ MIESZKA PO SĄSIEDZKU

 

W dniach: od 5.11 do 15.11. klasa 3b wraz z nauczycielem wspomagającym Magdaleną Scheibel-Dyczko przeprowadziła w szkole akcję charytatywną pod hasłem - "Anioł mieszka po sąsiedzku. Zostań Aniołem dziecka z oddziału onkologicznego". Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli udało się zebrać mnóstwo podarunków dla chorych dzieci oraz przygotować wiele kartek z dobrymi słowami, które na pewno umilą im ten przedświąteczny czas.

 

M. Scheibel-Dyczko

 

KONKURS PLASTYCZNY - BARWY JESIENI

 

W październiku 2019 roku w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dla klas I-III pod tytułem Barwy jesieni. Zadaniem młodych artystów było wykonanie pracy plastycznej związanej z aktualną porą roku - JESIENIĄ. Wszystkie prace były wykonywane w klasie pod nadzorem nauczycieli.
 

  

Celem konkursu było pobudzanie i rozwijanie uzdolnień plastycznych, rozwijanie kreatywności, zainteresowań i pasji uczniów oraz doskonalenie sprawności manualnej.

 

Wyniki konkursu:

 

Klasy pierwsze
I miejsce Anna Hammer klasa 1b
II miejsce Oliwia Lipińska klasa 1a
III miejsce Weronika Żuchewicz klasa 1c

 

Klasy drugie
I miejsce Iga Kotowicz klasa 2c
II miejsce Wiktoria Szelągowska klasa 2a
III miejsce Piotr Cabrera - Więcek klasa 2a

 

Wyróżnienie
Grzegorz Mazurczyk klasa 2a
Paulina Patola klasa 2b
 
Klasy trzecie
I miejsce Maja Mikotowicz klasa 3a
II miejsce Hanna Woźniak klasa 3a
III miejsce Joannna Haręża klasa 3c

 
Wyróżnienie
Arleta Pałubicka klasa 3c

Ilona Stolarska

 

GALA NAJZDOLNIEJSZYCH 2019

 

29 października 2019 roku w Teatrze Małym odbyła się IV Tyska Gala Najzdolniejszych Uczniów. Czterech uczniów naszej szkoły odebrało listy gratulacyjne z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta Macieja Gramatyki oraz Przewodniczącej Rady Miasta Barbary Koniecznej za osiągnięcia w sporcie.

 

Wyróżniono: Nataniela Dynaka, Sebastiana Pinkowicza, Wojtka Mielnika oraz Konrada Gawora, ktorzy znaleźli się w gronie stypendystów “Tyskich Orłów”. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

   

 

 

DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

 

11 października 2019 roku nasza szkoła świętowała Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, podczas której mogliśmy oglądać przygotowany przez klasę 7a oraz 7b program artystyczny, w którym uczniowie zostali porównani do aniołów, a nauczyciele do archaniołów, nad którymi czuwa Serafin - pan dyrektor Wojciech Rerich.

 

  


Jak co roku odbył się plebiscyt SUPERBELFRA organizowany przez Radę Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej głosowali w następujących kategoriach: Mistrz Ciekawej Lekcji, Przyjaciel Ucznia, Elegant/Elegantka, Kosa i Oaza Spokoju.

 

  
 

Nagrodzeni zostali nauczyciele: pan Radosław Pyrtek, pani Jolanta Badura, pan Bartosz Łukasik, pani Katarzyna Perdian oraz ksiądz Bogusław Noworyta. Zwycięzcom gratulujemy!

 

  

Paulina Rozkoszny

 

 

BOHATERON W TWOJEJ SZKOLE

 

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły włączyli się do ogólnopolskiego projektu BohaterON w Twojej Szkole. Jest to kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysyłanie im listów.

Projekt ma charakter edukacyjny, krzewi postawy patriotyczne oraz buduje wrażliwość społeczną. Powstanie Warszawskie to jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość, bohaterowie tamtych dni zasługują na naszą wdzięczność, pamięć oraz szacunek. BohaterON pozwala każdemu na wyrażenie tego w symboliczny sposób.

 

  

 

Nasza szkoła wysłała ponad 60 listów oraz kartek do uczestników Powstania Warszawskiego.

W ten sposób pokazaliśmy, że pamiętamy o ich poświęceniu.

 

                                                                                                                            Bartosz Łukasik

 

WARSZTATY EDUKACYJNO-PLASTYCZNE – WIRUJĄCE FARBY


W piątek 4 października 2019 roku, odbyły się w naszej szkole Warsztaty Edukacyjno-Plastyczne - Wirujące Farby. Zajęcia przeprowadzono dla uczniów klas młodszych, którzy podczas zabawy rozwijali kreatywność i pobudzali wyobraźnię twórczą. Dzieci nauczyły się jak działa grawitacja oraz siła odśrodkowa. Jak zachowują się farby, kiedy działa na nie siła przyrody. Wszystkim dzieciom bardzo podobało się to spotkanie z prawdziwym malowaniem przy zastosowaniu takiej właśnie techniki.

 

 

B.Cabrera

 

KONCERT UMUZYKALNIAJĄCY

 

26 września 2019 roku odbył się w naszej szkole koncert umuzykalniający o tematyce: Instrumenty dęte drewniane. Podczas koncertu zaprezentowana została grupa saksofonów z uwzględnieniem ich szczególnej roli w muzyce, od klasyki przez jazz do różnych odmian muzyki rozrywkowej.

 

  


Przekroczona została bariera instrumentów akustycznych, poprzez elektroniczną odmianę saksofonu - ewi - i jego wszechstronne możliwości. Nie zabrakło też wspólnego muzykowania, co dzieci jak zawsze przyjęły z ogromnym entuzjazmem.

A. Hryniewiecka

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

 

W dniach od 23 do 27 września 2019 roku nasza szkoła brała udział w międzynarodowej kampanii "Sprzątanie Świata". Uczniowie wraz z nauczycielami uprzątnęli śmieci na terenie szkoły oraz  pobliskiego osiedla Z.
 

  

 

Zadbano także o przyszkolny ogród, wyrwano chwasty, wypielęgnowano przed zimą rabatki.

 

  

 

Mamy nadzieję, że takie  wspólne działanie zachęci naszych uczniów do dbałości o swoje otoczenie i niezaśmiecanie go nie tylko przy okazji tak ważnej akcji, ale także na co dzień.

 

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

 

Jeszcze nie tak niedawno - w czerwcu - słyszeliśmy dźwięk szkolnego dzwonka, który życzył nam wesołych i słonecznych wakacji, a dziasiaj 2 września dźwięczy on głośno, witając nas radośnie w szkole.

 

Minął czas beztroskiej kanikuły, obfitujący w słońce i niesione z nim uciechy. Czas powrócić do szkolnych ławek i do nowych obowiązków. Czeka nas dziesięć miesięcy wytężonej pracy.

 

Inscenizacją związaną z rocznicą rozpętania II wojny światowej przywitali wszystkich przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie z klasy 8b.

 

  

 

Po obejrzeniu  programu i wysłuchaniu  przemówienia pana dyrektora Wojciecha Rericha uczniowie udali się z wychowawcami do sal lekcyjnych. Wszyscy mamy nadzieję, że ten rok będzie kolejnym udanym dla wszystkich uczniów i nauczycieli.

 

  

 

Szczególne życzenia: chłonności umysłów, łatwości w zdobywaniu wiedzy i nabywaniu różnych umiejętności oraz nauki w atmosferze przyjaźni i wzajemnego szacunku składamy naszym pierwszakom. 

 

Wam drodzy rodzice życzymy, aby zawsze, kiedy będziemy mówić o waszych dzieciach przepełniała Was duma i radość.

 

My pedagodzy życzymy sobie, aby każdy dzień spędzony z uczniami był jak wielka, niezwykła wyprawa w nieznane.

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies

×