Jesteś tutaj:

KANGURKI

ROK 2019/2020

 

JESIENNE SPACERY

Listopad to piękny jesienny czas, grupa Kangurki wraz z swoimi Paniami korzysta z pięknej jesiennej pogody, która pozwala nam na długie jesienne spacery w okolicach szkoły.

 

  

L. Czerwińska

 

 

MARZEC


W marcu jak w garncu, pogoda raz zimowa raz wiosenna, więc w chwilach wiosennych korzystamy i spacerujemy np. nad jeziorem paprocańskim, lub na osiedlu. Spędzamy również czas na szkolnym placu zabaw. 

Robimy też różne inne rzeczy a ponieważ święta tuż tuż zrobiliśmy Palmy Wielkanocne oraz piękne pisanki. 

A z okazji zbliżających się Świąt życzę wszystkim WESOŁEGO ALLELUJA!!!
 

Julia Węgrzyn

LUTY


W lutym odwiedził nas kucharz pan Rafał Sekuła, tata naszego Nikodema, z którym przygotowaliśmy zdrowe, pyszne kanapki na śniadanie. Jak wiadomo samodzielnie zrobione śniadanie smakuje lepiej, więc wszyscy jedli i jedli.... Zajęcia z kucharzem odbyły się w naszej szkolnej sali kulinarnej.

 


 


Ale na tym nie skończyły się odwiedziny w lutym. Kolejnymi gośćmi w naszej grupie byli policjanci wraz z policyjnym psem – maskotką Sznupkiem. 

W TŁUSTY CZWARTEK jedliśmy pyszne, słodkie pączki.

 


 

9 lutego wybraliśmy się na zajęcia biblioteczne w Miejskiej Bibliotece na OS. Z . Pani przeczytała nam piękną bajkę o Piotrusiu, jego babci i książkach. Później było zwiedzanie biblioteki i kolorowanie ilustracji „Dobrego czytelnika”.


J. Węgrzyn
 

STYCZEŃ


Nowy rok przywitał nas piękną pogodą, więc korzystaliśmy z niej spacerując po Paprocanach.22 stycznia 2016 roku w naszej grupie odbył się uroczysty Dzień Babci i Dziadka – dzieci wystąpiły z krótkim programem artystycznym, śpiewem, tańcami i pięknymi wierszykami, wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty, po czym wspólnie zjedliśmy pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Bardzo serdecznie dziękuję za nieocenioną pomoc w przygotowaniu Dnia Babci i Dziadka pani Barbarze Patola, mamie naszych bliźniaczek Zuzi i Paulinki.

J. Węgrzyn 

25 stycznia 2016 roku odbył się szkolny bal karnawałowy prowadzony przez zawodowego wodzireja. W uroczystosci uczestniczyły dzieci z klas 1-3 SP oraz z nasze z oddziału przedszkolnego. Zabawa była świetna i wszyscy dobrze się bawili. 

GRUDZIEŃ

Grudzień zaczął się intensywnie... od spotkania z górnikami 

oraz ze Świętym Mikołajem, który przyniósł nam piękne prezenty...


Zostaliśmy też zaproszeni na przedstawienie jasełkowe wystawione w szkolnej bibliotece przez uczniów starszych klas.

J. Węgrzyn

LISTOPAD


W listopadzie też się nie nudziliśmy. Już na początku miesiąca zostaliśmy zaproszeni na przedstawienie kukiełkowe pt. „Jaś i Małgosia” wystawione w szkolnej bibliotece przez uczniów starszych klas.

 

13.11.2015r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Niepodległości, gdzie również nasza Hania miała swój debiutancki występ przed dużą publicznością.

 

 

A ostatniego dnia listopada odbył się w naszym oddziale prawdziwy ANDRZEJKOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW... były tańce, pląsy i zabawy, wróżby oraz smaczny poczęstunek.


J. Węgrzyn

 

 

A w sali uczyliśmy się różnych ciekawych rzeczy... ale nie tylko... również świetnie się bawiliśmy...

 

 

J. Węgrzyn

 

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies

×