Jesteś tutaj:

WYDARZENIA SZKOLNE 2020/2021

GRA MIEJSKA - ŚW. JAN PAWEŁ II NASZYM PRZEWODNIKIEM

 


 

22 maja 2021 roku odbyła się IX edycja gry miejskiej św. Jan Paweł II naszym Przewodnikiem. Tym razem ze względu na pandemię był to wojewódzki konkurs wiedzy zorganizowany zdalnie. Organizatorami konkursu są Wydział Katechetyczny w Katowicach oraz FDNT w Katowicach.

 

Tematyka dotyczyła postaci św. Jana Pawła II oraz św. Józefa (z racji trwającego Roku św. Józefa).

 

Pięć uczennic naszej szkoły wzięło w nim udział. Do finału dostała się uczennica kl. 6a - Matylda Mikotowicz (w kategorii kl. IV- VI) oraz uczennica kl. 7b -Oliwia Lesisz (w kategorii kl. VII-VIII).

 

Dodatkowo Oliwia zajęła II miejsce.
Wszyscy nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą. Gratulujemy
.

K.Cebula

 

DZIEŃ FLAGI, ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Wiwat maj, trzeci maj!
 

W ramach obchodów Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Święta  Narodowego Trzeciego Maja uczniowie naszej szkoły brali udział w lekcjach poświęconych tym ważnym świętom narodowym. Duża cześć z nich przyozdobiła okna swoich domów barwami narodowymi. 

 

Bartosz Łukasik

 

SUKCES W MIEJSKIM KONKURSIE RECYTATORSKIM

 


 

Mam przyjemność poinformować o udanym występie naszych uczennic z kl. 6a w miejskich eliminacjach do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Mały OKR 2021”. Organizatorem etapu miejskiego był MDK 1 w Tychach.


Uczennica kl. 6a Matylda Mikotowicz zajęła III miejsce w swojej kategorii wiekowej (kl. IV – VI) i tym samym awansowała do dalszego rejonowego etapu konkursu.

Druga z uczennic Nadia Wasylewicz w tej samej kategorii zdobyła wyróżnienie.


Obu uczennicom GRATULUJEMY i trzymamy kciuki za Matyldę, żeby etap rejonowy okazał się  dla niej równie udany.

                                                                                                               red. D.Stoch

 

 

TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

 

Na poczatku marca 2021 roku, w klasie 1b wprowadzony został tydzień życzliwości - dzieci losowały karteczkę z imieniem kolegi i mały za zadanie otoczyć pomocą, wsparciem oraz życzliwością wylosowaną osobę. Wyłoniliśmy kilku laureatów, którzy nad wyraz wykazali zaangażowanie i działanie.

 

Nadaliśmy im tytuł:

KRÓLA, KRÓLOWEJ -  ŻYCZLIWOŚCI.

 

Koleżanko, kolego!
Otwórz serce na drugiego,
z pewnością wyrośniesz,
na kogoś dobrego.

 

PAMIĘTAJCIE!!!
Warto odzywać się do siebie grzecznie, pomagać i dzielić się z innymi.

Dzięki temu uśmiechamy się i wspieramy nawzajem w trudnych chwilach.


 


M.Widłok

 

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH


W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych nasza szkoła aktywnie włączyła się w upamiętnienie bohaterów walki z komunizmem. Młodzież wykonała prace informujące o żołnierzach  walczących w latach 1944 - 1963. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach poświęconych tematyce Żołnierzy Wyklętych, podczas których poznali najważniejsze dokonania podziemia antykomunistycznego.

B. Łukasik

 

 

WALENTYNKI

 

Walentynki to dobry czas aby pokazać dobroć i serdeczność drugiemu człowiekowi. Uczniowie z klasy IIIc zrobili kartki walentynkowe dla swoich najbliższych oraz łańcuch serc, który łączy wszystkie dzieci.

B.Rabenda

 

KARNAWAŁ W 3C


Nie zapominając o tradycji, w klasie 3c odbył się FOTOKARNAWAŁ, w czasie którego między innymi młodzi wielbiciele postaci Marvella czy dinozaurów mieli okazję zrobić sobie zdjęcie ze swoimi ulubionymi bohaterami.

 

      

   

 

              

 

B.Rabenda

 

II EDYCJA SZKOLNEJ KAMPANII INTERNETOWEJ - PRZEGOŃ NUDĘ


Drodzy rodzice i uczniowie!

 

Od 1 lutego 2021 roku rusza nowa edycja szkolnej kampanii internetowej tym razem pod hasłem ,,PRZEGOŃ NUDĘ’’. Pragniemy umocnić z Wami poczucie szkolnej wspólnoty i solidarności.


Naszym priorytetem jest budowanie dobrych relacji emocjonalnych, dbałość o więzi rodzinne oraz dzielenie się własnym doświadczeniem w radzeniu sobie być może z nudą i monotonią dnia codziennego.

 

Chcemy również publikować za Państwa zgodą na szkolnym FB udostępnione przez Państwa zdjęcia, filmiki oraz inne nadesłane materiały pokazujące Naszych uczniów oraz ich rodzeństwo i rodziców lub bliskich w różnych formach aktywności (np. kulinarnej, zabawowej, ruchowej itp.). Liczy się kreatywność.

 

Dzielcie się Państwo z Nami swoimi pomysłami i doświadczeniem przesyłając zdjęcia  i  inne materiały do wychowawców klas.
Pamiętajcie, że zamieszczone na szkolnym FB zdjęcie, filmik jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na udostępnienie wizerunku.

 

Wesprzyjcie Naszą szkolną kampanię. ❤️
 

J.Kośmińska

 

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

 

Z okazji dnia Bezpiecznego Internetu obchodzonego 9 lutego, w klasie 1b odbyła się lekcja poświęcona bezpieczeństwu dzieci w sieci!

 

 

   

Drogie dzieci, czy już wiecie,

 

Jak zachować się w internecie?

 

Klasa 1b już wie i pochwalić tym się chce!!!

 

Wspólny kodeks omówiliśmy,

 

Zasady bezpiecznego korzystania z internetu ustaliliśmy!


I obiecujemy,

że tych zasad trzymać się  będziemy!

 

M.Widłok

 

 

WIGILIA   ONLINE W KLASIE 1B

 

22 grudnia 2020 roku, uczniowie z klasy 1b spotkali się ze swoimi paniami na tradycyjnej klasowej Wigilii, która miała nieco odmienny charakter - przybrała formę online. 

 

Dziś w dłoniach opłatek trzymamy!
Symbolicznie podzielić się nim mamy!
Życząc sobie samych wspaniałości,
pamiętamy, by życzyć  Wszystkim zdrowia i miłości!

 

  

Zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku życzy klasa Ib.

M. Widłok

 

SŁUCHOWSKO DLA KLAS CZWARTYCH

 

Z okazji zbliżających się świąt uczniowie klasy 6A przygotowali słuchowisko dla klas czwartych pt: Mikołajek - Niezwyciężeni i Maksencjusz Czarodziej. W rolę Kleofasa i Ananiasza wcieliły się pani Cuber i pani Zabłocka, a nad całością czuwała pani Jolanta Badura - opiekun koła teatralnego.

 

 

 

UKRYTE DZIEDZICTWO.   CO KRYJE POLSKA ZIEMIA?

 

Z dumą informujemy, że nasza placówka wzięła udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym Ukryte dziedzictwo. Co kryje polska ziemia? realizowanym w ramach Programu Patriotyzm Jutra.

 

Projekt skierowany był do szkół, instytucji i organizacji pozarządowych działających na rzecz dzieci i młodzieży, a jego celem było kształtowanie wśród młodych odbiorców świadomości obywatelskiej oraz właściwego modelu postawy w zakresie ochrony i zachowania polskiego dziedzictwa archeologicznego.

 

Teraz z niecierpliwością czekamy na dyplom potwierdzający uczestnictwo w tym ważnym dla całej społeczności szkolnej przedsięwzięciu.


Bartosz Łukasik

 

V GALA NAJZDOLNIEJSZYCH UCZNIÓW MIASTA TYCHY

 

Już od 5 lat, jesienią, uczniowie tyskich szkół i placówek oświatowych otrzymują wyróżnienia za wybitne osiągnięcia w poprzednim roku szkolnym - w nauce, sporcie, czy też dziedzinach artystycznych. Odbywało się to zwykle podczas uroczystej gali w Teatrze Małym w Tychach, uświetnionej występami artystycznymi uczniów. W tym roku byłaby to V Tyska Gala Najzdolniejszych Uczniów, ale plany te pokrzyżowała pandemia koronawirusa.

 

Wszystkie nagrodzone osoby otrzymały jednak gratulacje i nagrody za sukcesy w roku szkolnym 2019/2020. Nikola Dynak i Nataniel Dynak otrzymali za pośrednictwem szkoły nagrody oraz dyplomy z wyróżnieniem.

 

    

Dzieci bardzo dziękują dyrekcji i kadrze nauczycieli za trud włożony w nauczanie, wyrozumiałość kiedy byli na zawodach i nie mogli uczestniczyć w lekcjach oraz za wsparcie wychowawcze. Zostały docenione ich osiągnięcia sportowe w akrobatyce powietrznej i w skokach do wody. Nataniel dziękuję także za stypendium szkolne.

 

Romana Wochna-Dynak i Przemysław Dynak

 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI


   W środę, 11 listopada 2020 roku obchodziliśmy kolejną - już 102 -  rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

  Ze względu na sytuację pandemiczną, tegoroczne uroczystości przybrały nieco inną formę, świętowaliśmy bardziej kameralnie. Każda klasa uczciła niepodległość w    wybrany przez siebie sposób.

 

Uczniowie zaangażowali się w szereg działań, mających na celu podkreślenie ważności i uczczenie tego święta. Wśród nich między innymi: tworzenie strony internetowej oraz kartki okolicznościowej.

 

W klasach starszych, w ramach lekcji historii oraz godzin wychowawczych, przeprowadzono zajęcia o tematyce niepodległościowej. Uczniowie klas 7 oraz 8 uczestniczyli w dyskusjach poszukując odpowiedzi na  pytanie: Czy warto obchodzić święto niepodległości?

Niemal wszyscy, zgodnie opowiedzieli się za upamiętnianiem i świętowaniem doniosłych i przełomowych wydarzeń w dziejach Polski, bo jak mawiał Józef Piłsudski, bohater tamtych wydarzeń, Niepodległość nie jest Polakom dana raz na zawsze.

Bartosz Łukasik

 

 

DZIEŃ KRAJOBRAZU


20 października 2020 roku obchodziliśmy  Dzień Krajobrazu. Tematem przewodnim przedsięwzięcia było drzewo w krajobrazie. Z tej okazji klasa 1b, 19 i 20 października wyruszyła na spotkanie z przyrodą. Celem Naszego wyjścia było podziwiania piękna krajobrazu i poznania otaczającej nas rzeczywistości przyrodniczej.

 

  


W czasie wspólnie spędzonego czasu, zwróciliśmy uwagę dzieci na to iż, drzewo to skarb, który dostarcza nam walorów estetycznych i zdrowotnych, kryje mnóstwo symboliki i znaczenia w kulturze. 

Kierując się słowami Leopolda Staffa: "O, cóż jest piękniejszego, niż wysokie drzewa!" cała klasa dała porwać się radości. Wspólna zabawa w okolicznościach piękna przyrody dodała nam siły i pozytywnej energii :)

M. Widłok

 

 

SZKOŁA PAMIĘTA

 

To akcja z inicjatywy MEN, która zachęca uczniów i nauczycieli do podejmowania działań, których celem jest upamiętnienie ważnych rocznic oraz postaci historycznych.

 

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii - tej ogólnonarodowej i lokalnej.

 

W ramach akcji w naszej szkole, podczas lekcji historii przybliżono uczniom sylwetki Tyszan, uczestniczącymi w powstaniach śląskich.

#SzkołaPamięta


Bartosz Łukasik

 

MARATON EMPATII - KLASA 1B

 

20 października 2020, w klasie 1b na godzinie wychowawczej odbyły się zajęcia pod hasłem: Strach.  Realizacja zajęć była nawiązaniem do idei realizowanego w naszej szkole przedsięwzięcia - 40 - dniowy maraton empatii.

 

      

 

Celem zajęć było rozwijanie inteligencji emocjonalnej u dzieci, promowaniem otwartości na temat uczuć, przeżywania i nazywania ich.

 

    

Strach ma wielkie oczy!
Strach swą siłą, nie raz Nas zaskoczy!
Jeśli chcemy, to strach oswoić możemy!
A prawdą jest, że każdy z Nas odczuwa STRACH.

M. Widłok

 

KONKURS EKO-MODA

 

Od 15 do 17 października 2020 roku  w naszej szkole odbyły #ERASMUSDAYS 2020. Z tej okazji odbył się konkurs mody EKO-MODA online. Nasi modele wystąpili w strojach wykonanych samodzielnie z surowców wtórnych. Ich dzieło moglìśmy podziwiać na gazetce szkolnej oraz szkolnym facebooku.

 

        

 

    

 

    

Laureatom i osobom wyróżnionym w konkursie, serdecznie gratulujemy!

A.Szczęsna

 

ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

 

Z okazji Światowego Dnia Drzewa, 9 października 2020 roku klasa 1b udała się na wycieczkę do pobliskiego lasu.

 

    

 

W trakcie wyjścia dowiedzieliśmy się, dlaczego należy szanować przyrodę, jakie zasady obowiązują w lesie oraz wzbogaciliśmy nasz kącik przyrody o dary lasu.

 

    
 

Czas na zabawę również znaleźliśmy i wspaniale się bawiliśmy :) (cały plac zabaw był tylko dla Nas). Nasze motto: Ludziom tlenu potrzeba, pamiętajmy...szanujmy drzewa

M.Widłok

 

 

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2020/2021

 

W piątek 25 września 2020 roku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego powołanego na rok szkolny 2020/2021. W wyborach startowało 6 partii: SPR, Nie mamy pomysłu na nazwę, Crazy Team, Dream Team, Atomówki oraz JAS. Głosami uczniów w tym roku szkolnym do SU przeszlła partia SPR w składzie Zuzanna Podsiadły (8b), Kacper Gieża (8b), Kacper Orłowski (8b), Kacper Hammer (8b - nieobecny na zdjęciu), Adrian Piórek (8b) oraz Jakub Matyniak (6d), zdobywając ponad 40% wszystkich oddanych głosów.

 

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

 

A. Brożek

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

 

Akcja "Sprzątanie świata" w ramach  Erasmus+


Kolejny raz nasz klub Erasmus+  włączył  się w akcję "Sprzątanie świata".  Po długiej przerwie spowodowanej pandemią i późniejszymi wakacjami, wzięliśmy się do pracy na terenie szkoły. Teraz nasz szkolny ogródek jest gotowy do zimy! Wszyscy pracowali w pocie czoła, co widać na załączonych obrazkach :-)).

 

   

 

A.Szczęsna

 

WSPOMNIENIA O ŚW. JANIE PAWLE II
 

18.05.2020 - obchodziliśmy 100 rocznicę urodzin Jana Pawła II

2.04.2020 - 15 rocznicę śmierci

11.10.2020 - to XX Dzień Papieski

16.10.2020 - 42 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową

Dlatego uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić te ważne chwile. Pokazać, że pamiętają oraz okazać wdzięczność za pontyfikat św. Jana Pawła II.

 

  

    Zosia z 2a                                                                        Kornel z 2a

 

  

                                        Nikola z 2a                                                                   Kuba z 6b

 

BARDZO DZIĘKUJMY WSZYSTKIM UCZNIOM I ICH RODZICOM ZA ZAANGAŻOWANIE W TĘ AKCJĘ.

Zapraszamy do obejrzenia całej galerii prac naszych uczniów.

 Katarzyna Cebula i Anna Pustelinik

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies

×