Jesteś tutaj:

Z ŻYCIA PRZEDSZKOLAKA

MARZEC


W marcu jak w garncu, pogoda raz zimowa raz wiosenna, więc w chwilach wiosennych korzystamy i spacerujemy np. nad jeziorem paprocańskim, lub na osiedlu. Spędzamy również czas na szkolnym placu zabaw. 

Robimy też różne inne rzeczy a ponieważ święta tuż tuż zrobiliśmy Palmy Wielkanocne oraz piękne pisanki. 

A z okazji zbliżających się Świąt życzę wszystkim WESOŁEGO ALLELUJA!!!
 

Julia Węgrzyn

LUTY


W lutym odwiedził nas kucharz pan Rafał Sekuła, tata naszego Nikodema, z którym przygotowaliśmy zdrowe, pyszne kanapki na śniadanie. Jak wiadomo samodzielnie zrobione śniadanie smakuje lepiej, więc wszyscy jedli i jedli.... Zajęcia z kucharzem odbyły się w naszej szkolnej sali kulinarnej.

 


 


Ale na tym nie skończyły się odwiedziny w lutym. Kolejnymi gośćmi w naszej grupie byli policjanci wraz z policyjnym psem – maskotką Sznupkiem. 

W TŁUSTY CZWARTEK jedliśmy pyszne, słodkie pączki.

 


 

9 lutego wybraliśmy się na zajęcia biblioteczne w Miejskiej Bibliotece na OS. Z . Pani przeczytała nam piękną bajkę o Piotrusiu, jego babci i książkach. Później było zwiedzanie biblioteki i kolorowanie ilustracji „Dobrego czytelnika”.


J. Węgrzyn
 

STYCZEŃ


Nowy rok przywitał nas piękną pogodą, więc korzystaliśmy z niej spacerując po Paprocanach.22 stycznia 2016 roku w naszej grupie odbył się uroczysty Dzień Babci i Dziadka – dzieci wystąpiły z krótkim programem artystycznym, śpiewem, tańcami i pięknymi wierszykami, wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty, po czym wspólnie zjedliśmy pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Bardzo serdecznie dziękuję za nieocenioną pomoc w przygotowaniu Dnia Babci i Dziadka pani Barbarze Patola, mamie naszych bliźniaczek Zuzi i Paulinki.

J. Węgrzyn 

25 stycznia 2016 roku odbył się szkolny bal karnawałowy prowadzony przez zawodowego wodzireja. W uroczystosci uczestniczyły dzieci z klas 1-3 SP oraz z nasze z oddziału przedszkolnego. Zabawa była świetna i wszyscy dobrze się bawili. 

GRUDZIEŃ

Grudzień zaczął się intensywnie... od spotkania z górnikami 

oraz ze Świętym Mikołajem, który przyniósł nam piękne prezenty...


Zostaliśmy też zaproszeni na przedstawienie jasełkowe wystawione w szkolnej bibliotece przez uczniów starszych klas.

J. Węgrzyn

LISTOPAD


W listopadzie też się nie nudziliśmy. Już na początku miesiąca zostaliśmy zaproszeni na przedstawienie kukiełkowe pt. „Jaś i Małgosia” wystawione w szkolnej bibliotece przez uczniów starszych klas.

 

13.11.2015r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Niepodległości, gdzie również nasza Hania miała swój debiutancki występ przed dużą publicznością.

 

 

A ostatniego dnia listopada odbył się w naszym oddziale prawdziwy ANDRZEJKOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW... były tańce, pląsy i zabawy, wróżby oraz smaczny poczęstunek.


J. Węgrzyn

 

PAŹDZIERNIK

„Jakże się cieszę, że żyję na świecie, w którym istnieje październik! Jakież to byłoby okropne, gdyby po wrześniu następował listopad”
                                                                                                                             Ania z Zielonego Wzgórza

 

W październiku pogoda dopisywała, było ciepło i słonecznie dlatego często bawiliśmy się na szkolnym placu zabaw oraz wybraliśmy się na spacer nad Jezioro Paprocańskie.

 

Ponadto w tym miesiącu mieliśmy przyjemność samodzielnie przygotowywać pyszną sałatkę owocową oraz robiliśmy stemple z ziemniaków.

 

 

A w sali uczyliśmy się różnych ciekawych rzeczy... ale nie tylko... również świetnie się bawiliśmy...

 

J. Węgrzyn

WRZESIEŃ

We wrześniu czas upłynął nam na wzajemnym poznawaniu się oraz wspólnych zabawach integracyjnych.

21 września 2015 roku w naszym oddziale odbył się "Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka". W tym dniu cała grupa ubrana była na zielono, graliśmy w zielone i poznawaliśmy różne zielone przedmioty. Było miło i wesoło!

 

We wrześniu także przywitaliśmy Panią Jesień.

Cały miesiąc korzystaliśmy z pięknej pogody i codziennie bawiliśmy się na szkolnym placu zabaw!

Julia Węgrzyn

 


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies

×