Jesteś tutaj:

WYDARZENIA SZKOLNE 2021/2022

ROK SZKOLNY 2021/2022

 

BALLADYNA 

 

Balladyna na deskach sali teatralnej w SP 40 - 21 czerwca uczniowie klas siódmych zaprezentowali swoje umiejętności sceniczne wystawiając Balladynę, spektakl przygotowany  w oparciu o tragedię J. Słowackiego.
 

 

 

Na widowni zasiedli uczniowie klas starszych, dla których dramat Słowackiego to lektura obowiązkowa. Aktorzy, uczniowie klas 7a i 7c wykazali się talentem aktorskim, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

 

 

Red. D. Stoch

 

 

 

DZIEŃ SPORTU W DZIEŃ DZIECKA 

 

Od wielu już lat, Dzień Dziecka świętujemy jako dzień aktywności fizycznej naszych uczniów. Nasi podopieczni - w tym dniu - uczestniczą w licznych konkurencjach zespołowych, przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. 

 

   

  

 

Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji klasowej czuwają nauczyciele oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

 

 

 

 

Dzień Sportu  to dla nas wszystkich mnóstwo dobrej zabawy, radość ze zdrowej, sportowej rywalizacji oraz wiele okazji do integracji zespołów klasowych oraz całej społeczności szkolnej.

 

 

 

 

W tym roku szkolnym wszyscy stanęli na wysokości zadania, organizacja przedsięwzięcia - jak zwykle - na medal.

 

 

  

 

 

Gratulujemy: zwycięzcom, uczestnikom oraz organizatorom. Z niecierpliwością czekamy na Dzień Sportu w Dzień Dziecka w przyszłym roku szkolnym.

B.Cabrera-Ziobro

 

DZIEŃ TAŃCA I RADOŚCI

 

20 maja - dzięki współpracy Szkolnego Koła Wolontariatu, Samorządu Szkolnego i Zespołu  Szkoły Promującej Zdrowie w naszej szkole  odbył się DZIEŃ TAŃCA I RADOŚCI. 
Zgodnie z recepturą na szczęście, wszystkim  towarzyszły: 

 


 

Uśmiech i pogoda ducha.
Od dorosłego, aż po malucha!


Na placu przed szkołą wszyscy się zebrali, w rytmie belgijki żywo pląsali. Stroje były kolorowe, przywoływały stylem lata 70-te!!!


Dziękujemy wszystkim za wspólne radowanie się.
Za uśmiech i wspólnych chwil przeżywanie.
Bo razem możemy wiele,
A jeszcze więcej jako przyciale!


P.S. UŚMIECHAJ SIĘ!!!

 

 

    

"Dzień bez uśmiechu ,
jest dniem straconym".
             Charlie Chaplin

 

 

 

PROGRAM STRAŻY MIEJSKIEJ 

 

W czwartek - 5 maja 2022 roku - przedstawiciele Straży Miejskiej przeprowadzili w klasach 1-3 zajęcia warsztatowe pt. "UNIKANIE ZAGROŻEŃ, BEZPIECZEŃSTWO W KONTAKTACH Z OBCYMI". Uczniowie uczestniczący w przedsięwzieciu otrzymali wiele cennych i konkretnych wskazówek jak należy postępować, aby czuć się bezpiecznym.

 

   

 

M. Widłok

 

 

MUSICAL KOTYTO

 

Musical Kotyto jeden z najsłynniejszych i najchętniej oglądanych musicali wszechczasów. Teatr Rozrywki w Chorzowie jest drugim teatrem w Polsce, który podjął się wystawienia tak niesamowitego musicalu. Choć był on już pokazywany w wielu krajach, a nawet w kinie, to jego moc nie słabnie. Przyciąga wszystkich wielbicieli muzyki, przygody, zabawy, wzruszeń i kotów, dlatego też nie mogło tam zabraknąć klasy 7a i 5b. Podczas spektaklu koty opowiadały nam o swoich podbojach, namiętnościach, tęsknotach. Pokazały panoramę miasta z najwyższego dachu oraz zabrały w podróż przez najciemniejsze zakamarki ulic.

 

 

 

DZIEŃ ZIEMI

 

22 kwietnia na całym świecie obchodzony był Dzień Ziemi. Działania związane z obchodami tego dnia mają na celu promowanie ekologicznych postaw i zwrócenie uwagi na problemy zanieczyszczenia Ziemi. W związku z tym pani Joanna Szarowicz i Paulina Cuber zorganizowały dla chętnych uczniów z klasy VII Szkoły Podstawowej konkurs interdyscyplinarny Woda to nasz skarb

 

Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów, dlatego też wymagane były eliminacje wstępne.
 

Do grona finalistów zakwalifikowali się:
Nadia Chudzikowska, Jagoda Jesionek, Piotr Jochemczyk, Mikołaj Kulpecki, Emilia Gocal, Matylda Mikotowicz, Zuzanna Górka, Pola Kurzawa, Natalia Wiertelak, Maja Pozniak.

 

W trakcie konkursu uczniowie wykonywali makiety, doświadczenia i odpowiadali na szereg pytań, a wszystko to odbywało w miłej atmosferze.
 

 

 

Zwyciężyła drużyna Emilii Gocal i Matyldy Mikotowicz.

Miejsce II zajęły ex aequo drużyna:

Poli Kurzawy, Natalii Wiertelak oraz Jagody Jesionek i Zuzanny Górki.

Na III miejscu znalazła się drużyna Piotra Jochemczyka i Mikołaja Kulpeckiego.

 

     


Wszystkim uczniom dziękujemy za miłą zabawę i zapraszamy za rok.

P. Cuber, J. Szarowicz

 

ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU

 

W poniedziałek 4 kwietnia 2022 roku, w naszej szkole z okazji Światowego Dnia Autyzmu było  bardzo  uroczyście. Cała społeczność szkolna była zaangażowana w tworzenie w wyjątkowej atmosfery. Klasa 3c przygotowała dla klas pierwszych przedstawienie o tolerancji i akceptacji pt. " LAS KRÓLIKÓW".

 

   


Tego dnia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. "Coś niebieskiego". W konkursie brali udział uczniowie klas 4-8.

 

   

 

Dzięki wspaniałej pracy Szkolnego Koła Wolontariatu, na amfiteatrze udało się zorganizować wystawę plakatów. Przedstawiają one  sławnych ludzi, którzy mimo zmagań z  autyzmem, osiągnęli sukces. 

 

 

 

Dzieci młodsze wykonały prace plastyczne  inspirując się ideą zrozumienia i akceptacji dla osób z Autyzmem.

 

 


Wspolny wysiłek  uczniów i nauczycieli pozwolił na uzyskanie wspaniałego efektu jakim stał się kolorowy cytat  "RÓŻNI, LECZ RÓWNIE WAŻNI". Ma on nam przypominać,  że każdy z Nas, mimo różnic  jest wyjątkowy i wartościowy. A  jeśli w swym postępowaniu w stosunku do  kolegów, czy uczniów jesteśmy wyrozumiali, wspieramy się i akceptujemy to tworzymy  LEPSZY ŚWIAT DLA SIEBIE I INNYCH.

 

 

 

 

M. Widlok

 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

 

W poniedziałek - 21 marca 2022 roku - uczniowie klas 1-3 wraz z nauczycielami uczestniczyli w tradycyjnym obrzędzie pożegnania zimy i powitania wiosny. Wszystkie klasy młodsze w barwnym korowodzie przemaszerowały przez osiedle obwieszczając wszem i wobec, że zima odchodzi i nastepuje długo oczekiwana wiosna. To był piękny słoneczny dzień, oby było ich wiele tej wiosny.

 

 

  

 

 

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

 

W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych nasza szkoła po raz kolejny aktywnie włączyła się w upamiętnienie bohaterów walki z komunizmem. Młodzież wykonała prace informujące o żołnierzach  walczących w latach 1944 - 1963. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach poświęconych tematyce Żołnierzy Wyklętych, podczas których poznali najważniejsze dokonania podziemia antykomunistycznego.

 

 

 

Bartosz Łukasik

 

EMOCJE MASZ, CZY JE ZNASZ?

 

Klasa 2b w ramach realizowanego programu  "Emocje masz, czy je znasz?"  rozmawia o uczuciach, rozwija swoje umiejętności społeczne i zdobywa wiedzę, jak tworzyć  pozytywne  relacje koleżeńskie. Dowiadujemy się jak  rozumieć i rozpoznawać emocje. Jak radzić sobie z emocjami, które uważamy za niełatwe i niemiłe.

 

   

 

Zajęcia poświęcone były  -   ZŁOŚCI .

PAMIĘTAJ!

Nie bój się  TRUDNYCH uczuć. 
Trzeba  mówić i rozmawiać o tym co czujesz.
Jeśli nie radzisz sobie ze złością,  powinieneś  trenować  tę umiejętność .
Szukaj pomocy i  rozwiązania trudnych sytuacji  w gronie bliskich i zaufanych osób.
Co to jest złość?
ZŁOŚĆ  TO COŚ , CO W SERCE SIĘ WKRADA
I NASZYMI MYŚLAMI WŁADA.
A  MY NIE ZAWISZE WIEMY,
CO ROBIĆ MAMY,
GDY ZŁOŚĆ  ODCZUWAMY!!!

M. Widłok

 

 

NOC POD ZNAKIEM BIOLOGII


 

21 stycznia 2022 roku Uniwersytet Śląski, stworzył niepowtarzalną okazję wirtualnego zapoznania się z badaniami naukowymi prowadzonymi na wydziałach przyrodniczych.

 

Uczestnicy Nocy Biologów mieli nie tylko okazję zgłębiać tajemnice świata roślin i zwierząt, lecz także spotkać się z naukowcami zajmującymi się przyrodą, przekonać się, na czym polega ich praca oraz zobaczyć nowoczesne laboratoria i ich wyposażenie.

 


Wszystkim obecnym bardzo dziękuję.

P. Cuber

 

 

GRUDZIEŃ W KLASIE 2B

 

Klasa 2b - aktywnie i owocnie pracowała, do różnych działań się angażowała.

Z  okazji Mikołajek, wspólnie świętowaliśmy w Park Family Fun - Oświęcim. Było aktywnie, żywiołowo i wesoło.

 

 


Pamiętaliśmy, by o innych pamiętać. Dołączyliśmy więc do  akcji organizowanej przez naszą szkołę pt.  ŚWIĄTECZNA AKCJA PODARUNKOWA - celem której  jest uwrażliwianie, rozwijanie empatii i inspirowanie do aktywnej pomocy innym. Dzięki temu mogliśmy ofiarować kartkę świąteczną z serdecznymi życzeniami . Wszystkie kartki dedykowane są mieszkańcom Domu Opieki św. Anny w Tychach.

  

 

 
Włączyliśmy  się również do akcji organizowanej na terenie naszej szkoły pt. PODZIELMY SIĘ - która miała na celu wesprzeć rodziny potrzebujące w najbliższym lokalnym środowisku. 

 

   


Udało się nam również  w serdecznym i odświętnym  nastroju wspólnie spędzić czas.  Były rozmowy, śpiewanie kolęd, oglądanie filmu.

 

  

 

M. Widłok

 

ZAPAL ŚWIATŁO WOLNOŚCI

 

W ramach upamiętnienia 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji zapalenia świec w oknach swoich domów. Symbol ten jest znakiem pamięci o ofiarach stanu wojennego i osobach prześladowanych przez reżim komunistyczny. Akcja nawiązuje do gestu, jakim na początku lat osiemdziesiątych  Polacy, a także inni mieszkańcy wolnego świata wyrażali sprzeciw wobec brutalnej polityki władz PRL.

 

B. Łukasik

 

 

 

SZLACHETNA PACZKA

 

Weekend Cudów, który trwa od 10 grudnia to wyjątkowe dni, podczas których kilkaset tysięcyosób w Polsce angażuje się w działania Szlachetnej Paczki, a wolontariusze pukają do drzwi kilkunastu tysięcy potrzebujących rodzin i przekazują im mądrą, dedykowaną pomoc przygotowywaną od tygodni przez darczyńców. Dla niektórych z nas, tak oczywiste rzeczy, jak ciepłe ubrania i pełna lodówka,to niespełnione marzenie. Dzisiaj możemy powiedzieć: dla niektórych świat się zmienia.

 

 

 

Przez ostatnie tygodnie również w naszej szkole trwała zbiórka w ramach ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. My, jako społeczność szkoły nr 40 wraz z przedszkolem nr 10 z Tychów objęliśmy pomocą matkę samotnie wychowującą siedmioletniego syna. To dla nich przynosiliście specjalnie dedykowane dary. Wszystkie potrzeby rodziny jakie były na liście, którą otrzymaliśmy od wolontariuszki zostały zabezpieczone, a nawet o wiele więcej!

 

 

 

Zapakowaliśmy 49 paczek z mnóstwem ubrań dla chłopca, najpotrzebniejszych rzeczy dla pani Magdy, artykułami  szkolnymi, chemicznymi oraz spożywczymi. Piotr dostanie również wspaniałe zabawki i gry, przy których z pewnością będzie wspaniale spędzał czas z mamą. W imieniu rodziny, dla której otworzyliście swoje serca przekazujemy szczere DZIĘKUJĘ. 

 

Członkowie SKW wraz z opiekunami

 

MIKOŁAJKI

 

Mikołajki w klasie 2b upłynęły pod znakiem uśmiechu, zabawy, serdeczności i koleżeńskości. Odwiedził nas Mikołaj ze swoimi pomocnikami. Bardzo dziękujemy za wspaniale prezenty, miłe wrażenia i ciekawe przeżycia.

 

 

 

M. Widłok

 

 

TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

 

Od 15 listopada 2021 roku rozpoczęliśmy TYDZIEŃ W TOWARZYSTWIE ŻYCZLIWOŚCI.

 

W poniedziałek - rozmawialiśmy o MAGICZNYCH SŁOWACH

Niechaj mocą życzliwości, będą magiczne słowa: proszę, przepraszam, dziękuję...

 

We wtorek mieliśmy dzień CZERWONYCH SERC! Wspierajmy się, obdarowujmy serdecznością, miłym gestem czy uśmiechem. Kropką nad i tego dnia był kolor czerwony.

 

W środę - wspólnie tworzyliśmy - NIĆ RADOŚCI! Na amfiteatrze szkoły pojawił się solidny sznurek, klamerki i malutkie karteczki. Na kartkach pisaliśmy wszystko, co kojarzy nam się z radością,  co wywołuje uśmiech na twarzy, co sprawia , że dopisują nam dobre humory. Zapisane skrawki papieru malowniczo zawisły na przygotowanym sznurze. W tym dniu miało także miejsce rozdanie Życzliwej Poczty.

 

 

Czwartek - to czas, w którym omawialiśmy problem: PRZEMOC TO NIE MOC!!!
Na amfiteatrze szkoły pojawiły się tablice, a na nich kartki, na których uczniowie zapisywali słowa, czyny, zachowania, jakie ich zdaniem są związane z przemocą. 
Pokazaliśmy, że przemoc przejawia się na różne sposoby: dokuczania, krzywdzenia słowami i czynami. Zwróciliśmy uwagę na fakt, że często bagatelizujemy sytuacje, w których występuje przemoc.

 

 

W piątek - ostatnim dniu kampanii, przyświecało nam ważne hasło: MOC TO POMOC! Dlatego UBIERAMY SIĘ W ŻYCZLIWOŚĆ. Podobnie jak w dzień poprzedni, na tablicy w holu szkoły pojawiła się duża plansza. Na której zawisły samoprzylepne karteczki z wyrazami, które kojarzą się z dobrem, pomaganiem, życzliwością, radością skierowaną do drugiej osoby. W ten dzień wybrzmiewało hasło: wszystko co jest SIŁĄ I MOCĄ DOBRA, JEST  PRZECIWWAGĄ PRZEMOCY!!! To również był DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW i SERDECZNOŚCI skierowanych do kolegi brata, siostry, mamy, taty itd. Do kogoś kto potrzebuje wsparcia lub pomocy.

 

Byłoby wspaniale, aby POMAGANIE zagościło w naszej codzienności na stałe!!!

M. Widłok

 

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ 

 

Tegoroczne Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczciliśmy na różne sposoby. Jego atmosferę dało się wyczuć już kilka dni wcześniej, kiedy na szkolnych korytarzach zaczęły pojawiać się okolicznościowe gazetki i biało-czerwone ozdoby przygotowywane przez różne klasy. Uczniowie śpiewali znane pieśni patriotyczne, recytowali wiersze, a swoim strojem i postawą prezentowali szacunek do minionych wydarzeń i ludzi, którym zawdzięczamy tak wiele.

 

Ponizej prezentujemy zdjęcia klas młodszych w czasie świętowania. 

 

 

  

 

Uczniowie klasy 2b uroczyście obchodzili zbliżające się święto, wszystkim zależało by odpowiednio uczcić tak ważne wydarzenie w kalendarzu każdego Polaka.

 

Poniżej zdjęcie klasy 2b.

Polska to mój dom ukochany.
Tu moje korzenie, korzenie mamy i taty.
Polska jest miejscem mego wzrastania.
Dziękuję Ci dziadku, dziękuję kochany!
Że dawno temu,  broniłeś żyta łany,
pola, lasy i Naszą historię.
Dziękuję Ci za to OGROMNIE!

M. Widłok

 

 

 

Klasy młodsze w Teatrze Małym w Tychach

 

8 listopada uczniowie klasy 1c wraz z pozostałymi klasami pierwszymi i drugimi pojechali do tyskiego Małego Teatru na przedstawienie „Piękna i bestia”. Dzieci były zachwycone spektaklem w czasie, którego entuzjastycznie reagowali na grę aktorów.

 

 

 

B. Rabenda

 

 

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

 

W piątek -  5 listopada 2021 roku, świętowaliśmy Dzień Postaci z bajek. Każdy uczeń/uczennica, a nawet nauczyciel mógł w tym dniu przebrać się za ulubioną postać z baśni lub bajki. Pomysły uczniów były tak różnorodne, że nie mogliśmy oderwać od nich wzroku. Barwne postacie z baśni i bajek wypełniły szkolne korytarze. Cała szkolna społeczność, mimo typowego dnia roboczego, odczuwała nutę baśniowej magii, kiedy w klasie obok Ani i Zosi pojawił się Dobry Dinozaur, Batman, Kopciuszek, Czerwony Kapturek czy Księżniczka Anna z Krainy Lodu. Bawliśmy się wyśmienicie. Oby więcej takich dni było w szkole. 

 

Poniżej zdjęcia z wydarzenia:

 

Gdy wieczór nadchodzi,
z książkami się witam.
Siadam cichutko,
a mama mi czyta.

I czyta mi bajki
o dzielnych rycerzach,
smokach, czarownicach
i zaklętych wieżach.


O śpiącej królewnie
i o rybce złotej,
i o tym, jak młynarz
przyjaźnił się z kotem.


Choć jestem przy mamie,
to mi się wydaje,
że widzę naprawdę
te postacie z bajek.

B. Szelągowska " Moje bajki"

B. Cabrera-Ziobro

 

 

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA UCZNIÓW SP-40

 

W środę - 3 października 2021 roku - odbyło się uroczyste pasowanie naszych pierwszoklasistów na uczniów szkoły. To szczególny dzień w życiu każdego ucznia, gdyż od tego momentu dzieci z klas pierwszych stają się członkami społeczności szkolnej. Podczas uroczystości nasi podopieczni z klas pierwszych musieli wykazać się szeroką wiedzą polonistyczną, matematyczną i przyrodniczą oraz przedstawić zdobyte umiejętności artystyczne. Na zakończenie uroczystości pan Dyrektor – Wojciech Rerich – gigantycznym ołówkiem, pasował każdego chłopaka i każdą dziewczynkę na ucznia i uczennicę Szkoły Podstawowej nr 40 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale, które będą przypominały im o tej przyjemniej uroczystości. Wszystkim pierwszoklasistom, życzymy udanego roku szkolnego 2021/2022 oraz wielu sukcesów na drodze prowadzącej do uzyskania szerokiej wiedzy ogólnej oraz innych niezwykle ważnych życiowych umiejętności.

 

Poniżej zdjęcia z uroczystości.

     

   

 

   

   

 

B. Cabrera-Ziobro

 

W MUZEUM CHLEBA

 

28  października 2021 roku odbyła się wycieczka klasy 2b do Radzionkowa, gdzie uczniowie zwiedzali wspaniałe Muzeum Chleba.
 

Dzięki założycielowi, tak wyjątkowego miejsca, dzieci dowiedziały się dlaczego należy szanować chleb, dzielić się nim i pielęgnować wartości z nim związane.  

 

Poniżej zdjęcia z wycieczki.

  


Kto ma chleb, ten ma wszystko.

M. Widłok

 

WYCIECZKA KLAS ÓSMYCH - OŚWIĘCIM

 

W  czwartek, 21 października 2021 roku uczniowie klas ósmych wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce  do Oświęcimia. Celem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Auschwitz-Birkenau - niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. Uczniowie zwiedzili wystawy stałe oraz obiekty znajdujące się na terenie byłego obozu.

Poniżej zdjęcia z wycieczki.

 

 

B. Łukasik

 

ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

 

W ramach akcji Światowego Dnia Drzewa oraz chęci wsparcia inicjatywy na rzecz zdrowia i ochrony środowiska, klasa 2b, wybrała się 21 października 2021 - w czwartek - na spacer do lasu.
W czasie spaceru, zebraliśmy rozmaite dary lasu i wykonaliśmy z nich ciekawe prace plastyczne pt. Leśne ludziki.
Pozdrawiamy i do zabawy zachęcamy.

 

Poniżej prezentujemy zdjęcia z akcji

   

 

Akcję  - Światowy Dzień Drzewa pragnie zaakcentować uczeń klasy 2b - Adrian Kolasiński. Przesyłał nam zdjęcia z wakacji, kiedy spacerował pięknymi i zielonymi ścieżkami po rezerwacie przyrody.
Dziękujemy!

 

 

M. Widłok

 

 

WYCIECZKA DO KOPALNI SREBRA

 

We wtorek 12 października 2021 roku, klasa 1a wraz z Panią Agnieszką oraz Panią Kasią wybrała się na wycieczkę do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Klasa wycieczkę rozpoczęła od zwiedzania skansenu maszyn parowych. Następnie uczniowie założyli kaski, wsiedli do górniczej windy i wraz z przewodnikiem zjechali na głębokość 40,5m. I tu rozpoczęła się podróż poprzez podziemia. W czasie wędrówki dzieci mogły oglądać wykute w skałach przodki górnicze, chodniki transportowe oraz potężne komory. Jedną z największych atrakcji trasy był przepływ łodziami. Wszystim uczestnikom wycieczki bardzo podobało się w tej zabytkowej kopalni. 

Poniżej zdjęcie z wycieczki.

 

 

NAUKA PRZEZ ZABAWĘ

 

W środę - 29 września klasy 1-3 wzięły aktywny udział w warsztatach plastycznych  - Wirujące farby. Dzieci przypomniały sobie, co się może zdarzyć, jeśli zmieszamy farby w różnych kolorach. Które kolory stanowią barwy podstawowe, a które pochodne. Poznały pojęcie siły odśrodkowej i grawitacji. Na zakończenie uczniowie stworzyli własne, nieco abstrakcyjne, artystyczne dzieła, przy wykorzystaniu specjalnych farb oraz mobilnego kręcioła. Wspaniałe doświadczenie z magią kolorów wprowadziło wszystkich w radosny i optymistyczny nastrój.

 

"Kolor to siła, która bezpośrednio wpływa na duszę" - Pablo Picasso

Poniżej - zdjęcia z warsztatów.

  

 

 

 

WRZESIEŃ - MIESIĄC PAMIĘCI...

 

Cześć i chwała bohaterom. Miesiąc wrzesień jest w Polsce miesiącem pamięci o żołnierzach poległych na frontach II wojny światowej oraz tych, którzy ginęli w Katyniu, Miednoje, Starobielsku oraz z rąk banderowców.
 

W ramach tego nasza szkoła wzięła udział w uroczystości złożenia kwiatów oraz zniczy pod miejscami pamięci ofiar II wojny światowej. W tym roku uczniowie złożyli hołd przy Pomniku Zesłańców Sybiru.

 

 
 
 
SPOTKANIE Z ABSOLWENTKĄ SP-40 - PANIĄ KAROLINĄ NAJĄ
 
To dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt... gdyż 14 września 2021 roku Karolina Naja, olimpijka, multimedalistka i nasza absolwentka zagościła dziś w naszych skromnych progach.
 
Kajakarka spotkała się z uczniami i podzieliła wrażeniami z wygranej na olimpiadzie w Tokio. Opowiedział

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies

×