KANGURKI 1

Redaktor - pani Lucyna Czerwińska

PRACA ZDALNA

W ostatnich tygodniach kangurki dzielnie pracują zdalnie - zdążyły przez ten czas dowiedzieć się jaka pogoda występuje w marcu, wykonywały karty pracy, szczegółowo poznały porę roku - Wiosnę. Dzieci już doskonale wiedzą, jakie kwiatki zaczynają budzić się do życia wiosną, a także znają kolory oraz oznaki wiosny. Kangurki doskonaliły swoją aktywności ruchową, poprzez zabawy przy muzyce oraz rozwijały się plastycznie, na podsumowanie swojej pracy dzieci wykonały pracę plastyczną pt.: Wiosny kwiatuszek.

WIOSNA TUŻ, TUŻ

Podczas zajęć Kangurki dowiedziały się, jakie ptaki przylatują do Polski wraz z rozpoczynającą się wiosną. Dzieci poznały dokładną budowę ptaka, aktywnie bawiły się przy muzyce, rozwijały umiejętności matematyczne oraz plastyczne, rozwiązywały zagadki dotyczące wiosny oraz poznały kilka tematycznych piosenek. Podsumowaniem ich ciężkiej pracy są stworzone przez nich samodzielne  prace plastyczne pod hasłem: "Pan bocian".

DZIEŃ DINOZAURA

Z okazji Dnia Dinozaura dzieci poznały historię dinozaura, dowiedziały się, dlaczego dinozaurów nie ma już na Ziemi, w jaki sposób wyginęły, kto zajmuje się dostarczaniem wiedzy na temat dinozaurów. Dzieci mogły, także dowiedzieć się jak wyglądały dinozaury oraz wykonały portrety tych stworów, rozwiązywały karty pracy związane z postaciami dinozaurów, a także zamieniły się w małych archeologów - za pomocą pędzelka dzieci musiały odszukać ukrytych w piasku kinetycznym szkieletów dinozaurów - radości nie było końca.

"NIECH ŻYJE BAL"

Dzieci wzięły udział w balu przebierańców organizowanym w szkole. Były tańce, hulance i swawole. Na balu można było spotykać: księżniczki, super bohaterów, motylki, postacie z bajek, strażaków.

Zabawa była wystrzałowa, dzieci chętnie brały udział w zabawach zorganizowanych, a także samodzielnie tworzyły układy taneczne. Po zakończonej zabawie dzieci udały się do swojej sali, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek .

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W naszym przedszkolu odbył się Dzień Babci i Dziadka. Kangurki przygotowały w tym dniu wierszyki, piosenki oraz tańce, dzieci były bardzo dzielne oraz odważne.

Po zakończonym występie dziadkowie otrzymali piękne prezenty wykonane przez dzieci oraz zaprosiliśmy dziadków na mały poczęstunek.

Mamy nadzieję, że występ podobał się naszym gościom. Dziękujemy rodzicom, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji występów. Serdecznie dziękujemy!

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ

W okresie świątecznym Kangurki samodzielnie ubrały choinkę. Ubieranie świątecznego drzewka sprawiło nam ogromną radość i wprowadziło w świąteczny klimat.

Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami odwiedził dzieci z grupy Kangurki, okazało się, że Kangurki w tym roku były bardzo grzeczne, dlatego nie obyło się bez małych niespodzianek.

Dzieci zaprezentowały mikołajowi swój zimowy taniec pt.: Zimowa poleczka oraz wykonały pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.

Serdecznie dziękujemy Mikołajowi za przybicie do naszego przedszkola!

Kangurki wzięły udział w szkolnym kiermaszu oraz kolędowaniu, wraz z grupą starszaków wykonały piosenkę pt.: Świeć gwiazdeczko.

W grudniu dzieci realizowały zadania z kalendarza adwentowego, jednym  z nich były wykonanie reniferów - oto efekty pracy Kangurków.

DZIEŃ GÓRNIKA

4 grudnia 2019 roku odwiedził nasze przedszkole górnik. W tym dniu dzieci poznały historię braci górniczej, mogły zobaczyć jak wygląda mundur górniczy, a także cały ekwipunek który jest niezbędny w pracy górnika. Dzieci mogły obejrzeć także jak wyglądają lampy górnicze, kilofy, czapka górnicza i szpada górnicza. Dzieci korzystając z okazji zrobiły sobie zdjęcia w czapce górniczej.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dzieci poznały także historię pluszowego misia, który jest przyjacielem każdego dziecka. Kangurki poznały historię powstawania pluszowego misia, brały aktywny udział w zabawach grupowych, stworzyły także odlewy gipsowe, które zostały ozdobione według własnego pomysłu.

Dzieci rozwijały umiejętność aktywnego słuchania tekstu, nauczyły się nowych piosenek, oraz doskonaliły umiejętności manualne, a także poczucie estetyki. Z okazji dnia pluszowego misia, odwiedziliśmy także Miejską Bibliotekę Publiczną nr 12.

DOŚWIADCZENIA TO NASZ ŻYWIOŁ

Kangurki sprawdziły jakie właściwości posiada mydło - dowiedziały się, ze w ciepłej wodzie mydło rozpuszcza, się o wiele szybciej niż w zimnej, sprawdziły także, co się stanie, gdy do wody z mydlinami dodamy kolorowe barwniki - za pomocą plastikowych słomek dzieci stworzyły kolorowe fontanny.

KULINARIA

Dzieci stworzyły własnoręcznie przygotowane śniadanie, poznawały różne smaki, doskonaliły sprawność manualną poprzez krojenie, smarowanie, a także kształtowały umiejętność samodzielnego podejmowania decyzji, oraz wykonania ulubionych kanapek.

JESIENNE SPACERY

Listopad to piękny jesienny czas, grupa kangurki wraz z swoimi Paniami korzysta z pięknej jesiennej pogody, która pozwala nam na długie jesienne spacery w okolicach szkoły.