Jesteś tutaj:

WYDARZENIA SZKOLNE 2023-20234

 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

 

W bieżącym roku szkolnym, po raz kolejny, nasza szkoła włączyła się do akcji Narodowego Czytania – akcja ta odbyła się, nie bez powodu 29 września, gdyż to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Prawie wszystkie klasy 4-8 przygotowały wybrany fragment utworu Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Uczniowie klas czwartych zaprezentowali opisy przyrody, do których wykonają - na plastyce - ilustracje. Klasy piąte i szóste zapoznały nas z Legendą o Janie i Cecylii, a uczniowie najstarszych klas z wybranymi dialogami z powieści.

 

Reprezentanci klas to nastepujące uczennice i uczniowie:


Klasa 4a – Ewelina M. i Ola P.
Klasa 4b – Natalia K. i Dominik K. 
Klasa 4c – Kornelia K. i Dominik P.
Klasa 5a – Sebastian G.-D. i Borys Z.
Klasa 5b – Mateusz K. i Maria P. 
Klasa 5c – Oliwia G. i Jakub W.
Klasa 6a – Filip A. i Grzegorz M.
Klasa 6b – Krzysztof K. i Alicja K.
Klasa 6c – Alex B.
Klasa 7a – Anna B. i Maja M. – przy wsparciu Juliana M. i Borysa B.
Klasa 7b – Natalia L. i Aleksandra P.
Klasa 8a – Adam K. i Piotr W.
Klasa 8b - Lena Ż.-Ch. przy wsparciu Zofii K.

 

   

 

Na szczególne wyróżnienie zasługują Julian i Borys z 7a, którzy znakomicie wprowadzili nas w klimat XIX wieku, ubierając się w stosowny strój z epoki.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi, rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w trakcie uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 

A dla chętnych, powyżej, powieść w wersji audio – wystarczy użyć kodu QR.

K.Bielawska

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA - WRZESIEŃ 2023

 

Z okazji Dnia Chłopaka, wiele radości, a mało złości, jak najmniej smutków, dużo radości, długich wakacji i moc słodyczy. Tego Wam dzisiaj każda dziewczyna życzy!

 

 

A. Paszek-Matląg

 

PSZCZOŁY ... NASZYM DOBRODZIEJSTWEM

 

14 września 2023 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu edukacyjnym z pszczelarzem z pasieki Gucio. 

 

  

 

Wizyta przebiegała w niezwykle miłej atmosferze. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę w zakresie pszczelarstwa oraz obserwowały zachowanie pracowitych owadów.

Uzmysłowiły sobie ... jak ważne i pożyteczne są to stworzonka. Ponadto miały możliwość spróbowania wytworu pracy pszczół - wspaniałego miodu lipowego.

 

 

 

Takie spotkanie to nie tylko przyjemność dla oka i ucha, ale i brzucha.

 

 
 

Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie.

ALPAKI Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE

 

12 września w naszej szkole odbyły się zajecia  edukacyjno-terapeutyczne z alpakami dla uczniów klas 1-3 pod czujnym okiem dyplomowanej  socjoterapeutki i  alpakoterapeutki Eweliny Kurzak. Dla naszej społecznosci jest to druga wizyta, a kolejne przewidziane są na 9 i 10 października 2023 roku.
 

 

 

,,Dilusiowe" alpaki mają  swoją siedzibę  w Poniku koło Złotego Potoku na Jurze-Krakowsko-Częstochowskiej. Podczas spotkania prowadząca opowiada o zwyczajach alpak i ciekawostkach z ich życia. Można karmić zwierzęta przygotowanymi przysmakami, czesać, przytulać i robić zdjęcia. Ponadto wełna alpak jest antyalergiczna, dlatego tak bardzo jest popularna wśród osób, które cierpią na alergie. Alpaki to wyjątkowo łagodne, stadne zwierzęta.

 

  

 

Zaprosiliśmy do szkoły alpaki, gdyż wiadomo nie od dziś, że przebywanie ze zwierzętami ma dobroczynny wpływ na człowieka. Najpopularniejszą formą zooterapii jest dogoterapia i hippoterapia. Natomiast poprzez organizację tego spotkania chcemy przedstawić alpakoterapię. Alpaka jest pięknym, roślinożernym ssakiem z rodziny wielbłądowatych. Ma spokojną, łagodną naturę, delikatne usposobienie, a ponadto jest niezwykle inteligentna. Alpaki nie boją się ludzi, wręcz przeciwnie - są ciekawskie i uwielbiają towarzystwo. Podstawą alpakoterapii jest bezpośredni, leczniczy kontakt. Dotyk ma ogromny wpływ na emocje: uspokaja, zmniejsza poziom lęku czy stresów. Obcowanie z tymi ciepłymi, miękkimi zwierzętami uczy budowania relacji w klimacie spokoju oraz zaufania.

 

  

 

 

Kooordynator Ilona Sokolowska we współpracy z Beatą Świerkot

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024


Witaj, szkoło! 

4 września 2023 roku rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny! Uczniowie naszej szkoły zgromadzili się na amfiteatrze, by uczcić ten ważny dzień.

Uroczystość zainaugurował dyrektor Daniel Kopiński, który zmotywował uczniów do podejmowania wysiłku w nowym roku szkolnym.
 

 

Program artystyczny przygotowali szóstoklasiści, wprowadzając zebranych w pogodny nastrój. Jeszcze przez chwilę oddali się wakacyjnym wspomnieniom, by ostatecznie pożegnać wakacyjny czas.

 

 

 

Pozostają wspomnienia plaż tonących w słońcu, błękitu nieba, górskich ścieżek i wakacyjnych przyjaciół. Dziś możemy spokojnie i radośnie powitać nowy rok szkolny. Niech będzie dla wszystkich pomyślny!

E.Gembka

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies

×